Pagina 52 din 52 PrimulPrimul ... 242505152
Sunt arătate rezultatele de la 511 la 519 din 519

Subiect: S2 - Runda IV

Meșteșugar chebeleu's Avatar
    Data înregistrării
    28.12.2008
    Locație
    Nicosia (CY)

Implicit

Meritele sunt ale aliantei nicidecum a unei persoane anume .
    Noi , cei care am atacat nu faceam nimic fara cei "necunoscuti" care ne-au pazit spatele la nevoie.
    Travianul e un joc de razboi si strategia conteaza doar ca , nici dacii fara artefactele de viteza nu faceau mare lucru cu fulgerii avand in vedere ca , o distanta de 200-250 de patrate se parcurge in mod normal cu arena nivel 20 intre 4 ore jumate si 5 ore jumate, cu fulgeri , ceea ce duce la un spionaj in jurul orei 00:30 - 01 cand , proprietarul poate fi inca treaz :)
    Asta ca atacul sa ajunga inainte de ora 6-7 dimineata cand de asemenea proprietarul poate fi online.
    In schimb cu un artefact de 2x viteza aceeasi distanta de 200-250 patrate de parcurge in 2 ore 15 si 2 ore 45 (sa nu vorbim de 3x) ceea ce confera un avantaj enorm atacatorului . Eu zic ca multi nici nu apuca sa puna defensiva de la o asemenea distanta :)

Strategia mea a fost demolarea cator mai multi inamici care ulterior la cerintele lui Mystic sa schimbat in armata de ww datorita posibilitatilor .

Midnight merita din plin locul la atacatori doar pentru noptile nedormite si spionajele trimise dar un ofender serios e cel care face pagube nu doar omoara trupe. Trupele se refac relativ usor cu artefacte in schimb capitalele care cad lasa urme adanci in dezvoltarea atat economica cat si militara a jucatorului atacat.

Uhh , inca ceva , Midnight spunea ca , a scos in total undeva peste 150.000 fulgeri adica 20.013.060 forta ofensiva si 300.000 consum crop
    Recent am numarat trupele care le-am scos de-a lungul anului pe contul meu si imi da asa :

102.600 maciuci
    181.300 exe
    84600 teutoni
    2950 berbeci
    19000 catas (fara sa calculez miile folosite la fake-uri)

da o forta ofensiva de peste 41.000.000 la un consum crop de 670.000 :)
    Nu este tot una sa ataci cu 10000 de fulgeri (20 k consumcrop)o oaza ocupata cu 20.000 maciuci si 3000 catas (38.000 pct ofensive) si sa pierzi 500 fulgeri sau sa ataci cu 470 k consum crop intr-un deff de 2.500.000 consum crop .

Ma rog , calcule se pot face peste tot , asta e travianu , cine vrea joaca cine nu nu . Pentru mine travianul este o carte deja inchisa , nu mai exista chiar deloc .

Multa bafta tuturor in strategia vietii :)

hitman/chebeleu
    s2.RO / 2008-2015 [PHOENIX] chebeleu / hitman ; s5.RO / 2010-2012 [OBLIC] Darksoul
    s5.COM [ REF ] Dargo ; Tournament Final 2013 - 2017 [DACIA] Chebe / Kara

Implicit

bine lasa-ne ca ne-am saturat de dastia cu nasul pe sus si care stau toata ziua cu nasul in calculator

Artizan
    Data înregistrării
    20.07.2007
    Locație
    Orasul unde, cand spui "Ma duc in groapa" ceilalti nu-ti plang de mila

Implicit

Citat În prealabil postat de comandogirl Vizualizare mesaj
    bine lasa-ne ca ne-am saturat de dastia cu nasul pe sus si care stau toata ziua cu nasul in calculator
    Care voi ?
    Si care is astia cu nasul pe sus si numai cu nasul in calculator ?
    Si .. cine esti ?
    te'ai innorat vreodata ?

Implicit

Citat În prealabil postat de GINY Vizualizare mesaj
    Care voi ?
    Si care is astia cu nasul pe sus si numai cu nasul in calculator ?
    Si .. cine esti ?
    tu de exemplu...
    eu sunt cosmarul tau de pe serverele trecute... ai minte scurta daca ai uitat dupa un server in care n-am jucat cu voi

Data înregistrării
    17.11.2008

Implicit

tu de exemplu...
    eu sunt cosmarul tau de pe serverele trecute... ai minte scurta daca ai uitat dupa un server in care n-am jucat cu voi
    Te-ai jucat atata de tare incat anul acesta ai stat acasa in concediu de maternitate?

Artizan
    Data înregistrării
    20.07.2007
    Locație
    Orasul unde, cand spui "Ma duc in groapa" ceilalti nu-ti plang de mila

Implicit

tu de exemplu...
    Sincer, nici pana azi nu am aflat cine esti, dar nici nu prea m-a durut capul.. Cosmar ? Nu am avut nici un cosmar pe travian.
    Cat despre nasul in calculator, m-ai nimerit rau de tot acum ; nu mai intrasem de vreo 2 luni juma pe travian si acu abia trag un ochi pe forum si pe s5.com din an in paste.
    te'ai innorat vreodata ?

Fermier
    Data înregistrării
    27.09.2011

Implicit

Aceleasi personaje , deloc plictisite dupa atatia ani de travian...
    Textele au ramas aceleasi, deh. Aproape ca le uitasem, a trecut ceva timp de atunci...

Data înregistrării
    17.11.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de Aetius Vizualizare mesaj
    Aceleasi personaje , deloc plictisite dupa atatia ani de travian...
    Textele au ramas aceleasi, deh. Aproape ca le uitasem, a trecut ceva timp de atunci...
    In caz ca iti era dor de acest mesaj ... si de numele KOH. :)

Dragi jucători,

soarele stă să răsară și muncitorii metropolei WW KOH NW-SW continuă să muncească la Minunea Lumii. În jurul orei ??:?? un muncitor a terminat cea mai mareață și ambițioasă clădire din istoria Travian, de la decăderea Imperiului Natarilor.

Minunea Lumii Împreună cu alianța "ML KOH", "Gambler" a fost primul care a terminat construcția folosind milioane de resurse și sângele a sute de mii de trupe pentru a o proteja, astfel este desemnat "câștigător în această eră".

În final, "DraGOriD3r" a domnit cel mai întins imperiu fiind urmat de "DarkSentinel" și "bc2000".

Conducătorul cel mai temut și respectat a fost "MidnightSpecial" pe când "maxine" a fost cel mai glorios apărător care a nimicit inamicii la porțile imperiului său.

Noi, Echipa Travian, dorim să vă mulțumim celor care ați ajuns în acest moment, pentru loialitatea nemarginită și pentru înțelegerea din momentele în care lucrurile nu au decurs așa cum trebuie.

Cele mai bune urări,
    Echipa Travian

Negustor Artifact's Avatar
    Data înregistrării
    30.08.2009
    Locație
    Satu Mare

Implicit

Niciun anunt despre restart? ...Nimic? :))
    ! Mons†er
    "I was Born This Way" - X Mother Monster
    !

Pagina 52 din 52 PrimulPrimul ... 242505152

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 03:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816