Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 62

Subiect: Spee.Travian.FR - FRX8 - Xp!øde ~ √i√at

Fermier
    Data înregistrării
    07.10.2007

Implicit Spee.Travian.FR - FRX8 - Xp!øde ~ √i√at

Xp!øde ~ √i√at
    Speedul francez - Incepand cu 1 februarie

Cine suntem?
    - o alianta romana care joaca pe frx de aproximativ 2 ani si jumatate
    . Am jucat frx2 frx3 frx4 frx5 si frx7 iar eu ca lider incusiv frx6 ca adviser pentru team-ul care a si castigat respectivul frx.

Ce palmares?
    - ca rank al aliantelor am terminat in top 10 attack def si populatie intotdeauna (cu mentiunea ca de 3 ori am obtinut locul 1 in clasamentul aliantelor si intotdeauna top3 ww)

Ce obiective avem pentru frx8?
    - cele mai mari 5 armate romane de pe server
    - 10.000.000 defense al aliantei la final pe ww
    - un membru Xp!øde ~ √i√at pe locul 1 in clasamentul atacatorilor la finalul serverului
    - un membru Xp!øde ~ √i√at pe locul 1 in clasamentul raiderilor la finalul serverului
    - top 3 overall pentru alianta in clasamentele defense si atac la finalul serverului

Ce conditii pentru recrutare?
    - nu conteaza aurul(desi este de preferat)
    - nu conteaza experienta
    - CONTEAZA DISCIPLINA

REPET: CONTEAZA DISCIPLINA si respectarea 100% a ordinelor conducerii - alianta NU este una democratica ci una condusa cu mana de fier de 2-3 persoane maxim - asa a fost pentru 5 servere - functioneaza- deci asa va ramane!

Ce mod de organizare?
    - expand general in zona 125/-125
    - mai detaliat: fiecare jucator functie de rol de experienta(dar si de aur) va primii un c15 sau c9 in zona respectiva unde isi va fonda capitala iar toate satele viitoare vor fi construite in zona din proximitatea capitalei
    - rol militar clar si strict urmat

- exista 3 tipuri de jucatori

- nuker builderi: jucatorii cu experienta si aur care fac armate anti-ww pentru final - din varii considerente toti vor fi romani[pt nuker/hammer - catas] sau barbari[pentru nuker/hammer - berbeci]
    - obiectiv nuker builderi: 200.000 imperieni 120.000 caesaris 20.000 catapulte sau 500.000 maciucari 120.000 teutoni 40.000 berbeci

- defenderi - romani sau barbari pentru mass pretorieni sau lancieri
    - obiectiv defenderi: 250.000 pretorieni/lancieri

- harasseri - barbari - armate de atac [maciucari tk ceva berbeci si putine catas] facute pentru a fi in mod constant utilizate[deci si pierdute] si refacute
    - obiectiv harasseri: minim 500.000 puncte atac la final echivalentul a 5-6 armate de 80.000 maciucari 20.000 tk distruse si refacute

Pentru nuker builderi si harasseri se recomanda aurul [desi doar pt nuker builderi este obligatoriu]
    O mica precizare - chiar daca nu aveti experienta insa sunteti dispusi sa invatati si sunteti activi noi va vom ajuta inclusiv (acolo unde este nevoie) cu ghiduri scrise si explicatii pentru atingerea oricarui obiectiv - toate sunt fezabile

Serverul incepe pe 1 februarie - inscrierile se pot face deja
    Zona aliantei est sud-est[(+x|-y) EX: (100|-100)](asa a fost si asa va ramane)
    Va recomand sa activati conturile DUPA 8-10 seara pe 1 februarie deoarece zona preferata din sud-est pentru satul 1 este in apropiere de punctul 100/-100 iar o activare timpurie va pericliteaza sansele de a pica cu satul 1 in proximitatea punctului respectiv

Pentru date suplimentare: radualexandruvasilescu@yahoo.com [lasati un mesaj am sa raspund cand sunt la pc]
    Pentru recomandari in special pentru cei care au jucat pe comx- cei care o cunosc discutati cu ayana fost castigator al comx si membru al Xp!øde pe frx

In final am sa atasez 2 videoclipuri ale noastre de pe frx7 [sunt operatiuni de def la mine si la ayana facute pe final de server in timpul cursei ww] - sper sa va placa si sa va dea o idee asupra ... ermmm amicitiei dintre noi si restul cadranului

http://www.dailymotion.com/video/xbx...yat_videogames
    http://www.youtube.com/watch?v=DPB7ElIUXc8

Alegeti un rol in functie de experienta voastra[nuker builder harasser sau defender] - alegeti fie romani fie barbari si va puteti inscrie aici:
    http://speed.travian.fr/anmelden.php

RECOMANDARE - pentru a nu exista discutii zona preferabila pt v1 este in apropierea punctului 100 /-100

~~ spre exemplu:
    70/-70 = ok
    60/-80 = ok

~~dar
    20/-80 - nu e ok
    60/-30 - nu e ok
    etc etc etc etc

Este preferabil sa dati delete unui cont care NU pica in proximitatea punctului 100/-100 si sa faceti alt cont decat sa continuati cu primul doar din lenea de a face alt cont(si alt mail implicit). Este extrem de importanta prezenta a peste 90-95% din membrii aliantei in aceeasi zona din sud - est || va spun asta din proprie experienta deci urmati-mi sfatul!

VA ROG INSISTENT SA AVETI RABDARE CU ACTIVAREA CONTURILOR - DE PREFERAT SEARA PE 1 SAU CEL MAI BINE SEARA PE 2 FEBRUARIE NU MAI DEVREME
    Ultima modificare efectuată de xces; 01.02.2010 la 07:36:03.
    Radu Alexandru
    Xp!øde ~ √i√at
    ☠ για τη δόξα! ☠

Fermier
    Data înregistrării
    29.12.2008

Implicit

in sfarsit incepe... incepusem sa ma plictisesc...
    completez la ce a scris radu sus...
    aveti aocazi sa face-ti parte dintr-un grup foarte unit... care punem suflet in joc si suntem prieteni...
    nu o sa va plictisiti deloc... frx-ul fiind unul dintre cele mai grele sv de speed din lume.
    asa ca va asteptam pe frx... fie ca esti incepator... fie ca este deja veteran pe travian

Meșteșugar Melania & Florin's Avatar
    Data înregistrării
    30.04.2009
    Locație
    Pildesti

Implicit

Ma gasiti in joc cu numele Matrix.JR Spor la joc
    www.travian.ro

Fermier
    Data înregistrării
    07.10.2007

Implicit

Citat În prealabil postat de Melania & Florin Vizualizare mesaj
    Ma gasiti in joc cu numele Matrix.JR Spor la joc
    celor care doresc sa joace le recomand sa-mi lase un mesaj pe mess deasemenea - e folositor sa stabilim o legatura inca de pe acum - promit ca am sa raspund tuturor mesajelor in momentul in care am sa fiu la pc
    Radu Alexandru
    Xp!øde ~ √i√at
    ☠ για τη δόξα! ☠

Data înregistrării
    12.01.2010
    Locație
    Brasov,Tractorul

Implicit

dar daci de ce nu se accepta?
    "Travian insemana sa ai doi copii si sa te gandesti la al treilea....colonist"

Implicit

Ma bag si eu:D rasa:Romani
    nick: blutonium-boy

Sătean aleksander's Avatar
    Data înregistrării
    26.03.2008
    Locație
    Bucurest&Paris

Implicit

eu voi incepe marti sau miercuri daca nu gasesc co-player
    Sper sa mearga casa de juli va cuceri lumea

Fermier
    Data înregistrării
    31.01.2010

Implicit

La lupta ostasi :D. o sa joc si eu, dar in limita timpului disponibil. daca apuc sa ajung la al doilea sat nu or sa mai fie probleme. Daca nu apuc sa-l fac repede or sa fie probleme :D. Ne vedem pe frx.

Banat
    Data înregistrării
    13.11.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de weird Vizualizare mesaj
    dar daci de ce nu se accepta?
    ca au cele mai ieftine trupe deff scutierii si druidierii cele mai rapide ; fulgerii cei mai rapizi si spaima jucatorilor off :).

Fermier
    Data înregistrării
    27.11.2008

Talking Si eu vreau

Le atrag atentia celor care vor sa vina alaturi de Xp!ode, radu nu a ingrosat degeaba Disciplina, e singurul lucru care conteaza si dupa aia distractzia.

Pagina 1 din 7 123 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Răspunsuri: 1
    Ultimul mesaj: 10.04.2016, 16:44:42
  2. Travian 4.4 devine Travian: Legends!
    Postat de CM Yaenara în forumul Anunțuri
    Răspunsuri: 1
    Ultimul mesaj: 30.07.2015, 13:20:00
  3. speed.travian.fr Xp!øde ~ √i√at
    Postat de xces în forumul Prezentarea aliantelor, aplicații - Servere straine
    Răspunsuri: 45
    Ultimul mesaj: 01.02.2010, 10:16:17
  4. [Tutorial]tot ce vrei sa stii despre Travian -- help.travian.ro
    Postat de vladimir în forumul Informații ( Joc, Forum, Tutoriale )
    Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 31.08.2007, 12:25:22

Reguli de postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți posta răspunsuri
  • Nu poți posta atașamente
  • Nu-ți poți edita mesajele
  •