Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 21 la 30 din 41

Subiect: [Old] Imbunatatirea regulamentului

Fermier
    Data înregistrării
    21.03.2008

Wink

Citat În prealabil postat de jenu Vizualizare mesaj
    Subscriu. Cred oricum ca sunt masuri impotriva acestor jucatori - daca sunt depistati.

Nu e vorba doar de cei mici.. da de cei mari ce zici? shefu aliantei mele e pe la 50... crezi ca`i place sa vada texte desuchete? :) ma indoiesc. (daca vezi asta rakule no offence ca te`am dat exemplu) :)
    Aceasta regula exista...

Eu de exemplu am pus Mat* in perfil sau p*** si descrieri ceva obscen , M-au reclamat si m.au banat

Deci daca ceva vi se pare rau reclamati si sigur adminul sau multihunteri vor schimba si il vor avertiza sau bana

Salutari

Fermier darkscorpion's Avatar
    Data înregistrării
    24.01.2008

Implicit

Vreau sa-mi raspunda si mie cineva din staff....atunci cand pun **** dar nu specific cuvantul, iar din context se intelege clar ca este vb de o injuratura. Pot fi banat?

Fermier darkscorpion's Avatar
    Data înregistrării
    24.01.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de al3xis Vizualizare mesaj
    Imbunatatirea graficii, cred ca s-ar putea lucra un pik la acest capitol . Exista deja multe alte jocuri asemanatoare travianului cu o grafica mult mai buna.

Si a doua ar fii sa se rezolve cumva detectarea jucatorilor multi account .... si .. nu dupa IP. In cazul meu folosesc acelasi ip cu alti 7 jucatori din cate stiu eu ... avem un router si practic un singur IP toti .... si nu o data am fost banati cika pt multiaccount sau pass shering ... si desi am incercat sa explic .. am fost penalizata pe nedrept
    La treaba cu IP nu iei ban daca sunt 2 calculatoare legate prin router....nici 10 gandeste-te ce s-ar fi intamplat la retelele de cartier.... iei ban doar daca intrati de pe acelasi calculator MH verifica mai mult decat simplul IP dat de placa de retea ;)

Fermier
    Data înregistrării
    21.03.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de darkscorpion Vizualizare mesaj
    Vreau sa-mi raspunda si mie cineva din staff....atunci cand pun **** dar nu specific cuvantul, iar din context se intelege clar ca este vb de o injuratura. Pot fi banat?

pe mine m-au banat deci eu cred ca sigur te poate bana

Fermier
    Data înregistrării
    04.08.2008

Implicit nelamurire

§2.1 Locþiitori
    Fiecare jucãtor are dreptul de a numi doi locþiitori care îi pot administra contul
    pentru perioada în care proprietarul lipseºte. Aceastã funcþie nu trebuie folositã pentru
    a încerca sã fiþi online 24/7. Nu este permis ca locþiitorul sã intre în continuu pe cont
    mai mult de 2 saptãmâni dacã proprietarul contului lipseºte.

As avea si eu o nelamurire - joc travian de destul de mult timp insa nu am mai intalnit aceasta
    problema pe alt server , si anume : eu stau aproape tot timpul cu pagina de travian deschisa pe contul
    meu din acest motiv contul este acoperit aproape 24 din 24 de ore . Am fost banat de 2-3 ori la rand pe acest motiv ,
    spunand ca se folosesc scripturi . Mi s-a recomandat sa citesc si recitesc regulamentul de cate ori
    este nevoie pentru a intelege unde anume gresesc.

Intradevar , stau pe cont extrem de mult timp si datorita situatiei mele actuale si din cauza faptului ca imi place
    destul de mult acest joc , insa nu pot vedea unde este problema , pentru ca in regulament este specificat la punctul
    LOCTIITORI , ca este interzis sa se foloseasca aceasta functie pentru a acoperi contul 24 din 24 . In cazul meu , eu sunt cel
    care sta f mult timp - inclusiv cand plec din fata pc-ului las pagina deskisa pentru a putea vedea
    daca am un atac , sau daca e nevoie de crop , etc - in functie de situatie .
    Avand in vedere ca dvs - multihunteri sau admini puteti verifica daca se folosec scripturi sau nu ,
    nu inteleg unde gresesc eu , si mai ales de ce sunt banat pentru scripturi daca tot ceea ce fac este
    sa fiu online foarte mult timp . Daca as folosi scripturi dvs ati putea depista - insa acesta nu este cazul meu .
    De aceea , nu ma mai lungesc , si va rog sa imi dati o solutionare a problemei mele sau daca gresesc , va rog sa specificati
    mai clar ca este interzis sa stai 24 de ore pe travian ,dintr-un anumit motiv mai solid decat utilizarea scripturilor , lucru pe care
    il puteti verifica, si acest punct sa nu il intalnim numai la capitolul LOCTIITORI . Nu cred ca sunt singurul care stau f mult online
    si nici nu cred ca nu mai sunt si alti playeri care ar dori ca regulamentul sa fie un pic mai clar .

exEchipa amy_creatza's Avatar
    Data înregistrării
    22.02.2008
    Locație
    brasov

Implicit

daca te loghezi de pe mozilla e posibil sa creada ca folosesti scripturi...incearca sa te loghezi de pe IE pe travian....dupa 5 minute daca nu misti nimic pe cont apari inactiv....adica cu bulina verde...

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit

Citat În prealabil postat de darkscorpion Vizualizare mesaj
    Depinde de MH. Eu am banat pentru chestii de acest gen.
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

IrezuVasile's Avatar
    Data înregistrării
    07.11.2006
    Locație
    UTCB

Implicit

Citat În prealabil postat de amy_creatza Vizualizare mesaj
    daca te loghezi de pe mozilla e posibil sa creada ca folosesti scripturi...incearca sa te loghezi de pe IE pe travian....dupa 5 minute daca nu misti nimic pe cont apari inactiv....adica cu bulina verde...
    Induci lumea in eroare. Daca folositi firefox si jucati corect nu exista nici cea mai mica posibilitatea de a fi banati pentru folosire de scripturi.

@darkscorpion, eu te-as bana
    @Stardust_001, exista dar este accesibil doar MH-ilor si persoanelor care verifica activitatea lor

# Nici un jucător nu poate cere o poză reală altui jucător, indiferent de vârstă sau sex.
    # Atât ca nume al contului cât și în descrierea acestuia nu este permisă folosirea numelor politicienilor din viața reală.

Amuzant :)
    RO-HT Leader
    Castigator al serverului s1.com de 2 ori consecutiv.

IRC Status
    IRC Status

Recomand erepublik.com

Fermier
    Data înregistrării
    19.02.2009

Implicit

Eu cred ca sunt mult mai multe probleme care ar trebui rezolvate pe aceste servere:
    1. ar trebui rezolvata problema atacurilor intre membrii aliati sau cei cu PNA. Cred ca este usor sa se introduca un avertisment pentru cazul in care ataci acea persoana aliata sau daca o ataci sa apara un mesaj ca cele din perioada de pace de sarbatori, in care sa ti se spuna ca nu a afectat cu nimic atacul deoarece este un aliat.
    2. cred ca o alta problema este a acelor jucatori care la descriere au trecut protejat de: ......., sunt satul de acesti jucatori ... de parca ar avea o stea in frunte, eu cred ca acesti jucatori trebuiesc penalizati si scazut un anumit procent din dezvoltare ... foarte multi jucatori mai mici stau deoparte si nu ataca de frica ca pot fi atacati de cel care il protejeaza.
    3. o alta problema este folosirea aceluiasi calculator .... eu detin un telefon cu posibilitate de conectare la internet si cu trafic foarte mult ceea ce imi permite sa dau si la alti colegi de munca pentru a intra sa joace travian ... mi se pare stupid sa incep sa trec la utilizarea aceluiasi calculator 6-7 colegi pe care-i am la munca si intra de pe telefon, pentru ca mi se pare normal sa mi se permita si mie si lor sa intre si de pe telefon caci suntem foarte mult timp ocupati cu munca si avem drepturi egale cu un jucator care ori nu munceste ori din anumite motive poate sta pe net non-stop.
    4.trimiterea resurselor peste productia pe ora ar trebui sa fie permisa atata timp cat din istoricul jocului reiese foarte clar ca acei doi jucatori nu au avut acelasi IP care poate demonstra clar ca sunt doua persoane diferite ... alianta mi se pare corect sa fie si pentru ajutorul cu resurse nu numai cu armata.
    5. atucul asupra vailor ocupate ... nu pot sa inteleg de ce atunci cand esti atacat pe o vale ocupate atacatorul fura resurse din satul ce detine acea vale ... cum se poate asa ceva? .... dupa mine nu are nici o logica .. eu nu-mi aduc si nici nu duc resurse de la sat la valea acupata ... iar teleportarea cred ca este interzisa in acest joc. atata timp cat mie imi ia 1-2 minute sa duc resurse la un alt sat de langa sau mai apropiat nu mi se pare corect asa ceva ... intre sate nu este posibil share-ul de resurse.
    Momentan cam asta am avut de spus ... dar voi reveni si cu altele.... Sa aveti o zi buna !!

Fermier
    Data înregistrării
    18.02.2009
    Locație
    Ploiesti

Implicit

Mai am si eu o propunere pentru modificarea regulamentului:

MH-ii si cine mai au acces pe conturile noastre sub diferite "pretexte" sa nu aiba voie sa mai vada informatii IMPORTANTE care nu au nicio legatura cu treaba lor:

- Eu nu inteleg de ce pot ei sa vada ce armata am eu in sat, sau intariri
    - Eu nu inteleg de ce pot sa vada ce armata contine un atac, care este pe drum
    - Eu nu inteleg de ce pot "baga din burta" niste trupe pe un sat

Cele 3 conditii de mai sus trebuiesc folosite numai CU ACORDUL UNUI ADMIN DIN GERMANIA, iar ultima...chiar ma mir cum de exista.

Rog un admin sau MH sa ma corecteze...ca poate gresesc.
    Este adevarat ca poate un MH sa faca cele 3 lucruri de mai sus?

PS: Faza aia cu MH-ii sunt corecti, ca-i urmarim..ca nu stiu ce...la mine nu tine. Traim in romania.
    Daca sunteti corecti faceti cum propun, sa nu mai aiba lumea de ce sa va comenteze.
    Spun acest lucru ca mereu se aude ca nu stiu care alianta are mh-ul si le da informatii.
    Daca nu-mi stie armata sau atacurile si nu baga din burta trupe...poate sa faca ce vrea...ca nu mai ma interesaza...

Nu acuz pe nimeni ca daca aveam dovezi, discutam pe dovezi. Acum este un caz general in care am expus niste lucruri.

Multumesc,

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. imbunatatirea travianului
    Postat de alexion în forumul Idei
    Răspunsuri: 34
    Ultimul mesaj: 19.06.2010, 22:32:28
  2. imbunatatirea jocului
    Postat de tilika în forumul Idei
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 12.02.2010, 20:01:43
  3. [Old]: Imbunatatirea jocului