Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 15

Subiect: nedumerire

Fermier
    Data înregistrării
    18.03.2009

Implicit nedumerire

in primul rand tin sa mentionez ca joc pe s4 cu daci
    azi dimineata aveam 20 hrana..am facut 2 nivele la academie si acuma mai am 1 la hrana...cum se poate intampla asta???zilele trecute tot asa ceva mi sa intamplat..am avut -5 sau -3 nu mai stiu exact..si trupe nu am decat un erou si 8 scutieri..lanurile de grau imi sunt toate la 5. dati-mi si mie o explicatie va rog.
    o zii buna tuturor!

L.E din greseala am pus pe Barbari(aici la numele topicului) :)) acuma am vazut. Scuze!

Sătean Cominel's Avatar
    Data înregistrării
    29.08.2008
    Locație
    Tg.Mures

Implicit

Citat În prealabil postat de ulie.cozmi Vizualizare mesaj
    azi dimineata aveam 20 hrana..am facut 2 nivele la academie si acuma mai am 1 la hrana...cum se poate intampla asta???zilele trecute tot asa ceva mi sa intamplat..am avut -5 sau -3 nu mai stiu exact..si trupe nu am decat un erou si 8 scutieri..lanurile de grau imi sunt toate la 5. dati-mi si mie o explicatie va rog.
    o zii buna tuturor!

L.E din greseala am pus pe Barbari(aici la numele topicului) :)) acuma am vazut. Scuze!
    Este normal sa fie asa pentru ca fiecare cladire consuma. incearca http://help.travian.ro/index.php?type=faq&mod=568
    sau consum cladiri http://help.travian.ro/index.php?type=search
    Ultima modificare efectuată de Cominel; 22.01.2010 la 12:43:14.
    Raginmund 2009-2010 (S-SQUAD) S2
    Cominel 2008-2009 ( EDEN ) S2

Fermier
    Data înregistrării
    18.03.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de Cominel Vizualizare mesaj
    Este normal sa fie asa pentru ca fiecare cladire consuma. incearca http://help.travian.ro/index.php?type=faq&mod=568
    mi sa parut ciudat faptul ca a fost mai ales atunci cu -3 parca...asa dintr-o data si nu imi erau trupele acasa..dar asta e,acuma nu mai am ce sa fac,doar ca ma gandeam ca a mai patit cineva tot asa si e vre-o problema de la 'cei de sus' :P

exEchipa amy_creatza's Avatar
    Data înregistrării
    22.02.2008
    Locație
    brasov

Implicit

mi sa parut ciudat faptul ca a fost mai ales atunci cu -3 parca...asa dintr-o data si nu imi erau trupele acasa..dar asta e,acuma nu mai am ce sa fac,doar ca ma gandeam ca a mai patit cineva tot asa si e vre-o problema de la 'cei de sus' :P
    pai se poate sa iti fi expirat plusul,cei 25% hrana cu gold.....
    ps. ce populatie are satul tau?
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 22.01.2010 la 14:26:44.

Fermier Dr3am_BoY's Avatar
    Data înregistrării
    13.12.2009
    Locație
    Bucuresti

Implicit

Populatia satului tau plus consumul tau de croop pe armata (eventualele antariri ) toate astea le scazi din productia de croop si rezulta productia /hour !

Fermier Dr3am_BoY's Avatar
    Data înregistrării
    13.12.2009
    Locație
    Bucuresti

Implicit

Anca ceva trupele tale consuma croop /h chiar daca sunt trimise la atac , nu consuma croop daca l-e trimiti antariri (din momentul an card ajung antariri an alt sat nu vor mai consuma croop )

Fermier Melania's Avatar
    Data înregistrării
    05.01.2009
    Locație
    Oravita

Implicit

Citat În prealabil postat de Dr3am_BoY Vizualizare mesaj
    Anca ceva trupele tale consuma croop /h chiar daca sunt trimise la atac , nu consuma croop daca l-e trimiti antariri (din momentul an card ajung antariri an alt sat nu vor mai consuma croop )
    Intaririle or sa consume hrana din satul in care ajung... nici intr-un caz "intaririle nu consuma hrana" asa cum reiese din exprimarea ta
    [url]http://help.travian.ro/[/url], [URL="http://travilog.org.ua/ro"]Rapoarte de lupta[/URL]
    [URL="http://forum.travian.ro/showthread.php?t=29344"]forum[/URL], [URL="http://forum.travian.ro/showthread.php?t=22431"]formule de calcul[/URL]

Data înregistrării
    22.02.2008
    Locație
    brasov

Implicit

Citat În prealabil postat de Dr3am_BoY Vizualizare mesaj
    deci....dacă se află la începutul cuvântului ,sunetul Î/Â se scrie cu î din I!!!
    iar trupele vor consuma din cropul celui căruia i le trimite intariri

ps. LE se scrie legat întotdeauna!!!!
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 22.01.2010 la 16:18:08.

Rise

Implicit

o zii buna tuturor!

si mie mi s-a intamplat asa de cateva ori, asta pe server strain, si nu am habar cum ???
    aveam vreo 600 pe ora la hrana, si dupa 1 jumate de ora am observat k aveam 300 pe ora, trupe n-am facut, pe celelalte sate arta normal, deci nu era vorba ca mi-a expirat bonusul la hrana si nici k am pierdut o oaza... pur si simplu ciudat...

ok

Data înregistrării
    22.02.2008
    Locație
    brasov

Implicit

Citat În prealabil postat de -Rise- Vizualizare mesaj
    eu stiam k trupele consuma crop de pe satul pe care se afla, nu din satul in care au fost facute
    te rog sa mai citesti odata ce am scris eu....am zis exact acelasi lucru doar ca am folosit alte cuvinte... :|

lol amy, mi se pare k ai scris cu totul altceva
    iar trupele vor consuma din cropul celui căruia i le trimite intariri-asta am scris...cred ca nu ai citit bine ...nu am zis ca vor consuma crop din satul de unde au fost facute....

se intelege altceva :|
    eu inteleg ca trupele mele vor consuma crop din satul unde le trimit intariri....asta dupa ce ajung acolo,sau ma rog..cel putin asta am vrut sa se inteleaga
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 22.01.2010 la 16:39:24.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. nedumerire
    Postat de SttyL3R în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 2
    Ultimul mesaj: 20.08.2010, 23:14:50
  2. nedumerire
    Postat de amun-ra în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 12.12.2009, 19:19:26
  3. nedumerire
    Postat de truli515 în forumul Intrebari Travian