Pagina 2 din 87 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 866

Subiect: S4 - Runda III

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de gustyy Vizualizare mesaj
    mai am jucat pe mai multe servare dar cum poti u sa zici ca x e cea mai tare alianta ai jucat u vreodata pe ro2 impotriva aliantelor:
    ARES, Souad .TITANS,IH .
    ai jucat impotriva Ragnarok (fosta ares,si apache,sa ati zic cva lideri sunt ft buni niste strategi deosebiti au reusit sa faca aceste aliante o familie care a fost de neoprit pana acum .
    asa ca gandeste inainte sa vb
    Dar ei au jucat impotriva noastra? Sa vina pe s4 sa vad si eu ce stiu.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de likenone Vizualizare mesaj
    Tot respectul pentru o alianta care a castigat un server , care a dominat un server fara sa aiba emotii de final.

Dar de aici pana la o declaratie de genul celei facute mai sus , e cale lunga.

Poate bushido e cea mai buna alianta romaneasca de pe serverele romanesti ,( caci pentru mine prima dragoste si etalon suprem va ramane ro-ht si gamma force de pe s1.com)

Dar ca sa demostrezi ca esti cel mai bun, tu chemi alte aliante la tine pe server??? . Traian la chemat pe Decebal , "Vino si daca nu cuceresti Roma te sinucizi?" sau a mers peste el si a dat cu el de pamant?

Ca sa demonstrati ca sunteti cei mai buni , mergeti voi pe serverele unde altii se simt ca acasa, daca ii invingeti acolo , da atunci sunteti cei mai buni... si pana atunci mai trage cu coada ochiului pe s1.ro ca e cam nasola situatia:D
    De ce pe s4? Pentru ca eu am lansat provocarea, nu alte aliante de pe alte servere. Eu am declarat ca suntem cei mai buni si nu sunt doar vorbe fiindca sunt dispus sa verificam impreuna afirmatia. Repet, cine e ofuscat, frustrat, scandalizat de afirmatie e doar o metoda de a dovedi ca gresesc. Sa vina sa joace. Altfel, nu ma intereseaza comentarii de genu "da' cine te crezi tu ma sa zici ca Bushido e cea mai buna?".
    Eu am lansat provocarea, voi o acceptati sau nu, asta e jocul.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11

Meșteșugar
    Data înregistrării
    11.07.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    De ce pe s4? Pentru ca eu am lansat provocarea, nu alte aliante de pe alte servere. Eu am declarat ca suntem cei mai buni si nu sunt doar vorbe fiindca sunt dispus sa verificam impreuna afirmatia. Repet, cine e ofuscat, frustrat, scandalizat de afirmatie e doar o metoda de a dovedi ca gresesc. Sa vina sa joace. Altfel, nu ma intereseaza comentarii de genu "da' cine te crezi tu ma sa zici ca Bushido e cea mai buna?".
    Eu am lansat provocarea, voi o acceptati sau nu, asta e jocul.

Hmmm, pai tu cum trimit invitatiile, ti le pui singur in cutie ta?

Ca sa lansezi provocari d-astea nu ar fi logic sa postezi pe forumurile celorlalte servere?
    Macar sa stie si ei ca ai lansat o provocare....

Si chiar ar fi interesant rezultatul , mai ales daca s-ar anunta si alte aliante si iarasi un daca s4 va incepe dupa sarbatori cand mai are lumea timp.

Si asa e o criza de jucatori pe majoritatea serverelor, o competitie intre 2 sau 3 meta pe acelasi server nu ar strica

Din pacate t3, am suportat, t3,5 hai ca l-am indurat da acu gold club nu e de mine parca imi cere legitimatia de metro=)))

Negustor Auris's Avatar
    Data înregistrării
    09.09.2008

Implicit

le`ai bagat la astia mortu`n casa verci...:)))
    e tare ca nu se recomanda niciunul..sa stii cu cine vorbesti...

ptr desteptu ala care a lansat teoria "armatei optime ptr daramat" ...
    esti un mare destept ma ..daca stii tu ce e pe un ww ..POATE iti calculezi forta offensiva ...DACA
    in caz contrar , dai cu ce ai ..
    si ca adaugare ..iti zic eu ca mai bine dai cu armatele decat sa se termine serverul sa ramana in sat...
    asta este ..daca am facut armate ca inecatii..ce sa`i faci
    Proud Member Of Bushido 2007-2010
    http://video.yahoo.com/watch/6414331/16635444
    Proud Member Of Dacia s5.com
    http://www.youtube.com/watch?v=5Z_bGnLdwuI

Artizan
    Data înregistrării
    28.10.2009
    Locație
    chicago

Implicit

mda e greu sa aduci o aliantza intreaga pe alt server, multi nu au oricum timp sa joace pe 2 servere in acelasi timp si fiecare joaca pe serverul pe care s-a consacrat
    as vrea sa vad o batalie intre bushido si ragnarok dar sincer nu cred ca bushido ar ajunge pana la ww
    dar cum spuneam nu ai sa vezi sa se intample asa ceva ca nu se poate sa aduci toti jucatorii de pe un server pe altul
    poate la anul o sa vina bushido pe s6 daca se plictisesc pe s4 si sa vedem cati din ei mai raman pana la ww

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de alfr3d Vizualizare mesaj
    mda e greu sa aduci o aliantza intreaga pe alt server, multi nu au oricum timp sa joace pe 2 servere in acelasi timp si fiecare joaca pe serverul pe care s-a consacrat
    as vrea sa vad o batalie intre bushido si ragnarok dar sincer nu cred ca bushido ar ajunge pana la ww
    dar cum spuneam nu ai sa vezi sa se intample asa ceva ca nu se poate sa aduci toti jucatorii de pe un server pe altul
    poate la anul o sa vina bushido pe s6 daca se plictisesc pe s4 si sa vedem cati din ei mai raman pana la ww
    Amice ce sa iti zic, cand te saturi de batut la cur pe unii pe serverul "consacrat" o sa vrei sa te bati cu unii seriosi care sa mature cu tine pe jos si o sa te simti mult mai bine atunci, ca joci ceva, ca e incitant. Asa ca o sa iti para rau ca nu ai venit pe s4. Asa cum o sa le para si altora care se multumesc sa plezneasca pe aceiasi fraieri pe acelasi server. Noi nu ne multumim cu asta si nici nu ne e frica de nimeni. Crezi ca nu ajungem la ww. Hai sa vedem!

Sătean
    Data înregistrării
    15.12.2008

Implicit

cand incepe s4? la sfarsitul lui decembrie?
    daca se face vreo alianta in ne ma bag si eu :) ma gandesc ca in bushido lucrurile ar fi prea usoare .

Fermier
    Data înregistrării
    21.08.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Nu vreau sa te jignesc, desi cred ca ar fi un dus rece meritat. Eu zic sa ramai in "retirement" ca e clar ca nu stii ce vorbesti. S4 nu a fost varianta 3.5, iar recordurile au fost batute de vreo 3 insi. Te rog frumos sa te documentezi inainte sa vii sa debitezi un potop de jigniri ca un individ lipsit de educatie. Am zis clar ca nu vreau frustrati pe topicul asta. Vrei sa-ti fac un desen sa bagi la cap?
    Vreau sa te contrazic si eu. Nu am jucat pe Ro4 dar mi-am facut o impresie. Ati scos armate fenomenale la sfarsit ptr ca nu ati avut unde sa le spargeti, din moment ce pe serverul ala a fost pace si liniste pana inainte de final. Daca scoteati armatele alea pe un server unde au fost conflicte permanente, te intelegeam, dar te rog sa nu-ti mai racesti gura degeaba. Treaba cu cea mai buna alioanta este irelevanta in cazul vostru.
    Spor la joc

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de sorici Vizualizare mesaj
    Vreau sa te contrazic si eu. Nu am jucat pe Ro4 dar mi-am facut o impresie. Ati scos armate fenomenale la sfarsit ptr ca nu ati avut unde sa le spargeti, din moment ce pe serverul ala a fost pace si liniste pana inainte de final. Daca scoteati armatele alea pe un server unde au fost conflicte permanente, te intelegeam, dar te rog sa nu-ti mai racesti gura degeaba. Treaba cu cea mai buna alioanta este irelevanta in cazul vostru.
    Spor la joc
    Sa te intreb ceva draga sorici. Ai idee cate razboaie a purtat Bushido pe s4? Nu, fiindca n-ai jucat. te scutesc de documentare si iti spun eu, 2. Cu doua cadrane diferite, pe care le-am invins. Vorbesti de liniste? Care liniste? E doar strategie bine condusa. Am luptat 6 luni si ne-am pregatit inca 4, asa joaca aliantele destepte. Crezi ca e usor sa ai liniste si sa faci armate de ww? Ai senzatia ca apesi pe un buton si se face liniste? E liniste daca tu controlezi serverul si dictezi ritmul printr-o politica abila. Incearca tu asa ceva pe unde joci si sa vedem daca iti iese. Bushido a avut armate de ww de peste 10 milioane crop, asta inseamna 100 capitale mari cu lanuri 19. Ai idee macar ce organizare iti trebuie sa le tii?

Si in general copii, daca nu ati jucat, nu mai bateti nene campii despre ce actiune a fost sau n-a fost. Bushido a avut cele mai multe medalii. Eu am avut 2 armate de WW si 19 medalii ofensive si defensive dintre care 3 de aur, obtinute inainte de WW. Sunt si alti colegi in aceeasi situatie.

Fermier
    Data înregistrării
    09.09.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de sorici Vizualizare mesaj
    Spor la joc
    nu cred ca stii despre ce vorbesti, eu de exemplu, aveam in momentul in care am atacat cu armata de pe capitala ww ul 500k morti, vreo 20 de capitale sterse si nu mai stiu cate in death crop. daca asta inseamna liniste si pace e clar :). media bushidoW pana sa apara natarii, era de 170k morti, arata mi o alianta cu o astfel de medie pana la aparitia natarilor si atunci ai sanse sa ti mai dau dreptate.
    bomba, om cu 2 armate de ww la final, peste 600 k crop in ambele, a distrus 15 capitale pana la jumatatea serverului. eu vin cu argumente in cifre si fapte, cei care vor sa vorbeasca doar sa se auda nu au decat, dar la alte sectiuni.
    asta e o sectiune unde Sade in calitate de lider Bushido a lansat o provocare, asteptam oferte :).

de obicei joc pe un singur server, dar mi s a intamplat sa mai nimeresc si pe altele in calitate de coplayer sau sa preiau conturi, si am vazut multe din aliantele enumerate in posturile anterioare, si credeti ma ca e o diferenta ca de la cer la pamant intre ele si bushido. daca gresesc astept sa va inscrieti pe urmatorul s4 si sa demonstrati ca gresesc.
    instinctx
    Proud Member Of Bushido 2008-2010
    http://finals4ro.blogspot.com/

Pagina 2 din 87 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816