Sunt arătate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Subiect: Atacarea oazei aliatului

  1. #1
    Artizan
    Data înregistrării
    12.06.2007
    Locație
    Sighisoara-Brasov
    Mesaje
    209

    Implicit Atacarea oazei aliatului

    pot sa cuceresc oaza unui jucator aflat in aceeasi alianta cu mine?
    nu stiu cum si ce s-a intamplat dar in regulament nu se mai gaseste nimic legat de cuceriri si ma trezesc ca iau un ban ptr ceva ce nu e in regulament...

  2. #2
    Consul dani_jiji01's Avatar
    Data înregistrării
    11.06.2008
    Locație
    Timisoara
    Mesaje
    1.986

    Implicit

    Citat În prealabil postat de Lord Darksorrow Vizualizare mesaj
    pot sa cuceresc oaza unui jucator aflat in aceeasi alianta cu mine?
    nu stiu cum si ce s-a intamplat dar in regulament nu se mai gaseste nimic legat de cuceriri si ma trezesc ca iau un ban ptr ceva ce nu e in regulament...
    Nu s-a schimbat regulamentul in acest sens, in consecinta vei putea sa cuceresti oaza, intrucat este exceptie de la regulile privind cucerirea, care spuneau cam asa:

    Citat În prealabil postat de §4.1 Cucerirea satelor
    Nu sunt permise următoarele:
    * cucerirea unui sat al unui cont la care ați fost locțiitor doar dacă trec două săptămâni de când nu mai aveți acces la acel cont;
    * cucerirea unui sat al unui cont care v-a fost locțiitor doar dacă trec două săptămâni de când nu mai are acces la cont;
    * cucerirea unui sat al unui cont care a fost trecut la secțiunea "utilizarea aceluiași PC" doar după ce au trecut 2 săptămâni de când conturile nu mai sunt trecute la secțiunea "utilizarea aceluiași PC". Folosirea abuzivă a acestei funcții poate fi pedepsită;
    * cucerirea unui sat care este al unui jucător din alianța ta sau este dintr-o alianță care este aliată cu alianța ta( doar alianțele al căror link de legătură este verde sunt considerate confederații de către Travian);
    * cucerirea de sate între jucători care au făcut parte din aceeași alianță în ultimele 48 ore;
    Pentru PNA-urile nu se aplică aceste reguli. De asemenea, oazele sunt o excepție de la aceste reguli.

  3. #3
    exEchipa Rolls's Avatar
    Data înregistrării
    31.12.2010
    Mesaje
    47

    Implicit

    Da, poti.

    " oazele sunt o excepție de la aceste reguli."

    deci asupra oazelor nu se aplica regulile privind cucerirea de sate

Subiecte asemănătoare

  1. dupa cucerirea oazei - nelamuriri
    Postat de guevara în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 11.04.2008, 23:28:06
  2. Atacarea unui fost membru al aliantei
    Postat de dark_man_x în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 9
    Ultimul mesaj: 06.04.2008, 20:39:33

Reguli de postare

  • Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți posta răspunsuri
  • Nu poți posta atașamente
  • Nu-ți poți edita mesajele
  •