Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 21 la 30 din 37

Subiect: Poveste cu final nefericit

Negustor Gandalg's Avatar
    Data înregistrării
    01.08.2007
    Locație
    Bucuresti

Implicit

Asa sunt unii romani ...nu ai ce sa le faci ...sunt individualisti , egoisiti si pupinc*risti.

Noi cei de pe contul Dreaming suntem foarte multumiti de ce am facut pana acum pe comx-ul asta . NU am facut nimic extraordinar din punct de vedere al cresterii contului ( am avut si putin ghinion ca am picat chiar langa liderul MOTH si l-am lasat in pace la inceput cu gandul ca ne va fi de ajutor mai incolo....) , dar am reusit ceva nemaipomenit :) Din cei 4 oameni de pe cont se intampla ca 2 sa fim din FRBH , iar ceilalti doi din FP si am reusit sa ne intelegem de minune chiar daca pe rox eram dusmani ( cei care au jucat pe rox sau au citit macar forumul rox probabil stiu despre ura nemarginita dintre cele doua aliante ) .

Acum noi asteptam cu nerabdare noul comx , poate , poate de data asta vom reusi sa facem o alianta romanesca de calitate.
    eRomania are nevoie de tine ! Ajut-o intrand aici

Fermier
    Data înregistrării
    29.12.2008

Implicit

si eu am incercat 2 sv comx si mi-a trecut... acolo mai bine m-am inteles cu jucatori straini decat cu romani... bine in afara de cei dupa contul 7keys si Bristena care pe calea asta ii salut...

totusi exista o alianta romaneasca care se descurca fenomenal pot sa zic... cu o echipa bine conturata care jucam de sv bune impreuna alianta se numeste Xp!øde si activam pe speedul francez-frx...

acolo activam multi jucatori buni de pe rox... dar am invatat sa ne respectam unul pe altul si mai ales sa ne ajutam... si avem un singur lider in alianta ceea ce spune multe...

va dau un link pe forumul francez sa vede-ti ultima noastra isprava... nu mai putin de 76 de atacuri pe satul de atac a lui Ayana + un deff imens din partea noastra bagat pe satul ei... sa nu mai spun ca deja ww-urile sunt undeva la nivel 71... satul a ramas in picioare la fel si hammer-ul lui Ayana.

uita-ti link-ul http://forum.travian.fr/showthread.php?t=82549

avem acordul jucatorilor celor care le-au ramas numele la atacatori
    Ultima modificare efectuată de mikemarius; 09.01.2010 la 13:16:27.

Fermier
    Data înregistrării
    07.10.2007

Implicit

Salutare tuturor

Partial trista povestea partial nu - Inteleg frustrarea prin care se poate trece in momentul in care in loc sa te bati cu "altii" de macelaresti cu "ai tai". Nimic de spus aici.

Eu insa judec alfel lucrurile - cred ca se pune putin cam mult accent pe mandria nationala si cateodata intr-un mod gresit iar asta starneste reactii de genul masacrului de pe comx care ne-a fost relatat aici.

In loc sa ne suparam ca ne luptam pe com cu alti romani poate ar fi cazul sa judecam adversarii si aliatii dupa ce fel de oameni sunt si ce contributie pot aduce atingerii obiectivelor noastre si mai putin dupa nationalitate.

Personal eu conduc de cam 2[sa fie oare 3?] ani alianta Xp!øde pe serverul 3x francez. O alianta formata preponderent din romani dar si cu multi francezi si unde limba de comunicare este engleza.

Pot spune ca ne descurcam bine server de server insa avem si o organizare stricta - cu alte cuvinte roman francez englez ai zburat daca nu urmezi strict ordinele si planificarea aliantei - iar rezultatele sunt pe masura. Pentru o alianta eminamente romana pe un server strain altul decat comx am ajuns sa fim unul din pivotii in jurul carora se joaca fiecare server.

Pentru cel abia incheiat nu am avut noi ca in alte dati un ww insa am sustinut 2 care din pacate nu au castigat - insa de distrat ne-am distrat.

Cum obeserv ca sunt destui membrii ai echipei .ro care joaca pe servere straine si cum stiu ca in general oamenii care fac parte din echipele de mh sau modo sunt suficient de disciplinati [avand in vedere printre altele tona de injuraturi pe care o incaseaza zilnic din x motive] eu le propun celor care vor sa joace pe un server strain altul decat comx intr-o alianta romana dar si cu alti jucatori de alte nationalitati sa vina in Xp!øde serverul urmator.

Ca sa nu ma laud singur va dau si cateva link-uri cu lupte la care am participat de pe serverul abia incheiat inclusiv una ce include atacuri pe mai toate satele mele plus cateva atacuri pe ww adverse:)

http://forum.travian.fr/showthread.php?t=82878
    http://forum.travian.fr/showthread.php?t=83065
    http://forum.travian.fr/showthread.php?t=82549
    http://forum.travian.fr/showthread.php?t=83086
    http://forum.travian.fr/showthread.php?t=83064
    http://forum.travian.fr/showthread.php?t=82875

si un mic suvenir pentru final :)

Un mic ps pentru cei care considera ca romanii sunt cei mai #$@# si #$%# -> Este opinia mea data partial de experienta de viata [nu foarte mare avand in vedere ca am doar 24 de ani] partial de cunostintele bune de istorie si de ce nu chiar si de experienta de pe travian ca romanii - buni sau rai destepti sau prosti NU functioneaza bine la nivel instinctiv in alte conditii decat:
    -sub o conducere autoritara si cu reguli simple si fara echivoc si
    -sub amenintarea constanta cu disparitia data de un numar superior de adversari/inamici

Va rog nu polemizati pe tema asta in context politic pentru ca nu are nici o legatura si v-ati insela amarnic daca ati crede ca am macar o urma de respect pentru actualii conducatori ai tarii sau ca as sustine vreo clipa un sistem dictatorial/autoritar- din contra prea multi ani sub un asemenea sistem impreuna cu haosul de dupa si o conducere politica debila si/sau de-a dreptul senila ne-au adus la ce se spunea mai devreme: daca auzi in afara vorbind romaneste pe cineva si vrei sa spui buna ziua s-ar putea sa ti se raspunda: no romanian - bulgarian.

O zi buna
    Ultima modificare efectuată de xces; 16.01.2010 la 04:34:25.
    Radu Alexandru
    Xp!øde ~ √i√at
    ☠ για τη δόξα! ☠

Banat
    Data înregistrării
    12.01.2009
    Locație
    Undeva prin Est

Implicit

Eu la alianta aia nu am vazut un wing...Oricine poate conduce o singura alianta,nu e prea multa munca...Loc unu la populatie,cu ce te incalzeste asta?Logic ca e pe 1 la populatie daca nu are nici un wing si acolo ii bagi pe toti.
    Si e cea mai mare prostie sa iei doua wwuri stiind ca nu vei avea suportul necesar pentru ambele,cine le-a luat pariu ca nu au luat pentru alianta,ci doar sa le apara lor numele acolo...Si la confederatii ce aveati?Vreo 3 sau 4 aliante care nu erau winguri,erau...doar asa,sa aveti confederatie...Cu asta te lauzi tu?
    Sau zi tu pe ce loc era la off pana la natari,ca la natari normal ca s-au rupt multe armate si a urcat alianta la off...Parca era pe 30 alianta la off pana la natari...Nu e loc de mandrit la o asa alianta...
    Multi de acolo au servere jucate cap-coada,degeaba...Am vazut jucatori care faceau offence pe toate satele ca sa se incadreze cerintelor aliantei...

E parerea mea personala.

Fermier
    Data înregistrării
    07.10.2007

Implicit

Citat În prealabil postat de MadCat! Vizualizare mesaj
    Eu la alianta aia nu am vazut un wing...Oricine poate conduce o singura alianta,nu e prea multa munca...Loc unu la populatie,cu ce te incalzeste asta?Logic ca e pe 1 la populatie daca nu are nici un wing si acolo ii bagi pe toti.
    Si e cea mai mare prostie sa iei doua wwuri stiind ca nu vei avea suportul necesar pentru ambele,cine le-a luat pariu ca nu au luat pentru alianta,ci doar sa le apara lor numele acolo...Si la confederatii ce aveati?Vreo 3 sau 4 aliante care nu erau winguri,erau...doar asa,sa aveti confederatie...Cu asta te lauzi tu?
    Sau zi tu pe ce loc era la off pana la natari,ca la natari normal ca s-au rupt multe armate si a urcat alianta la off...Parca era pe 30 alianta la off pana la natari...Nu e loc de mandrit la o asa alianta...
    Multi de acolo au servere jucate cap-coada,degeaba...Am vazut jucatori care faceau offence pe toate satele ca sa se incadreze cerintelor aliantei...

E parerea mea personala.
    Postul tau este suficient de bine "argumentat" si se incadreaza intr-o "logica" atat de buna incat nici nu are sens sa dau un raspuns pe marginea comentariilor tale. Am sa raspund aici sau prin pm oricarui interlocutor cat de cat serios care are de pus intrebari corecte in legatura cu alianta mea sau cu parcursul ei.
    In incheiere nu stiu de ce am impresia ca probabil ai jucat candva pe frx si ori ai fost dat afara ori n-ai fost primit in alianta altfel nu imi explic duzina de opinii date in totala necunostinta de cauza.
    Ultima modificare efectuată de xces; 16.01.2010 la 10:33:35.
    Radu Alexandru
    Xp!øde ~ √i√at
    ☠ για τη δόξα! ☠

Banat
    Data înregistrării
    12.01.2009
    Locație
    Undeva prin Est

Implicit

Citat În prealabil postat de xces Vizualizare mesaj
    Postul tau este suficient de bine "argumentat" si se incadreaza intr-o "logica" atat de buna incat nici nu are sens sa dau un raspuns pe marginea comentariilor tale. Am sa raspund aici sau prin pm oricarui interlocutor cat de cat serios care are de pus intrebari corecte in legatura cu alianta mea sau cu parcursul ei.
    In incheiere nu stiu de ce am impresia ca probabil ai jucat candva pe frx si ori ai fost dat afara ori n-ai fost primit in alianta altfel nu imi explic duzina de opinii date in totala necunostinta de cauza.
    Ba chiar serverul asta am jucat,dar doar jumate,si ca co-player...
    Nu am intrebat nimic,mi-am spus parerea...Poblema e la tine,ca se pare ca nu citeste bine.Nu vad nimic fara logica acolo.Si am spus adevarul,oricine poate conduce o alianta pe un server...
    Ultima modificare efectuată de Shevcenko; 16.01.2010 la 10:46:04.

Fermier
    Data înregistrării
    07.10.2007

Implicit

Citat În prealabil postat de MadCat! Vizualizare mesaj
    Ba chiar serverul asta am jucat,dar doar jumate,si ca co-player...
    Nu am intrebat nimic,mi-am spus parerea...Poblema e la tine,ca se pare ca nu citeste bine.Nu vad nimic fara logica acolo.Si am spus adevarul,oricine poate conduce o alianta pe un server...
    In regula nu vreau sa mai polemizez pentru ca nu am pe marginea a ce sincer. Este opinia ta, ce-i drept foarte prost exprimata si intr-o limba romana indoielnica, dar ai dreptul la ea.

Bafta
    Radu Alexandru
    Xp!øde ~ √i√at
    ☠ για τη δόξα! ☠

Banat
    Data înregistrării
    12.01.2009
    Locație
    Undeva prin Est

Implicit

Citat În prealabil postat de xces Vizualizare mesaj
    In regula nu vreau sa mai polemizez pentru ca nu am pe marginea a ce sincer. Este opinia ta, ce-i drept foarte prost exprimata si intr-o limba romana indoielnica, dar ai dreptul la ea.

Bafta
    Prost exprimata?Limba romana indoielnica?Hai ba dam vina pe astea acum?
    Te lauzi cu locul 1 la populatie...Mai bine taci,daca faceai ce a facut cocornel pe comx cu 300-ro(nu ca a castigat)mai ziceam...
    Tu te lauzi ca ai condus o alianta=))Fara winguri...Ce stres aveai?Ce massuri sa dai a doua zi...Si asa dadeai o gramada de massuri...
    Ultima modificare efectuată de Shevcenko; 16.01.2010 la 11:08:18.

Fermier
    Data înregistrării
    29.12.2008

Implicit

MadCat... omul are dreptate si stie ce spune... tu ai stat o luna coplayer pe contul lui alecsander... intr-o luna nu ai cum sa iti faci o idee despre ce se intampla in alianta sau despre jucatori din ia... sau de ce nu avem wing-uri sau mai stiu eu ce... acolo suntem jucatori care jucam de sv bune impreuna care ne cunoastem, vb la telefon sau ne intalnim... ceea ce denota un grup bine format... meritul aliantei ca a iesit pe primul loc si Ayana la fel este meritul tuturor... nu am intrat pe sv ca sa jucam sim city... si asta pute-ti vedea din armatele care le-am avut... plus razboaiele care spre sfarsitul sv ne-a adus multe nopti nedormite la toti...

tu il loc sa te bucuri pentru noi ca romani ca am facut o gramada lucruri frumoase pe un sv strain... tu incepi sa duci discutia unde nu trebuie...

Banat
    Data înregistrării
    12.01.2009
    Locație
    Undeva prin Est

Implicit

Citat În prealabil postat de mikemarius Vizualizare mesaj
    MadCat... omul are dreptate si stie ce spune... tu ai stat o luna coplayer pe contul lui alecsander... intr-o luna nu ai cum sa iti faci o idee despre ce se intampla in alianta sau despre jucatori din ia... sau de ce nu avem wing-uri sau mai stiu eu ce... acolo suntem jucatori care jucam de sv bune impreuna care ne cunoastem, vb la telefon sau ne intalnim... ceea ce denota un grup bine format... meritul aliantei ca a iesit pe primul loc si Ayana la fel este meritul tuturor... nu am intrat pe sv ca sa jucam sim city... si asta pute-ti vedea din armatele care le-am avut... plus razboaiele care spre sfarsitul sv ne-a adus multe nopti nedormite la toti...

tu il loc sa te bucuri pentru noi ca romani ca am facut o gramada lucruri frumoase pe un sv strain... tu incepi sa duci discutia unde nu trebuie...
    Asa e...Ati facut voi treaba buna,dar nu inteleg daca nu aveati suportul necesar,de ce ati sustinut doua wwuri?
    Pe viitor incercati sa va formati wing-uri nu neaparat toate din romani,dar va mariti sansele(nu aveti nevoie de sfatul meu,dar am zis si eu...)Sunteti un grup unit,dar e pacat ca sunteti doar o alianta.

Am avut pass pana la natari de la contul ala.

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Final RO-1, runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 1
    Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 27.09.2015, 01:27:41
  2. Poveste
    Postat de Alkono în forumul Game Room
    Răspunsuri: 61
    Ultimul mesaj: 22.09.2010, 02:58:31
  3. final
    Postat de igi11 în forumul Intrebari Travian