Vizualizare rezultate sondaj: Cine credeti ca va duce primul ww-ul la 100?

Votanți
23. Nu poți vota în acest sondaj
  • Bong

7 30,43%
  • mikidutza

5 21,74%
  • lamelele

2 8,70%
  • swat

2 8,70%
  • flutie

2 8,70%
  • Degetica

1 4,35%
  • braveheart

1 4,35%
  • DeI

1 4,35%
  • Ducks

0 0%
  • Zodiac

1 4,35%
  • iceps

0 0%
  • !Biker

1 4,35%
Pagina 2 din 116 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 1159

Subiect: S3 - Runda IV

Meșteșugar octopus's Avatar
    Data înregistrării
    13.08.2010

Implicit About S3

Citat În prealabil postat de TCristi Vizualizare mesaj
    E bine ca vreti sa jucati pe ro3 si nu plecati si voi pe com...dar eu am auzit ca in NW Banul Olteniei va conduce...si nici cu el nu erati in relatii prea diplomatice.
    Nu se stie cine va fi lider in cadranul NV. am auzit ca ar fi Hell in continuare, Banul vrea si el sa fie dar multa lume il doreste pe HBK.

Pe hell nu stiu cine l-ar mai suporta, ca de 2 servere nu face nimic.

HBK are in spate trecutul si i s-a pus stampila insa cred ca s-a demonstrat pana la urma cine a avut dreptate !

Iar Banul... daca se baga Nordic D, mai ales cum vad posturi pe forum de la reprezentatii aliantei, Banul trebuie sa le ceara voie celor din Nordic D ! Si daca are sustinerea lor, atunci Banul va fi de acord cu autonomia teritoriala care au sa si-o impuna cei din D!
    Apoi ar mai fi si problema relatiilor diplomatice dintre Banul si Hell. care stie toata lumea ca au fost bune si Banu a mers pe mana lui Hell. pana la capat !

Acesta din urma fiind un criteriu care il dezavantajeaza enorm pa Banul Olteniei !
    Iar daca totusi va fi Banul lider in NV sper sa nu faca cea ce face in momentul de fata pe X2-ul romanesc, se vorbeste ca DEUS-ul este poporul chinez, dar cea ce face el pe X2.ro este poporul chinez+cel indian, ceea ce da nota ca nu a invatat nimica din ce ar fi trebuit sa invete de pe fostul S3, iar asta cred ca nu o sa fie pe placul liderilor NordicD si nu cred ca il vor tolera !

Toate acestea sunt vazute doar din privinta mea, fost jucator pe S3 cu temele facute !

Artizan CretuRB's Avatar
    Data înregistrării
    21.01.2010
    Locație
    Sibiu, Transilvania, Romania

Implicit

Citat În prealabil postat de octopus Vizualizare mesaj
    Nu se stie cine va fi lider in cadranul NV. am auzit ca ar fi Hell in continuare, Banul vrea si el sa fie dar multa lume il doreste pe HBK.

Pe hell nu stiu cine l-ar mai suporta, ca de 2 servere nu face nimic.

HBK are in spate trecutul si i s-a pus stampila insa cred ca s-a demonstrat pana la urma cine a avut dreptate !

Iar Banul... daca se baga Nordic D, mai ales cum vad posturi pe forum de la reprezentatii aliantei, Banul trebuie sa le ceara voie celor din Nordic D ! Si daca are sustinerea lor, atunci Banul va fi de acord cu autonomia teritoriala care au sa si-o impuna cei din D!
    Apoi ar mai fi si problema relatiilor diplomatice dintre Banul si Hell. care stie toata lumea ca au fost bune si Banu a mers pe mana lui Hell. pana la capat !

Acesta din urma fiind un criteriu care il dezavantajeaza enorm pa Banul Olteniei !
    Iar daca totusi va fi Banul lider in NV sper sa nu faca cea ce face in momentul de fata pe X2-ul romanesc, se vorbeste ca DEUS-ul este poporul chinez, dar cea ce face el pe X2.ro este poporul chinez+cel indian, ceea ce da nota ca nu a invatat nimica din ce ar fi trebuit sa invete de pe fostul S3, iar asta cred ca nu o sa fie pe placul liderilor NordicD si nu cred ca il vor tolera !

Toate acestea sunt vazute doar din privinta mea, fost jucator pe S3 cu temele facute !

In primul rand, daca citesti cele cateva reguli pe care le-am postat anterior, o sa vezi ca NordicD are diplomatia deschisa fata de oricine, exceptand fosta conducere Nordic, asta incluzandute si pe tine atata timp cat o sa ne elucidezi si pe noi despre NUMELE care l-ai avut in joc, nu de alta dar nu inghitim spionii si nu am vrea sa ii dam drept exemplu. Singurul spion prezent in NordicD, de care am stiut si l-am lasat special (aparandu-i capitala in mai multe ipostaze)o sa vezi de ce tratament o sa aiba parte !

In al doilea rand discutiile dintre banul olteniei si NordicD au fost pe niste motive exasperant de nesemnificative si cum si banul si khnum sunt 2 oameni ambitiosi si nici unul nu a cedat...conflictul a luat amploare...
    Banul se bucura de sustinerea lui Hell,iar pe Khnum... il tineau franele (scz de expresie, daca cumva nu este pe placul tau am sa incerc sa folosesc o alta forma mai literara)

In al treilea rand cine este de acord cu dictatura militara si vrea sa faca ceva pe server, nu doar sa piarda timpul aiurea, ci sa o faca intr-un mod placut (niciodata nu am jucat travian ca si robotii), este invitat sa adere sub logo-ul NordicD !

In al partulea rand nimeni din NordicD, nici chiar eu, in ciuda a ceea ce se spune sau se aude, nu vrea sa devina lider de cadran in NV, desi daca stau acuma sa ma uit la jucatorii care au facut parte din NordicD, oricare dintre ei ar putea indeplini aceasta functie si ar avea mai mult succes decat Hell.
    Poate sa fie banul, nu e problema si nu cred ca ar comenta cineva din NordicD atat timp cat se privesc lucrurile cu obiectivitate si nu cu subiectivism .

In concluzie cine are chef sa cafteasca cativa adepti care ii mai are Hell, sau sa se inroleze intr-un razboi civil care ar putea degenera intr-un razboi de gherila, poate sa dea un PM !
    Bineinteles acesta va trebui sa dea un interviu in binecunoscutul Birtutz (care de asemenea este Trade Mark si a fost chiar si marul discordiei la un moment dat )

@TCristi.. Avem puterea necesara de a anihila NW (a nu se interpreta ca jucam sau am jucat vreodata pt DEUS)

....nicicdata nu am scris asa de mult, dar trebuia sa fac si asta !
    Protected by Divinity !
    Proud member of NordicD
    Sustin unificarea celor 4 cadrane !
    Geniul neinteles

Banat
    Data înregistrării
    25.11.2006
    Locație
    Romania ... fireste

Implicit

pick me, pick me!!!
    niciodata n-am scris atat de putin dar trebuia s-o fac si p-asta :)))
    PS: am postat ca sa se faca abonamentul la acest topic, sa regasesc noutatile in panoul de control :)

Meșteșugar TCristi's Avatar
    Data înregistrării
    14.01.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de CretuRB Vizualizare mesaj
    @TCristi.. Avem puterea necesara de a anihila NW (a nu se interpreta ca jucam sau am jucat vreodata pt DEUS)

....nicicdata nu am scris asa de mult, dar trebuia sa fac si asta !
    daca facem ceva impreuna, inseamna ca jucati pt DEUS? inca exista o gandire ca asta pe joc...o gandire care trebuia de mult ignorata.

Daca X si Y fac ceva impreuna, nu inseamna ca X joaca pt Y,sau invers....asa pot sa zic si eu ca DEUS a jucat pt Nordic D...ceea ce nu e adevarat, stiti povestea aceea ," dusmanul dusmanului meu mi-e prieten " ;)

Eu am vrut sa ne batem cu columna serverul trecut si nu s-a putut...pt niste orgolii...sunt curios cum va sta treaba pe ro3, dupa migrarile anuntate... si iar se vor unii cadranele pe X si Y, si la final sa se traga "tzeapa" in stil mare...sau se va juca travian , in adevaratul sens al cuvantului.

mda...
    "Nu e treaba magarului, de unde beau oile apa"

The Chosen Ones

Meșteșugar 09--LKY's Avatar
    Data înregistrării
    20.07.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de TCristi Vizualizare mesaj
    daca facem ceva impreuna, inseamna ca jucati pt DEUS? inca exista o gandire ca asta pe joc...o gandire care trebuia de mult ignorata.

Daca X si Y fac ceva impreuna, nu inseamna ca X joaca pt Y,sau invers....asa pot sa zic si eu ca DEUS a jucat pt Nordic D...ceea ce nu e adevarat, stiti povestea aceea ," dusmanul dusmanului meu mi-e prieten " ;)

Eu am vrut sa ne batem cu columna serverul trecut si nu s-a putut...pt niste orgolii...sunt curios cum va sta treaba pe ro3, dupa migrarile anuntate... si iar se vor unii cadranele pe X si Y, si la final sa se traga "tzeapa" in stil mare...sau se va juca travian , in adevaratul sens al cuvantului.

mda...

Deci Tcristi , tu ai zis sa ne batem cu Columna ! asa-i ? Insa uiti ca pentru mine esti rival?! inca de acum 2 editi? Uiti ca o colabirare intre Nordic si Deus pe termen lung nu o sa existe ?(asta e parerea mea , nu si a celorlalti)

Banul olteniei cred ca a cascat bine ochii si a vazut ce inseamna o alianta , si ce inseamna unitate !
    Noi am fost putin , aproximatim 60 de oameni si am "pociumbit " o gramada in Nordic (cu toate ca nu trebuia ) dar asa a ales marele conducator Hell !

Eu zic ca este doar alegera lui Hell ce o sa se intample pe acest server.
    Daca el crede ca mai poate sa conduca aliantza Nordic se inseala .
    Liderul de cadran!!! nu e o chestiune asa de imporatanta ! O sa fie cineva (un nume ) Fie ca e HBK fie ca e Khnum sau Banul oltenie ! nu are importanta , pt ca noi stim ce avem de facut!!!

Fermier
    Data înregistrării
    14.10.2010

Implicit gmiro alias DRACU

am citit mesajele voastre si as avea si eu ceva de spus in legatura cu "politica" lui mmmarius alias hell; atata timp cat prin mesajele alea de 2 bani care le-a dat unor jucatori din Nordic D precum ca in urma deciziei lui se va desfiinta alianta Nordic D care nu a depus juramantul de credinta si nu a venit cu flori si cuvinte de lauda in "sala tronului" (resedinta din spatele curtii de la tara), nimeni nu ne mai poate opri sa ne facem treaba pana la capat.
    Eu personal vreau sa multumesc aliantei Nordic D pentru sustinere si dupa parerea tuturor colegilor de alianta am fost cea mai unita alianta de pe server ... si de asta v-ati convins toti. In continuare voi juca alaturi de colegii din Nordic D si voi da cu "securea" in toti cei care vor fi liberi la atac. Travianul este un joc de razboi si diplomatie .... eu insa prefer prima varianta ... asa ca eu personal sunt READY FOR WAR!

cu stima,
    gmiro (Nordic D)

Implicit

Citat În prealabil postat de 09--LKY Vizualizare mesaj
    Deci Tcristi , tu ai zis sa ne batem cu Columna ! asa-i ? Insa uiti ca pentru mine esti rival?! inca de acum 2 editi? Uiti ca o colabirare intre Nordic si Deus pe termen lung nu o sa existe ?(asta e parerea mea , nu si a celorlalti)

Banul olteniei cred ca a cascat bine ochii si a vazut ce inseamna o alianta , si ce inseamna unitate !
    Noi am fost putin , aproximatim 60 de oameni si am "pociumbit " o gramada in Nordic (cu toate ca nu trebuia ) dar asa a ales marele conducator Hell !

Eu zic ca este doar alegera lui Hell ce o sa se intample pe acest server.
    Daca el crede ca mai poate sa conduca aliantza Nordic se inseala .
    Liderul de cadran!!! nu e o chestiune asa de imporatanta ! O sa fie cineva (un nume ) Fie ca e HBK fie ca e Khnum sau Banul oltenie ! nu are importanta , pt ca noi stim ce avem de facut!!!
    Cred ca si eu is la domeniu RIVALI

Is tare curios sa vad cine o sa fie lider

Data înregistrării
    20.07.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de ttibiscus Vizualizare mesaj
    Cred ca si eu is la domeniu RIVALI

Is tare curios sa vad cine o sa fie lider
    Binenteles ca o sa fie hell:))

theodor popa

Implicit

Citat În prealabil postat de 09--LKY Vizualizare mesaj
    Binenteles ca o sa fie hell:))
    normal ca hell

Hai NORDIC
    cu drag theodor
    de pe sv3 runda I II III si in viitor IV
    NORDIC forever
    Cea mai frumoasa alianta de pe sv3

Contul tau a fost banat permanent.
    Motiv: clona.

nivel_inalt
    Ultima modificare efectuată de Nicole; 16.10.2010 la 22:04:47.

Data înregistrării
    20.07.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de theodor popa Vizualizare mesaj
    normal ca hell

Hai NORDIC
    cu drag theodor
    de pe sv3 runda I II III si in viitor IV
    NORDIC forever
    Cea mai frumoasa alianta de pe sv3

Contul tau a fost banat permanent.
    Motiv: clona.

nivel_inalt
    :) si acelasi rezultat de pe toate serverele !
    cu un lucru sunt deacord cu tine .
    Nordicul ceea mai frumoasa aliantza ! ca sunt multe fete dar in rest ...

Pagina 2 din 116 PrimulPrimul 12341252102 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 18:16:22
  3. S7 - Runda III
    Postat de Nicole în forumul s7.travian.ro