Vizualizare rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga runda actuala?

Votanți
110. Nu poți vota în acest sondaj
Pagina 201 din 219 PrimulPrimul ... 101151191199200201202203211 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 2.001 la 2.010 din 2187

Subiect: S1 - Runda IV

Fermier
    Data înregistrării
    25.02.2011

Implicit

@crawler -eu am jucat in aliantele Saints si mereu in SE,nu contest ca o alianta are dreptul sa atace pe alta dar ca sa comanzi catapultarea unor conturi doar pt ca erau simpatizantii Lords mi se pare aberant
    @ l-g -ai mare dreptate,aveti nu numai diplomati buni dar si minti diabolice intre liderii vostri gen ciortanel,ofensivi de temut ca urat sau jucatori de elita ca praf si pulbere.Am avut de-a face cu ciortan si pot sa spun ca omul ala e iadul insusi in travian cand incepe sa te lucreze.Serverul trecut crawler aveam o armata frumoasa de ww,voi nu m-ati ajutat deloc cand am cerut ajutor asa ca am preferat sa il contactez direct pe atacator,ciortan insusi care pe atunci era prezent in toate topurile si ma innebunise deja cu atacurile.Ma asteptam sa ma ia de sus sau sa ma ignore.Amuzant este ca datorita lui mi-am pastrat armata si am continuat jocul si nu datorita aliantei mele.Aveam jumatate de cont zob datorita catapultelor lui,stia unde am extinsa deci eram la mana lui.Contrar aparenetelor nu mi-a cerut nimic in schimb cand l-am rugat sa ma lase sa termin serverul pentru ca era prima mea armata de ww.Singura chestie a fost sa ii spun inainte de atac in ce ww dau si sa nu atac in aliantele Dracon.I-am spus abia dupa ce am lansat.A fost un om de onoare,la fel a fost si lungul care era lider pe atunci si dragoshel79-uitasem de el.
    E doar un episod care m-a marcat si am renuntat sa mai joc aproape de lorzi,prefer sa pun o mare distanta intre mine si ei.E greu sa rezisti presiunii psihice puse de unul ca ciortan.
    Au o echipa remarcabila,au lideri caliti si majoritatea se stiu intre ei.Exista o unitate greu de gasit in sanul altor aliante si asta o stiu de la un prieten care a jucat alaturi de ei.
    Pare amuzant?E trist spun eu sa nu gasesti sprijin in cei alaturi de care joci ci in adversar.
    Nu agreez lorzii dar sunt buni si de temut.Tinand cont ca echipa lor a crescut cu l-g si jst(fosti inamici) pot sa spun ca era de asteptat sa fie si mai buni.

Sătean Blodskaal's Avatar
    Data înregistrării
    04.10.2010

Implicit

Nu stiu daca sa-mi fac cruce sau sa ma inchin. Majoritatea au dreptate, dar nu stau sa citeasca si ce scrie celalalt. Apoi mai sunt si cativa care indoaie adevarul ca sa le fie lor de folos, pe cand altii se afla complet in derizoriu. Fiecare isi arunca ideile asteptand sa fie aplaudat si aclamat de multime. Sec, dar pana la urma multimea se rezuma doar la colegii de alianta.

Lords au castigat, felicitari! Castigau si fara atata teatru, trebuiau doar sa fie deschisi. Ii felicit pentru ca au castigat, dar nu si pentru felul in care au facut-o. Mai mult, Lords nu sunt o alianta, ci mai degraba o gasca de oameni, care cred ca in travian este valabila viata de strada si ca minciuna si deceptia sunt la ele acasa. Dragii mei, nu aveti cuvant si nici onoare. Va intereseaza doar sa aveti dreptate si nici macar o data n-am auzit de la voi un regret sau o scuza pentru o neregula intamplata. Nici acum la final cand toate bazaconiile inventate pentru ruperea aliantei au fost demontate nu aveti decenta sa anuntati public ca ati gresit cand ati rupt alianta. Faptul ca acest anunt nu a venit, intareste si mai mult ideea ca ati rupt alianta ca asa ati vrut. In fond, aici este problema. Stati ca vitejii aici pe forum si faceti declaratii, contrazicand aproape orice ati zic in trecut, si nu pot sa ma gandesc decat ca va este frica sa va recunoasteti voua, nu mai vorbesc de oamenii vostrii, ca v-ati incalcat cuvantul dat. Este patetic; sa faci ceva care sa afecteze intregul server si sa nu fii in stare sa-ti asumi responsabilitatea.

Retineti un lucru: nu sunteti o alianta de travian! Sunteti doar o gasca de oameni/ prieteni care va acoperiti unul pe celalalt pana la capatul pamantului. Traiti cu impresia ca stiti ce se intampla in alianta voastra, dar discutand in ultima vreme cu mai multi oameni de la voi, in special cu oameni din conducere, m-a facut sa imi dau seama ca in Lords stanga nu stie ce face dreapta. Totul este centralizat si unii oameni (cu o gandire cel putin la prima vedere onorabila) sunt tinuti in ceata si manipulati. Ori asta, ori chiar si ei sunt implicati si au ajuns la gradul de master in deceptie. Va manipulati oamenii si in loc sa fiti un model pentru ei, nu faceti decat sa le demonstrati ca realitatile cotidiene pe care le traiesc in Romania sunt nu doar permise, dar chiar incurajate in travian. Daca in viata reala omul mai este fortat sa faca actiuni indoielnice din cauza pozitii sociale, a banilor sau de ce nu, ca este coplesit de sentimente, aici in viata virtuala nu ar trebui sa exista astfel de presiuni. Sunt satul de oamenii care folosesc drept pretext lumea virtuala pentru a fii tot ceea ce nu pot fii in viata reala. Nu sunt decat refulari are caracterului pe care nu-l pot afisa in viata reala. Credeti ca lasand aceste "calitati" la liber in viata virtuala va va ajuta cu ceva? Clar nu! Dar va complaceti in ideea ca "asta e" si ca "decat sa moara mama mea, mai bine mama altuia". Tocmai ca in viata virtuala puteti si chiar ar trebui sa va dezvoltati capacitatile pozitive, intr-un mediu lipsit de presiunile vietii cotidiene.

Urat o sa ma injure, si oile o sa beheie in cor.

Bravos natiune! halal sa-ti fie!

ps: daca nu-mi iau ban pe forum, o sa revin si cu dovezi, argumente care sa arate gradul de ipocrizie pe care l-au afisat unii din Lords.
    Blodskaal s6.com (prima editie) - R.E.S.T. Inquisitor
    Obsexsion s1.ro (provizoriu doar, prima editie) - Muntenia Lider
    Nerevarina s4.ro (prima editie) - R.E.S.T. Inquisitor
    Blodskaal s1.ro (a 4a editie) - Krypton Lider / Diplomat

Banat
    Data înregistrării
    15.05.2009
    Locație
    bucuresti

Implicit

Citat În prealabil postat de crawler Vizualizare mesaj
    Citind posturile voastre (ale celor din Lords) imi dau seama ca un pact in care se traseaza clar niste reguli nu are nicio importanta. Singurul lucru important fiind interesul vostru.
    Ce conteaza ca s-a stabilit SA NU LUATI ARTEFACTE DIN NV? Nu conteaza, ati trimis armate pe artefacte, le-ati cucerit si apoi ne puneati conditii. Daca era dupa mine atunci rupeam acel pna, dar si la noi hotararile le ia un consiliu si nu o persoana.

.
    asta chiar e culmea obrazniciei...
    pai cum mai sa lasam artefactele celor din saints doar ptr ca voi nu aveati armate si nici trezoreri sa le luati.Mama lui de pna....daca le lua saint era ok....noi ca le-am luat noi nu a fost bine...extraordinar ce mod de a jucat trav ai.
    Bine ca nu a fost dupa tine, ca altfel nu mai ajungeati pana la final ....cu o asemnea ''viziune'' a joculi

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

@flit

Lorzii sunt oameni de onoare, inca si azi cred ca meta ILO ( Lords-Ilumian ) alaturi de meta FRE (Ares-K-team ) au fost cele mai bune meta existente pe serverele .ro.De ce acolo ( ILO ) s-a putut si aici nu? Nu cumva ca ambele echipe au lasat de la ele, nu cumva ca s-a atacat impreuna si nu au fost atatea reprosuri, atatea conditii impuse, atatea orgolii cate au avut cei din krypton, echipa noua pe server cum era Ilumian la aceea vreme?

Pot spune ca serverul asta l-am jucat aproape perfect, am gandit fiecare plan de atac incepand cu atacul de la pgl si terminand cu atacurile de acu 2 zile de pe ww-uri ( si inca n-ati vazut tot ).Am gandit si analizat fiecare atac, am organizat defensive impresionante in mid-game.Dar toate astea intr-adevar le-am reusit pentru ca suntem o echipa, fiecare jucator Lords e extrem de important iar impreuna suntem imbatabili.Insa toate acestea s-au realizat prin multa munca, nopti nedormite etc si nu pot sa accept sa vina cineva si sa arunce cu noroi in munca unei echipe minunate incercand sa stirbeasca din meritele jucatorilor Lords.
    Ultima modificare efectuată de l-g; 26.02.2011 la 20:11:47.

Fermier
    Data înregistrării
    02.08.2009

Implicit

@l-g
    intradevar ati jucat aproape perfect
    cred ca e culmea sa alergi de unul singur si sa iesi pe locul 2
    [img]http://cry.travianteam.com/sig-3-ro-2-ro1_2630.gif[/img]

Banat
    Data înregistrării
    15.05.2009
    Locație
    bucuresti

Implicit

Citat În prealabil postat de Blodskaal Vizualizare mesaj

Urat o sa ma injure, si oile o sa beheie in cor.

Bravos natiune! halal sa-ti fie!
    noi,cu oile noastre formam o turma,turma de oi in care mai toti jucatori de travian ar vrea joace

Daca iti faci cont pe ro1 si nu nimeresti in SW..esti de partea invinsilor ,si asta de cateva servere incoace

Cum sa nu fi invidios pe o echipa ''sortita'' castigului ?

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de yo3D Vizualizare mesaj
    @l-g
    intradevar ati jucat aproape perfect
    cred ca e culmea sa alergi de unul singur si sa iesi pe locul 2

Am jucat atat de bine incat am reusit sa nu avem emotii la final si e meritul nostru si nu ni-l puteti lua, nu ne puteti lua munca si relatiile de prietenie care s-au format in interiorul aliantelor Lords.

Citat În prealabil postat de eora Vizualizare mesaj
    E ciudat cum dintr-o data toti pierzatorii s-au trezit Lorzi :)) si au prins glas. Hai catelusi lorzi dati-va arama pe fata. Si nu vb de vremuri apuse cand lorzii chiar aveau cuvant. Nu va laudati cu serverele castigate de lorzi cand chiar jucau corect ---jos palaria pt vremurile alea.

Ce nu puteti voi intelege e ca noi am reusit sa stam cu capul sus --indiferent de[...].

Bai trezeste-te, du-te fa doua ture de bloc si hai inapoi.Cand eu jucam cu Lorzii tu trageai strecuratorul prin gradina si ziceai ca te dai cu motoreta.Am pierdut un singur server, ex ro1 si am vrut sa renunt, dar le multumesc celor care m-au convins sa revin asupra deciziei.
    Da tu cine esti pana la urma pe serverul asta ca sa stau sa vorbesc cu tine, ce-ai facut, de-al cui esti?
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 27.02.2011 la 12:38:31.

Fermier
    Data înregistrării
    07.01.2011

Implicit

Citat În prealabil postat de dragoshel79 Vizualizare mesaj
    Pfua... deci m-ati zapacit cu faza asta cu "coloana vertebrala".Chiar asa de dureros e ca am incheiat colaborarea cu voi? Nu sunteti in stare sa faceti nimic fara noi ?

Era firesc sa se rupa alianta la final,daca au mai ramas 2 aliante mari si late cu sanse de castig.V-ar fi incantat asa tare sa alergam 3-4 luni singuri,dar impreuna si sa iesim pe locul 1 ? Ma indoiesc. Si ma indoiesc ca jucatorii din krypton s-ar fi bucurat sa castige cu un WW pe care scrie -brotherhood of lords sau ceva de genul.
    De altfel.... iata un comentariu facut acum o luna si un pic la videoclipul meu de pe youtube,cel mai probabil de un jucator din alianta - ALIATA
    "va cistiga Krypton editia 2010-2011 100%" --- a omis sa specifice "+lords"
    Jocul si-a urmat cursul firesc,a fost relansat (ce-i drept pt scurt timp-v-am supraestimat),dar asa trebuia sa fie :)
    Si mai incetati cu povestirile despre "tradari","coloane vertebrale" bla bla bla . Fiti realisti. Asa trebuia sa fie !
    - si atunci pt ce ati facut pna cu noi? Ca va terminau sfintii ?

Cine a zis ca nu asa trebuia sa fie ... macar sa fi avut curajul sa ne ziceti in fata asta. Sunteti niste lasi :))

Acest mojic a zis tot de cum joaca lorzii --- ce inseamna "tradare"? ce inseamna " coloana vertebrala" ? Si voi ziceti ca aveti de invatat de la Lorzi :)) ...ce??? .... sa fii tradator??

Felicitari lui Auris ca ne-a, v-a tras teapa :))
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 27.02.2011 la 12:39:18.

Implicit

Trebuie sa intervin cu o precizare , vad ca tot se face o eroare aici pe forum ( si prin alte parti) :
    Lords joaca de pe al doilea ro1 , Lords n-a jucat pe primul ro1 , atunci a fost o cu totul alta echipa in SW . Eu sunt singurul care a jucat in ambele ( ma refer la echipele de conducere ) .
    aditirex @ ro1 runda 1 - Ages T3 & ro1 runda 3 - Dracon-B
    daton @ ro1 runda 2 - E.Lords
    Praf si Pulbere @ ro1 runda 4 - H.Lords

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de eora Vizualizare mesaj
    asta ti-am zis acu 2 servere sau ai uitat? Vino si tu cu ceva nou.

Daca joci corect nu iesi cu nimic in evidenta ...nu?

Tu ai luat ban de corect ce ai jucat, nu vorbi de alti.Si nu cred ca ai vorbit cu mine acum doua servere.
    In loc sa stai sa cresti minunea aia vi si faci pe interesantul aici, ai putea totusi sa ne multumesti ca te-am scapat de minusul ala si poti veni si tu la taclale pe forum.
    Ultima modificare efectuată de l-g; 27.02.2011 la 00:23:15.

Pagina 201 din 219 PrimulPrimul ... 101151191199200201202203211 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 18:16:22
  3. S7 - Runda III
    Postat de Nicole în forumul s7.travian.ro
    Răspunsuri: 12