Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123
Sunt arătate rezultatele de la 21 la 29 din 29

Subiect: Ranguri forum

Consul
    Data înregistrării
    05.08.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de CretuRB Vizualizare mesaj
    Dupa ce am avut N mesaje cu nivel_inalt mi-a dat linkul la acest topic.

!. Nu pot sa folosesc Font and Colors la semnatura !
    2. Nu pot sa folosesc emoticon la semnatura !
    3. Nu pot sa folosesc avatar animat !

Cam asta este !

Stiu ca nu este cine stie ce ... dar in felelul acesta noi care postam zi de zi si animam acest forum, am vrea ca drepturile care le avem prin rangul obtinut sa fie respectate si bugurile indepartate !

O zi buna !
    'n' mesaje?
    Avatarul animat trebuie sa fie mai mic de 50x50 ...altfel va aparea ca un avatar static.

Mestesugar

In fiecare sat exista persoane specializate sa faca anumite lucruri: tamplari, fierari, zidari, etc. Copiii taranilor vor dori uneori sa ajunga si ei mestesugari si vor fi ucenicii cuiva, pana cand vor putea lucra pe cont propriu.

Cerinte:
    Mesaje postate: 100
    Reputatie: 50
    Zile de la inscriere: 30

Caracteristici:
    * Limita de mesaje private: 150
    * Limita de persoane catre care poate trimite mesaje private: 5
    * Numar maxim de caractere: 750
    * Marime maxima pentru avatar: 50 kb (static sau animat)
    * Nu poate raporta mesaje
    * Nu poate avea imagine la semnatura
    Legat de 'imagine' - cred ca intra si 'emoticoanele' in categoria imaginilor...
    Eu imi sustin in continuare dorinta de a se scoate aceste ranguri. A 'murit' forumul de cand au fost introduse. Userii nu-si pot verifica profilul, nu-si pot sterge mesajele proprii, au limitare la mesaje private, semnaturi, avatare, etc. Sunt useri inregistrati din 2007 ...care acum au rangul de 'Iobag', pentru ca nu au postat mult pe forum... Evident ca-ti lasa un gust amar si nu mai ai tragere de inima in a posta acum, cand sunt atatea interdictii...

Artizan CretuRB's Avatar
    Data înregistrării
    21.01.2010
    Locație
    Sibiu, Transilvania, Romania

Implicit

Citat În prealabil postat de nivel_inalt Vizualizare mesaj
    'n' mesaje?
    Este doar o figura de stil !
    Tin sa precizez ca nivel_inalt a fost foarte promta !
    Protected by Divinity !
    Proud member of NordicD
    Sustin unificarea celor 4 cadrane !
    Geniul neinteles

$$$

Implicit

mi se pare aiurea k nu pot sa pun smiles la semnatura si inainte puteam :))

AMarcu's Avatar
    Data înregistrării
    14.10.2009
    Locație
    SUPER SECRETĂ

Implicit

Bună, am devenit recent artizan și știu că atunci poți comunica cu ceilalți pe vizitor mesages și eu nu pot. Mai trebuie să îndeplinesc ceva?
    To spy is not just watching something with the binocular or stealing documents, it's also cleaning or taking control of a base or a defiance and never leting your enemies to kidnap your people or those you work for!
    Ai club, dă drumul la rock!!! Dar vezi că atragi musafiri nepotriviți(luminițele electrice de transformă rockerii in scrum) !!!

Fermier
    Data înregistrării
    06.01.2010
    Locație
    shi yo p'aci

Implicit

ca sa primesc puncte de reputatie tre sa ma abonez la subiecte?si daca da, ma pot abona sau tre sa ma aboneze cineva un moderator sau ceva de genu

scuze de postare nu stiu daca e bine sa intreb aici

Consul
    Data înregistrării
    05.08.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de AMarcu Vizualizare mesaj
    Bună, am devenit recent artizan și știu că atunci poți comunica cu ceilalți pe vizitor mesages și eu nu pot. Mai trebuie să îndeplinesc ceva?

Cerinte:
    Mesaje postate: 200
    Reputatie: 100
    Zile de la inscriere: 60

Reputatia ta e de 104 puncte, am verificat in Panoul de control al moderatorului.
    Esti inregistrat pe 14.10.2009, deci ai suficiente zile de cand activezi pe acest forum.
    Insa nu ai cele 200 de mesaje postate. :)
    Si din cate vad - nici tie si nici lui $$$ nu va apare rangul la profil. In modcp se vede.

Citat În prealabil postat de lidutzafirutza Vizualizare mesaj
    ca sa primesc puncte de reputatie tre sa ma abonez la subiecte?si daca da, ma pot abona sau tre sa ma aboneze cineva un moderator sau ceva de genu

scuze de postare nu stiu daca e bine sa intreb aici
    Citeste aici .

AMarcu's Avatar
    Data înregistrării
    14.10.2009
    Locație
    SUPER SECRETĂ

Implicit

Citat În prealabil postat de nivel_inalt Vizualizare mesaj
    Cerinte:
    Mesaje postate: 200
    Reputatie: 100
    Zile de la inscriere: 60

Reputatia ta e de 104 puncte, am verificat in Panoul de control al moderatorului.
    Esti inregistrat pe 14.10.2009, deci ai suficiente zile de cand activezi pe acest forum.
    Insa nu ai cele 200 de mesaje postate. :)
    Si din cate vad - nici tie si nici lui $$$ nu va apare rangul la profil. In modcp se vede.
    Păi da, dar dacă îndeplinești una din condiții, primești drepturile. Cum crezi că am imagine la semnătură.Dar poate nu știu unte e acel buton sau ce poate fi. Unde se găsește?
    Ultima modificare efectuată de AMarcu; 07.11.2010 la 19:30:18.
    To spy is not just watching something with the binocular or stealing documents, it's also cleaning or taking control of a base or a defiance and never leting your enemies to kidnap your people or those you work for!
    Ai club, dă drumul la rock!!! Dar vezi că atragi musafiri nepotriviți(luminițele electrice de transformă rockerii in scrum) !!!

mory's Avatar
    Data înregistrării
    11.09.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de AMarcu Vizualizare mesaj
    Păi da, dar dacă îndeplinești una din condiții, primești drepturile. Cum crezi că am imagine la semnătură.Dar poate nu știu unte e acel buton sau ce poate fi. Unde se găsește?
    Sau poate o parte din drepturi

AMarcu's Avatar
    Data înregistrării
    14.10.2009
    Locație
    SUPER SECRETĂ

Implicit

Măcar spuneți unde e opțiunea aia că nush.

PS:SttyL3R are și el problema și are mesajele(dar nu rep-ul) și are un mesaj de la Artifact
    $$$ a scris un mesaj odată pe un profil, dar nu mai știu care, al cui dar mesajul era parcă":)"(la data acestui mesaj ea are/avea 196 mesaje, că poate face 200 și, când citiți voi)
    dranz3r20, un lobag spre sătean cu avatar de 80x80 pixeli(iar eu "Artizan" cu dreptul la un microspopic de 50x50)

Nou, nu mai pot trimite invitații de prieteni la nimeni !!!!
    Ultima modificare efectuată de AMarcu; 02.12.2010 la 20:52:19.

Pagina 3 din 3 PrimulPrimul 123

Subiecte asemănătoare

1. :: Informare :: Recent forum discussions / Discuții recente de pe forum
    Postat de Chrisvc în forumul Anunțuri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 05.04.2016, 01:36:41
  2. ranguri
    Postat de conqueror edi în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 2
    Ultimul mesaj: 18.06.2010, 12:30:28
  3. Ranguri
    Postat de getodac97 în forumul Intrebari Travian