Vizualizare rezultate sondaj: care e cea mai buna alianta sv3 ?

Votanți
114. Nu poți vota în acest sondaj
  • Nordic

29 25,44%
  • Columna

72 63,16%
  • Q.E.D.

13 11,40%
Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234
Sunt arătate rezultatele de la 31 la 33 din 33

Subiect: sal

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de shaquille Vizualizare mesaj
    server de calitate - criterii de apreciere:

- nr de capitale catapultate total, adica disparute de pe harta / luna

- nr de capitale cu lanurile de crop catapultate la zero/ luna

- nr de secundare in crop death/ saptamana

- marimea primelor 10 Hammere care ataca WW exprimata in unitati de crop ofence

- marimea defence-ului de pe WW-uri exprimata in unitati de crop

- Suma lvl-elelor primelor trei eroi de pe server

- suma pct de atac a primilor 10 jucatori din top ofence

- suma populatiei jucatorilor din top 10

- nr postarilor de pe forumul extern travian la sectiunea dedicata serverului respectiv

Care server isi adjudeca locul 1 la cat mai multe din criteriile enumerate mai sus, in opinia mea, este cel mai de calitate server romanesc!

AM POSTAT ACI PT CA CELALALT TOPIC ESTE INCHIS !
    Asta cu nr. capitalelor si secundarelor demolate e greu de cuantificat, nu intotdeauna stai sa contabilizezi exact ce si cum, insa statistica de final poate fi comparata. Sa treaca cineva statistica de pe s3 si eventual de pe s2 care s-a terminat mai recent.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Artizan v.m.p's Avatar
    Data înregistrării
    18.11.2007
    Locație
    Bucuresti

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Asta cu nr. capitalelor si secundarelor demolate e greu de cuantificat, nu intotdeauna stai sa contabilizezi exact ce si cum, insa statistica de final poate fi comparata. Sa treaca cineva statistica de pe s3 si eventual de pe s2 care s-a terminat mai recent.
    Nu e chiar asa greu ...
    Cum forumul nostru se afla in stadiu de pregatire pt .com , nu pot accesa intreaga baza de date momentan (acolo este grosul rapoartelor ) .
    Insa ... am contabilizat rapoartele care sunt puse aici la rubrica rapoarte (deci si demonstrate ) , pentru perioada 11 feb (adica cam din luna a 5-a a serverului ) pana pe 31 mai .
    - 23 de trenulete pe capitale (capitale sterse sau lasate la >100 populatie ) .
    - 194 capitale atacate cu armate individual (atac de tipul 1 jucator , trece de deff care in general nu prea era , vreo 4-5 valuri de catas ) .
    - 1018 secundare crop death sau rupte campurile de resurse .
    - 4 atacuri de furat artefacte (atacuri reusite binenteles ) .

Si repet ... acestea sunt cifrele obtinute pe parcursul a cam 4 luni de zile , de cam 2 aliante : Columna 1 , Columna 3 .
    - Pentru Columna V(fosta columna main) care a atacat cot la cot cu noi , sunt doar cateva trenulete aici , vvv71 nu le-a pus pe forumul extern ci doar pe forumul nostru .
    - Columna R , 5 desi au si ele ceva atacuri date , nu e nici un raport de-al lor pe aici .
    - Se-ul are doar cateva rapoarte aici .
    - Atacurile pana in artefacte cand am atacat cu precadere SE-ul nu le-am contabilizat . Nici nu prea stiu cum sa le incadrez . Nu prea poti pune capitala satul initial , sau o capitala cu lanuri 11-12 . Dar pe de alta parte nici nu e de ignorat un astfel de atac . Armate mai mici , deff se face mai usor , insa si daca i-ai rupt unuia satul 1 cand el are 2-3 sate ... nu e chiar de trecut cu vederea . Il dai in spate mult mai mult decat poate sa ii rupi capitala in luna 7 cand are aportul secundarelor si o reface relativ lejer pana pe la lvl 16 lanurile .
    - Dupa 31 mai nu prea s-a mai atacat major . Aliantele s-au trecut pe strans armata de ww si asa cum a vazut toata lumea ne-am facut treaba si la acel capitol , insa... ceva ceva tot s-a mai dat , se mai aduna si de acolo cate ceva .

Dupa ce termina biker de redecorat forumul am sa contabilizez rapoartele de acolo si bat la pariu ca cifrele cel putin se vor dubla . Sunt >100 pagini la rubrica "Rapoarte Ofence " . Binenteles mai e si spam dar majoritatea posturilor contin rapoarte . Si nu 1 raport per post ci rapoartele adunate pe 1 zi sau o saptamana .

Oricum ... sunt sigur ca nu o sa vina nimeni sa puna o statistica a rapoartelor . Multi vor citi ce am scris aici , vor da repede sa deschida forumul lor la cele 30 de pagini de la rubrica rapoarte de atac . Din astea vreo 10 sunt spam si off topic . Incep sa numere ... ajung pe la jumate si vad ca au obtinut abia vreo 150 .. isi dau seama ca nu are rost asa ca o sa inchida . Ctiva dintre ei o sa si aiba tupeul sa vina pe aici sa zica : Avem si noi domne .. daaaaa avem pe forumul nostru (le tinem incuiate acolo, nu pentru ca nu am avea sau pentru ca sunt prea putine si rad columnineii de noi ca suntem guralivi si atat , ci pentru ca ele reprezinta comoara noastra cea mai de pret si nu vrem sa o aratam lumii ) .
    Ultima modificare efectuată de v.m.p; 29.08.2010 la 19:47:46.
    Iar am baut banii de bere !!!

Consul
    Data înregistrării
    05.08.2008

Implicit

Topic inchis, serverul e terminat.

Pagina 4 din 4 PrimulPrimul ... 234

Reguli de postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți posta răspunsuri
  • Nu poți posta atașamente
  • Nu-ți poți edita mesajele