Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678
Sunt arătate rezultatele de la 71 la 80 din 80

Subiect: Server 4 - Runda III - Din nou fail! (Consideratii politica Bushido)

Fermier
    Data înregistrării
    16.02.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de Madriann Vizualizare mesaj
    Semper - e dreptul meu sa-mi pastrez anonimatul si mi-l exercit ca atare. Va rog sa-mi respectati optiunea, nu e nici o legatura intre asta si norme elementare de bun simt pe forum.
    Ce discutam aici nu are legătura cu cine sunt eu pe S4, poate sunt din NewAge, poate sunt chiar din Bushido ...nu conteaza asta.
    Ce conteaza e subiectul topicului, in speta, parerea mea ca Bushido s-a repezit la aliante, jucatori sau chiar confederatii ca văcuța la lucerna....inghite absolut tot, fara o filtrare atenta, fara conditii impuse aliantelor, fara o linie directoare sau un principiu....s-ar putea sa se umfle pana face poc.
    Daca membrii bushido pot discuta calm si civilizat, astept cu placere parerile lor, daca nu, nu ii obliga nimeni sa posteze aici si sa faca flame de fiecare data.
    Eu vorbesc acum in calitate de lider Bushido+ si lider al fostei aliante War. Cu tot respectul pe care tot il ceri de la altii dar nu cred ca stii amanuntele trecerii unor aliante in bushido. Este parerea ta ti-o respect dar cu acelasi respect iti spun ca nu ai dreptate. Dupa parerea mea bushido este cea care s-a orientat mai bine si a acceptat anumite conditii impuse de noi( conditii de altfel acceptabile si de bun simt). Ce nu fac celelalte aliante sau mai precis nu au facut, si ma refer aici la GDN, este sa accepte anumite conditii minime de bun simt. Nici noi nu ne-am repezit sa ne bagam in bushido ca un copil care fuge sub fusta mamei nici bushido nu s-a repezit sa te citez"ca vacuta in lucerna" sa accepte intrarea in confederatie a altor aliante. Fosta alianta war de pilda statea foarte bine inainte sa intre in bushido, nu avea atacuri era in top ten si mai castigam si niste medalii. Am trecut in bushido ca parte a strategiei noastre nu ca sa fugim de unii sau de altii. Eu spun sa iti reconsideri pozitia si sa incerci sa judeci lucrurile obiectiv deoarece din posturile tale se deduce clar ca ai ceva cu Bushido si cu strategia acestora. Nu in ultimul rand, eu la varsta de 32 de ani ai mei am invatat pe langa alte lucruri importante si altul foarte important TRATEAZA CU RESPECT CA SA PRIMESTI RESPECT. Bafta si toate bune
    Ultima modificare efectuată de festival; 02.03.2010 la 15:17:09.

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Copilasi, urmati-mi sfatul va rog si dati ignore acestui personaj care a invatat despre s4 citind pe forumuri. Avem treaba mai importanta pe joc acolo unde el e un nimeni sau poate chiar un nimeni fara caracter care joaca ascuns in Bushido. De fapt ce sa te astepti sa discuti cu un barbat cand numai o carpa se poate manifesta asa refuzand pe un forum virtual sa isi dea numele dintr-un joc la fel de virtual. Scopul lui nu e sa demontreze ceva ci sa polemizeze prosteste si sa fie bagat in seama. Deci, colegi din Bushido, e pierdere inutila de timp.
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 02.03.2010 la 15:49:14.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Fermier
    Data înregistrării
    22.02.2010

Implicit

@Festival: iti multumesc pentru opinii, ai aratat intradevar ca se poate discuta normal. Mai mult, poate exista si un punct de vedere total diferit, pe care il respect si il accept ca atare.
    Ii multumesc deasemenea moderatorului pentru editarea anumitor mesaje, sper ca incepand cu aceasta pagina, sa fie un topic decent si curat.

Ca am ceva cu Bushido, partial adevarat....dar nu asta e "problema", cu "strategia" bushido nu pot sa ma impac, asta fiind si ideea din primul post. Tin sa spun ca, oarecum intrigat de "provocarea" lansata acum ceva timp de unul din liderii bushido, am citit cu atentie posturile legate de relativa victorie a sezonului trecut, ajungand inclusiv pe blog-ul dintr-o anume semnatura sau cautand pe youtube rapoarte pe acest subiect.
    Cred ca mi-am format o opinie cat de cat corecta asupra istoriei serverului S4-sezonul trecut.

Am sperat, intradevar, ca o confederatie sa ia in serios provocarea respectiva, premiza a unui server antrenant, care sa merite timpul investit. Pana acum...nu am vazut-o .....
    In schimb am vazut la bushido o infatuare fara precedent, crescand exponential pe masura ce nici un adversar credibil nu se arata...au ajuns intradevar sa creada unele idei cel putin bizare, lansate tot de ei...ca sunt cei mai buni...ca sunt cei mai organizati....aproape vor sa inoculeze ideea ca sunt un etalon de confederatie ce trebuie ridicat in slavi. In acest moment, recunosc, am o problema cu cele spuse de ei pentru un singur motiv - lipsa modestiei si a oricarei confirmari din partea altor aliante.
    Eu cred ca atunci cand esti intradevar bun, o pot spune fara probleme si fostii adversari.

Ca sa sumarizez - bushido (cel putin ce am vazut pe forum sau in joc) sunt intruchiparea fidela a zicalei "lauda de sine, nu miroase a bine" - nu am vazut o idee clara de strategie/diplomatie, ceva care sa te faca sa spui "da, cred in ideea lor de alianta". Nimic in afara de obisnuitele "noi e za best", "nasin' left to proove/onli to confarm" . In schimb, s-au si facut 22 de aliante in doua luni - care din voi, astea 22 de aliante, sunteti "za best"? Care din voi , astea 22 de aliante ati participat serverul trecut?
    Cati va regasiti sub sigla bushido si "preafrumoasele" sloganuri din profil?

Avand respectivul final rusinos de pe serverul trecut, chiar m-am asteptat ca pseudo-provocarea lor (pura infatuare, din nou, nu asa se face o provocare) sa fie insotita de o strategie dedicata evitarii unui astfel de sfarsit de server - ok, recall la aliantele de pe serverul trecut...si hai la lupta!

"Nothing left to prove" referitor la ce? La 2-3 coordonatori de joc?
    Asta e ceva diferit...alianta/confederatie e una, tu ca individ si "mare" lider e cu totul alta.

Dupa cum am mai spus...la cum ati inceput, asa e...nu mai aveti nimic de dovedit. Ati dovedit-o serverul trecut .
    Imi pare rau ca nu am facut si un poll (nu m-am uitat daca se poate, dar as ruga moderatorul sa ne ajute):

Avand in vedere situatia curenta, credeti ca finalul acestei runde va fi deosebit de precedentul?

1. Da, cu siguranta;
    2. Nu, aceeasi plictiseala ca serverul trecut;
    Ultima modificare efectuată de Madriann; 02.03.2010 la 16:52:17.

Sătean
    Data înregistrării
    27.07.2007

Implicit

Bai baiatule tu vorbesti mult si prost si incontinuu. Raspunde cu DA sau NU la urmatoarele intrebari:

1. Ai jucat in Bushido 2007/8?
    2. Ai jucat in Bushido 2008/9?
    3. Ai jucat macar pe unul din serverele s4?

Din ce citesc la prima ta postare se pare ca NU. Daca ai jucat si te faci ca nu atunci esti doar un las care e frustrat ca n-a reusit nimic contra Bushido si nu iti ramane decat sa te lamentezi pe forum. Daca raspunsul ramane nu, repet cum singur ai declarat, atunci cum iti permiti sa faci afirmatii cand tu habar n-ai cine e Bushido? In plus deja devii obraznic si agasant cu modul in care te incapatanezi in aberatiile pe care le spui. Acum te-ai gasit ca nu iti place descrierea Bushido. Dar ce baiatule, trebuie sa iti dam TIE explicatii pentru ce descriere avem? Hai sate vedem la joc cum te descurci, hai sa vedem cu castigi tu un razboi contra Bushido, hai sa te vedem cum organizezi tu aliante sa dejoci tactica Bushido. Lasa gura pe forum si hai sa vad in joc ce demonstrezi ca aici nu faci decat sa te umplii de penibil. Cum sa zici "Fail again" dar tu nici sa nu fi jucat pe fostul s4 ? .
    Deci rog serios moderatorii sa inchida topicul. Chiar trebuie sa existe o limita la cat pot sa bata campii unii oameni. Asta deja e spam 100%, ca sa nu mai zic ca e jignitor la adresa unui nucleu de jucatori care joaca impreuna de 3 ani. E ca si cand m-as duce eu pe forumul s6 as citi 3 pagini de discutii apoi m-as lansa in afirmatii. E inadmisibil sa il ascultam pe individul asta ignorant si las. Nu are ce cauta sa vb despre noi un individ care ne cunoaste din ce zic altii pe forumuri. Deci inca o data rog moderatorii sa inchida thread-ul asta.

exEchipa amy_creatza's Avatar
    Data înregistrării
    22.02.2008
    Locație
    brasov

Implicit

Avand in vedere situatia curenta, credeti ca finalul acestei runde va fi deosebit de precedentul?

1. Da, cu siguranta;
    2. Nu, aceeasi plictiseala ca serverul trecut;

Acest topic este lasat aici,si nu mutat in alta parte,doar pentru faptul ca se refera strict la alianta Bushido
    Sondajul respectiv,se refera la tot serverul,si va fi facut pe topicul cu discutii despre ro4...asta daca cineva cere acest sondaj in acel topic

Cat despre acest topic,ar fi bine sa ai ceva legaturi cu serverul 4 si alianta Bushido,altfel il voi considera spam si o tentativa de a isca cearta cu (si printre) membrii Bushido de pe ro4.

Fermier
    Data înregistrării
    22.02.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de stealth23 Vizualizare mesaj
    "Bai baiatule tu vorbesti mult si prost si incontinuu."
    "E inadmisibil sa il ascultam pe individul asta ignorant si las"
    "esti doar un las care e frustrat . "
    "In plus deja devii obraznic si agasant "
    Deci inca o data rog moderatorii sa inchida thread-ul asta.
    Eu rog moderatorii doar sa aplice regulamentul.
    Raspunde cu DA sau NU la urmatoarele intrebari:
    Nu suntem la inchizitie, dar faca-se voia ta - NU la toate 3, se putea deduce usor din primul post.
    Joc acum...si nu imi place ce vad
    Daca raspunsul ramane nu, repet cum singur ai declarat, atunci cum iti permiti sa faci afirmatii cand tu habar n-ai cine e Bushido?
    Uite ca imi permit. E forum public si am citit destul, ba, mai mult...am vazut destul in joc, ca sa imi PERMIT sa-mi dau cu parerea. Imi pare rau ca ai o problema cu asta, va trebui sa traiesti cu ea
    Cum sa zici "Fail again" dar tu nici sa nu fi jucat pe fostul s4 ? [/B].
    Simplu...vrei sa o mai "zic" odata?
    Nu am "participat" nici la Holocaust...asta nu inseamna ca nu am citit destule despre ea, incat sa il condamn....ai inteles acum?
    ....ca sa nu mai zic ca e jignitor la adresa unui nucleu de jucatori care joaca impreuna de 3 ani.
    Eu as zice ca altceva e jignitor dar...in fine, macar te apropii de subiectul topicului.
    Cu acest "nucleu" as avea mai multe de discutat...esti vreun proton ?
    Nu are ce cauta sa vb despre noi un individ care ne cunoaste din ce zic altii pe forumuri.
    Si tu ceri/decretezi asta in calitate de... ?

Din nou, Bushido nu stie sa ofere argumente, bushido stie doar sa sara la gat si sa jigneasca ori de cate ori cineva ii critica. Reactionati foarte....neortodox, sa spun asa.

Ceva strategie, diplomatie, tactica (nu mai vorbesc de virtuti, ca le-ati demonstrat pe toate in 8 pagini) stiti? Bineinteles, altceva decat inghitirea fostilor competitori?

Fermier
    Data înregistrării
    27.10.2008

Implicit nu e bine...,

Nu stiu cine mi-a sters posturile, nu am rabdare sa mai scriu aceeasi chestie inca o data, dar am o singura intrebare: cu bancul ce-ati avut, era destul de bun, desi nu cred ca am jignit pe cineva cu postul

ex-bolostarc, actual jUSTfORfUN

Member of Bushido
    "Way of the Warrior"
    2007-2010

Membru al aliantei invingatoare S7.travian.com
    2009-2010

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

@ Madriann

Regulamentul interzice spam, off topic si flame, toate se regasesc din postarile tale care sunt evident doar o incercare de a provoca stupid si de a crea o polemica care nu are de ce sa existe intre un neavenit (tu) care nu a jucat pe s4 in viata lui si niste oameni care joaca aici de 3 ani. Ti s-a spus politicos ca parerea ta nu ne intereseaza, ti s-a spus f. explicit ca nu esti in masura sa judeci nimic fiindca nu ai autoritatea si cunostintele necesare sa o faci. Ti s-a explicat de asemenea foarte clar ca nu iti datoreaza nimeni nicio explicatie si ca tu nu insemni nimic pt noi in buna masura fiindca esti un anonim din cauza propriei lasitati. Cine joaca si a jucat pe s4 este invitat sa discute punctual probleme legate de server. Forumul nu e facut ca platforma pentru ignoranti rau-voitori care se lanseza in afirmatii fara acoperire. Consider ca ti s-au dat chiar prea multe explicatii, pe care ai ales sa le ignori fiindca iti stricau jucaria. Esti agasant, lipsit de moderatie si de bun simt si rog din nou moderatorii sa inchida definitiv topicul fiindca nu se petrece nimic constructiv aici. Eu personal marturisesc ca nu inteleg ce urmaresti prin insistenta asta continua de a spune acelasi lucru de zece ori pe zi; probabil e doar dorinta de a iesi in evidenta macar pe forum, daca in joc nu ai cu ce "daca pe joc nu am ce sa le fac, macar pe forum sa ii enervez", asta pare deviza ta.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Fermier
    Data înregistrării
    22.02.2010

Implicit

Sade, ar fi inutil efortul de a-ti comenta "impresiile"...
    Sunt liber sa cer ce informatii doresc si sa-mi exprim parerile personale vis-a-vis de situatia de pe S4 sau despre politica paguboasa a oricarei aliante.
    Nu iti place, nu posta - ai topicul TAU, in care poti sa preamaresti Bushido cat vrei - pentru mine nu sunteti decat o gasca de forum-trolls, care sar ca muscati atunci cand cineva le discuta "meritele".
    Fa bine si intoarce-te pe topicul tau, ti-am inteles punctul de vedere,
    dismissed!

exEchipa amy_creatza's Avatar
    Data înregistrării
    22.02.2008
    Locație
    brasov

Implicit

Sade, ar fi inutil efortul de a-ti comenta "impresiile"...
    Sunt liber sa cer ce informatii doresc si sa-mi exprim parerile personale vis-a-vis de situatia de pe S4 sau despre politica paguboasa a oricarei aliante.
    Nu iti place, nu posta - ai topicul TAU, in care poti sa preamaresti Bushido cat vrei - pentru mine nu sunteti decat o gasca de forum-trolls, care sar ca muscati atunci cand cineva le discuta "meritele".
    Fa bine si intoarce-te pe topicul tau, ti-am inteles punctul de vedere,
    dismissed!
    Madriann,imi voi da si eu cu parerea ,nu joc pe s4.
    Orice alianta are dreptul sa se alieze cu orice alta alianta doreste,oricand doreste.Liderii acelei aliante,nu sunt datori sa iti dea tie nici o explicatie despre diplomatia lor.Daca faci parte dintr-o alianta unde nu iti convin lideri sau relatiile diplomatice,le discuti in particular .Eventual parasesti alianta,iti cauti alta...

Tu ai deschis acest topic acuzand alianta Bushido pentru diplomatia pe care o are.Liderii acestei aliante ti-au raspuns in nenumarate randuri.Insa tu continui sa ii blamezi pentru politica lor.Din punctul meu de vedere,obicetiv,nu au decat sa se alieze si cu aliante de pe alte servere.Este treaba lor,atat timp cat proprii lor jucatori ii urmeaza,nu vad nici o problema.
    Fii sigur ca Bushido nu isi vor reorganiza relatiile diplomatice astfel incat sa iti convina tie.
    Din acest moment discutiile nu mai sunt constructive,ci doar flame.

O sa va rog sa va mutati cu discutiile despre server 4,in topicul special deschis in acest scop:http://forum.travian.ro/showthread.php?p=381829
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 02.03.2010 la 20:59:43.

Pagina 8 din 8 PrimulPrimul ... 678

Subiecte asemănătoare

1. || ROX || Restart server RoX 19.08.2016 (Runda 26)
    Postat de CM Yaenara în forumul Informatii servere
    Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 08.08.2016, 22:02:13
  2. || ROX || Restart server RoX 29.01.2016 (runda 24)
    Postat de CM Yaenara în forumul Informatii servere
    Ultimul mesaj: 09.01.2016, 15:10:18
  3. Server Fail (Mentenance)! 28.10.14 - start ore 07:00 AM
    Postat de mavericktony în forumul Buguri/Server failures
    Răspunsuri: 4
    Ultimul mesaj: 28.10.2014, 12:21:48
  4. :: Informare :: Final Server RO3 runda VII
    Postat de Anthem în forumul Ambasadele pentru Travian - Server 3
    Ultimul mesaj: 23.08.2014, 21:47:47

Reguli de postare