Vizualizare rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga runda actuala?

Votanți
110. Nu poți vota în acest sondaj
Pagina 200 din 219 PrimulPrimul ... 100150190198199200201202210 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1.991 la 2.000 din 2187

Subiect: S1 - Runda IV

Meșteșugar 2in1's Avatar
    Data înregistrării
    21.08.2008
    Locație
    Bucuresti

Implicit

Citat În prealabil postat de crawler Vizualizare mesaj
    Referitor la artefacte: repet: cand am batut palma conditia a fost sa nu luati artefacte de la noi din cadran. PUNCT. In momentul in care ati vazut ca suntem slabi, ca nu putem sa luam artefactele, etc, trebuia sa veniti sa spuneti: ne pare rau dar ne-am inselat si PNA-ul cu voi ne aduce deservicii si rupeam intelegerea. In schimb voi ati venit si v-ati servit incalcand intelegerea pe care o aveam. Stiu, aveati motive. Totul timpul aveti motive de a incalca intelegerile dupa bunul plac.
    Ti-am luat artefactele, am gresit, erai nemultumit puteai rupe PNA-ul si gata.
    V-am dat 2 variante:
    - alegeti un artefact din cele doua si luati fara sa va spargeti vreo armata.
    - luati ambele artefacte gasiti acelasi def ca la natari.
    Ati ales sa luati un artefact. Ori nu aveati armate ori nu aveati trezonerii. Problema voastra.

Artizan
    Data înregistrării
    11.10.2009
    Locație
    Fetesti

Implicit

@dudu: ma confunzi, eu nu am zis sa stergem tot ce este sfant de pe harta. Mai reciteste posturile de pe forumul nostru. Daca nu ai acces iti pot da sau poti intra de pe contul de pe care intra baikal.

Referitor la artefacte: repet: cand am batut palma conditia a fost sa nu luati artefacte de la noi din cadran. PUNCT. In momentul in care ati vazut ca suntem slabi, ca nu putem sa luam artefactele, etc, trebuia sa veniti sa spuneti: ne pare rau dar ne-am inselat si PNA-ul cu voi ne aduce deservicii si rupeam intelegerea. In schimb voi ati venit si v-ati servit incalcand intelegerea pe care o aveam. Stiu, aveati motive. Totul timpul aveti motive de a incalca intelegerile dupa bunul plac.
    nu de tine ziceam ci de praf si pulbere si blodskaal

iar cu artefactele cred si daca lorzi va luau 5 artefacte tot nu rupeati cu ei.motivele voi le stiti.
    in perioada aia chiar si noi va furasem multe artefacte[aega derriter,vladys] etc
    dudulainen sever 1 editia 2 esk / dudu&puma server 1 editia 4 saints-freedom
    dudulainen server 4 editia 2 hive / vikingul server2 editia 3 squad
    newteam server 6 editia 2ragnarok / n&d server 6 editia 3 aegis

Fermier
    Data înregistrării
    25.02.2011

Implicit

O sa ma prezint,sunt flit.Conteaza cine sunt eu sau conteaza realitatea?Tu consideri ca ai dreptul sa decizi eradicarea unor conturi ale celor care joaca travian?drept cine te crezi?autoritatea suprema pe server?A dat delete aega,un lider slab.Este insignifiant si era normal ca sa ceara incetarea ostilitatilor in momentul in care el a dat dovada de slabiciune si a lasat totul in aer.O alianta fara lider este in ceata o perioada pana isi regaseste identitatea.Cat despre cei asimilati de voi eu zic ca e mai albastra povestea dar numai tu o vrei in roz.Ai insistat sa dispara conturile care va puneau probleme,conturile care v-au atacat in perioada in care erau sub tutela Lords,ai vrut sa implementezi un sistem dictatorial practic.Amuzant,stiam ca jocul e in echipa ca sa ai sanse maxime.
    O sa iti explic de ce castiga lorzii si de ce nu ati avut sanse in fata lor -asta daca nu te-ai prins pana acuma- au o echipa excelenta(nu cred ca cineva poate contesta asta) formata din lideri caliti in joc si de'a lungul timpului.Daca cunosti istoria s1 atunci ar trebuii sa sti ca echipa actuala a liderilor Lords e un coctail format din cei mai buni lideri de cadrane,coordonatori ofensivi sau defensivi,fosti WW builderi si ce mai vrei tu care au facut parte din aliante excelente si in cadrane diferite,culmea :)),nu ?.E greu de spart strategia unei echipe de genul asta.Exista oameni in echipa care tac si fac,oameni care cunosc toate mizeriile de pe server,oameni care cunosc dedesubturile jocului,jucatori pragmatici care speculeaza orice miscare,oameni insa care stau in umbra si isi vad de jocul lor,oameni care vorbesc extrem de putin despre ceea ce stiu mai ales pe forum.
    Eu zic ca per ansamblu ai de invatat de la o asemenea echipa si nu merita huliti.

Data înregistrării
    10.11.2010

Implicit

@ flit: cand intri intr-un dialog cu cineva este frumos sa te prezinti. Cat despre faptul ca NE este cu o clasa peste noi, nu ma face decat sa ma simt mandru ca ei au fost cei care au cerut sa incetam atacurile, liderii lor si-au dat delete si nu ai nostrii, cadranul lor s-a destramat si nu al nostru, ei au decis ca nu au sanse la castigarea serverului inca inainte sa apara ww-urile. Fapte.
    @dudu: ma confunzi, eu nu am zis sa stergem tot ce este sfant de pe harta. Mai reciteste posturile de pe forumul nostru. Daca nu ai acces iti pot da sau poti intra de pe contul de pe care intra baikal.
    Doresc sa fac o precizare. Cele 2 cadrane din est au fost total descumpanite in momentul in care alianta Lords a organizat atacuri pe All Stars si pe Geo. Fara a incerca de a diminua cumva meritele aliantei Krypton tin sa precizez ca interventiile Lords in N-E au contat enorm in distrugerea acestui cadran. Urat ne-a prins foarte multe armate (inclusiv mie si mai stiu cateva destul de mari), pontul dat de l-g cu atacul lui Thor a fost extraordinar, avand un impact psihologic important; putem sa mai adaugam si capacitatea de a trimite defence mult intr-un timp scurt, lucru ce ne-a dat mult de gandit in momentele organizarii planurilor de atac (a se vedea operatiunea pe capitala lui Blodskaal cand, asa este, am distrus muuulte serii de lanuri dar chiar ne imaginam ca o sa gasim un defence puternic si noi ca niste umili jucatori ce ne-am subestimat, speram ca macar ultima armata sa intre si sa dea 10 lanuri jos - modul cum a tratat Blodskaal evenimentul mi-a creat o scarba profunda si constientizarea faptului ca, contul Blodskaal se identifica cu persoana pe nume Mircea; bonus reactia ne-a determinat sa ramanem in n-e doar pentru a juca kamikaze si pentru a ne distra, de aici plecand si imposibilitatea de a sustine un WW); o completare ar mai fi fake-urile continue pe cativa jucatori pe o perioada lunga ce s-au concretizat cu pierderea artefactului de rezistenta (tot ei lorzii :D). Liderii au sters din cauza "fortei aratata de alianta Lords" si nu de catre Krypton (Geo stie).

Referitor la faptul ca N-E si S-E au facut repede uniune (ca s-a tot discutat), pentru a elimina toate discutiile si argumentele ilogice mentionez ca aceasta uniune a fost facuta doar pe hartie de catre aega. Colaborarea intre cele 2 cadrane a fost zero. Mai mult au colaborat Krypton cu Lords prin prisma acelui PNA. Asta pentru a nu se mai sublinia ce forta impresionanta ce avea sim la activ devenise estul(mai multe detalii nu ofer dar se intelege ce doresc subliniat).

Trebuie sa ne amintim cu totii cam ce tactica de lupta au adoptat locuitorii meleagurilor ce in acest moment formeaza tara numita Romania. Inca de pe vremea dacilor s-au folosit tactici de distrugere in fata dusmanului (incendierea propriilor terenuri si sate, otravirea propriilor fantani etc). Asadar nu gasesc normala acuzarea aliantei Lords pentru modul cum au gandit acest server (desi m-a enervat ingrozitor faza cu "spuma" uUu, actiune unde eu unul am crezut ca artefactele urmau sa fie restituite pe cale pasnica fiind o chestiune de onoare importanta ce nu se preta la renumele aliantei Lords); daca strategia a fost gandita de la inceput..impresionant. Clar este ca au reusit sa isi slabeasca decisiv adversarii pe parcursul lunilor de desfasurare a jocului. Ei au ales aceasta tactica pentru circumstantele acestui server, poate pentru urmatoarea editie se pregatesc pentru o provocare vs 3 cadrane + extra level de cadran in dimensiune paralela :P

Claudiu nu mai fi necajit! Stii prea bine ca va simteati la caldurica sub paturica Lords. V-ati distrat cu noi si gandeati mai mult ca sigur ca e bine si castigarea serverului din postura de aliati.

Numai bine tuturor!

Baikal

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

@crawler

Ziceai mai jos ca din decembire nu am mai dat in se

Fals.Tot timpul s-a atacat in se, in permanenta s-a rupt def acolo/spart ofense la noi ( in special in SW Lords ).Aaaaa ca nu mai faceam actiuni in care sa le pice 5-10 capitale la cateva zile adevarat.In se stiam pe de rost fiecare jucator in parte ce potential are si daca merita sau nu sa fie atacat.

Cand s-au facut planurile de atac in se, s-au facut dupa un anumit tipar si ne-a iesit de minune, pagube maxime pierderi minime, ne-am folosit la maxim de viteze, ne-am folosit la maxim de jucatorii ofensivi, de armatele acestora.Am reusit treptat sa scoatem tot ce era periculos de acolo incepand cu msd, radius, the chipmunks, gelache, am reusit sa il tinem sub control pe allstars.Am reusit ca dintr-un cadran intreg sa iasa doar doua armate de ww ( sda, allstars- ambi care stau cu cel putin 150k def permanent si care la nevoie mai suplimenteaza ).Sti eu sunt de principiul "profit maxim cu cat mai putine riscuri", asa ca nu am mai atacat in se la rupere pentru ca nu imi sta in caracter sa imi bat joc de armate sau ca am eu o ambtie sa il sparg pe careva.Si da am faramt acolo crescandu-ne armatele si apoi mergand in NE.
    Nu uita ca in NE a dat urat cu fulgerii si parca a si prins ceva pe la sarablu si inca unu, doi.Zi-mi voi ce ati prins cu fulgerii la ei ?
    Si da Adi avea dreptate cand ti-a zis de geo, eu completez si zic si de deritter.
    Legat de sda, omul jucand pe mai multe servere normal cunoaste o gramda de lume, am inteles ca sunteti colegi pe s6, deci cum jucatori de la voi il stiu, la fel jucatori de la noi il stiu.
    Ce sa va fac daca ati dat la drcosti un defender cu 30-40k def propriu + alte conturi la care avea acces direct sau indirect tot cu def.Insa vezi tu, cand urat ti-a zis ca nu a fost colaborare voi "nu ca batman", astfel daca intrebati ce e cu dracosti primeai un raspuns exact.Oricum a fost vai de el atac, nici macar artefactul nu l-ati luat.Ati mai atacat la mara_s, la fel daca intrebati primeati si aici un raspuns "nu reprezinta pericol, tocmai i-a catapultat l-g capitala".Dar nah e mai bine sa dai in ruine la 60 de ore decat sa continui sa dai in Ne.Si culmea atacurile in Se au fost date exact in perioada cand o alianta din Ne ataca in draci la noi desi pana atunci se batuse cu voi.Sa trag si eu niste concluzii dupa cum vreau ca si tine ?
    Si ca o completare, intreaba-l pe keoss de cate ori a atacat unde i-am zis eu si de cate ori s-a ars.

@dudu

5 capitale in NE zici tu ca am spart? Poate 5! capitale am spart.Nu contest faptul ca nu a spart krypton destule insa nu uita noi veneam de pe diagonala si nu mergeam pe capitale ale unor conturi de 4-5 sate.Deci pot sa zic ca si in NE am atacat extrem de eficient, pierderi minime, eficienta maxima, am dus alianta de pe primul loc in afara top 10 rang ally.
    Tot in NE am facut plan si v-am furat artefactul 3x, ma rog vorba vine plan, am stiut exact ce vreau si cum sa fac pentru a va lasa si fara ultima speranta la ww.

@legat de artefacte

Sunteti chiar nesimtiti.

1.Artefactul 2x viteza - s-a gresit, l-am luat vi l-am dat inapoi fara sa comentam nimic, fara sa cerem clean altundeva.

2.Artefactul 1.5 viteza - s-a gresit, l-am lasat liber 1 zi jumate, doar erou trebuia.Am intrebat "luati artefactul de 1.5 viteza ca e gol si poate sa mearga oricine sa-l ia."Ati zis lasa sa mearga sfintii sa-l ia ca oricum nu au cu se sa le apere si le luam inapoi.Pai bai unde s-a intalnit hotul cu prostul ?
    Adica noi dam clean pentru saints pentru artefact mare?De la artefactul ala din start trebuia sa va luati gandul punand problema asa.

3.A mai fost un artefact mic pentru granare si hambare extinse pe granita cu noi.Desi la noi in cadran s-a nimerit doar unu si la voi parca trei, am intrebat daca va trebuie si ati zis ca da, il luati.Dupa aceeasi gandire inteligenta ca sa ia si sainst artefacte ca nu au cu ce sa le apere, au luat ei acel artefact iar noi am fost nevoiti sa ne descurcam cu un singur artefact de granare si hambare extinse aproape tot serverul ( pana s-a furat unul de la gelache ) asta in conditiile cand multi de la noi aveau mare nevoie de el avand lanuri de 17-18.

@legat de aliantele Lords in NV.

Pai daca ne interesau acele aliante, trimiteam pe cineva sa le organizeze, oameni care au jucat cu ei si care-i cunosteau, oameni capabili si va puneau multe bete-n roate.Insa nu am fost ca replikator anul trecut, care a tras cat a jucat pentru saints tocmai ca NV sa nu fie unit.Asa ca voi astia din krypton scutiti-ma de atatea acuze si ca vai Lorzii ce rai sunt.Pai voi cate figuri ati avut la inceput nu am mai pomenit de cand ma joc, atatea cereri si conditii pentru un amarat de pna.Noroc ca diplomatii nostri sunt extrem de buni care stiu bine jocul si scot maxim din orice negociere ca daca era dupa mine......Pai voi echipa noua cum ziceti ca sunteti trebuia sa fiti cu mai mult respect pentru cei care au mai jucat aici, totusi Lords e de 3 ani si v-au acceptat multe, credeati ca sunteti centrul universurului, Krypton W o gramada de medalii de loc 1 la atacatori, la fel la jefuitori ati crezut ca voi sunteti aia care dicteaza bunul mers al serverului.
    Tocmai ca neavand experienta trebuia sa taceti din gura, sa profitati de faptul ca saints ne uraste, sa nu mai fiti asa cu nasul pe sus, sa ascultati si acum eram o meta beton.Dar nu ca puiul stie mai mult ca cioara.
    Asta cu pastrarea identitatii e o prostie, ce reprezinta Krypton? Adica noi la un momentdat eram dispusi sa facem meta si voi nu ca va pastrati identitatea?V-ati pastrat-o, pace voua!
    Ultima modificare efectuată de l-g; 27.02.2011 la 00:03:28.

Filozof
    Data înregistrării
    05.03.2009

Implicit

Citind posturile voastre (ale celor din Lords) imi dau seama ca un pact in care se traseaza clar niste reguli nu are nicio importanta. Singurul lucru important fiind interesul vostru.
    Ce conteaza ca s-a stabilit SA NU LUATI ARTEFACTE DIN NV? Nu conteaza, ati trimis armate pe artefacte, le-ati cucerit si apoi ne puneati conditii. Daca era dupa mine atunci rupeam acel pna, dar si la noi hotararile le ia un consiliu si nu o persoana.

@flit: cum sa nu avem dreptul sa catapultam conturile care se opun aliantei? Crezi ca daca eu mi-as face cont in cadranul lorzilor acum m-ar lasa sa cresc linistit acolo? Degeaba incerci sa arati ca noi suntem rai si am atacat cateva conturi care ni se opuneau. Orice alianta ar face la fel.

@l-g: daca se poate discuta cu argumente, discutam. Daca trecem la insulte: "nesimtiti", atunci o lasam balta si este ca voi si gata.
    Si da am avut conditii de pus cand am facut PNA. Ce este rau in asta? Am pus conditii si le-ati acceptat. V-a strans cineva de gat ca sa le acceptati?Le-ati acceptat tocmai pentru ca acel PNA servea perfect interesului vostru. Si da Krypton si-a creat un nume pe acest server si daca veti intra pe ro1 viitor ne veti gasi in nord vest.
    ro6: crawler (eagles apache) runda 1
    ro1: crawler (saints) runda 3
    ro6: genseric (atw) runda 2
    ro1: nightcrawler (krypton) runda 4
    ro6: nimeni (aegis) runda 3
    ro1: nimeni (Krypton) runda 5

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

@l-g: daca se poate discuta cu argumente, discutam. Daca trecem la insulte: "nesimtiti", atunci o lasam balta si este ca voi si gata.
    Si da am avut conditii de pus cand am facut PNA. Ce este rau in asta? Am pus conditii si le-ati acceptat. V-a strans cineva de gat ca sa le acceptati?Le-ati acceptat tocmai pentru ca acel PNA servea perfect interesului vostru. Si da Krypton si-a creat un nume pe acest server si daca veti intra pe ro1 viitor ne veti gasi in nord vest.

Doar propozitia aia ai citit-o, mai jos nu? sau iei doar ce iti place ca de obicei?
    Pai desteptilor cand ai pna cu cineva si vrei si alianta sau ma rog o calaborare buna cu sanse de a termina serverul impreuna si castigandu-l, voi in loc sa ne intrebati pe noi daca nu vrem artefact ca voi aveti mai multe de un fel in cadran si nu va trebuie toate sau nu aveti suficiente armate sau trezorerii veniti si ne ziceti ca le lasati sfintilor ?
    Ce ce parte a corpului ati gandit marele plan de a le recuceri din saints, ei neavand defense?

Da au fost acceptate ca avem diplomati foarte buni.
    Da v-ati creat un nume, v-ati pastrat identitatea.E ca la loto, nu s-a nimerit saptamana asta, incercam saptamana viitoare (serverul viitor).
    Ultima modificare efectuată de l-g; 26.02.2011 la 19:43:40.

Sătean
    Data înregistrării
    21.01.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Banuiesc ca multi de acolo se intreaba daca sunteti asa buni de ce n-ati jucat singuri si a trebuit sa va acoperiti fundul printr-un PNA cu Krypton? Ca sa ii intrebi acum in batjocura "nu sunteti in stare sa faceti nimic fara noi"? E bine totusi a recunosti ca ruptura e un pas firesc fiindca in travian domneste interesul de moment, doar persoanele naive cred in cavaleri pe cai albi.

Am jucat singuri. Cu krypton a fost PNA,nu s-au organizat actiuni comune,cel putin din cate stiu eu.
    Avantajul atat pt noi cat si pt ei a fost ca nu ne-am luptat pe 3 fronturi

@dragoshel: citeste-ti posturile din urma cand faceai misto de Saint si ziceai ca mergeti cu noi pana la capat si ca dati in capitala natara daca nu mai aveti in cine, ca nivelati tot estul, bla bla bla. Poate am fost naivi si chiar am crezut ca se merge pana la capat impreuna.
    Iar imi pui vorbe in gura :)
    Am citit ca tampitu tot forumu,da nu gasesc unde am zis asta.
    Nu face azi ce poti lasa pe maine...

S1 2008-2009
    http://www.youtube.com/watch?v=ebaBfm7RS6s

S1 2009-2010
    http://www.youtube.com/watch?v=Y8yPW-7aqus

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de dragoshel79 Vizualizare mesaj
    Am jucat singuri. Cu krypton a fost PNA,nu s-au organizat actiuni comune,cel putin din cate stiu eu.
    Avantajul atat pt noi cat si pt ei a fost ca nu ne-am luptat pe 3 fronturi
    .
    Cred ca v-ati fi descurcat si pe 3 fronturi. Putina presiune nu strica si asa lipsesc provocarile pe serverele actuale. Preferi un astfel de final?
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de dragoshel79 Vizualizare mesaj
    1- o pers ca tine nu are dreptul sa catalogheze alti indivizi ca persoane onorabile au ba,avand in vedere faptul ca stai de-a dreptul JALNIC la acest capitol
    2- poti sa mai trancani acum aici ca lorzii fac SIM? au mai ramas 2 aliante pe server care inca joaca. Krypton si Lords. Si 2 variante: sim pana la finish,ori competitie. Si cum este un joc de razboi,tragi singur concluziile.

Ti-am citit si eu cateva posturi, dar m-am plicitisit repede.Oricum asta e foarte tare, mai ales partea cu :

"2- poti sa mai trancani acum aici ca lorzii fac SIM? au mai ramas 2 aliante pe server care inca joaca. Krypton si Lords. Si 2 variante: sim pana la finish,ori competitie. Si cum este un joc de razboi,tragi singur concluziile."

Pagina 200 din 219 PrimulPrimul ... 100150190198199200201202210 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 18:16:22
  3. S7 - Runda III
    Postat de Nicole în forumul s7.travian.ro
    Răspunsuri: 12