Vizualizare rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga runda actuala?

Votanți
110. Nu poți vota în acest sondaj
Pagina 5 din 219 PrimulPrimul ... 345671555105 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 41 la 50 din 2187

Subiect: S1 - Runda IV

Negustor the saint's Avatar
    Data înregistrării
    02.09.2009
    Locație
    pe luna

Implicit

Citat În prealabil postat de celi Vizualizare mesaj
    corect....
    s1 ro este un server unde ambitiile sunt mari...dar frumos ar fi sa intre cat mai multi jucatori care sa termine serverul....
    asa nu o sa ne mai chinuim cu 3-4 conturi.
    Nu cred ca a fost vre-un jucator care sa nu aibe cel putin 2 conturi s1.Ro -trecut
    eu am mai spus chestia asta , dar pacat ca nimeni nu recunoaste. ce a fost s1 trecut a fost o rusine la adresa mh de pe server

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de celi Vizualizare mesaj
    corect....
    s1 ro este un server unde ambitiile sunt mari...dar frumos ar fi sa intre cat mai multi jucatori care sa termine serverul....
    asa nu o sa ne mai chinuim cu 3-4 conturi.
    Nu cred ca a fost vre-un jucator care sa nu aibe cel putin 2 conturi s1.Ro -trecut
    Eu am avut unul singur, asta din lipsa de timp. Erau multi jucatori buni, insa m-a dezamagit faptul ca era o cursa a trisarii. Am simtit ca diferenta se face la nivel de cine detine mai multe parole, cine poate calari mai multe conturi. Nu discut de spionaje, tepe, tradari, asta e normal in travian, ci de faptul ca jocul se invartea in jurul a maxim 50 insi, care ei centrau ei dadeau cu capul, cum se zice. Se cam intrecuse orice limita la capitolul pass-sharing si multicont.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Data înregistrării
    02.09.2009
    Locație
    pe luna

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Eu am avut unul singur, asta din lipsa de timp. Erau multi jucatori buni, insa m-a dezamagit faptul ca era o cursa a trisarii. Am simtit ca diferenta se face la nivel de cine detine mai multe parole, cine poate calari mai multe conturi. Nu discut de spionaje, tepe, tradari, asta e normal in travian, ci de faptul ca jocul se invartea in jurul a maxim 50 insi, care ei centrau ei dadeau cu capul, cum se zice. Se cam intrecuse orice limita la capitolul pass-sharing si multicont.
    sunt curios cine a fost MH :) si SMH :) si sa vedem acuma pe care server activeaza

pacat ca nu e ca si la arbitrii cu retrogradarea in diviziile inferioare gen kirghiztan ..etc

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de the saint Vizualizare mesaj
    sunt curios cine a fost MH :) si SMH :) si sa vedem acuma pe care server activeaza

pacat ca nu e ca si la arbitrii cu retrogradarea in diviziile inferioare gen kirghiztan ..etc
    Parerea mea e ca cei din Germania prefera sa aiba niste jucatori cate 5-6 conturi pe care sa bage gold si pe care sa le tina prin proxy decat sa fie niste jucatori reali care sa nu bage gold deloc. Am mai spus-o, daca i-ar interesa jocul ar permite existenta unui server fara gold in fiecare tara. La 8 servere ro cu gold cum sunt acum daca convertesti unul in fara gold nu se darama pamantul. Travian a castigat un premiu important in 2005 daca imi aduc aminte pentru ce mai bun joc online. Daca cineva ar propune azi travian pentru aceeasi distinctie cei din comisia de evaluare ar zambi ironic.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11

Data înregistrării
    02.09.2009
    Locație
    pe luna

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    Parerea mea e ca cei din Germania prefera sa aiba niste jucatori cate 5-6 conturi pe care sa bage gold si pe care sa le tina prin proxy decat sa fie niste jucatori reali care sa nu bage gold deloc. Am mai spus-o, daca i-ar interesa jocul ar permite existenta unui server fara gold in fiecare tara. La 8 servere ro cu gold cum sunt acum daca convertesti unul in fara gold nu se darama pamantul. Travian a castigat un premiu important in 2005 daca imi aduc aminte pentru ce mai bun joc online. Daca cineva ar propune azi travian pentru aceeasi distinctie cei din comisia de evaluare ar zambi ironic.
    si eu as prefera un .ro clasic . Si sincer eu zic ca ar fi unul super pt ca acolo ar iesi in evindenta gandirea jucatorului nu gold si dau npc . Atunci nu ar sari toti sa piarda trupe aiurea si multe altele . Si tot ca si o parere personala un clasic. ro ar avea mult mai mare apreciere decat unul gondist. Toti ar avea sanse egale pt ca daca in RL situatia nu iti permite nu ai cum sa te tii dupa cei de gold.

ar trebuie sa facem o petitie ceva de genul sa se bage un server clasic pe .ro

Implicit

Citat În prealabil postat de Shevcenko Vizualizare mesaj
    Vai cine a intrat pe forum:))
    Tu joci pe urmatorul server 1?
    Ca si asa,vad ca mai nimeni nu zice nimic de nici o alianta pe viitorul server...

Ubuntu
    M-as juca dar mai lejer.. ca si coplayer daca gasesc pe cineva interesat

Data înregistrării
    02.09.2009
    Locație
    pe luna

Implicit

Citat În prealabil postat de folkista Vizualizare mesaj
    M-as juca dar mai lejer.. ca si coplayer daca gasesc pe cineva interesat
    pot intra eu in calcule purpl ?

Implicit

Uh.. daca`mi amintesc bine contul Pure Perfect s-a sters pe la jumatea serverului. Am garantii ca nu se va intampla la fel?

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de the saint Vizualizare mesaj
    si eu as prefera un .ro clasic . Si sincer eu zic ca ar fi unul super pt ca acolo ar iesi in evindenta gandirea jucatorului nu gold si dau npc . Atunci nu ar sari toti sa piarda trupe aiurea si multe altele . Si tot ca si o parere personala un clasic. ro ar avea mult mai mare apreciere decat unul gondist. Toti ar avea sanse egale pt ca daca in RL situatia nu iti permite nu ai cum sa te tii dupa cei de gold.

ar trebuie sa facem o petitie ceva de genul sa se bage un server clasic pe .ro
    Nu exista server 100% corect. Si pe un server fara gold se mai triseaza dar sa zicem ca influenteaza 10% jocul si rezultatul; pe un server cu gold+artefacte unde motivatia pentru multicont e mare cred ca si 50% poate influenta deznodamantul serverului. Strategia si la nivel de jucator si de alianta se pierde undeva in ceata. Zi-mi si mie ce rost are sa distrugi un jucator? Sunt de obicei 2 variante: ori e goldist si are si alte conturi pe care le farmeaza si astfel intr-o saptamana reface tot ori nu e goldist si renunta nu inainte de a preda contul la liderul de alianta...

Implicit

Citat În prealabil postat de Artifact Vizualizare mesaj

In primele 3 zile nu se poate farma.. :) Apoi, se va putea farma.
    Da` ce? S-au scos si oazele?

Pagina 5 din 219 PrimulPrimul ... 345671555105 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 03:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 19:16:22
  3. S7 - Runda III