Vizualizare rezultate sondaj: Cine crezi ca va duce cel mai repede ML la nivelul 100?

Votanți
86. Nu poți vota în acest sondaj
  • aramislucian

16 18,60%
  • A-Team

1 1,16%
  • endy

0 0%
  • eshanat si deea

2 2,33%
  • For US

8 9,30%
  • menaje a trois

1 1,16%
  • Mihai Eminescu

25 29,07%
  • rrr

27 31,40%
  • team dejaf

0 0%
  • trisez

3 3,49%
  • WINNETTOUU

3 3,49%
Pagina 4 din 54 PrimulPrimul ... 2345614 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 31 la 40 din 537

Subiect: Discutii speed 5x

damy's Avatar
    Data înregistrării
    13.11.2008
    Locație
    Roman

Implicit

Citat În prealabil postat de folkista Vizualizare mesaj
    Dupa principiul "din greseli se-nvata" pe viitor, inainte sa intru intr-o alianta am sa ma interesez de varsta liderilor. Alianta VNV e cea mai mare pacaleala de pe server. Succes!
    Sa imi spui numele sa te scot din lista de farm.

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit

Dupa cum probabil ati observat, au avut loc unele schimbari pe server, anume aliantele Dream si SPC au format o noua meta-alianta. Consider ca despre aceasta schimbare trebuie precizate anumite lucruri.
    Contrar mesajelor care circula prin celalalte aliante, Dream nu a tradat pe nimeni, argumentele le voi posta mai jos.

Relatia cu Tank:
    Desi suntem aliati deja de la inceputul serverului, cei din Tank ne ataca in permanenta. Nu ma refer la cei din =Tank=, care stiu ca joaca de distractie, „la rupere”, etc... Nu e o scuza, dar le cunosc politica si nu ma leg de atacurile de la ei. Ma leg, insa, de atacurile din Tank si Tanc, care aveau alianta cu noi.
    Aceste atacuri, precum si ruperea, refacerea, ruperea, refacerea aliantei cu Dream (de catre Tank), m-au facut sa imi pierd increderea in Tank ca partener stabil in momentul introducerii WWurilor pe server.

Relatia cu VALA:
    Se dau acum mesaje prin aliante ca noi am fi tradat alianta cu ei, insa: despre planurile mele aramislucian era informat. A participat deja in urma cu mai multe zile la o conferinta cu kenpachi (vomitus) si cu mine, cand s-a discutat despre o aliere a celor trei confederatii (VALA+SPC+Dream). Lucian (aramislucian) a refuzat la acel moment alierea din doua motive: a) i se parea ca jocul ar deveni plictisitor daca nu mai exista x tabere care sa lupte si b) spunea ca este in razboi cu SPC.
    Despre punctul a: in conditiile in care acum se discuta despre o aliere VALA+Tank+Ne-Power+VNV... taberele vor fi chiar si mai putine. Practic, vor mai exista doar doua pe server.
    Apropo de punctul b: SPC in continuare nu stie sa fie sau sa fi fost vreodata in razboi cu VALA. Razboiul se purta cu cei din VNV.

Dream nu a tradat pe nimeni. Pentru ca, din punctul meu de vedere, nu era nicio problema sa ramanem aliati cu VALA sau Tank, atata timp cat dusmanii SPC erau cei din VNV, nu VALA sau Tank.
    Este, insa, interesant ca acum VALA incearca o aliere cu VNV, cand cei din VALA organizau cu putin timp in urma, sprijiniti de Tank, NE-Power si SPC actiuni ofensive comune impotriva VNV. Pana la urma... cine isi paraseste partenerul si se culca acum cu dusmanul?

(LadyJoker)
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

damy's Avatar
    Data înregistrării
    13.11.2008
    Locație
    Roman

Implicit

Nush ce sa intamplat intre voi, insa alierea voastra cu SPC a modificat complet diplomatia acestui serv, creindu'se doar 2 tabere in loc de 3.De cand sa format meta VALA+Tank+Dream, VNV a fost cea mai dezavantajata atat ca nr de playeri, cat si intinderea lor, noi avand doar un cadran, in timp ce rivalele nostre SPC si VALA + aliati lor ocupau fiecare un cadran jumate.Noi am zis de la inceput ca jucam la fun, insa dupa ce voi v-ati aliat cu SPC dusmani nostri, am inteles ca avem 3 variante si anume:

1.Meta cu Vala, Ne-power si tank
    2.Meta cu spc si dream
    3.Mergem singuri si jucam la fun
    Am intrat la negocieri si intr-un final ne-am inteles sa formam o noua meta cu ei.
    Ai si spus intr-un post anterior ca fiecare alianta are o alianta tacita, un pna ascuns si ca noi suntem cei mai dezavantajati.Ai avut dreptate pana intr-un punct.VNV isi continua ceia ce a inceput dupa artefacte si anume, actiuni pe SPC, numai ca acum nu vom mai fi singuri.
    Stii foarte bine ca diplomatia rezolva 70% din castigarea unui serv, insa ai gresit cand te-ai aliat cu SPC, deoarece se stia clar ca VALA , cat si NE-pover vor rupe relatile diplomatice cu voi si veti ramne aliati doar cu SPC.Ati facut si o mare greseala ignorand VNV care in momentul respectiv era singura, chiar daca suntem doar 5 aliante, insa impreuna putem face mai multe decat 20 aliante adverse.

Eu va doresc mult succes in continuare, iar pe viitoarele servere sa nu mai repetati aceste greseli.

Mihai Eminescu

exEchipa Ixi0n's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2007
    Locație
    filiasi/timisoara

Implicit

Citat În prealabil postat de Bristena Vizualizare mesaj

cine isi paraseste partenerul si se culca acum cu dusmanul?

(LadyJoker)
    Atat timp cat voi ati format meta cu SPC nu credeai ca e normala aceasta schimbare ? SPC era destul de favorita si fara sa va aiba pe voi drept aliati, deci acesta aliere a VNV cu Vala si NE Power este cat se poate de justa.

Dintr-un server cat de cat Ok, s-a ajuns la celebra formula romaneasca 1 vs 1.

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit

Citat În prealabil postat de Ixi0n Vizualizare mesaj
    Atat timp cat voi ati format meta cu SPC nu credeai ca e normala aceasta schimbare ?
    Nu ma asteptam neaparat sa aiba loc aceasta schimbare, pentru ca - dupa cum am precizat - nu vedeam vreun motiv solid. Cel cu razboiul intre VALA si SPC nu prea are vreo sustinere, din moment ce SPC nu "s-a prins" ca e in razboi cu VALA...

In ceea ce priveste mesajul meu: nu ma deranjeaza ca si-au schimbat tabara. Nu e nici prima nici ultima data cand se intampla asta in Travian. Insa nu accept sa fie date mass-uri in care Dream e acuzata de tradare, pentru ca nu e cazul. "Sa arunce primul cu piatra cel care se stie fara de pacate" - asta voiam sa subliniez.

Pentru damy: ai purtat discuti despre aliere si cu SPC. De ce ai decis pana la urma sa mergi cu VALA? (Asta apropo de cele trei puncte enumerate de tine.)
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

Fermier
    Data înregistrării
    15.12.2009

Implicit

mda .... aiurea .....
    azi il ataci pe unul, maine te pupi cu el. Sau invers, maine te pupi cu unul, azi iti este dusman. Se schimba aici strategiile mai rau ca sosetele.
    deja devine un pic suparator runda asta ...... :|
    Ultima modificare efectuată de trisez; 20.01.2011 la 13:34:34.

Meșteșugar LDS's Avatar
    Data înregistrării
    14.03.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de folkista Vizualizare mesaj
    Dupa principiul "din greseli se-nvata" pe viitor, inainte sa intru intr-o alianta am sa ma interesez de varsta liderilor. Alianta VNV e cea mai mare pacaleala de pe server. Succes!
    vezi ca pacaleala de care zici i-a ars capitala lui RuSuLeTzZz
    mai rau, mi se pare ca i-a suflat si satul de atac sus-numitului
    Dom'le, eu muncesc 24 de ore pe zi, iar uneori chiar și noaptea...=))

ro5 : Nemours
    rox: Nemesis

Banat
    Data înregistrării
    20.11.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de LDS Vizualizare mesaj
    vezi ca pacaleala de care zici i-a ars capitala lui RuSuLeTzZz
    mai rau, mi se pare ca i-a suflat si satul de atac sus-numitului
    Amin,ia luat si satul de atac,oricum il incurca

Fermier
    Data înregistrării
    15.12.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de Semper Fidelis. Vizualizare mesaj
    Amin,ia luat si satul de atac,oricum il incurca
    avea 80-100k fulgeri ? :)))

damy's Avatar
    Data înregistrării
    13.11.2008
    Locație
    Roman

Implicit

Citat În prealabil postat de Bristena Vizualizare mesaj

Pentru damy: ai purtat discuti despre aliere si cu SPC. De ce ai decis pana la urma sa mergi cu VALA? (Asta apropo de cele trei puncte enumerate de tine.)
    Am incercat sa vorbim cu SPC, chiar daca au fost conflicte intre noi, demolari s.a.m.d.......Noi nu stiam ca voi aveti de gand sa formati o meta cu ei si asteai am fost luati prin surprindere, ei nu ne-au mai cautat si cum aseara a ramas ca in tren, deoarece vomitus nu e in stare sa poarte o discutie civilzat, i-am zis si lui Menaje a trois, nush cum a ajuns ala lider insa e pacat de oameni care joaca petru SPC.Eu am lasat totul in urma, desi toti care ma cunosc, stiu foarte bine ca nu dau niciodata inapoi de la ceva, insa mi-am calcat pe inima si am i-am cautat si le-am zis clar sa se gandeasca la viitorul lor, la sansele lor de reusita pe acest server.Vomitus a zis clar ca ori cu noi ori fara noi SPC au sanse la castigarea acestui serv, ceia ce ma facut sa nu mai discut nimic cu el si l-am lasat pe andrei(Nush Deastea), acum co-player pe Mihai Eminescu, sa vorbeasca.I-am zis lui andrei cat si lui Menaje a trois, ca eu nu mai am ce discuta cu vomitus.Atat timp cat el nu sa gandit la binele aliantei si a pus inainte conflictele vechi si orgoliul sau, am hotarat ca dicutia nu are nici un sens, pur si simplu nu aveai cu cine te intelege.

Felicitari tuturor celor care au participat la actiunea pe RuSuLeTzZz.Actiunea a vizat capitala si satul off.Pe capitala am reusit sa ii demolam lanurile +8 granare extinse:
    Cleanul: http://travian-reports.net/ro/report-img/15952760d64
    Pe satul off nu am gasit def.

Pagina 4 din 54 PrimulPrimul ... 2345614 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Discutii Artefacte
    Postat de NeoDreamer în forumul Artefacte
    Răspunsuri: 79
    Ultimul mesaj: 15.05.2013, 23:32:31
  2. Discutii versiunea T3.6
    Postat de Vali_Ro în forumul General
    Răspunsuri: 279
    Ultimul mesaj: 10.08.2011, 16:47:39