Pagina 1 din 28 12311 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 280

Subiect: Discutii versiunea T3.6

exEchipa
    Data înregistrării
    29.08.2007
    Locație
    pe un nor cantand la harpa

Implicit Discutii versiunea T3.6

Stimati jucatori,

avem rugamintea de a ne oferi un feed-back constructiv! asupra noii versiuni de joc Travian. Pe scurt, ce va place, ce nu va place, de ce si cum credeti ca ar trebui modificate aceste caracteristici sau implementate altele.

Anuntul cu privire la versiunea T3.6 poate fi regasit aici.

PS: nu cunoastem o data exacta a trecerii lumilor actuale la noua versiune, cu toate acestea estimam ca update-ul se va face in proximele zile/saptamani.

O zi buna,
    V. - Echipa Travian
    Ultima modificare efectuată de Vali_Ro; 23.11.2009 la 16:58:11.
    "Trebuie sa incerci necontenit sa urci foarte sus, daca vrei sa poti sa vezi foarte departe..." ~ C-tin Brancusi

"In dragoste si in Travian, totul e posibil! ...aproape!!!" ~ Anonim
    "Quis custodiet ipsos custodes!!!" ~ Juvenal
    128-10-93-85-10-128-98-112-6-6-25-126-39-1-68-78

Artizan Lowrence's Avatar
    Data înregistrării
    30.08.2009
    Locație
    Undeva-n Balkani

Implicit

am vazut cum arata T3.6 pe com9 si este frumoasa
    ma bucur ca putem si noi romanii sa o avem
    L-a vazut cineva pe spam?........Il cauta maica-sa.
    Dacii sunt un popor pasnic, conducatori lor sunt barbarii

Google | Yahoo | Travian | Forum Travian |

Fermier
    Data înregistrării
    05.11.2009
    Locație
    Videle

Implicit

toate noutatile mi se par bune,insa daca se poate,am si eu cateva idei:

-pentru un transport de resurse la targ,sa ai posibilitatea de a anula|(prin X-ul rosu) acel transport,in timp de 1:30 min (sau 2,3 min,depinde de cum se aproba) de la trimiterea resurselor;
    -in cazarma,dupa ce dai la instruit X trupe,sa ai posibilitatea sa anulezi acest lucru dupa un anumit timp(1,min,2min etc);
    cam asta mi-a venit in minte in acest moment.sper sa mai gasesc adepti pt aceste idei:)

Infam's Avatar
    Data înregistrării
    15.11.2008
    Locație
    Campina, Prahova

Implicit

Da, mai ales la cazarma, grajd si atelier. La targ nu prea gresesti, dar la cele 3 cladiri mai inainte mentionate se intampla sa dai instruire un fel de trupe pe care nu-l doreai, si nu prea iti convine, mai ales cand ai dat un nr mare de trupe....
    Keep my head up and stand tall, if I stumble, then I'll fall, will you pick me up at all?
    I'm a keep it gangsta till my end, cause some people do pretend and ain't too many of us that we can call friends.

Artizan Wolf333's Avatar
    Data înregistrării
    26.10.2008

Implicit

Unele modificari sunt bune.

Ii apreciabil efortul pentru a reduce farmarea barbarilor dar daca ai optiunea 5 atacuri / nivel la adunare , nu o sa aiba un efect prea mare , un barbar la nivel 20 la adunare poate da 100 de atacuri.

Un echilibru nu o sa existe niciodata atata timp cat un roman/dac abia face satul 2 si un barbar are deja 6 sate.

Artizan el mariachi's Avatar
    Data înregistrării
    27.01.2009

Implicit

salut! aceste modificari sunt foarte mari si pot influenta foarte mult jocul.mi se pare interesanta prima cea cu doar 5 miscari de trupe si o inteleg prin faptul de a le taia din avans barbarilor la inceput de server,dar pe durata intregului server mi se pare o modificare care va ingreuna cresterea pe calea armata si va duce la o durata mai mare a timpului serverului.cele cu imbunatatirile grafice si scurtaturi mi se par cat se poate de bine venite,insa nu mi se pare ok intoarcerea trupelor de asalt prin gold la comanda pt ca iarasi va favoriza jucatorii care isi permit gold in orice moment .in plus daca nu va fi permisa daca pe jucatorul respectiv vor fi alte atacuri este si o metoda de spionaj.

la 5 atacuri permise jocul risca sa devina monoton pt cei care joaca la armata din cauza ca din 5 atacuri de ex 4 pot fi in "gol" si vor fi favorazitati jucatorii mai mici.

eschivarea mi se pare iarasi ceva nelalocul ei favorizand pe cei zi si noapte online .

mutle modificari venite dintr -o data si care clar vor influenta mult si practic acceptarea legala a unor scripturi pe care le foloseau unii demult pt a-si creea astfel de avantaje.

PS:am citit mai cu atentie 5 atacuri/nivel cladire ceea ce inseamna ca nu ii dezavantajeaza pe barbari asa mult decat in prima sapt. ma gandesc
    Ultima modificare efectuată de el mariachi; 23.11.2009 la 17:36:37.

Meșteșugar mytzu's Avatar
    Data înregistrării
    09.02.2009

Implicit

evident multe multe avantaje celor care isi permit gold...
    doi la mana... din ce am vazut eu... adunarea va deveni tinta catapultelor foarte des...

si mai e treaba de care vorbea cineva mai sus cu x la cazarma si targ... ar fi mult prea usor sa scapi de atacuri... acoperi resursele la greu.. ridici targu cateva nivele si te-ai asigurat de raiduri...

Artizan Wolf333's Avatar
    Data înregistrării
    26.10.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de el mariachi Vizualizare mesaj
    salut! aceste modificari sunt foarte mari si pot influenta foarte mult jocul.mi se pare interesanta prima cea cu doar 5 miscari de trupe si o inteleg prin faptul de a le taia din avans barbarilor la inceput de server,dar pe durata intregului server mi se pare o modificare care va ingreuna cresterea pe calea armata si va duce la o durata mai mare a timpului serverului.cele cu imbunatatirile grafice si scurtaturi mi se par cat se poate de bine venite,insa nu mi se pare ok intoarcerea trupelor de asalt prin gold la comanda pt ca iarasi va favoriza jucatorii care isi permit gold in orice moment .in plus daca nu va fi permisa daca pe jucatorul respectiv vor fi alte atacuri este si o metoda de spionaj.

la 5 atacuri permise jocul risca sa devina monoton pt cei care joaca la armata din cauza ca din 5 atacuri de ex 4 pot fi in "gol" si vor fi favorazitati jucatorii mai mici.

eschivarea mi se pare iarasi ceva nelalocul ei favorizand pe cei zi si noapte online .

mutle modificari venite dintr -o data si care clar vor influenta mult si practic acceptarea legala a unor scripturi pe care le foloseau unii demult pt a-si creea astfel de avantaje.

PS:am citit mai cu atentie 5 atacuri/nivel cladire ceea ce inseamna ca nu ii dezavantajeaza pe barbari asa mult decat in prima sapt. ma gandesc
    Eschivarea ii ajuta numai la inceput , cand vin catapultele nu cred ca ii mai ajuta foarte mult.

Artizan Wolf333's Avatar
    Data înregistrării
    26.10.2008

Implicit

---> "Master builder" - cost 1 Aur/fiecare cladire - pregatirea a inca 3 cladiri in bucla de constructii chiar daca nu sunt suficiente resurse

Nu ii corect , chiar daca nu au resurse pot da sa construiasca.

Meșteșugar mytzu's Avatar
    Data înregistrării
    09.02.2009

Implicit

cred ca ai inteles gresit... e un fel de constructie in asteptare dar fara resurse... adica cladirea e trcuta pe lista si e facuta cand va aduna destule resurse :)... cred .. daca e gresit corectati-ma

Pagina 1 din 28 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. natarii in versiunea t4
    Postat de Floare în forumul Intrebari T4
    Răspunsuri: 23
    Ultimul mesaj: 03.03.2011, 21:49:00
  2. misiunile in versiunea t4
    Postat de instinctx în forumul Intrebari T4
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 22.02.2011, 12:47:28
  3. versiunea T4
    Postat de mdveli în forumul General