Vizualizare rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga runda actuala?

Votanți
110. Nu poți vota în acest sondaj
Pagina 203 din 219 PrimulPrimul ... 103153193201202203204205213 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 2.021 la 2.030 din 2187

Subiect: S1 - Runda IV

Fermier
    Data înregistrării
    25.02.2011

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Pe s4 s-au unit aproape 3 cadrane si au terminat in genunchi, e greu sa bati o echipa sudata cand tu esti la prima infatisare pe server sau vii cu o echipa dezbinata si peticita. De aia m-am mirat ca a aparut acest PNA cu Krypton, cei care au gandit strategia trebuiau sa isi dea seama inca de atunci ca se va ajunge la final in situatia de fata. Eu as fi incheiat PNA pana la natari cu renegociere dupa ca sa nu ma pun in situatia ingrata de a le da cu flit dupa pentru a putea castiga serverul doar cu alianta mea (ceea ce e o dorinta fireasca pana la urma). De ce ai accepta o alianta "pana la moarte" cu o confederatie care iti e inferioara ca experienta si coeziune de grup, cand e clar ca la final nu esti tu cel care profita de victorie ci trebuie sa o imparti? Accepti doar daca vrei sa ii duci de nas pe respectivii sa iti indeplinesti obiectivul de moment si la final cand esti cu desagii in caruta sa devii brusc "competitiv". E strategie de travian pana la urma, bravo celor care o aplica cu succes, iar cei naivi au avut ceva de invatat pentru data viitoare.
    Citat În prealabil postat de Auris Vizualizare mesaj
    aia da , bine punctat ...iese ala din namol si da cu voi de pamant :))
    crawler , s1 trecut care a fost susta ta cu lords ?
    le`ai dat daca nu ma insel 3x`ul si i`ai si luat putin in brate daca nu ma insel , acum nu`i mai iubesti ?
    Citat În prealabil postat de eora Vizualizare mesaj
    Daca tie iti este rusine ca ai putut sa joci corect pana la sfarsit ---cinste tie :)

Claudiu e un domn ...eo nu
    @Lungul -tind sa iti dau dreptate chiar daca am jucat impotriva voastra
    @sade-cam la fel au facut draconii cu noi serverul trecut
    @auris- cateodata le zice bine ala,iti recomand sa sti macar o data de vorba cu el sa vezi ce fel de om este
    @eora-da,am jucat corect dar nu pot sa spun acelasi lucru despre tine;tu te-ai facut de ras ca builder/jucator si ai aratat o reala lipsa de caracter.Intr-adevar e o mare diferenta intre tine si Claudiu.
    Datorita celor ca tine ne-am facut de ras pe forumuri si chiar si in joc,e ultima oara cand mai postez pentru ca refuz sa intru intr-o polemica cu tine.Esti departe de orice adevarar si atat Claudiu cat si baikal iti pot confirma lucrul asta.Practic nu ai idee de nimic...si te mai si numesti fost jucator lords?Probabil datorita lipsei de caracter ai fost expulzat din sanul lor.
    Felicitari aliantelor Krypton,Saint si Lords pt jocul de pe server !

Fermier
    Data înregistrării
    10.02.2011

Implicit

Cred ca incepeti sa o luati pe aratura si aici vorbesc de ambele tabere,exista si excepti. Eu am zis ca ati dat-o cu batul in balta la sfarsit la cel mai usor lucru, motivul ruperii aliantei. Era mult mai ok daca nu veneati cu motive, la care nu aveti argumente clare si dovezi(am mai scris despre asta nu ma repet). Dar de aici vad ca s-a ajuns foarte departe si oarecum e pacat(sarind peste show-ul facut ca diverstisment gratis). Pana la urma am ingenunchiat sfintii, impreuna dar separat , dar adevarul e ca am avut o victorie categorica fata de ei.

Lords sunt o alianta foarte puternica, si au facut mult mai putin greseli decat noi, cu toate asta raman cu un gust amar la despartire.

@eora: nu cred ca atitudinea ta acida ajuta cu ceva, cred ca te inteleg ca te simti tradat si dupa munca depusa la WW, oboseala isi spune cuvantul, dar nu rezolvi nimic prin astfel de posturi.
    @Blod: sfatul meu e sa pastrezi dovezile pentru tine sau pentru noi. Nu vad rostul puneri lor in public, pentru a sta maxim o zi si probabil sa te trezesti cu un ban si chiar daca asta nu e cazul, tot nu vad ce ai demostra prin asta, stii foarte bine ca opinia lordzilor nu o vei schimba, ba va prelungii circul ...

Nota finala, si chiar nu e ironica, mi dor de ciortanel

Toate cele bune
    Ultima modificare efectuată de Piccolus; 27.02.2011 la 11:37:49.
    ro1: TheNamek (Krypton) runda 4
    ro1: darkNamek (Krypton) runda 5

Sătean
    Data înregistrării
    21.01.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de Lungul Vizualizare mesaj

Nu va mai chinuiti atat cu ww-ul de acum 2 ani. A trecut la fel de repede cum s-a si intamplat.

.
    A trecut repede,dar tu ai avut cel mai mult de suferit la momentul respectiv. Fizic
    Nu face azi ce poti lasa pe maine...

S1 2008-2009
    http://www.youtube.com/watch?v=ebaBfm7RS6s

S1 2009-2010
    http://www.youtube.com/watch?v=Y8yPW-7aqus

Fermier
    Data înregistrării
    09.05.2010

Implicit

nu s-a mai gatat serveru? la ce nivel sunt ww-urile?

Fermier
    Data înregistrării
    14.02.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de Alex15 Vizualizare mesaj
    nu s-a mai gatat serveru? la ce nivel sunt ww-urile?
    Minunea Lumii
    Jucător Nume Alianță Nivel
    1. Praf si Pulbere Lords Legacy WW.Lords 71
    2. Cocoloco Owned by Lords WW.Lords 71
    3. Justice Brotherhood Of Lords WW.Lords 48
    4. Jul Land of Saints SF 39 -
    5. Gandac Minune WW Krypt 29
    6. EMMA Prietenii KICKASS 21
    7. eora Hai la ML neamuleeee WW Krypt 5
    8. romus Turnul Babel Saints SF 3 -
    9. ahtum S.Lords 0 -
    10. buduru WW-Build 0 -
    11. Natari - 0 -
    12. nightcrawler Tinta Lords WW Krypt 0 -
    13. Natari - 0 -

Fermier
    Data înregistrării
    14.02.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de dragoshel79 Vizualizare mesaj
    A trecut repede,dar tu ai avut cel mai mult de suferit la momentul respectiv. Fizic

Prieteni stiu de ce !!!

Sătean Blodskaal's Avatar
    Data înregistrării
    04.10.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de Lungul Vizualizare mesaj
    Avem locurile 3,4,5 . Nu 2,3,4,5.
    Makes sense?
    Bravo, felicitari ca l-ati catapultat pe wow ca sa ii oferiti lui sda locul 1, asa cum v-ati inteles cu el. :)

Am vrut sa va propun aseara o intelegere, dar am uitat. Hai totusi sa o fac acum, ca e inca timp. Terminam noi de catapultat la wow ca sa iasa complet din top 10, si il catapultati voi pe sda? Astfel o sa aveti primele 3 pozitii la populatie :)

Topul jucătorilor
    Jucător Alianță Populație Sate
    1. SDA Saints 33943 35
    2. wow - 28960 37
    3. Cocoloco WW.Lords 27948 35
    4. turturica A.Lords 27346 32
    5. julyen_boss K.Lords 27112 31
    Lungule, acum tu ori habar n-ai ce intelegeri s-au facut, ori te faci ca ploua. In orice caz, te rog sa nu mai vii pe forum sa ne minti daca nu ai toate datele sau daca nu vrei sa le faci publice in cazul in care le ai.
    Blodskaal s6.com (prima editie) - R.E.S.T. Inquisitor
    Obsexsion s1.ro (provizoriu doar, prima editie) - Muntenia Lider
    Nerevarina s4.ro (prima editie) - R.E.S.T. Inquisitor
    Blodskaal s1.ro (a 4a editie) - Krypton Lider / Diplomat

Filozof
    Data înregistrării
    05.03.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de Auris Vizualizare mesaj
    aia da , bine punctat ...iese ala din namol si da cu voi de pamant :))
    crawler , s1 trecut care a fost susta ta cu lords ?
    le`ai dat daca nu ma insel 3x`ul si i`ai si luat putin in brate daca nu ma insel , acum nu`i mai iubesti ?
    Nu le-am cedat niciun 3*. Artefactul a fost furat miseleste cu clean dat de pe un cont din Saints din apropiere de satul unde era artefactul de catre un jucator Lord. A povestit ciortanel cateva pagini mai in urma si era chiar mandru de actiune.

Presupunerea mea de acum cateva saptamani: Lords au facut o intelegere cu sud estul (partea condusa de SDA). Poate falsa, poate aberanta sau cum vreti sa o numiti.

Fapte:
    - Lords au incetat atacurile in sud est (inca o data: partea din sud est condusa de sda)
    - SDA a catapultat ww-uri Krytpon impreuna cu allstars
    - sud estul nu a mai atacat in Lords deloc
    - lorzii l-au dat jos de pe locul 1 pe wow pentru ca sda sa castige locul 1 la populatie.

Singurul lucru care ar putea sa ma contrazica ar fii urmatorul: lorzii sa il catapulteze si pe sda pentru ca locul 1 sa le revina. Daca o vor face inseamna ca m-am inselat, daca nu o vor face inseamna ca am avut dreptate.

@ flit: numele tau nu imi spune nimic, imi pare rau, dar: Jucătorul cu numele flit nu există! si nici de pe serverul trecut nu imi aduc aminte de cineva cu numele flit.
    ro6: crawler (eagles apache) runda 1
    ro1: crawler (saints) runda 3
    ro6: genseric (atw) runda 2
    ro1: nightcrawler (krypton) runda 4
    ro6: nimeni (aegis) runda 3
    ro1: nimeni (Krypton) runda 5

Meșteșugar 2in1's Avatar
    Data înregistrării
    21.08.2008
    Locație
    Bucuresti

Implicit

Citat În prealabil postat de Blodskaal Vizualizare mesaj
    Bravo, felicitari ca l-ati catapultat pe wow ca sa ii oferiti lui sda locul 1, asa cum v-ati inteles cu el. :)
    Am vrut sa va propun aseara o intelegere, dar am uitat. Hai totusi sa o fac acum, ca e inca timp. Terminam noi de catapultat la wow ca sa iasa complet din top 10, si il catapultati voi pe sda? Astfel o sa aveti primele 3 pozitii la populatie :)

Lungule, acum tu ori habar n-ai ce intelegeri s-au facut, ori te faci ca ploua. In orice caz, te rog sa nu mai vii pe forum sa ne minti daca nu ai toate datele sau daca nu vrei sa le faci publice in cazul in care le ai.
    S-a ales praful si de tine. Filozof ramaneai....
    Eu am dat tintele pe wow, n-am vorbit niciodata cu SDA. Lungul are dreptate, inca avem locurile 3,4,5. O sa urmeze restul.... probabil....

Nu mai posta aici daca nu ai toate datele. Ne auzim in 2-3 zile cu o noua acuzare.

Reminder: Am rupt colaborarea cu krypton odata. Mi-a ajuns de atatea intelegeri. Mai bine imi fac treaba singur.

Fermier
    Data înregistrării
    25.02.2011

Implicit

Claudiu numele meu din joc este irelevant si prefer sa ramana asa.Am fost lider in Saints si chiar am pus umarul la ww-ul sustinut de tine.Eram pe lista neagra a lui ciortan insa dupa mai multe discutii cu el am fost lasat in pace si am continuat jocul altfel sfarseam prin a sterge sub presiunea impusa de el.Stia ca am armata de ww,am dat cu ea pe zaera pe atunci.

Pagina 203 din 219 PrimulPrimul ... 103153193201202203204205213 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 18:16:22
  3. S7 - Runda III
    Postat de Nicole în forumul s7.travian.ro
    Răspunsuri: 12