Vizualizare rezultate sondaj: Cine crezi ca va duce cel mai repede ML la nivelul 100?

Votanți
86. Nu poți vota în acest sondaj
  • aramislucian

16 18,60%
  • A-Team

1 1,16%
  • endy

0 0%
  • eshanat si deea

2 2,33%
  • For US

8 9,30%
  • menaje a trois

1 1,16%
  • Mihai Eminescu

25 29,07%
  • rrr

27 31,40%
  • team dejaf

0 0%
  • trisez

3 3,49%
  • WINNETTOUU

3 3,49%
Pagina 5 din 54 PrimulPrimul ... 3456715 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 41 la 50 din 537

Subiect: Discutii speed 5x

Banat
    Data înregistrării
    12.01.2009
    Locație
    Undeva prin Est

Implicit

Citat În prealabil postat de LDS Vizualizare mesaj
    vezi ca pacaleala de care zici i-a ars capitala lui RuSuLeTzZz
    mai rau, mi se pare ca i-a suflat si satul de atac sus-numitului
    Ea nu a vazut nici un raport,nu stie de nici o actiune off facuta de VNV,practic...nu stie nimic despre VNV.As vrea sa o intreb ce a facut ea pentru VNV, daca toti suntem incopetenti acolo.Dar ce, ea e singura care munceste cu adevarat in NV,noi stam si ne uitam la stele.

Meșteșugar Cricket70's Avatar
    Data înregistrării
    20.09.2009
    Locație
    Brasov

Implicit

Citat În prealabil postat de trisez Vizualizare mesaj
    mda .... aiurea .....
    azi il ataci pe unul, maine te pupi cu el. Sau invers, maine te pupi cu unul, azi iti este dusman. Se schimba aici strategiile mai rau ca sosetele.
    deja devine un pic suparator runda asta ...... :|
    Domnule/domnisoara "Trisez"! Aprob pozitiv ceea ce ai scris dumneata! :)) ... se vede treaba asta si de undeva si mai din josul clasamentului. Si eu care ziceam ca e nebunie pe un 3x...a inceput sa mi se para "piece of cake" sa joci pe un server de genul ala...
    An athlet must think only at two things - the gun and the tape. When he hear the one, just run like hell until he break the other - Sam Mussabini

exEchipa Rolls's Avatar
    Data înregistrării
    31.12.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de Ixi0n Vizualizare mesaj
    Atat timp cat voi ati format meta cu SPC nu credeai ca e normala aceasta schimbare ? SPC era destul de favorita si fara sa va aiba pe voi drept aliati, deci acesta aliere a VNV cu Vala si NE Power este cat se poate de justa.

Dintr-un server cat de cat Ok, s-a ajuns la celebra formula romaneasca 1 vs 1.
    S-a ajuns la o aliere cu VNV din dorinta de a echilibra taberele. Ar fi fost prea multe priviri atintite catre VNV ceea ce nu ar fi fost corect(Raportul de forte fiind 3:1 )

For Us
    Ultima modificare efectuată de Rolls; 20.01.2011 la 19:47:26.

Sătean
    Data înregistrării
    19.03.2010
    Locație
    Turda, jud.Cluj

Implicit

Citat În prealabil postat de Bristena Vizualizare mesaj
    Nu stiu cum se vede totul din cadranul aliantei VNV, dar pana acum eu am impresia ca sunt cei mai izolati de pe harta. Celalalte confederatii mai au o alianta, un PNA, o intelegere ascunsa, ceva...
    VNV are doar wingurile sale si alianta cu Team NV (trei oameni - or fi si astia iesiti din VNV ca sa fure sate? ).
    Nu le subestimez rolul si puterea de pe server, dar - daca alte confederatii se aliaza impotriva lor - nu ii vad prea bine pe cei din VNV.

(LadyJoker)
    Ai vazut acum cat de izolati sunt?
    De ce vin atacuri spre alianta ta si din VNV?Datorita lipsei realtiilor ascunse :)
    Invatati, invatati si iar invatati...asa zicea un mare conducator :)!

Sătean
    Data înregistrării
    08.08.2010

Implicit

Se astepta de mult la o intelegere VNV - VALA cel putin eu unul ma asteptam iar cat despre SPC ce pot spune sunt foarte multi jucatori buni si ambitiosi pe care astept sa i daram serv. acesta va fi unu foarte competitiv deja s-au spart cateva armate , unele se sparg altele sunt in crestere , pot spune un singur lucru :

PAZEA CA VIN VAGABONZII !!!! :cavaler::cavaler:

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit

Citat În prealabil postat de Rolls Vizualizare mesaj
    S-a ajuns la o aliere cu VNV din dorinta de a echilibra taberele. Ar fi fost prea multe priviri atintite catre VNV ceea ce nu ar fi fost corect(Raportul de forte fiind 3:1 )

For Us
    Come on, nu-mi spune mie ca tu faci ceva (indiferent ce) pe un server doar de dragul de a avea un raport echilibrat.
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

Negustor alexluci's Avatar
    Data înregistrării
    13.08.2007
    Locație
    Brasov

Implicit

1. Nu exista un razboi direct vala - spc, decat zonal probabil, insa nu a existat nici un acord intre vala si spc vreodata, nici nu s-a discutat nimik niciodata, nu doar ca dreamul a plecat sa faca meta cu spc ci au fuzionat, astfel razboiul era total dezechilibrat, odata cu fuziunea spc-ul sau Haribo actual s-a extins pe 2 cadrane, fapt care, din punctul meu de vedere, avea un deznodamant previzibil...

2. Tank ataca Dream pentru ca existau muulte ferme in dream datorita unor lideri incapabili sa faca verificari si sa excluda conturi cu 2-3 sate care nu aveau nici armata nici perspective. Deci atacurile au survenit proastei organizari din dream si a lipsei de comunicare intre cele doua tabere.

3. Sud vs Nord, asa se pare ca arata taberele, cel putin pana la ww-uri... sud-ul a facut primul pas SPC+Dream=Haribo, iar VALA a facut aliante cu VNV, insa nu si-a schimbat total identitatea, fiecare alianta si-a pastrat numele...

Prin urmare, nimeni nu a aruncat piatra in nimeni, fiecare e liber sa faca alianta cu cine crede el de cuviinta insa sa se astepte si la repercursiunile aferente.
    Mickey Mouse - Beta video & Part 2 [first 50 days of rox]
    http://www.youtube.com/watch?v=kUuIEJJHU1k
    http://www.youtube.com/watch?v=0AY5Xrqu3wI

Sătean
    Data înregistrării
    19.03.2010
    Locație
    Turda, jud.Cluj

Implicit

2. Tank ataca Dream pentru ca existau muulte ferme in dream datorita unor lideri incapabili sa faca verificari si sa excluda conturi cu 2-3 sate care nu aveau nici armata nici perspective. Deci atacurile au survenit proastei organizari din dream si a lipsei de comunicare intre cele doua tabere.

Prin urmare, nimeni nu a aruncat piatra in nimeni, fiecare e liber sa faca alianta cu cine crede el de cuviinta insa sa se astepte si la repercursiunile aferente.[/QUOTE]

Si daca erau ferme de ce nu ati spus liderilor sa fie exclusi? Pt ca nu ati vrut sa faceti asta...recunosti si tu lipsa de copmunicare , dar din partea voastra...exclusiv.
    Perspectivele unui jucator le stabileste liderul aliantei, nu alti jucatori din aliante aliate, care dua spionaje pe aliati, anterior atacurilor.

Deci..joc de glezna...Tank
    Invatati, invatati si iar invatati...asa zicea un mare conducator :)!

Negustor alexluci's Avatar
    Data înregistrării
    13.08.2007
    Locație
    Brasov

Implicit

vrei sa vb direct?
    http://x5.travian.ro/allianz.php?aid=3448 DreamE actuala Haribo F sunt destui inregistrati in primele saptamani si totusi....eu joc in VALA si am refuzat sa fac alianta cu ei... a facut cineva un recensamant de trupe in alianta respectiva? poate au si ei 1k de fiecare... adika 25k :D
    mai vrei exemple...? iti dau cate vrei.. daca numarul de jucatori compenseaza cu experienta/armata si deidicarea in joc inseamna ca dreamul ar trebui sa fie pe primul loc la toate....

ca sa vb altfel... dream nu a facut meta ci a fost "fuzionata" de spc...dusmanul prietenului tau ce iti e tie? tot prieten? sau dusman? cine in cine arunca... ca nici la alliantel nu vad nici un razboi declarat... adika [war]...

intre multi si prosti sau putini si buni aleg varianta a doua... iar pentru Bristena am o intrebare, cu ce a ajutat Dreamul pe vala sau pe tank?
    Ultima modificare efectuată de alexluci; 21.01.2011 la 10:00:56.
    Mickey Mouse - Beta video & Part 2 [first 50 days of rox]
    http://www.youtube.com/watch?v=kUuIEJJHU1k
    http://www.youtube.com/watch?v=0AY5Xrqu3wI

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit

Sa le luam pe rand.

Dupa cum zicea si L.C.M. mai sus, s-a discutat cu liderii Tank sa ne anunte cand intr-un wing de-al nostru e recrutata o ferma. Am cerut sa mi se dea rapoartele, urmand sa excludem respectivele ferme. Nu am primit rapoarte de acest fel. Mi-a zis candva eshanat ca va face o lista cu ferme.... nici pe aia nu am vazut-o pana in ziua de azi.

Cred ca aici problema cea mare consta in faptul ca jucatorii din Tank nu au stiut si nu stiu nici acum ce discutii s-au purtat la nivelul liderilor (indiferent ca a fost vorba de relatii diplomatice, de ajutor reciproc sau de altceva).

Legat de Dream E, actualul Haribo F: cei mai multi dintre jucatorii de acolo sunt incepatori. Cum Rolls isi doreste un joc echilibrat, eu am avut mereu chestia asta cu primitul incepatorilor sub "aripa protectoare" si sa ii invat, atat cat stiu si eu, sa joace. Mi se pare mai frumos si mai important decat sa am o ferma care dupa 2 zile de "muls" non-stop isi da delete.

In ceea ce priveste felul in care v-am ajutat: cel putin For US (parca si alte persoane din conducere) a primit la inceput intariri de la noi. Faptul ca nu o fi dat mai departe mesaje pentru alti colegi - nu cunosc si nu ma priveste.
    Cativa colegi de-ai vostri m-au contactat si personal si le-am explicat situatia, pe care au inteles-o:
    1. Aveam si noi de aparat cateva artefacte.
    2. In timp ce defensiva noastra era la For US, el si altii din Tank ne atacau colegii din wing. Si nu pentru farmare: erau atacuri cu catapulte sau de prins armatele.
    3. Daca imi aduc bine aminte, s-au dat chiar si mass-uri de resurse pentru For US.
    4. Acele multe winguri VALA ce faceau? De ce trebuia sa stea Dream drepti daca striga VALA (lui Rolls, nu a lui aramislucian) "Ajutor!", cand normal era ca ajutorul sa va vina in primul rand din wingurile voastre?

Imi permit aici sa te intreb si invers: ce a facut Tank pentru Dream?
    Ultima modificare efectuată de Bristena; 21.01.2011 la 17:02:12.
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

Pagina 5 din 54 PrimulPrimul ... 3456715 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Discutii Artefacte
    Postat de NeoDreamer în forumul Artefacte
    Răspunsuri: 79
    Ultimul mesaj: 16.05.2013, 00:32:31
  2. Discutii versiunea T3.6
    Postat de Vali_Ro în forumul General
    Răspunsuri: 279
    Ultimul mesaj: 10.08.2011, 17:47:39
  3. Probleme cu sv speed.ro si speed.com
    Postat de D00Py în forumul Intrebari Travian