Pagina 23 din 23 PrimulPrimul ... 13212223
Sunt arătate rezultatele de la 221 la 229 din 229

Subiect: [Old]: Imbunatatirea jocului

darkmann's Avatar
    Data înregistrării
    18.03.2007
    Locație
    se aplica

Implicit

Citat În prealabil postat de Nycku Vizualizare mesaj
    Dc credeti ca sefii travianului nu scad timpii de constructie pentru trupe si cladiri? pentru ca asta e frumusetea jocului , sa ne enervam pana nu mai putem si sa cumparam AUR . Inca odata asta este frumustea jocului pentru sefii travianului , noi sa cumparam aur si sa le intre si lor "gold" in buzunare.
    Ce rost ar mai avea pentru ei daca ar scadea timpii de constructie antrenare si cercetare; Travian este un joc free adictiv cu avantaje , iar ei stiu sa profite si cu asta am terminat... nu mai ceretzi chestii stupide de genul
    exista speed daca asta vrei, timpii sunt asa ca sa nu fie prea dezavantajati cei care nu stau 24/7 pe cont
    Daca vor spune vreodata povestea mea, sa se spuna ca am spamat in vremea gigantilor. Sa se spuna ca am spamat pe vremea lui Apache si a lui Bushido, ca am fost acolo cand 3 cadrane s-au unit sa rapuna titanii.

Fermier
    Data înregistrării
    10.10.2008

Implicit Sugestii

Pareri personale.
    1.Cand primesc intariri in trupe nu mi se afiseaza structura acestora. Deranjant. Ma ajuta un prieten. Nu ma ataca un dusman. Despre intariri nu cunosc amanunte decat prin mesaje. Ce scuturi au?? Sa-mi pot face socoteli. Orice general de armata mizeaza pe o tactica facuta din timp. Mai are timp sa ceara, sa strige. Sa planifice.
    2.De ce nu pot muta intaririle mele dintr-un sat in altul fara sa le chem inapoi in satul mama???? Pot trimite un curier rapid sa-i anuntze sa se mute. Se pierde timp nejustificat. Ar face jocul mai dinamic.
    3.Curierii pot numai duce resurse. De ce nu pot si aduce???? Ceva contra cost, si pot aduce si inapoi. Iar cand se intorc inapoi (se pot oare intoarce si inainte?), desi vin cu mana goala vin la fel de incet. Ar trebui sa aibe viteza mai mare, asa cum e in realitate. Sau sa faca mai mult daca se intorc tot incarcatzi, ca-s obositzi saracii.

Sătean maestru999's Avatar
    Data înregistrării
    30.01.2009

Implicit

Ar fi frumos ca Travianul sa aiba soldati noi, mai multe locuri de constructie pentru cladiri, costurile de la levele 10 in sus sa fie mai ieftine, timpi de constructie mai scurti(timpi de constructie mai scurti pe sv normal nu pe speed)

Fermier
    Data înregistrării
    01.03.2009

Lightbulb

Ar fi frumos daca am putea sa ne atacam pe apa. Adica sa ne construim port, sa facem comert, sa pescuim pentru hrana.
    Si apropo. Daca tot am ajuns la problema cu hrana. Voi mancati numai paine toata ziua???
    Ar fi mai frumos daca am putea in aceasi cladire sa putem sa vanam sau sa culegeam fructe.
    Numai soldati sa poata manca carne sau si mai bine sa putem sa acordam rancuri la cetatenii satului( boier... ) ca sa manace si eu carne si fructe.

Nu stiu daca ati jucat "reclama" dar daca Travian ar fi ca acolo i-ar creste cu mult popularitatea
    Ultima modificare efectuată de Bristena; 03.03.2009 la 19:14:20.

Fermier
    Data înregistrării
    27.02.2009

Implicit

am cateva idei:
    1)cel mai mare timp de constructie al cladirilor sa fie de doua minute.(pe toate serverele)
    2)noi triburi si noi trupe.
    3)cel care ajunge pe locul intai sa fie natar.
    4)sa putem vedea lupta cand ataci sau cand esti atacat.
    5)la palat se poate face un colonist la fiecare nivel.
    6)trupele si cladirile vor cere mai putine resurse.
    atat.

Meșteșugar shaquille's Avatar
    Data înregistrării
    06.10.2008

Implicit

doua chestii as dori pe travian:

1. sa ramana id de joc legat de adresa de mail si dupa ce se termina serverul in asa fel incat un player care a jucat pe un server odata sa aiba dreptul de a-si pastra id dupa maxim un an sa zicem dupa ce s-a incheiat serverul! m-am saturat de noobi care fura Id de la jucatori cunoscuti si se dau mari!!
    daca nu are adresa de mail initiala a ID original sa nu se poata inscrie pe server cu acel ID!! sa nu poata fura ID!!

2.clasamentul aliantelor sa se faca si pe criterii legate de punctele obtinute in aparare sau atac de membrii aliantei nu numai pe criteriul populational!

3. ar fi interesat daca s-ar reusi ca si pct de aparare sa se acorde jucatorului care a trimis trupele ca intariri nu contului care s-a aparat ca acolo meritul este impartit! daca la atac pct de ofensiva se contabilizeaza unui jucator ar fi fain ca si la aparare pct sa se contabilizeze jucatorilor care au trimis defence pe satul atacat!

Negustor Bobolinho's Avatar
    Data înregistrării
    17.01.2009

Implicit

Un sat de la 800 pop. sasi schimbe infatisarea:D intelegeti ce vreau sa spun :))?

Senator
    Data înregistrării
    18.04.2008

a postat cineva acum cateva pagini
    o cladire in care eroul se poate lupta si sa castige experienta, evident cu soldatii tai
    mi s-ar parea o idee buna in care ti-ai putea antrena eroul deoarece el ar creste in lvl dar si tu ai pierde soldati

si inca ceva
    poate durata antrenamentelor unor unitati ar putea fi redusa
    Nu sunt complet inutil...cel putin servesc drept exemplu negativ pentru altii!

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit

Va multumim pentru ideile postate. Vor fi transmise cat de curand colegilor admini din Germania.
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

Pagina 23 din 23 PrimulPrimul ... 13212223

Subiecte asemănătoare

1. imbunatatirea travianului
    Postat de alexion în forumul Idei
    Răspunsuri: 34
    Ultimul mesaj: 19.06.2010, 22:32:28
  2. imbunatatirea jocului
    Postat de tilika în forumul Idei
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 12.02.2010, 20:01:43
  3. Idei: Imbunatatirea jocului
    Postat de Bristena în forumul Idei