Pagina 2 din 517 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 5167

Subiect: S3 - Runda III

Senator MaDFroG's Avatar
    Data înregistrării
    05.10.2008
    Locație
    Pe un nufar , lacul Cismigiu

Implicit

Citat În prealabil postat de LightBlue Vizualizare mesaj
    wide inseamna toti jucatorii care au facut parte din aliantele wide, nu cateva persoane care au conturi pe s2.ro
    acele cateva persoane pot reprezenta nucleul unei aliante , acele cateva persoane erau liderii de wide sau o parte din ei: timur , creanga , haniball + o herghelie de jucatori .Acum daca lipsesti tu sau despot asta nu inseamna ca acolo nu este Wide .
    Salut ! Ai auzit ? Cea mai buna alianta din Romania se va naste pe viitorul s5.com ,campioni ai serverelor nationale , nuclee de jucatori experimentati de pe s1 , s2 , s3 si s4 ...se unesc sub aceelasi nume ca sa joace pe cel mai disputat server international. Un proiect 100% romanesc...vrei sa participi ? Inscrie-te pe www.aliantelecolumna.ro !!!!!

http://forum.travian.ro/showthread.php?t=30480 - si am castigat

Banat
    Data înregistrării
    25.11.2006
    Locație
    Romania ... fireste

Implicit

Citat În prealabil postat de MaDFroG Vizualizare mesaj
    acele cateva persoane pot reprezenta nucleul unei aliante , acele cateva persoane erau liderii de wide sau o parte din ei: timur , creanga , haniball + o herghelie de jucatori .Acum daca lipsesti tu sau despot asta nu inseamna ca acolo nu este Wide .

sunt jucatorii de baza care pot oferi un ww pe tava ... pacat ca cei de pe s2 nu intra sa citeasca pe aici

Citat În prealabil postat de LightBlue Vizualizare mesaj
    funny
    chiar daca acum li se pare funny la data terminarii serverului precedent isi smulgeau parul din cap de nervi ... spargeau tot in jurul lor ... atat au putut, atat au facut: ia tu despot ww-ul si du-l la lvl 100 ca noi nu suntem in stare dar ne place cum il ridici tu repede si bine (si ce daca nu esti atacat, probabil ca spionii Columna au aflat ce deff impresionant am bagat acolo si d-aia nu ataca :P )
    Ultima modificare efectuată de ovic; 28.07.2009 la 09:48:55.

cristy_travian

Implicit

Citat În prealabil postat de ovic Vizualizare mesaj
    sunt jucatorii de baza care pot oferi un ww pe tava ... pacat ca cei de pe s2 nu intra sa citeasca pe aici

chiar daca acum li se pare funny la data terminarii serverului precedent isi smulgeau parul din cap de nervi ... spargeau tot in jurul lor ... atat au putut, atat au facut: ia tu despot ww-ul si du-l la lvl 100 ca noi nu suntem in stare dar ne place cum il ridici tu repede si bine (si ce daca nu esti atacat, probabil ca spionii Columna au aflat ce deff impresionant am bagat acolo si d-aia nu ataca :P )
    columna nu a avut cu ce ataca...de aia nu au atacat decat un WW...si au zis ca singura sansa a lor este sa cumpere un WW...ca si asa sunt baieti de bani gata...Felicitari celor care s-au ales cu ceva(si in viatza reala)

si se pare ca cei din columna nu s-au inscris pe alte servere....ci doar fac conturi de gold?sau eu ce sa inteleg...

bafta.

Data înregistrării
    30.11.2007

Implicit

Citat În prealabil postat de ronaldorealxp Vizualizare mesaj
    columna nu a avut cu ce ataca...de aia nu au atacat decat un WW...si au zis ca singura sansa a lor este sa cumpere un WW...ca si asa sunt baieti de bani gata...Felicitari celor care s-au ales cu ceva(si in viatza reala)

si se pare ca cei din columna nu s-au inscris pe alte servere....ci doar fac conturi de gold?sau eu ce sa inteleg...

bafta.
    tin sa te contrazic, uita-te la situatia WW-urilo WIDE< nu poti zice ca columna nu a avut putere ofensiva, e drept si cu un pic de ajutor nordic au ajuns ww-urile in stadiul acela
    Familia Nordic .......prietenie .........omenie .......respect ........caracter[/I]

Senator MaDFroG's Avatar
    Data înregistrării
    05.10.2008
    Locație

Implicit

Citat În prealabil postat de cristy_travian Vizualizare mesaj

1.Baieti de bani gata .
    2.Columna nu a avut cu ce ataca .
    3.Am cumparat WW.
    4. au atacat decat un WW.

1.De unde stii tu cati bani avem , nici macar nu ne-ai cunoscut .
    2.Columna reprezentand cadranul SW a dispus de cele mai multe armate de WW in comparatie cu oricare alt cadran.
    3.Cum ai ajuns tu la conluzia asta , inteleg ca tii cu Steaua, dar cred ca esti singurul stelist caruia patronul Becali i-a insuflat ideea ca orice se poate cumpara , insa acel WW nu a fost cumparat , a fost contul Columnei.Eu cred ca tu esti doar suparat ca noi Columnienii nu ti-am facut tie o oferta pt contul tau.
    4.Stai tu nici nu ai jucat pe server ...Nordic a atacat un singur WW si anume cel a lui Travikaze , Columna a rupt restul WW-urilor : Xena , Haniball( a fost cucerit chiar) , Imperial (i-am rupt tot defful), Barbarul Jan , Ingerul Mortii (minune la 0)

7. xena3107 WiDE HONOUR WiDE C 70 - atacata de catre Columna
    8. Travikaze DEUS-WISH DEUS NV 57 -atacata de catre Nprdic
    10. Barbarul Jan WIDE PRIDE WiDE J 33 -atacata de catre Columna
    11. Ingerul Mortii World WiDE Winners WiDE C 1 -atacata de catre Columna
    12. tutulache RUSINE COLUMNA WiDE 1 -atacata de catre Columna
    13. imperial0071 WIDE-Carla WiDE-WW 0 -atacata de catre Columna
    Ultima modificare efectuată de MaDFroG; 05.08.2009 la 15:59:51.
    Salut ! Ai auzit ? Cea mai buna alianta din Romania se va naste pe viitorul s5.com ,campioni ai serverelor nationale , nuclee de jucatori experimentati de pe s1 , s2 , s3 si s4 ...se unesc sub aceelasi nume ca sa joace pe cel mai disputat server international. Un proiect 100% romanesc...vrei sa participi ? Inscrie-te pe www.aliantelecolumna.ro !!!!!

cristy_travian

Implicit

1.Baieti de bani gata .
    2.Columna nu a avut cu ce ataca .
    3.Am cumparat WW.
    4. au atacat decat un WW.

1.De unde stii tu cati bani avem , nici macar nu ne-ai cunoscut .
    2.Columna reprezentand cadranul SW a dispus de cele mai multe armate de WW in comparatie cu oricare alt cadran.
    3.Cum ai ajuns tu la conluzia asta , inteleg ca tii cu Steaua, dar cred ca esti singurul stelist caruia patronul Becali i-a insuflat ideea ca orice se poate cumpara , insa acel WW nu a fost cumparat , a fost contul Columnei.Eu cred ca tu esti doar suparat ca noi Columnienii nu ti-am facut tie o oferta pt contul tau.
    4.Stai tu nici nu ai jucat pe server ...Nordic a atacat un singur WW si anume cel a lui Travikaze , Columna a rupt restul WW-urilor : Xena , Haniball( a fost cucerit chiar) , Imperial (i-am rupt tot defful), Barbarul Jan , Ingerul Mortii (minune la 0)

7. xena3107 WiDE HONOUR WiDE C 70 - atacata de catre Columna
    8. Travikaze DEUS-WISH DEUS NV 57 -atacata de catre Nprdic
    10. Barbarul Jan WIDE PRIDE WiDE J 33 -atacata de catre Columna
    11. Ingerul Mortii World WiDE Winners WiDE C 1 -atacata de catre Columna
    12. tutulache RUSINE COLUMNA WiDE 1 -atacata de catre Columna
    13. imperial0071 WIDE-Carla WiDE-WW 0 -atacata de catre Columna
    :)) imi place punctul 3. e super...tu ai impresia ca eu ti-as fi dat contul meu tie?nici daca mure-am de foame...
    marea voastra ofensiva pe care ai enumearato,a fost totul ce ati avut...daca se prindea careva la lvl 95 de faza cu despot,era nasol pt voi:D
    sunt curios daca pe langa despot,ati mai lucrat si cu Radu(gorn) pe mana...pt ca la un moment dat era o armata mare la 2 ore cu catas de Despot...si a disparut dintr-odata:D

oricum ,felicitari pt server.."scopul ,scuza mijloacele"..ati castigat pe drept serverul,strategia voastra a fost mai buna,

p.s am jucat pe server,de aia am afirmat acele lucruri ;)

bafta

Senator MaDFroG's Avatar
    Data înregistrării
    05.10.2008
    Locație

Implicit

Eu am glumit cand am spus ca esti suparat ca nu ti-am oferit bani.
    Au existat tot felul de teorii dupa orice tradare sau act de spionaj.Si cu contul grimm (lider in se) , am fost acuzati ca am dat bani pt cont , atunci contul ne-a fost pus pe tava de catre Tyger_assasin.
    Contul Despot a fost obtinut de la un lider din NE , diferenta intre LightBlue si Tygger este ca primul chiar nu a stiut cui a dat contul , tyger in schimb a facut aceasta actiune cu premeditare , ca act de razbunare la adresa unor colegi. Bisericutele din aliantele Wide au avantajat Columna , deoarece in NE nu a existat un lider precum in SE , liderii de bisericute din NE fugeau de responsabilitate , asta i-a deschis drum liber lui Despot spre WW.
    Daca Despot ar fi fost sters la level 99 Wide nu ar fi castigat serverul , l-ar fi castigat Nordic , deoarece armatele ramase ar fi venit pe minunile Columnei.Stii cum e cand 2 se bat al treilea castiga .
    Facand o paralela la fotbal...si italia joaca un fotbal nertodox , nici Columna nici Italia nu au incalcat regulamentul prin modul de joc , dar castigat datorita unor strategii oportuniste si pe alocuri parsive(inzaghi si plonjoanele sale in careu ).

PS PT OVIC : Mai ciudat cand unul din arbitrii ofera penalty pt adversarii Italie pe motiv ca joca catenacio.

Fermier
    Data înregistrării
    25.07.2009

Implicit

Au existat tot felul de teorii dupa orice tradare sau act de spionaj.Si cu contul grimm (lider in se) , am fost acuzati ca am dat bani pt cont , atunci contul ne-a fost pus pe tava de catre Tyger_assasin.
    Contul Despot a fost obtinut de la un lider din NE , diferenta intre LightBlue si Tygger este ca primul chiar nu a stiut cui a dat contul , tyger in schimb a facut aceasta actiune cu premeditare , ca act de razbunare la adresa unor colegi. Bisericutele din aliantele Wide au avantajat Columna , deoarece in NE nu a existat un lider precum in SE , liderii de bisericute din NE fugeau de responsabilitate , asta i-a deschis drum liber lui Despot spre WW.
    Daca Despot ar fi fost sters la level 99 Wide nu ar fi castigat serverul , l-ar fi castigat Nordic , deoarece armatele ramase ar fi venit pe minunile Columnei.Stii cum e cand 2 se bat al treilea castiga .
    Facand o paralela la fotbal...si italia joaca un fotbal nertodox , nici Columna nici Italia nu au incalcat regulamentul prin modul de joc , dar castigat datorita unor strategii oportuniste si pe alocuri parsive(inzaghi si plonjoanele sale in careu ).

PS PT OVIC : Mai ciudat cand unul din arbitrii ofera penalty pt adversarii Italie pe motiv ca joca catenacio.
    TygerAssasin chiar mi-a dat contul pe tava numai din dorinta de razbunare asupra celor din wide..grimm a facut treaba in se si a curatat cam tot de pe langa el

cristy_travian

Implicit

aici ai dreptate

1. bisericutele din Wide au facut ca serverul sa se termine asa
    2. 2 se bat al 3-lea castiga
    3. eu trebuia sa il ajut pe despot la WW...dar din lipsa de timp, nu am putut intra pe minune...si amrefuzat...:Ddar totusi nu mi-ai raspuns la intrebarea legata de Radu(gorn)si de armata lui shakespeare,care era la 2-3 ore de WW-ul lui despot...acum ca s-a terminat..sunt curios ,pt ca am pierdut nopti la rand,sa pazesc contul lui despot,ca sa nu atace Shakes..dar nu de pe Despot...ci de pe Shakes...:))
    4. Italia joaca super...dar se pare ca Spania si Anglia domina Ch. League. :D

Citat În prealabil postat de Vegas M Vizualizare mesaj
    TygerAssasin chiar mi-a dat contul pe tava numai din dorinta de razbunare asupra celor din wide..grimm a facut treaba in se si a curatat cam tot de pe langa el
    pana la urma iese la iveala adevaratul caracter al fiecaruia dintre jucatori...asa ca cei care la suparare au dat Delete, au dat dovada de caracter,dar cei care au tradat....rusine...s-a razbunat pe liderii Wide?eu cred ca aceasta razbunare a afectat toti jucatorii WIDE...(DEUS) care au pus suflet/timp/bani/si altele...lipsa de caracter ...din partea ei...Nesimtire pe fata...fata e toti jucatorii WIDE ,din partea ei ,REPET...

§8 Modificarea posturilor

Utilizatorii sunt obligați să își editeze posturile pentru a evita dubla postare.

nivel_inalt
    Ultima modificare efectuată de Nicole; 06.08.2009 la 13:16:51.

Senator MaDFroG's Avatar
    Data înregistrării
    05.10.2008
    Locație

Implicit

Armata lui shakespeare a fost prinsa de mine.
    Shakespeare era aproape de despot si tot ameninta ca il va lovi pe acesta ,daca nu primeste drepturi depline pe contul despot.
    despot a reusit sa intre ca siter o perioada la shakespeare , deoarece se ocupa cu statistica armatelor din NE , depsot putea sa intre pe orice cont in wide NE (multe extinse au fost cucerite si ofensive au fost prinse de catre mariko datorita acestor sitareli).
    Shakes pregatise armata sa atace cica la ubber alles , dar exista posibilitatea sa dea si in despot in ambele cazuri nu iesea bine pt columna , sa trimita armata pe un aliat din wide asemenea nu era bine deoarece se dadea de gol.
    Cand despot m-a anuntat ca shakes ii revin ultimele catas in 18 ore am incercat sa dau de unu din thunder brigade sa trimita fulgerii nu am gasit pe moment asa ca am lansat eu , faceam 16 ore .
    Am fakeuit in urmatorul mod : 4-5 atacuri dupa ce ii reveneau ultimele catauri si 1 singur atac inainte de a ajunge ultimele catas cam cu vreo 15 min + fakeuri pe toti aliatii din zona .
    Gorn nu prea am avut onoarea sa vorbesc cu el , stiu ca la un momendat eram in tratative cu el sa refaca thunder pe final el cu acolitii lui , s-a intalnit la bere cu shaquille si au discutat diferite chestii.
    Totusi wide inainte cu 6 ore de final statea foarte bine si gorn dorea sa castige serveru , nu prea il interesa tabara si uitase si de thunder sau de vechi dispute.Deci da pe final Gorn a fost loial Wide , dar daca Wide nu ar fi stat bine cu WW-urile sunt mai mult ca sigur ca Thunder ar fi aparut pe final ca aliata a Columnei , acum nu putem stii niciodata. Stiu de la Despot ca domnul gorn nu se intelegea cu cei din SE , ba mai mult unele armate ale acolitilor lui au lovit minunile din SE "accidental".Am primit chiar o discutie in conferinta Wide in care liderii din SE se certau cu cei din NE , sau mai precis Gorn se certa cu unu de acolo Siad sau Creanga pe motiv ca vreo 4-5 armate din wide NE au lovit minunea celor din SE :) .
    Lucrurile astea nu le stiu jucatorii de rand , dar la final putem discuta cu cartile pe fata , deoarece va spun sincer Columna va incerca sa castige serverul viitor "the old fashion way".

Pagina 2 din 517 PrimulPrimul 12341252102502 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 18:16:22
  3. S7 - Runda III