Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 35

Subiect: Multiacount vs anti-pushing

Sătean
    Data înregistrării
    25.02.2010
    Locație
    Cluj

Implicit

totusi sunt nedumerit de ce totusi este interzis multi - acc daca nu sunt interactiuni . poate sut n 2 frati sau etc .. este chiar ciudat :| daca eu ma plictisesc si vreau sa joc cu 2 contiri cu ce gresesc de exemplu e chiar ciudat rau .
    si inca ceva .. acum am patit ceva .. cand dau click de ex ca sa ma duca in centrul satului nu proceseaza nimic .. este problema de joc (nust care ar fi) sau de net/browserul meu .. (pe 3 browsere am acceasi problema ... deci e ciudat .. )
    Am zis ^_^

sunt sigur de asta ~_^

Negustor erpatru's Avatar
    Data înregistrării
    15.03.2009
    Locație
    inima olteniei

Implicit

din ce inteleg pe aici....s'au cam legalizat parcarile...misto..mai ales pt cei care fac ciocane..
    Maciucar profesionist
    Un om cu idei...putine si fixe.
    er4-Surtur A(s6-II)
    jackass-Kogaion(s6-III)

Sătean
    Data înregistrării
    19.03.2010
    Locație
    Turda, jud.Cluj

Implicit

Multiacont?
    Te baneaza cand vor si cum vor, atata timp cat folosesti acelasi calculator.
    Am terminat 3, 4 servere jucand la acelasi calculator cu sotia mea atat acasa cat si la servici (aici calculatoare diferite dar aceesi conexiune la internet.), avande specificat ca folosim acelasi PC , si eram si sitteri unul la celalat. Ambele conturi au fost banate la 24-30 ore de la inceperea unui server. Motivul ? Multiacont...si explicatie prin care MH a ajuns la concluzia asta a fost ca timpi de logare ale celor 2 conturi sunt identici. E foarte greu dee acceptat pt unii ca 2 oameni(sot -sotie), jucatori de travian, au acelasi program la munca. A fost debanat un cont , fara penalizare(oare de ce fara penalizare????), dupa 48 ore de la banare, asta repet, la inceputul unui server unde 1 ora este extrem de importanta.

O fii fost deranjat de faptul ca am profitat de lipsurile sistemului, si ca in primele ore ale serverului am atacat contul MH atat eu cat si sotia mea? Nu stiu, cert e ca am ramas cu un gust amar.

Am jucat mereu cinstit, o fac si acum, joc de placere insa nu pot sa treec peste lipsa de profesionalism de care a data dovada acel MH si Adminul.La uramtorul server pe care o sa il joc o sa fiu si eu un ticalos cu multiacont...dar la greu. Minim 10 conturi....se poate fenta sistemul fara a folosi chestii ilegale, iar a sf serverului voi arata adminilor ce am facut.

Banat
    Data înregistrării
    24.06.2009
    Locație
    Updating...

Implicit

Citat În prealabil postat de L.C.M. Vizualizare mesaj
    Multiacont?
    Te baneaza cand vor si cum vor, atata timp cat folosesti acelasi calculator.
    Am terminat 3, 4 servere jucand la acelasi calculator cu sotia mea atat acasa cat si la servici (aici calculatoare diferite dar aceesi conexiune la internet.), avande specificat ca folosim acelasi PC , si eram si sitteri unul la celalat. Ambele conturi au fost banate la 24-30 ore de la inceperea unui server. Motivul ? Multiacont...si explicatie prin care MH a ajuns la concluzia asta a fost ca timpi de logare ale celor 2 conturi sunt identici. E foarte greu dee acceptat pt unii ca 2 oameni(sot -sotie), jucatori de travian, au acelasi program la munca. A fost debanat un cont , fara penalizare(oare de ce fara penalizare????), dupa 48 ore de la banare, asta repet, la inceputul unui server unde 1 ora este extrem de importanta.

O fii fost deranjat de faptul ca am profitat de lipsurile sistemului, si ca in primele ore ale serverului am atacat contul MH atat eu cat si sotia mea? Nu stiu, cert e ca am ramas cu un gust amar.

Am jucat mereu cinstit, o fac si acum, joc de placere insa nu pot sa treec peste lipsa de profesionalism de care a data dovada acel MH si Adminul.La uramtorul server pe care o sa il joc o sa fiu si eu un ticalos cu multiacont...dar la greu. Minim 10 conturi....se poate fenta sistemul fara a folosi chestii ilegale, iar a sf serverului voi arata adminilor ce am facut.

Si crezi ca o sa te simti mai bine daca o sa-ti faci 10 conturi si o sa le arati apoi ?:)
    Mi se pare pierdere de timp mai ales ca joci din placere si oricum nu rezolvi nimic.

Sătean
    Data înregistrării
    19.03.2010
    Locație
    Turda, jud.Cluj

Implicit

Citat În prealabil postat de ~ pro player ~ Vizualizare mesaj
    Si crezi ca o sa te simti mai bine daca o sa-ti faci 10 conturi si o sa le arati apoi ?:)
    Mi se pare pierdere de timp mai ales ca joci din placere si oricum nu rezolvi nimic.
    Pai asta zicea, pana acum am jucat din placere, iar chestia cu mai multe conturi e o prostie imensa, dar o sa o fac sa le demonstrez ca nu pot depista multiacontul daca e facut ca la carte.La uram urmei e tot placere : - placrea de a da peste nas mai incet cu insultele care mi-au taiat elanul la inceput de server datorita unor orgolii.

Atentie la insulte!
    Bristena
    Ultima modificare efectuată de Bristena; 02.04.2010 la 19:39:23.

Fermier
    Data înregistrării
    16.09.2009

Implicit

Sistemul de securitate trebuie imbunatatit in asa fel incat in caz de multiaccounts respectivii sa nu poata

trimita resurse unul la altul

trimita trupe

Practic un multiaccount nu va putea sa interactioneze de nici un fel .In felul asta nu am mai avea situatii in care a-ti bana pe motiv acesta ca se logheaza in acelasi timp ,ca au acelasi ip sau ca isi trimit trupe .

- Multi din noi lucram la firme corpoarate si credeti-ma ca majoritatea gasim jocuri in comun care le jucam cum ar fi travianul .

Daca noi lucram de la 9 la 18:30 36-60 de peoples cu siguranta or sa avem acelasi timp de logare ,sau chiar accesare de la acelasi PC .

Exista cazuri cand lucrezi remote control pe un server comun ,pe o baza comuna unde mai multi angajati din mai multe tari ,India ,Romania ,US cum e cazul meu avem comun serverul si Ip dar cu useri de logare diferiti .

Si uite cum ne luam ban ,pur si simplu din cauza ca sistemul de securitate la travian este varza scuzati-ma dar asa este sunt developer si eu la firma la care lucrez iar ce vad aici la voi sistemul acesta este incomplet ar putea sa faceti mult mai mult .

Pe langa aceasta 98% din asa zisi Best Of players top jefuitori folosesc programe foarte scumpe care imita in proportie de 92 % ce face un om .

Abia astept sa vad daca sistemul de dupa Sarbatori o sa ii opreasca cumva , o sa urmaresc cu interes la top Jefuitori daca scade Jaful
    Ultima modificare efectuată de candrasi; 04.04.2010 la 10:48:53.

Fermier
    Data înregistrării
    15.12.2008

Implicit

Pai,ca sa fi in top este absolut clar ca trebuie sa folosesti acele programe sau sa bagi foarte mult aur.Eu,unul,n-as baga atitia bani in programele alea,cel putin asa gindeam pina mai deunazi dar eram unul din cei care cumparam constant lunar de vreo 11 euro aur.Nu era mult,dar se aduna.Intre timp,l-am convin si pe fratele meu sa joace(el era mai mult cu *********,******* etc),dar numai bine ca luam ban pentru multiaccount pe niste criterii complet arbitrare pe care si admin-ul,probabil mult prea ocupat sa ciocnesca ouale de Paste,le sustine dar nici el nu explica pe baza a ce am fost banati.Si atunci am stat si am facut uz de mi-a dat Dumnezeu pe umeri sa nu-mi ploua in git sa vad cam care ar fi criteriile si iata ce cred eu:sistemul alege cei cu acelasi IP,dupa aia verifica intervalul orar de accesare a conturilor si apoi daca exista interactiuni de orice fel intre conturi.Apoi baneaza tot ce misca pe principiul ca mai bine sufera 100 de nevinovati decit sa scape 1 vinovat.Si evident pe forumuri se pastreaza aerul asta misterios pe care-l afiseaza si Bristena"lasa ca stim noi tot,nu veti scapa de bratul lung al MH-ului" pe cind daca ar fi un sistem bine pus la punct si automatizat care sa scape de eroarea umana ar putea sa fie la fel de bine pus pe forum.Dar pentru ca este de fapt ceva facut asa lautareste unde eroarea umana nu numai ca este posibila ci este mai mult decit probabila nu pot divulga asa zisele elemente.Si in incheiere ceva opinii pentru colegii de joc:daca jucati de placere nu bagati bani ii puteti folosi cu mult mai mult rost in alta parte(multumesc pe aceasta cale MH-ului ca mi-a deschis ochii,daca incepea sa bage bani si fratele meu,ramineam amindoi fara banii de la parinti pentru chirie si taxa la facultate),daca sunteti firi mai competitive si nu puteti decit sa fiti in top aveti doua variante ori va canalizati aceea energie spre ceva mai serios si faceti ceva mai mult in viata sau banii pe care-i bagati lunar in joc ii stringeti ii bagati la bursa(este un joc mult mai atractiv decit Travian) sau in banca si cind se stringe suma necesara va cumparati un program din ala scump si bun.Asa poate se vor stradui si ei sa faca si ei,vazint ca le scad incasarile,ceva mai mult in privinta programelor lor de securitate si a atitudinii de genul "asta este noi stim ca este multiaccount,nu conteaza cum,nu-ti convine,viata este dura,sa fi sanatos.Asa,no,acum m-am racorit

Meșteșugar
    Data înregistrării
    19.12.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de candrasi Vizualizare mesaj
    Pe langa aceasta 98% din asa zisi Best Of players top jefuitori folosesc programe foarte scumpe care imita in proportie de 92 % ce face un om .

Abia astept sa vad daca sistemul de dupa Sarbatori o sa ii opreasca cumva , o sa urmaresc cu interes la top Jefuitori daca scade Jaful
    Botii?
    Boti ar putea fi o problema foarte mica daca echipa de programatori travian s-ar pune pe treaba..
    E destul de usor de depistat..adica,majoritatea botiilor au un browser special..din care se conecteaza..lasa loguri diferite...fata de/Mozila Firefox/Opera/IE/,cel putin asa cred..nu am stat sa studiez codul sursa pentru ca nu am acces la el :))..

Fermier
    Data înregistrării
    26.05.2007

Implicit voila..

Serverul X(speed) a inceput pe 1 ianuarie.Detin 2 conturi.Dupa 3 luni primesc ban desi intre cele 2 conturi nu au existat interactiuni(poate doar defensiva echivalenta a 1k crop consum trimisa in prima luna a serverului de pe un cont pe altul). Dupa prima luna, am inceput sa folosesc un but pt cresterea populatiei.Cele 2 conturi au mers in paralel 3 luni din care 2 luni cu bot(ambele).Am reusit sa fac pe ambele armata de peste 120k crop consum.(conturi foarte dezvoltate).Acum intrebarile..:
    1.De ce mi-au dat ban pentru multiaccount?..cand nu mai exista optiunea same pc
    2.De ce mi-au dat ban permanent pe amble conturi?
    3.De ce mi-au dat ban tocmai acum?..desi puteau sa-mi dea din a 2-a luna sa zicem..

Noroc,

Mihai

Rise

Implicit

Citat În prealabil postat de DMP Vizualizare mesaj
    Serverul X(speed) a inceput pe 1 ianuarie.Detin 2 conturi.Dupa 3 luni primesc ban desi intre cele 2 conturi nu au existat interactiuni(poate doar defensiva echivalenta a 1k crop consum trimisa in prima luna a serverului de pe un cont pe altul). Dupa prima luna, am inceput sa folosesc un but pt cresterea populatiei.Cele 2 conturi au mers in paralel 3 luni din care 2 luni cu bot(ambele).Am reusit sa fac pe ambele armata de peste 120k crop consum.(conturi foarte dezvoltate).Acum intrebarile..:
    1.De ce mi-au dat ban pentru multiaccount?..cand nu mai exista optiunea same pc
    2.De ce mi-au dat ban permanent pe amble conturi?
    3.De ce mi-au dat ban tocmai acum?..desi puteau sa-mi dea din a 2-a luna sa zicem..

Noroc,

Mihai
    1. pt k joci multiacount :))
    2. nush .. poate pt k folosesti bot ? deobicei pedepsele sunt mari dak te prinde cu bot...
    3. pt k acuma te-au depistat ? :))
    Ultima modificare efectuată de Rise; 20.04.2010 la 19:59:49.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Anti Bot
    Postat de ALEXALEX303 în forumul Idei
    Răspunsuri: 70
    Ultimul mesaj: 09.02.2011, 15:51:38
  2. Pushing
    Postat de Punct în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 10
    Ultimul mesaj: 01.06.2010, 11:21:04
  3. pushing
    Postat de Melania în forumul Intrebari regulament