Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 10

Subiect: inca o intrebare

Artizan carolzavacki's Avatar
    Data înregistrării
    16.08.2010
    Locație
    rodna/jud BN

Implicit inca o intrebare

mai am o intrebare,
    e primul meu server si de aceea nu prea am experienta
    deci, maine cuceresc 2 sate, dupa care demolez palatul si-l construiesc pe ultimul sat fondat..., unde voi mai face inca 3 senatori.
    ce sa fac cu ei, doar sa scad loialitatea, sau cuceresc 3 sate cu ei ,dupa care fac palatul de nivel 20 pe alt sat?

Senator
    Data înregistrării
    06.05.2009
    Locație
    Bucuresti

Implicit

Citat În prealabil postat de carolzavacki Vizualizare mesaj
    mai am o intrebare,
    e primul meu server si de aceea nu prea am experienta
    deci, maine cuceresc 2 sate, dupa care demolez palatul si-l construiesc pe ultimul sat fondat..., unde voi mai face inca 3 senatori.
    ce sa fac cu ei, doar sa scad loialitatea, sau cuceresc 3 sate cu ei ,dupa care fac palatul de nivel 20 pe alt sat?
    pai fa 3 senatori pe ambele sate daca te tin resursele :P si iei dintr-un foc 1 sat :D

Negustor
    Data înregistrării
    26.06.2010
    Locație
    Slatina

Implicit

Vorba lui nasty , asa e mai bine. Sau dai in mai multe transe. De pe un sat cu 1 , de pe altul cu altul...Asa e cel mai rapid si usor.

Fermier
    Data înregistrării
    12.03.2010

Implicit

e primul tau server... si deja ai peste 200 de mesaje... ???????
    esti tare... eu am jucat 5 pana acum si nu am nici... nici nu stiu cate... chiar nu m-am putut abtine...
    sper sa nu supar pe nimeni, dar am gasit mereu raspunsuri la intrebarile mele...
    bafta!

Data înregistrării
    16.08.2010
    Locație
    rodna/jud BN

Implicit

Citat În prealabil postat de nasty boy Vizualizare mesaj
    pai fa 3 senatori pe ambele sate daca te tin resursele :P si iei dintr-un foc 1 sat :D
    stai ca nu inteleg, adica daca aduc palatul la nivel 20 pe un sat, fac 3 senatori,dupa care il daram si fac palatul pe alt sat unde fac alti 3 senatori, voi putea cuceri 3 sate din fiecare sat, (3 unde am palatul, si 3 de unde am daramat palatul ca sa-l fac pe alt sat)?

exEchipa ema_bunicutza's Avatar
    Data înregistrării
    18.03.2009
    Locație
    in padurea cu alune

Implicit

stai ca nu inteleg, adica daca aduc palatul la nivel 20 pe un sat, fac 3 senatori,dupa care il daram si fac palatul pe alt sat unde fac alti 3 senatori, voi putea cuceri 3 sate din fiecare sat, (3 unde am palatul, si 3 de unde am daramat palatul ca sa-l fac pe alt sat)?
    da domnule carolzavacki....daca palatul are 3 sloturi pt sate nu ar fi si logic ca de pe fiecare sat unde il construiesti sa ai posibilitatea de a fonda, respectiv in cazul asta descris de tine, sa poti cucerii 3 sate?
    ma uit ca toate posturile dumitale sunt facute doar din intrebari la care fie gasesti raspunsul la coltul incepatorului fie la alte topicuri la care s-a dezbatut acest lucru in prealabil
    sa inteleg ca nu stii nici acum sa folosesti optiunea de cautare topicuri pe forum? off off mai mai
    Proud Member of TravianTeam
    Teoria ca teoria, dar practica ne omoară!
    SupercalifragilisticexpialidociouS

Data înregistrării
    16.08.2010
    Locație
    rodna/jud BN

Implicit

Citat În prealabil postat de ema_bunicutza Vizualizare mesaj
    da domnule carolzavacki....daca palatul are 3 sloturi pt sate nu ar fi si logic ca de pe fiecare sat unde il construiesti sa ai posibilitatea de a fonda, respectiv in cazul asta descris de tine, sa poti cucerii 3 sate?
    ma uit ca toate posturile dumitale sunt facute doar din intrebari la care fie gasesti raspunsul la coltul incepatorului fie la alte topicuri la care s-a dezbatut acest lucru in prealabil
    sa inteleg ca nu stii nici acum sa folosesti optiunea de cautare topicuri pe forum? off off mai mai
    man, ma refeream ca dupa ce fac 3 senatori pe un sat , daram palatul si fac vila(asta inainte de a cucerii vreun sat de acolo), , si fac palatul pe alt sat fac unde fac si acolo 3 senatori si apoi atac (adica pe un sat voi avea palat de 20, si pe altul vila de 20, si 6 senatori pe cele doua sate)...

exEchipa ema_bunicutza's Avatar
    Data înregistrării
    18.03.2009
    Locație
    in padurea cu alune

Implicit

man, ma refeream ca dupa ce fac 3 senatori pe un sat , daram palatul si fac vila(asta inainte de a cucerii vreun sat de acolo), , si fac palatul pe alt sat fac unde fac si acolo 3 senatori si apoi atac (adica pe un sat voi avea palat de 20, si pe altul vila de 20, si 6 senatori pe cele doua sate)...
    nu ai precizat ca dupa ce faci cei 3 senatori ridici in loc vila...e un amanunt important....asta pt ca daca ridici vila si ai 3 senatori .....pe satul respectiv nu vei putea cucerii mai mult de 2 sate deoarece vila, spre deosebire de palat are doar 2sloturi disponibile
    sfat : darama palatul DAR NU ridica vila....in modul asta putand cucerii acolo 3 sate
    Proud Member of TravianTeam
    Teoria ca teoria, dar practica ne omoară!
    SupercalifragilisticexpialidociouS

Data înregistrării
    16.08.2010
    Locație
    rodna/jud BN

Implicit

Citat În prealabil postat de ema_bunicutza Vizualizare mesaj
    nu ai precizat ca dupa ce faci cei 3 senatori ridici in loc vila...e un amanunt important....asta pt ca daca ridici vila si ai 3 senatori .....pe satul respectiv nu vei putea cucerii mai mult de 2 sate deoarece vila, spre deosebire de palat are doar 2sloturi disponibile
    sfat : darama palatul DAR NU ridica vila....in modul asta putand cucerii acolo 3 sate
    bun, mersi, de asta am postat fiindca din cuvinetele

Citat În prealabil postat de nasty boy Vizualizare mesaj
    se intelegea altceva...

Senator
    Data înregistrării
    06.05.2009
    Locație
    Bucuresti

Implicit

In primul tau post nu ai precizat ca dupa ce darami palatul faci vila... raspunsul meu era bun :P data viitoare spune si tu din primul post ce vrei sa zici :P

Subiecte asemănătoare

1. inca o intrebare
    Postat de carolzavacki în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 5
    Ultimul mesaj: 09.10.2010, 21:35:05
  2. Inca o intrebare
    Postat de Richer în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 5
    Ultimul mesaj: 31.05.2009, 09:35:45
  3. Inca o intrebare :)
    Postat de dannu în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 17