Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 15

Subiect: Banare cont

Question Banare cont

Buna ,

am si eu o intrebare.Cum sa evit ca smultihunterul sa imi blocheze contul.Sunt casatorit si am inceput sa joc acest joc, i-a placut si sotiei mele si a facut si ea un cont.Evident folosim doar un calculator si suntem in aceeasi alianta.M-am trezit ca si contul meu si contul sotiei era blocat de multihunter cu pretextul ca am mai multe conturi desi la profil in cont era trecut si numele ei. Probabil a reclamat cineva ca dadeam atacuri simultan sau care era problema de fapt.

Am spus ok asta e am irosit o groaza de timp pt ca cineva sa isi bata joc , OK nu e nici o problema.

Aici e S1 , acuma ce sa fac pt ca sa nu se repete faza de pe S7 ?

Astept pareri.
    Ultima modificare efectuată de The Unborned; 06.03.2009 la 11:54:30.

Sătean alex3103's Avatar
    Data înregistrării
    25.01.2009

Wink

Citat În prealabil postat de The Unborned Vizualizare mesaj
    Buna ,

am si eu o intrebare.Cum sa evit ca smultihunterul sa imi blocheze contul.Sunt casatorit si am inceput sa joc acest joc, i-a placut si sotiei mele si a facut si ea un cont.Evident folosim doar un calculator si suntem in aceeasi alianta.M-am trezit ca si contul meu si contul sotiei era blocat de multihunter cu pretextul ca am mai multe conturi desi la profil in cont era trecut si numele ei. Probabil a reclamat cineva ca dadeam atacuri simultan sau care era problema de fapt.

Am spus ok asta e am irosit o groaza de timp pt ca cineva sa isi bata joc , OK nu e nici o problema.

Aici e S1 , acuma ce sa fac pt ca sa nu se repete faza de pe S7 ?

Astept pareri.

jucati-va amandoi pe un cont si scrie la profil dual acount

Filozof
    Data înregistrării
    04.01.2009

Implicit

Trebuie sa pui Utilizarea aceluiași calculator la ambele conturi. La tine pui numele contului sotiei si sotia pune numele contului tau. Aveti voie sa face schimb doar 1 la 1. Mai mult ca sigur, ai incalcat cel putin una din cele doua reguli :).

Implicit

Citat În prealabil postat de alex3103 Vizualizare mesaj
    jucati-va amandoi pe un cont si scrie la profil dual acount
    Adica cum dual acount ?! daca ea vrea sa joace cu nickul ei si sa fie doar ea logat si eu cu al meu si doar eu logat daca la profil introduc la cont si numele ei ca si cea care utilizeaza acelasi PC , atuci daca scriu la profilul meu si al ei dual account atunci ajunge ?

Filozof
    Data înregistrării
    04.01.2009

Implicit

Dai un mesaj MH-ului care te-a banat si explica-i situatia. Daca ai incalcat regula cu schimbul de 1 la 1 la resurse o sa te penalizeze. Bafta!

Implicit

Ok multumesc, insa nu prea vad sensul sa dau msg la multihunter pt ca si asa va considera el dupa placul lui.Si intr-adevar nu am respectat schimbul 1:1 de cateva ori gen cand am trimis trupe deff la ea si am trimis o groaza de hrana , si cand eram atacat am trimis resursele la ea.Bine la cea din urma recunosc regula scrie ca trebuie in max 24 returnate ceea ce nu a fost.

Intrebarea mea este de ce nu se intreaba multihunterii unul care are pop 231 cum are 105 paladini si 300 maciucari ? ma intreb cum ii poate intretine fara ajutor. Sau unul de 300 are deja fondat un al doilea sat si are o armata ca si cel scris mai sus.Sunt ceva super la matematica probabil astia , oohh stai sau e efectul ca scrie la profil protejat de ... si acel ... e intr-o alianta puternica.

Iar eu ca am uitat 1:1 mi se blocheaza contul. Oricum ce a fost a fost.

Sătean alex3103's Avatar
    Data înregistrării
    25.01.2009

Implicit

Adica cum dual acount ?! daca ea vrea sa joace cu nickul ei si sa fie doar ea logat si eu cu al meu si doar eu logat daca la profil introduc la cont si numele ei ca si cea care utilizeaza acelasi PC , atuci daca scriu la profilul meu si al ei dual account atunci ajunge ?
    nu ai zis ca vreti sa jucati fiecare cu un nick dual acount inseamna ca joaca 2 oameni pe un cont ;)

Consul
    Data înregistrării
    05.08.2008

Implicit

Ok multumesc, insa nu prea vad sensul sa dau msg la multihunter pt ca si asa va considera el dupa placul lui.Si intr-adevar nu am respectat schimbul 1:1 de cateva ori gen cand am trimis trupe deff la ea si am trimis o groaza de hrana , si cand eram atacat am trimis resursele la ea.Bine la cea din urma recunosc regula scrie ca trebuie in max 24 returnate ceea ce nu a fost.

Intrebarea mea este de ce nu se intreaba multihunterii unul care are pop 231 cum are 105 paladini si 300 maciucari ? ma intreb cum ii poate intretine fara ajutor. Sau unul de 300 are deja fondat un al doilea sat si are o armata ca si cel scris mai sus.Sunt ceva super la matematica probabil astia , oohh stai sau e efectul ca scrie la profil protejat de ... si acel ... e intr-o alianta puternica.

Iar eu ca am uitat 1:1 mi se blocheaza contul. Oricum ce a fost a fost.
    nu e nimic neobisnuit sa aiba 231 pop. si multe trupe. daca playerul respectiv e foarte activ, si foarte ofensiv (adica farmeaza nonstop) .. in acest mod nu ii este greu sa-si intretina trupele..

si de ce nu...sa-si fondeze al 2-lea sat la pop. 300, poate chiar si mai putin. :)

cat despre banarea contului, ti-ai raspuns singur ati trimis intariri & resurse . ceea ce in regulamnet e interzis, daca folositi acelasi pc.

Implicit

aham sigur si cel cu paladinii ataca cu toata armata deodata si nu fura nimica , e destept asa sa intretii . Stiu si eu jocul relativ bine si eu stau f f mult online si sunt activ si in locul lui divizam in 10 atacuri daca aveam atatea trupe insa acesta nici sa atace nu stie atunci cum exolici joaca prost dar ii merge bine.
    In fine nu are importanta.

Dar nu ai spus parerea ta cum sa se evite sa jucam 2 oameni cu 2 conturi diferite pe acelasi calculator.Evident respect si mai si regulile sa evit 1:1 ban , insa si asa care imi este siguranta ca nu mi se blocheaza contul.

Filozof
    Data înregistrării
    04.01.2009

Implicit

Dai un mesaj MH-ului ca iti debaneaza cel putin unul dintre conturi asta dupa ce te penalizeaza.
    Stiu un caz in care cineva pe serverul 7 avea 17 conturi. I-au fost banate toate conturile si a ramas doar cu unul, cel mai mare, dupa ce l-a penalizat. Probabil ca multi care joaca pe serverul 7 stiu despre cine este vorba ca le avea numerotate si erau raspandite pe tot serverul, deci s-ar putea sa-l fi avut vecin . Eu am fost vecin cu numarul 14

LE: legat cazul aluia care are armata mare. Lasand la o parte ca daca este activ si farmeaza mult, el mai poate fi ajutat de prieteni cu productia pe ora o data la 24 de ore, daca nu folosesc acelasi calculator sau nu este loctiitor.
    Ultima modificare efectuată de @rdei; 06.03.2009 la 12:27:55.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. banare cont la comanda
    Postat de castdown în forumul Idei pentru îmbunătățirea jocului
    Răspunsuri: 34
    Ultimul mesaj: 03.09.2015, 21:19:41
  2. banare
    Postat de dacul1991 în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 24.01.2010, 18:03:48
  3. Banare
    Postat de camelutza în forumul Intrebari Travian