Sunt arătate rezultatele de la 1 la 7 din 7

Subiect: eroul

Fermier Findo's Avatar
    Data înregistrării
    18.12.2008

Implicit eroul

Am si eu o intrebare : Daca eroul meu moare isi pierde experienta castigata ?

Inca o intrebare : La erou imi apar niste cifre. De exemplu la aparare imi apare un raport 230/460 sa zicem (nu mai stiu cifrele exact, nu ma mai intorc pe cont acum pentru asta), ce inseamna ca la fiecare 460 de soldati imi da 230 de soldati in plus ? Si imi apare si un bonus de aparare (un procent), bonusul acesta functioneaza ca un bonus obisnuit ?

Alta intrebare : Am inteles ca e posibil sa ai un singur erou pe cont indiferent de satul in care este resedinta eroului, dar cum fac sa imi schimb eroul ? Adica eu nu as vrea sa fie lancier, as vrea sa fie executor sau teuton sau alt tip de soldat. Cum fac sa imi schimb eroul daca cel pe care il am este in viata ?

Si inca o intrebare : daca eroul imi moare, eu pierd si "Apararea" si bonusurile lui ?

Filozof me vs u's Avatar
    Data înregistrării
    14.12.2008
    Locație
    Buzau

Implicit

nu pierzi nimic cand moare eroul .. acele cifre simbolizeaza off sau deff (ce oi fi zis tu ca nu mai dau reply acum)...
    a trecut ceva vreme de cand n-am mai dat pe goarna..

Malita

Implicit

Deci daca moare eroul castiga experienta aia cu cifrele inseamna cat are apararea sau atacul si bonusul de la erou se da la toate trupele participante la atac sau aparare. Eroul poate fii schimbat doar daca iti moare eroul actual si sa ai o trupe in sat de acel model de care vrei sa faci eroul! eroul cand moare castiga experienta! si nu isi pierde nimic

Sătean claudyo's Avatar
    Data înregistrării
    06.02.2009
    Locație
    lugoj

Implicit

Citat În prealabil postat de Findo Vizualizare mesaj
    Am si eu o intrebare : Daca eroul meu moare isi pierde experienta castigata ?

Inca o intrebare : La erou imi apar niste cifre. De exemplu la aparare imi apare un raport 230/460 sa zicem (nu mai stiu cifrele exact, nu ma mai intorc pe cont acum pentru asta), ce inseamna ca la fiecare 460 de soldati imi da 230 de soldati in plus ? Si imi apare si un bonus de aparare (un procent), bonusul acesta functioneaza ca un bonus obisnuit ?

Alta intrebare : Am inteles ca e posibil sa ai un singur erou pe cont indiferent de satul in care este resedinta eroului, dar cum fac sa imi schimb eroul ? Adica eu nu as vrea sa fie lancier, as vrea sa fie executor sau teuton sau alt tip de soldat. Cum fac sa imi schimb eroul daca cel pe care il am este in viata ?

Si inca o intrebare : daca eroul imi moare, eu pierd si "Apararea" si bonusurile lui ?
    1 cifrele care iti apar e raportul de defence contra infanteriei si cavaleriei nu vei primi in nici un caz soldati in plus
    2 bonusul de aparare care o sal primeasca toate trupele tale de la erou
    3 poti avea mai multi eroi dar numai unul in viata....daca vrei sal schimbi il omori pe cel prezent si dai instruire la alta unitate ....obligatoriu sa ai unitatea aia in sat in momentul acela
    4 categoric da cu noul erou pleci de la 0

Fermier Googsy's Avatar
    Data înregistrării
    30.10.2008
    Locație
    Bucharest

Implicit

1. Experienta acumulata nu se "pierde", si nici apararea sau bonusurile. Eroul se poate resurecta.

2. Cifrele reprezinta Atacul lui, Apararea lui, bonusul de atac/aparare care se reflecta si trupelor care il insotesc, si regenerarea acestuia! Cand experienta eroului ajunge la 100% acesta primeste 5 puncte care se pot investi in aceste atribute!

Recomand Capitolul 8 din Tutoriale pentru detalii:
    http://forum.travian.ro/forumdisplay.php?f=66

3. Eroul poate fi trimis ca intarire pe oricare sat. Cand este trimis pe satele proprii, daca este Resedinta Eroului construita, acesta va putea fi folosit din acel sat, ca si cum ar fost facut acolo.

Eroul prezent trebuie sa moara pentru a antrena o alta trupa/unitate ca erou. Se poate trimite singur undeva sa atace o oaza sau cu atac normal la cineva care are aparare. Unitatea noua care devine erou nu va avea experienta (punctele) celuilalt erou!

Recomand si Travian Help:
    http://help.travian.ro/index.php?type=faq&mod=450

Bafta,
    G
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    [B][COLOR="DarkRed"]--The life is hard and full of bitterness!--[/COLOR][/B]

Fermier
    Data înregistrării
    28.02.2009

Implicit

la ce nivel poate ajunge un erou?

Implicit

Citat În prealabil postat de stef Vizualizare mesaj
    la ce nivel poate ajunge un erou?
    100
    dar ai de munk pt lvl 100

Subiecte asemănătoare

1. T4: Eroul