Vizualizare rezultate sondaj: Cine credeti ca va castiga runda actuala?

Votanți
110. Nu poți vota în acest sondaj
Pagina 54 din 219 PrimulPrimul ... 444525354555664104154 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 531 la 540 din 2187

Subiect: S1 - Runda IV

Meșteșugar
    Data înregistrării
    12.10.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de Blodskaal Vizualizare mesaj
    Cine e matematicianul care a calculat numarul de tinte? sunt 64. Stii ce imi place cel mai mult? faptul ca la voi participarea la fakeuri e de la 10-20 de conturi + jucatorii ofensivi care ataca, si la noi este de la 50 de jucatori in sus + jucatorii ofensivi care participa. La voi participa aceiasi 10 jucatori, si la noi sunt mai mult de 30 de jucatori care participa prin rotatie. Voi folositi optiunea de eschiva ca sunteti prea inactivi, pe cand noi trimitem armata la plimbare, si nu pe oaze, ci pe satele voastre. Voi toata ziua ne spionati cu 1 spion ca apoi noaptea sa ne prindeti din armate acasa, si da, felicitarile mele ca ati omorat 10 armate in ultimile 2 saptamani, macar noi avem de unde pierde :) Cu tactica asta cu 1 spion pe sate noaptea oricine poate sa rupa niste armate, dar hai sa va vad cand ramaneti fara spioni in aliantele Krypton ce mai faceti.

Prietenie intre noi n-ai sa vezi. M-ai mintit o data si pentru mine nu mai ai cuvant. Minti intruna cu nerusinare si pe forum si peste tot unde apuci doar ca sa atragi atentia. Te inteleg, iti place sa fii in centrul atentiei, dar te rog sa nu mai faci incercari patetice sa te bagi in seama cu mine aici, in joc sau pe skype.

E ceva neclar sau trebuie sa ma exprim pe intelesul unui copil de 2 ani?
    Mare si intelept conducator, sfatul meu este sa nu te cobori la nivelul muritorilor de rand de pe aici, mai bine mai organizeaza o actiune marca inregistrata, cum a fost aia in care replikator s-a spart in defful organizat de tine pe extinsa lui deritter

Cat despre cei 50 de oameni care dau prin rotatie, sau armatele trimise la plimbare pe satele Saints, HO, pauza, ca nu esti pe forumul Krypton sa ii ametesti pe aia . Pe aici mai sunt si oameni care stiu ce se intampla pe server si te faci de rusine .

Senator sade's Avatar
    Data înregistrării
    07.04.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de Lungul Vizualizare mesaj
    Ciudat, numai noi nu ne-am asteptat sa castigam. In fine fiecare percepe lucrurile din propia perspectiva asa ca dezbateri pe tema asta nu prea mai au rost.
    Totusi te intreb daca SE nu ar fi intors armele cam ce alianta credeai ca va castiga? Nu a noastra?

La ce armate a avut IMM + 5x banuiesc ca lupta ar fi fost stransa si la WW.
    La cate bombardamente ti-ai luat evident ca nu te asteptai sa castigi. Daca SE ramanea cu voi si nu isi dadea seama ca le pregatiti o mare teapa, preferand pe UNITED si fiind asadar ilogic sa se ramana trei cadrane contra IMM, atunci era o victorie facila. Eu nu la assta m-am referit insa. Ca AA nu a mai fost aliat cu voi nu e ceva deosebit, ca s-a creat meta Saints, asta a dat echilibru, ca daca AA si IMM actionau total independent, tot victorie facila ar fi fost pt. Lords si United.

@horea
    In loc sa cauti postari mai bine te-ai recomanda ca sa stiu cu cine stau de vorba.
    In alta ordine de idei, 9 luni de sim sunt 9 luni de sim, e irelevant cum s-au petrecut alea 9 luni. O alianta buna cu jucatori buni le petrece pregatindu-se. Doar nu va hipnotozase exotica si va oprea sa va faceti treaba pe conturi, sa fim seriosi. Nu s-a imbunatatit mai nimic cand a inceput razboiul cu Saints. In afara de o gherla data aiurea la zaera ati luat-o pe coaja in zona de SV rau de tot, cu delete de jucatori si delete de lideri. Erau momente cand era un haos total. Am vazut razboiul ala foarte clar si crede-ma ca Lords nu l-a castigat. Dracon a avut un mare bulan, cum amintea si l-g ca s-au decalat niste atacuri pe ww si nu s-a putut lansa simultan pe comisaru si bunicutu; in ciuda unor actiuni slabe facute de Saints la faza de ww s-ar fi castigat totusi fara mari emotii. Dupa parerea mea o alianta trebuie sa convinga tot serverul prin diplomatie si razboi, Dracon nu a convins decat prin perseverenta si prin efortul deosebit si meritoriu la bunicutzu ultima saptamana de joc si poate printr-o mai buna intelegere a rolului artefactelor pe WW.
    REGULA: Nu discut polemic decat cu persoane care se prezinta cu numele din joc si care raspund la intrebari legate de cariera de jucator/lider travian.
    Fondator Bushido 2007-2010
    Won: s2.com 2006/7; s7.com 2007/8; s3.ro 2007/8; s4.ro 2008/9; s4.ro 2009/10; s5.com 2010/11
    Lost: s4.ro 2007/8; s1.ro 2009/10

Sătean Blodskaal's Avatar
    Data înregistrării
    04.10.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de Surt Vizualizare mesaj
    Mare si intelept conducator, sfatul meu este sa nu te cobori la nivelul muritorilor de rand de pe aici, mai bine mai organizeaza o actiune marca inregistrata, cum a fost aia in care replikator s-a spart in defful organizat de tine pe extinsa lui deritter

Da, te inteleg. Sa puna aega copy/paste discutia mea cu replikator si o sa vedeti acolo explicatia atat pentru faptul ca replikator a atacat de nebun pe extinsa lui DerRitter, ca apoi sa se supere si sa se lase si sa schimbe tabara, cat si faptul ca replikator m-a facut un pusti cordit si sa vedeti ce limbaj frumos are nenea replikator. Dar inteleg ca a venit la voi in saints, doar ce se aseamana se aduna.

Da, recunosc, sunt vinovat ca am organizat o simulare de cucerire de extinsa si ca nu l-am anuntat si pe prea luminatul replikator ca sa nu dea real acolo. Ca inainte sa organizez actiunea m-am uitat pe cer si scria in stele clar precum calea lactee ca sorin o sa dea acolo de capu lui, si unde totodata mai erau doar 8k pretorieni din krypton, restu fiind intaririle voastre din saints.
    Blodskaal s6.com (prima editie) - R.E.S.T. Inquisitor
    Obsexsion s1.ro (provizoriu doar, prima editie) - Muntenia Lider
    Nerevarina s4.ro (prima editie) - R.E.S.T. Inquisitor
    Blodskaal s1.ro (a 4a editie) - Krypton Lider / Diplomat

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    La cate bombardamente ti-ai luat evident ca nu te asteptai sa castigi. Daca SE ramanea cu voi si nu isi dadea seama ca le pregatiti o mare teapa, preferand pe UNITED si fiind asadar ilogic sa se ramana trei cadrane contra IMM, atunci era o victorie facila. Eu nu la assta m-am referit insa. Ca AA nu a mai fost aliat cu voi nu e ceva deosebit, ca s-a creat meta Saints, asta a dat echilibru, ca daca AA si IMM actionau total independent, tot victorie facila ar fi fost pt. Lords si United.

@horea
    In loc sa cauti postari mai bine te-ai recomanda ca sa stiu cu cine stau de vorba.
    In alta ordine de idei, 9 luni de sim sunt 9 luni de sim, e irelevant cum s-au petrecut alea 9 luni. O alianta buna cu jucatori buni le petrece pregatindu-se. Doar nu va hipnotozase exotica si va oprea sa va faceti treaba pe conturi, sa fim seriosi. Nu s-a imbunatatit mai nimic cand a inceput razboiul cu Saints. In afara de o gherla data aiurea la zaera ati luat-o pe coaja in zona de SV rau de tot, cu delete de jucatori si delete de lideri. Erau momente cand era un haos total. Am vazut razboiul ala foarte clar si crede-ma ca Lords nu l-a castigat. Dracon a avut un mare bulan, cum amintea si l-g ca s-au decalat niste atacuri pe ww si nu s-a putut lansa simultan pe comisaru si bunicutu; in ciuda unor actiuni slabe facute de Saints la faza de ww s-ar fi castigat totusi fara mari emotii. Dupa parerea mea o alianta trebuie sa convinga tot serverul prin diplomatie si razboi, Dracon nu a convins decat prin perseverenta si prin efortul deosebit si meritoriu la bunicutzu ultima saptamana de joc si poate printr-o mai buna intelegere a rolului artefactelor pe WW.
    [grija la limbaj
    amy_creatza]
    Acum vreo cateva post-uri ai spus ca UNITED s-a batut cu WOG numai in primele "cateva luni" . Te referi la primele 10 luni ? la momentul artefactelor WOG inca era cu mult ( numeric ) peste UNITED .Iar WOG a avut totusi DOUA WW-uri , deci si spre final a fost ceva de capul lor . Alianta Lords-UNITED n-a fost ceva stabilit, a avut loc ca o reactie la formarea Saints ( AA-IMM-WOG ) - care la momentul formarii avea jucatori in TOATE cele patru cadrane .
    "Bulanul" ala nu scuza
    - prostia prin care s-au dus mai multe armate pe comisaru decat trebuia
    - prostia unora care se vedeau foarte devreme cu sacii in caruta si anuntau ww-uri duse la zero ( parca aega era ala ) , ca urmare multi jucatori s-au culcat pe o ureche ( ce ferme erau prin NE , fara ele nu stiu cum o scoteam la capat )
    - planuri de atac patetice ( primul dat la bunicutzu organizat de aega - 2 nivele la un hambar parca ? ,alt exemplu e ultima incercare de a fura artefactul de rezistenta - organizat de tine - n-ai primit raport , nu ? )
    - faptul ca unii ww builderi au refuzat sa-si mute defful , exemplu aega si mariusana - ww-uri cu sanse reale au fost jst ( dar nah , aega si dupa ce avea mici sanse sa mai castige , el tot spera , degeaba a dat drumu la deff , a ajuns pe celelalte ww-uri dupa ce s-a terminat serverul ) , iar alt ww cu sanse reale a fost mikkael ( dar deh , era unu venit de pe s4 care "facea ww ce n-au vazut lords" =)) , adica ww cu hambare normale - seen that , done that).
    Asa ca nu mai cauta scuze patetice . La ce armate a avut Saints ( adica duble ) , trebuia sa castige . Cand dai astfel de kicks-uri , chiar nu mai ai scuze .
    "in ciuda unor actiuni slabe facute de Saints la faza de ww s-ar fi castigat totusi fara mari emotii. "
    un fel de DACA si cu PARCA
    Exact in cel mai important moment al serverului , niste "desteptii" in ale travianului , ca tine si aega au dat FAILED .
    Las-o moarta , du-te pe s4 sau pe unde mai joci .
    Ultima modificare efectuată de amy_creatza; 05.11.2010 la 22:16:37.
    aditirex @ ro1 runda 1 - Ages T3 & ro1 runda 3 - Dracon-B
    daton @ ro1 runda 2 - E.Lords
    Praf si Pulbere @ ro1 runda 4 - H.Lords

Senator MaDFroG's Avatar
    Data înregistrării
    05.10.2008
    Locație
    Pe un nufar , lacul Cismigiu

Implicit

Citat În prealabil postat de aditirex Vizualizare mesaj
    Defapt urmeaza sa joace pe s5.com :).Uhhh uite ce semnatura am
    Salut ! Ai auzit ? Cea mai buna alianta din Romania se va naste pe viitorul s5.com ,campioni ai serverelor nationale , nuclee de jucatori experimentati de pe s1 , s2 , s3 si s4 ...se unesc sub aceelasi nume ca sa joace pe cel mai disputat server international. Un proiect 100% romanesc...vrei sa participi ? Inscrie-te pe www.aliantelecolumna.ro !!!!!

http://forum.travian.ro/showthread.php?t=30480 - si am castigat

Consul jiji52's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2010

Citat În prealabil postat de aditirex Vizualizare mesaj
    S-a intors bufonul forumului :)
    Acum vreo cateva post-uri ai spus ca UNITED s-a batut cu WOG numai in primele "cateva luni" . Te referi la primele 10 luni ? Sau poate nu esti sanatos la cap , la momentul artefactelor WOG inca era cu mult ( numeric ) peste UNITED .Iar WOG a avut totusi DOUA WW-uri , deci si spre final a fost ceva de capul lor . Alianta Lords-UNITED n-a fost ceva stabilit, a avut loc ca o reactie la formarea Saints ( AA-IMM-WOG ) - care la momentul formarii avea jucatori in TOATE cele patru cadrane .
    "Bulanul" ala nu scuza
    - prostia prin care s-au dus mai multe armate pe comisaru decat trebuia
    - prostia unora care se vedeau foarte devreme cu sacii in caruta si anuntau ww-uri duse la zero ( parca aega era ala ) , ca urmare multi jucatori s-au culcat pe o ureche ( ce ferme erau prin NE , fara ele nu stiu cum o scoteam la capat )
    - planuri de atac patetice ( primul dat la bunicutzu organizat de aega - 2 nivele la un hambar parca ? ,alt exemplu e ultima incercare de a fura artefactul de rezistenta - organizat de tine - n-ai primit raport , nu ? )
    - faptul ca unii ww builderi au refuzat sa-si mute defful , exemplu aega si mariusana - ww-uri cu sanse reale au fost jst ( dar nah , aega si dupa ce avea mici sanse sa mai castige , el tot spera , degeaba a dat drumu la deff , a ajuns pe celelalte ww-uri dupa ce s-a terminat serverul ) , iar alt ww cu sanse reale a fost mikkael ( dar deh , era unu venit de pe s4 care "facea ww ce n-au vazut lords" =)) , adica ww cu hambare normale - seen that , done that).
    Asa ca nu mai cauta scuze patetice . La ce armate a avut Saints ( adica duble ) , trebuia sa castige . Cand dai astfel de kicks-uri , chiar nu mai ai scuze .
    "in ciuda unor actiuni slabe facute de Saints la faza de ww s-ar fi castigat totusi fara mari emotii. "
    un fel de DACA si cu PARCA
    Exact in cel mai important moment al serverului , niste "desteptii" in ale travianului , ca tine si aega au dat FAILED .
    S-au facut destule greseli.
    Dar nu e adevarat ca mariusana a tinut la deff. Am fost si eu pe acel ww, stiu despre ce e vorba, s-a ordonat destul de devreme sa se retraga deffu si sa se redirectioneze. Problema mare a fost ca unii si-au piedut interesul si nu mai intrau decat rar, altii nu aveau crop sa sustina trupele pe timpul deplasarii si faceau foarte mult timp pe drum, altii pur si simplu nu au vrut. Cat despre mariusana, a fost cel mai atacat ww, din aceasta cauza a pierdut sansele. Poate si pentru ca se stia despre el ca este un wwbuilder priceput, cunoscut de pe alte servere, a fost lovit asa dur, temandu-se de el si a fost atacat si de jucatori care se credea ca sunt totusi de partea saint, si fortati sa sprijine dracons.
    Da sunt multe de spus, mai sunt inca atatea secrete nedezvaluite, atatea taine de dezlegat.
    Cititi inainte de a sterge semnatura
    http://forum.travian.ro/showthread.p...t-al-forumului

Artizan
    Data înregistrării
    16.05.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de sade Vizualizare mesaj
    .
    1) Teapa mare le-ai tras-o tu atunci cand ai facut alianta cu IMM. A fost probabil o decizie manata de orgoliu altfel nu mi-am putut explica miscarea.
    2)Victorie facila sau nu (Imm facea fata cu brio daca era in corzi) era victoria noastra.
    3)Nimeni din Lords nu a vrut sa rupa aliantele cu AA, cu atat mai putin eu avand in vedere ca batusem palma si aveam o intelegere.
    4)Bombardamente e putin spus :)) nivelat e cel mai corect
    5)faza cu simmerii devine deja extrem de plictisitoare
    6)Nu inteleg totusi cum de sustii inca ca nu ai jucat pe server avand in vedere ca ai fost implicat in toate actiunile care au decis soarta serverului.
    7)Daca AOL ataca IMM atunci cand ai cerut tu si , sa zicem, i faceam praf, care ar fii fost mersul serverului? Nu cumva ai fii vrut eventual o "cafteala" la ww fix intre SE si SV?

Oi fii tu extrem de bun, mega lider samd dar sincer iti spun mereu imi dai impresia ca spui numai ce iti convine tie si in forma in care esti tu avantajat. Avand in vedere ca nu mai ai legatura cu S1 m-as fii asteptat sa vad altceva de la tine.