Sunt arătate rezultatele de la 1 la 6 din 6

Subiect: inca o intrebare

Artizan carolzavacki's Avatar
    Data înregistrării
    16.08.2010
    Locație
    rodna/jud BN

Implicit inca o intrebare

salut, e prima data cand joc travian, si am ales romani
    vreau sa mai imi fac un cont pe serverul care se va lansa saptamna viitoare, si nu prea stiu ce sa aleg, romani daci , sau barbari, cine poate sami dea un sfat.,, e rugat sa lase.
    mersi anticipat

Meșteșugar bebe_bebe's Avatar
    Data înregistrării
    31.05.2009
    Locație
    bucuresti

Exclamation

Citat În prealabil postat de carolzavacki Vizualizare mesaj
    salut, e prima data cand joc travian, si am ales romani
    vreau sa mai imi fac un cont pe serverul care se va lansa saptamna viitoare, si nu prea stiu ce sa aleg, romani daci , sau barbari, cine poate sami dea un sfat.,, e rugat sa lase.
    mersi anticipat
    depinde cum vrei sa joci

barbar este rasa de atac in special

romani la fel

daci sunt buni ca au temnita si te scapa de anumite probleme

eu zic sa alegi barbari sunt mai ieftini soldati [maciucari]
    Te crezi in stare sa ma poti judeca? Incearca... dar mai intai fa o analiza avand ca subiect de studiu persoana ta!!Va Credeti asa DESTEPTI

Meșteșugar ComySan's Avatar
    Data înregistrării
    18.08.2008
    Locație
    Right here

Implicit

Fiecare cu sfaturile lui:)...dar ca barbar vei fi atacat de toti ceilalti barbari care vor sa inlature concurenta,ca roman vei fi atacat sa nu ajungi sa le creezi probleme cu trupele foarte puternice dar totodata scumpe:)...iar ca dac vei fi evitat o perioada,cand vei avea temnite,si nu isi vor pierde timpul in care puteau farma linistiti cu atacuri impotriva ta,iar in plus dacii au parte de beci dublu fata de celalalte rase.Daca doresti sa intelegi jocul ca mai tarziu sa poti fi un jucator de top eu te sfatuiesc sa alegi dacii,citesti 1,2,3 ghiduri de dezvoltare pentru daci, si incerci sa termini 1 server cap-coada.Dupa un server cap-coada in care reusesti sa faci cateva sate,sa'ti fie cucerite unele sate,sa fi farmat si catapultat,dar totusi sa continui si sa'ti faci sate si trupe,te asigur ca serverul urmator il privesti cu alti ochi:).Deja vei sti ce trebuie sa eviti,ce alianta trebuie sa alegi,si ce stil preferi:P

ComySan

Fermier
    Data înregistrării
    05.10.2010

Implicit

salutare ...

azui ...

Dacii - Defensiva
    Romanii - Ofensiva/Defensiva
    Barbarii - Ofensiva

deci recomandarea mea e sa joci cu dacii

la inceput vei fii evitat de barbari ... pentru ca nu vor sa isi piarda trupe in temnite ... si cel mai simplu este sa atace romanii ...

dacii au beci dublu fata de romani ...

si la inceput ... daca nu vei fii prea activ si sa te acomodeyi cu jocul ... Dacii sunt cei mai buni

eu ... am jucat 2 Rox-uri la rand cu Dacii ... si nu prea aveam probleme ...

la inceputul roxului9 mi-am yis sa incer si alt trib ... si am ales Romanii ... dar sunt deyamagit de ei ...

doar ca poti construi un camp si o cladire in acelsi timp ... doar cu atat m-au impresionat romanii

dar dacii datorita beciului dublu si trupelor foarte rapide ... pur si simplu imi pare rau ca nu m-am pus cu ei ...

Recomand Dacii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pentru incepatori dar si pentru cei cu ceva experienta

si cu dacii nu te vei plictisi deloc cum zic altii...

si dacii au trupe destul de bune de atac
    Ultima modificare efectuată de Free Man; 09.10.2010 la 16:13:55.

Negustor Me&Myself's Avatar
    Data înregistrării
    14.09.2008
    Locație
    Rosiorii de Vede

Implicit

Pentru incepatori sunt recomandati dacii deoarece ai cum sa te aperi si poti sa inveti si mai bine in ce consta jocul.
    Romanii sunt un trib care trebuiesc intelesi pentru a putea face ceva cu ei. Nu numai ca au trupe ofensive bune si poti crea un hammer foarte bun, dar au si trupe defensive bune.
    Eu unul am jucat 2 servere cu romanii si mi au placut, dar marea mea dragoste sunt barbarii, trib de care m am indragostit imediat ce am ales sa joc cu ei. Sunt un trib bun pentru ofensiva, chiar daca poti face si trupe defensive care sunt bune si ele. Mie imi plac barbarii pentru actiunea de care ai parte cand joci cu ei.

Totusi, ca un sfat, as zice sa joci cu dacii pentru ca sunt cei mai buni pentru incepatori.

Negustor rindunika's Avatar
    Data înregistrării
    09.11.2007
    Locație
    Bucuresti

Implicit

cel mai bine citesti ce avantaje si dezavantaje au fiecare rasa in parte , si alegi ce-ti convine mai mult,
    si cu aia intri in joc
    Fugi de tentatii, dar incet, sa te poata prinde.
    http://travian.kirilloid.ru/warsim.php

Subiecte asemănătoare

1. Inca o intrebare
    Postat de Richer în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 5
    Ultimul mesaj: 31.05.2009, 09:35:45
  2. Inca o intrebare :)
    Postat de dannu în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 17
    Ultimul mesaj: 30.05.2009, 23:23:10
  3. Inca...o intrebare!!!
    Postat de Sleepy în forumul Intrebari Travian