Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 41

Subiect: [Old] Imbunatatirea regulamentului

Fermier
    Data înregistrării
    15.02.2009

Implicit

in alianta sa se faca cv care nu te lasa sa mai ataci aliantele cu care ai PNA sau alianta. pt ca e prostesc asa. facem pnauri si aliante in prostie si te trezesti atacat chiar de astia. si apoi cik din greseala.

exEchipa amy_creatza's Avatar
    Data înregistrării
    22.02.2008
    Locație
    brasov

Implicit

Citat În prealabil postat de mining VIII Vizualizare mesaj
    e o prostie te baneaza daca trimiti resurse de la un cont la altu e prostesc poate e un membru al aliantei sau cineva un prieten ceva
    nu e o prostie...ai voie sa trimiti resurse in limita productiei pe ora...pentru ca daca tu trimiti resursele tale cum mai dezvolti contul tau?...contul tau nu are nimic de castigat daca tu iti trimiti toate resursele altui cont...
    ...sau poti avea multiacount..si trimiti resurse de pe alte conturi pe contul ce vrei intr-adevar sa il dezvolti...si iar nu e bine :)

Fermier
    Data înregistrării
    18.02.2009

Implicit Mh log

Nu stiu daca aici ar trebui sa scriu propunerea mea,dar vedeti si voi.
    Pe ultimele servere intotdeauna am avut probleme cu MH-i,nu toti,dar intotdeauna apare cate unul, mai,..corupt?
    Eu propun sa se faca un Panel(la Statistici de exemplu) unde sunt monitorizati Mh-i,adica ce se discuta si ce actiuni iau, un fel de log.In acest mod toata lumea ar stii care Mh ce face si cine ce penalizari ia.

Fermier the warrior's Avatar
    Data înregistrării
    11.02.2009
    Locație
    iasi

Implicit

sa fie o regula ceva de genu:

1) pe alte jocuri online am vazut regulide genul ai voie sa fii atacat de 6 ori pe zi daca esti atacat de mai multe ori poti cere la admin sai dea ban acelui jucator care tea atacat de mai mult de 6 ori sau tot pe acelas joc am mai vazut ca daca esti atacat cu flota mare si ati distruge navele,apararea siti mai ia si tone de resurse primesti protectie de noob.

2) sa poti trimite mai mult decat productia pe ora
    ex: ai productia de lemn 50 pe h poti trimite cu 30 mai mult adik 80
    500 pe h poti sa trimiti cu 300 mai mult adik 800
    5000 pe h poti sa trimiti cu 3000 mai mult adik 8000

cam atat deocamdata

Fermier
    Data înregistrării
    13.02.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de Stardust_001 Vizualizare mesaj
    Nu stiu daca aici ar trebui sa scriu propunerea mea,dar vedeti si voi.
    Pe ultimele servere intotdeauna am avut probleme cu MH-i,nu toti,dar intotdeauna apare cate unul, mai,..corupt?
    Eu propun sa se faca un Panel(la Statistici de exemplu) unde sunt monitorizati Mh-i,adica ce se discuta si ce actiuni iau, un fel de log.In acest mod toata lumea ar stii care Mh ce face si cine ce penalizari ia.
    ar trebuii sa fie mai multi nu numa 3.....cate magarii se intampla in travian...aualeu...cum sa faca fata doar 3....am facut si io cerere de admin da nam primit nici un rasp:((((((((((

Fermier
    Data înregistrării
    18.02.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de the warrior Vizualizare mesaj
    sa fie o regula ceva de genu:

1) pe alte jocuri online am vazut regulide genul ai voie sa fii atacat de 6 ori pe zi daca esti atacat de mai multe ori poti cere la admin sai dea ban acelui jucator care tea atacat de mai mult de 6 ori sau tot pe acelas joc am mai vazut ca daca esti atacat cu flota mare si ati distruge navele,apararea siti mai ia si tone de resurse primesti protectie de noob.

2) sa poti trimite mai mult decat productia pe ora
    ex: ai productia de lemn 50 pe h poti trimite cu 30 mai mult adik 80
    500 pe h poti sa trimiti cu 300 mai mult adik 800
    5000 pe h poti sa trimiti cu 3000 mai mult adik 8000

cam atat deocamdata

Protectie de aia exista cand deschizi contul.... pe urma esti pe cont propriu :) Cu faza cu +50% la carat resurse si eu as fi de acord. La banatu celui ce te ataca succesiv si obsesiv nu as subscrie... parerea mea e ca ar duce la indepartarea jucatorilor care "mananca travian pe paine" :). In schimb... fa beciuri si temnitze.. da`i 2-3 tzepe.. si n`o sa te mai atace :) - asa vad eu scaparea dintr`o situatie de asta. - ex clar, colega mea de birou - care joaca si ea de fun, e atacata constant si obsesiv de un "impatimit" - obsedat de Travian... (de ala ce joaca cu ceas) - celebru de altfel (nu dam nume) - dar a facut 3 beciuri si dupa vreo 10 atacuri esuate a lasat`o in pace... asta e solutia, cred.

PS: mersi de aprecieri pentru precedenta sugestie. Poate poate... :)

Fermier
    Data înregistrării
    18.02.2009
    Locație
    Bucuresti

Post Salut

Am numai o regula:
    Sa nu scrieți la descrieri lucruri de care nu trebuie auzite de copii sub 12 ani.unii jucători sunt mici la vârstă.

Fermier
    Data înregistrării
    18.02.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de Stefpingu Vizualizare mesaj
    Am numai o regula:
    Sa nu scrieți la descrieri lucruri de care nu trebuie auzite de copii sub 12 ani.unii jucători sunt mici la vârstă.
    Subscriu. Cred oricum ca sunt masuri impotriva acestor jucatori - daca sunt depistati.

Nu e vorba doar de cei mici.. da de cei mari ce zici? shefu aliantei mele e pe la 50... crezi ca`i place sa vada texte desuchete? :) ma indoiesc. (daca vezi asta rakule no offence ca te`am dat exemplu) :)
    Ultima modificare efectuată de jenu; 18.02.2009 la 21:27:35.

Fermier
    Data înregistrării
    18.02.2009

Implicit Grafica

Imbunatatirea graficii, cred ca s-ar putea lucra un pik la acest capitol . Exista deja multe alte jocuri asemanatoare travianului cu o grafica mult mai buna.

Si a doua ar fii sa se rezolve cumva detectarea jucatorilor multi account .... si .. nu dupa IP. In cazul meu folosesc acelasi ip cu alti 7 jucatori din cate stiu eu ... avem un router si practic un singur IP toti .... si nu o data am fost banati cika pt multiaccount sau pass shering ... si desi am incercat sa explic .. am fost penalizata pe nedrept

Fermier
    Data înregistrării
    21.03.2008

Smile

Citat În prealabil postat de amy_creatza Vizualizare mesaj
    si s-a intamplat asa ceva?....mi se pare aiurea

ma gandesc si eu care e scopul sa ceri o poza altui jucator :-?....poate farmeaza si vrei sa vezi cine e...ca apoi sa..sau ti-a cucerit un sat si esti nervos pe el...sau....de ce te-ar interesa poza altui jucator:-??

Este aiurea sa te pedepseaca pentru asta...

inteleg daca ii ceri poza si dupa ce iti trimite sa faci misto de el sau chesti
    Dar doar a cere o poza este chiar o prostie
    Joc Servere In Spaniola si nu exista acest lucru

salutari

Pagina 2 din 5 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. imbunatatirea travianului
    Postat de alexion în forumul Idei
    Răspunsuri: 34
    Ultimul mesaj: 19.06.2010, 21:32:28
  2. imbunatatirea jocului
    Postat de tilika în forumul Idei
    Răspunsuri: 7