Pagina 2 din 8 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 80

Subiect: Server 4 - Runda III - Din nou fail! (Consideratii politica Bushido)

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de Madriann Vizualizare mesaj
    Sa detii 50% din top 20 la doua luni de server? Ok...75% peste alte doua luni...100% prin iunie...ce veti face restul timpului? (nu-mi raspundeti, stiu...ce ati facut serverul trecut - asa castiga marea alianta Bushido serverele).
    Cate din aliantele mai sus boldate au fost Bushido de la inceput?
    Cate alte aliante Bushido, din afara celor de mai sus, au fost Bushido de la inceput?

La logoreea liderilor Bushido, ma asteptam la o confederatie stabila, care sa castige prin abilitatile de jucatori, nu prin intimidarea celorlalte aliante si cooptarea in Bushido a tuturor jucatorilor de pe server.
    Daca asta va e politica, ok...pot sa inteleg aceasta "politica", dar mai usor cu reclama de mari jucatori ;).
    Afirmatiile tale sunt absout delirante si mi-e sa nu faci si un atac de panica la perspectiva ca Bushido sa acopere 75% din server. Bushido are 50% din top20 adversarii au 50%. Care e problema mosule, ce nu-ti convine? De unde stii tuca Bushido va avea 75% peste 2 luni, ai vreun gob de cristal, de ce spui tampenii? Pt. informatia ta Bushido a avut 10 aliante pe serverul trecut. Runda asta nu ne aliem cu nimeni asa ca avem un efectiv mai mare si nu e necesar sa dam explicatii prea multe unui neavenit.

Ce te intereseaza pe tine cate aliante Bushido au fost de la inceput? Eu stau sa tin socoteala ce winguri infiinteaza adversarii? Tu chiar nu ai simtul ridicolului deloc? Crezi ca Bushido joacasa iti faca tie pe plac? Si cine pe cine a intimidat? WAR a devenit Bushido din proprie vointa si WA&GF de asemenea, inclusiv pentru faptul ca si-au dat seama ca GDN si Phoenix sunt mult sub Bushido la toate capitolele.

Dupa parerea mea tu nu esti decat un aruncator de petarde pe forum care vorbeste de bun simt dar nu e in stare sa se recomande cu numele din joc, fiindca esti din marea masa amorfa de lasi si fricosi cu gura mare la adapotul anonimatului. N-ai condus in viata ta o confederatie de talia Bushido si nici nu cred ca ai fi in stare. Esti doar foarte frustrat ca unii isi fac jocul cu pricepere si tot ce poti face tu e flame pe forum. Cui crezi ca ii pasa ce crede anonimul Madriann despre Bushido?
    Ultima modificare efectuată de sade; 28.02.2010 la 20:34:21.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Implicit

Apreciez calitatea postului si ironia fina, v-am rugat totusi sa faceti quote cu atentie ;).

Consider postul tau, impreuna cu cel al lui sade drept atac la persoana. Mi se pare "fair" sa va spun la amandoi ca am raportat posturile voastre moderatorului. Ar fi bine sa recititi regulamentul si sa vedeti unde ati gresit.
    Restul posturilor voastre nu merita comentarii...cand veti invata sa vorbiti/scrieti, poate mai stam "de vorba" ;)

Lasand la o parte mojiciile de mai sus, va rog din nou sa postati ON-topic, discutand strict despre politica (dezonoranta si paguboasa, in opinia mea) aliantei Bushido. Ca sa il parafrazez pe Sade, "e topicul meu" dar nu discutam balarii si nu facem atacuri la persoana...cine nu poate discuta civilizat, poate sa mearga pe topicul lui sade si sa se spurce acolo.

M-am documentat, in ciuda parerilor voastre:
    1. GDN F 60 551 33043
    2. NewAge F 53 622 32946
    3. Bushido® 60 513 30782
    4. BushidoX 60 508 30502

5. NewAge M 57 526 29995
    6. GDN-PHX 58 513 29756
    7. PHX-GDN 52 516 26816
    8. Bushido+ 49 543 26626
    9. Bushido* 56 473 26493

10. NewAge A 44 581 25571
    11. BushidoE 55 465 25549
    12. BushidoN 57 445 25378
    13. BushidoW 27 880 23768
    14. Bushido^ 54 439 23699

15. PHXGDN D 52 424 22070
    16. BushidoZ 50 435 21725
    17. NewAge C 50 405 20237
    18. BushidoM 54 353 19077
    19. GDN.PHX 50 360 18015
    20. GDN F™ 56 314 17565

Sa detii 50% din top 20 la doua luni de server? Ok...75% peste alte doua luni...100% prin iunie...ce veti face restul timpului? (nu-mi raspundeti, stiu...ce ati facut serverul trecut - asa castiga marea alianta Bushido serverele).
    Cate din aliantele mai sus boldate au fost Bushido de la inceput?
    Cate alte aliante Bushido, din afara celor de mai sus, au fost Bushido de la inceput?

La logoreea liderilor Bushido, ma asteptam la o confederatie stabila, care sa castige prin abilitatile de jucatori, nu prin intimidarea celorlalte aliante si cooptarea in Bushido a tuturor jucatorilor de pe server.
    Daca asta va e politica, ok...pot sa inteleg aceasta "politica", dar mai usor cu reclama de mari jucatori ;).

Respectele mele russus, lasand la o parte acel "scumpule", apreciez modul, stilul si explicatiile.
    Imi pare rau ca nu pot fi alaturi de tine...

@sade: eu ti-am inteles semnatura, ti-am si raspuns la intrebarea ta. Fa ceea ce ti-ai promis si nu intra in polemica cu mine...sau schimba-ti semnatura si incearca sa ai putin bun simt ;).

Deci mandarin, vrei sa reluam lectia de data trecuta? Se pare ca nu e necesar, pentru ca ai probleme cu intelegerea conceptelor si regulilor despre fantezie, dar as dori sa iti verific cunostiintele de matematica. Uite o intrebare simpla: Cati jucatori joaca contra Bushido si cati jucatori joaca pentru Bushido? Am sa iti dau un indiciu: multi contra Bushido. De unde rezulta ca momentan din acest punct de vedere exista un dezechilibru.
    Pentru ca, curiozitatea specifica varstei exista voi incerca sa raspund si la celelalte intrebari pe care le adresezi ori tie ori noua (incerc sa ma prind inca, poate ambele). In primul rand dintre aliantele pe care le vezi tu acolo majoritatea sunt fosti jucatori Bushido, sau cel putin fondate de fosti jucatori Bushido. Cele care nu se incadreaza in aceasta categorie au ales Bushido tocmai pentru ca au fost de acord cu politica aliantei noastre. Stii si tu e nevoie de aceeasi politica, doctrina, pentru ca oameni diferiti care nu s-au cunoscut anterior, sa se uneasca sub aceleasi interese.
    Apoi despre abilitatile jucatorilor din Bushido, eu cred ca aici poti sa reformulezi ideea despre faptul ca sunt multe aliante Bushido in top si sa spui: multe aliante Bushido pline de jucatori capabili, pe cand in restul aliantelor multi jucatori ale caror capacitati le putem pune la indoiala deocamdata. Stii poporul nostru roman are o vorba legata de cei multi. Daca nu iti vine in minte acum, ma poti contacta pe privat si am sa te luminez.
    Cat despre reclama de mari jucatori, eu spun ca suntem indreptatiti sa ne facem ce reclama dorim avand in vedere ca daca bine imi aduc aminte nici macar nu stiti sa dati atacuri la secunda. La voi se numea o serie, incarcam din nou, inca o serie. Stii de ce am castigat noi? Din urmatoarele motive:
    1. Experienta in travian si-a spus cuvantul in strategiile aplicate (si tin sa precizez ca nu ne-am chinuit prea mult serverul trecut, nu a reprezentat nimeni nici un fel de provocare pentru noi)
    2. Acumularea mare de jucatori cu experienta la un loc, lucru dovedit in nenumarate randuri
    3. (Acesta este cel mai important punct) Voi nu stiti sa atacati si noi stim sa intercalam.

Mandarin acum e mai limpede pentru tine? Sper sincer ca da.
    Iti urez multa bafta cu filozofiile tale extrem de elaborate si deloc ancorate in real, ba mai mult as spune ca sunt usor ancorate intr-un soi de frustrare si dorinta de a se face cunoscut MACAR pe forumul travian, daca nu ai reusit in joc. Eu zic sa te mai chinui dincolo si sa lasi forumul ca aici esti la categoria UBER ROOKIE
    Ultima modificare efectuată de Donatiene_Francoise; 28.02.2010 la 20:53:25.

Sătean
    Data înregistrării
    27.07.2007

Implicit

Sunt 14 aliante adverse in top20-40 fiindca jocul nu e doar la nivel de top20. Ti-am mai zis madriann baiatule daca vrei jucam noi 10% ca sa fii tu multumit ca vad ca asta e marea ta drama, ca Bushido nu ar trebui sa fie o confederatie nici macar sa acopere 40% din server. Mori de oftica ca numele Bushido si jucatorii care o conduc reprezinta o oferta serioasa pentru alte aliante care ni s-au alaturat. Fii convins ca respectivii sunt suficient de destepti sa nu aiba nevoie sa le spuna Madriann ce trebuie sa faca. Cum s-a mai zis pe aici, nu intereseaza pe nimeni parerea ta, fiindca esti nobody, obisnuieste-te cu ideea si tu si beleadeom si altii care arunca cu noroi pe forum dar ei sunt zero barat la capitolul travian.

P.S. zici ca ai mai jucat doar putin pe s2 si s3 dar te simti dator sa deschizi ditamai thread-ul cu titlul FAIL again. Sunt de acord cu sade ca esti un fricos si un las care e din clubul de frustrati creati de Bushido si care se lanseaza pe forum ca pe joc sunt impotenti.

Alianță Jucător Ø Puncte
    21. GDNPHXF1 54 326 17585
    22. PHXGDN1 52 325 16909
    23. PHXGDN A 42 392 16459
    24. Bushido0 54 301 16258
    25. BushidoS 50 318 15888
    26. Bushido4 40 392 15662
    27. ~LUPII~ 45 344 15474
    28. PHXGDN-P 49 315 15446
    29. PHXGDN X 48 320 15376
    30. GDN NEW 45 339 15254
    31. BushidOK 51 294 14976
    32. NewAge B 48 312 14972
    33. BushidoY 48 310 14880
    34. Bushido1 43 337 14512
    35. PHXGDN 3 47 304 14303
    36. GDN OFF 45 315 14188
    37. PHXGDN2 48 292 14039
    38. NewAge J 49 282 13821
    39. NewAgeCD 51 266 13570
    40. GDN F X 48 275 13182
    Ultima modificare efectuată de stealth23; 28.02.2010 la 20:54:14.

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

@ Donatiene_Francoise

Apropo, ca mentiona acest anonim despre marii jucatori Bushido. Ar trebui sa il invitam pe anonimul spammer madriann sa se uita nitel la alianta BushidoW si sa ne spuna ce vede asa mai deosebit.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11

Implicit

sade, dar cum poti tu sa ceri unui jucator care joaca pentru prima data un server de la inceput sa inteleaga ce se intampla interesant la nivelul aliantei Bushido W sau cum se procedeaza la inceput de server?
    el a intrat pana acum pe 2 servere putin si a vazut aliantele acolo si probabil s-a gandit "astia se cunosc din prima zi de joc si au fost in aceasta formula mereu" si probabil s-a gandit ca e foarte important ca alianta sa fie rang 1 si asta arata automat valoarea ei. Ce sa faci cu incepatorii astia care vin si arunca cu noroi desi recunosc ca sunt incepatori, prin urmare incapabili de a intelege misterele strategiei in travian.

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Eu cred ca ar trebui o cenzura mai serioasa a postarilor pe forum, nu doar la nivel de injurii ci ca afirmatii in sine. Nu merge ca unii sa formeze o echipa timp de trei ani si sa vina noobi ca mandriann asta sa arunce cu noroi prosteste ca si-a facut si el cont pe forum si se plictiseste si nici macar nu e in stare sa se recomande. La sectiunile de pe forum unde se discuta serverele in curs as pune ca regula obligatorie recomandarea cu numele din joc. E o chestiune de credibilitate si de minima responsabilitae pentru afirmatiile debitate. De exemplu in cazul acestui individ datele sunt asa.

1. e anonim.
    2. nu a mai jucat in viata lui pe s4 (dupa spusele lui).
    3. nu are nicio autoritate si nicio credibilitate cand face afirmatii.

In concluzie e spam.

Negustor Auris's Avatar
    Data înregistrării
    09.09.2008

Implicit

Dupa cum scriam într-un alt topic (cel destinat auflagelarilor Bushido), sunt doar un amator in Travian, apreciind si dorind sa vad cum merge un server de la inceput (am mai jucat putin pe s3 si s2).
    Din pacate, bucuria oricarui inceput de server a fost stricata atat de impresiile fostilor castigatori, cat si de s**** calitate morala a celor noi inscrisi.

Bushido a acaparat incet, incet, majoritatea cadranelor...un lucru pentru care, in mod normal, ar trebui felicitati...dar nu e cazul de aici pentru ca marea lor realizare, pana in acest moment, a fost sa ia sub umbrela acestui nume orice alianta care, de frica, din intimidari, din bravada, au pus "bushido" in numele aliantelor sau al satelor. Cireasa de pe tort a fost o alianta WAGF, pe care am avut surpriza sa o vad astazi drept Bushido!@#$%^&.

Nu stiu cum va faceti politica....treaba voastra. Dar sa accepti un fost adversar in confederatia TA mi se pare penibil pentru ambele parti. La doar cateva saptamani de la startul serverului...rusinos.

Care este ONOAREA Bushido? Aceea de a cuceri un cadran prin acceptarea in confederatie a fostilor inamici ? Incep sa inteleg, incet, incet, ce a fost serverul trecut - aceeasi gluma proasta.

Lansase unul din liderii Bushido o provocare pentru runda asta....din pacate, vorbe goale. Pentru ca politica Bushido, asa cum o vad, nu e onoarea unei confederatii stabile, cu principii clare...e (dez)onoarea cooptarii oricarui fricos/las care si-a pus Bushido #@$&^ in titlu...iar epilogul acestui server va fi, cel mai probabil, acelasi - Bushido singuri pe server...wow...l-au castigat din nou .

Imi para rau sa o spun...dar, BUSHIDO - FAIL again !

(PS: Pentru cei ce vor posta, folositi butonul ADD REPLY. Folositi quote doar cand citati posturi aflate la distanta...umpleti paginile aiurea cu citate, ajunge topicul la 150 de pagini, iar in interior, doar 3 randuri conteaza. Invatati sa folositi un forum!)
    s`a terminat cumva serverul si nu stim noi ?
    daca nu stii , nu te arunca in afrimatii aiurea
    care este problema ta cu politica noastra ?
    Proud Member Of Bushido 2007-2010
    http://video.yahoo.com/watch/6414331/16635444
    Proud Member Of Dacia s5.com
    http://www.youtube.com/watch?v=5Z_bGnLdwuI

Meșteșugar
    Data înregistrării
    18.04.2008

Implicit

Tocmai cand am crezut ca nu se poate ca GDN si ceilalti sa fie mai penibili , imi aratati ca PUTETI MAI MULT DEATAT!!!
    Aveti o problema grava ZAU , Bushido e cam 40% de pe server , restul sunt TOTI impotriva lot , deci 40% impotriva a 60% , dar voi NUUUUU hai sa fie Bushido 10% si voi 90%
    Si ce v-ati zis voi? "Daca tot nu castigam hai sa postam cat de urat putem pe forum despre Bushido poate castigam asa "
    Copii treziti-va la realitate!!! Daca ati incerca sa mai si jucati inafara sa postati pe forum ar fi dragut :) , am avea si noi un adversar cat de cat aceptabil nu asa ca acum

SUNTEI PENIBILI!!!

Banat
    Data înregistrării
    20.11.2009

Implicit

Dupa cum scriam într-un alt topic (cel destinat auflagelarilor Bushido), sunt doar un amator in Travian, apreciind si dorind sa vad cum merge un server de la inceput (am mai jucat putin pe s3 si s2).
    Din pacate, bucuria oricarui inceput de server a fost stricata atat de impresiile fostilor castigatori, cat si de s**** calitate morala a celor noi inscrisi.
    Seara buna,ma gandeam...oare nu exista deja un topic S4 unde se discuta absolut orice tampenie?..Acesta cred ca ar trebui inchis urgent findca nu isi are rostul...e deschis de un jucator care recunoaste clar ca e paralel cu travianul doar pentru a produce flame..spam..etc
    Madriann draga..daca pretinzi ca ai onoare da-mi prin pm nik de pe s3 daca mai joci..si i-ti promit ca intr-o luna esti istorie..pe s4 ma gandesc ca ai o strangere de chiloti si nu ti-l cer...

Fermier
    Data înregistrării
    22.02.2010

Implicit

In afara de jigniri, altceva mai puteti?
    Cum ar fi ... diplomatie? Bun simt? Ca strategie, am inteles, una singura - sa fie tot S4 o mare alianta Bushido.

Sade...pana acum te-am (relativ) respectat...iti recomand, din nou, sa-ti editezi semnatura. E a treia oara cand o comiti ;) ... sa inteleg din nou ca numai gura e de tine?> hmmm?

Semper: crezi ca daca ameninti, devii mai destept? Te inseli ;)

Pe topicul deschis de sade se bat campii...am crezut ca se poate discuta normal pe alt topic, din moment ce pe topicul LUI, trebuie doar sa ridici bushido in slavi.

V-am pus o intrebare simpla: ASTA va e strategia? sa convingeti toate aliantele sa poarte numele Bushido?
    Ultima modificare efectuată de Madriann; 28.02.2010 la 22:06:19.

Pagina 2 din 8 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. || ROX || Restart server RoX 19.08.2016 (Runda 26)
    Postat de CM Yaenara în forumul Informatii servere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 08.08.2016, 22:02:13
  2. || ROX || Restart server RoX 29.01.2016 (runda 24)
    Postat de CM Yaenara în forumul Informatii servere
    Ultimul mesaj: 09.01.2016, 15:10:18
  3. Server Fail (Mentenance)! 28.10.14 - start ore 07:00 AM
    Postat de mavericktony în forumul Buguri/Server failures
    Răspunsuri: 4
    Ultimul mesaj: 28.10.2014, 12:21:48
  4. :: Informare :: Final Server RO3 runda VII
    Postat de Anthem în forumul Ambasadele pentru Travian - Server 3
    Ultimul mesaj: 23.08.2014, 21:47:47

Reguli de postare