Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 14

Subiect: ban....de ce?

Sătean raposati vii's Avatar
    Data înregistrării
    17.10.2007
    Locație
    italy

Unhappy ban....de ce?

1:de ce se da ban daca se ocupa mai mult de 2 saptamani loctiitori de cont
    2:nu pentru asta exista optiunea loctiitor?
    3.si de ce debanarea se face doar de catre admini in acest caz si fara penalizari?
    4:de fapt insusi banul e penalizare te tine in loc cateva zile mai ales daca ai contul plus activat.deci

5:iar sitteri nu au fot banati

din cate stiu nu exista explicatie in regulament pe .ro

astept rasp doar de la cunoscatori
    asculta ce spun eu sunt mai vechi pe forum ca ala....
    :))

Negustor rindunika's Avatar
    Data înregistrării
    09.11.2007
    Locație
    Bucuresti

Implicit

Pentru ca sunt unii jucatori care abandoneaza, si atunci sitterii profita de acest lucru. Trimit resurse sau armata de pe contul respectiv, pe conturile lor, sau alte conturi. De aceea s-a implementat sistemul ca dupa 2 saptamani in care jucatorul respectiv nu a mai intrat pe cont, sitterul sa nu mai poata intra.
    Debanarea se face de Multihunter, dupa ce este verificat contul respectiv, sau de catre admini.
    Sitterii de ce sa fie banati? Ca nu mai pot intra pe contunde sunt sitteri?
    Fugi de tentatii, dar incet, sa te poata prinde.
    http://travian.kirilloid.ru/warsim.php

$$$

Implicit

Citat În prealabil postat de raposati vii Vizualizare mesaj
    1:de ce se da ban daca se ocupa mai mult de 2 saptamani loctiitori de cont
    2:nu pentru asta exista optiunea loctiitor?
    3.si de ce debanarea se face doar de catre admini in acest caz si fara penalizari?
    4:de fapt insusi banul e penalizare te tine in loc cateva zile mai ales daca ai contul plus activat.deci

5:iar sitteri nu au fot banati

din cate stiu nu exista explicatie in regulament pe .ro

astept rasp doar de la cunoscatori
    u poti fii sitter la cineva pe termen nelimitat.. daca proprietarul nu mai intra de loc pe cont , dupa 3 saptamani sistemul nu te va mai lasa sa intri la el..pana cand se logheaza din nou.. ce spui tu e cam..aiurea..nu se da ban in mod normal daca esti sitter la cineva mai mult de 2 saptamani..poate daca prorietarul intra tot serverul o data la 2 saptamani...poate asa se da ban..

exEchipa Bristena's Avatar
    Data înregistrării
    22.11.2007
    Locație
    Timisoara / Berlin

Implicit

Din informatiile pe care le detin eu (si sper ca nu sunt "out of date"), nu se baneaza pentru asa ceva. Daca esti de 3 sapatmani sitter la un cont pe care proprietarul nu a mai intrat (perma-sitting), atunci sistemul te scoate de la "loctiitor" si nu mai ai acces la contul respectiv.
    Dar nu se baneaza pentru asa ceva.
    Din iunie 2011, nu mai fac parte din echipa Travian. Va rog sa nu imi trimiteti mesaje private cu intrebari despre joc. Adresati-va membrilor echipei Travian.

$$$

Implicit

Citat În prealabil postat de Bristena Vizualizare mesaj
    Din informatiile pe care le detin eu (si sper ca nu sunt "out of date"), nu se baneaza pentru asa ceva. Daca esti de 3 sapatmani sitter la un cont pe care proprietarul nu a mai intrat (perma-sitting), atunci sistemul te scoate de la "loctiitor" si nu mai ai acces la contul respectiv.
    nu e chiar asa...sistemul nu te scoate de la loctiitori ci pur si simplu cand vrei sa te loghezi pe cont , iti zice de cat timp nu a mai intrat respectivul pe cont , si da , nu vei putea accesa contul respectiv , pana ce nu se logheaza din nou

Consul jiji52's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2010

Citat În prealabil postat de Bristena Vizualizare mesaj
    Cum poate sistemul sa scoata sitterul de la loctiitori? Pentru aceasta ar trebui acces cu pass la profil>cont.
    Eventual poate sa blocheze accesul dar nu cred ca poate scoate loctiitorul.
    Cititi inainte de a sterge semnatura
    http://forum.travian.ro/showthread.p...t-al-forumului

$$$

Implicit

Citat În prealabil postat de jiji52 Vizualizare mesaj
    Cum poate sistemul sa scoata sitterul de la loctiitori? Pentru aceasta ar trebui acces cu pass la profil>cont.
    Eventual poate sa blocheze accesul dar nu cred ca poate scoate loctiitorul.
    dak vb despre sistem..se poate pur si simplu si asta..asa cum poate si multihunterul sa schimbe numele satelor..sa schimbe descrierea profilelor..fara sa intre pe contul respectiv..u cred k confunzi sistemul cu un cont obisnuit..

Consul jiji52's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2010

Citat În prealabil postat de $$$ Vizualizare mesaj
    dak vb despre sistem..se poate pur si simplu si asta..asa cum poate si multihunterul sa scoata pe cineva de la sitteri..sa schimbe numele satelor..sa schimbe descrierea profilelor..fara sa intre pe contul respectiv..u cred k confunzi sistemul cu un cont obisnuit..
    Nu sunt de acord. Pentru a modifica numele satului sau sa editeze profillul nu trebuie parola contului. Atunci cand se modifica loctiitorii, parola sau adresa de la care s-a facut contul (cand se cedeaza sau se face schimb de conturi), automat trebuie parola contului. In acest caz se intra in intimitatea contului. Daca sistemul sau MH/SMH poate asa ceva, inseamna ca are acces la parola mea si din nou intram in cercul vicios al vederii sau nu a parolei de catre MH / SMH. Raman la convingerea ca sistemul poate bloca accesul loctiitorului daca proprietarul nu a intrat in ultimele 21 de zile dar nu poate modifica prin stergere loctiitorul. Poate Bristena ne va spune mai multe daca tot a spus ca sistemul poate scoate (sterge ?) loctiitorul.
    Cand ma gandesc la sistem ma gandesc la programul care ruleaza baza de date a jocului.
    Ultima modificare efectuată de jiji52; 21.03.2011 la 13:50:45.

Negustor
    Data înregistrării
    07.05.2008

Implicit

1. Este regulamentar ca loctiitorul sa intre singur timp de doua saptamani. Inainte proprietarul trebuia sa anunte la mh absenta pe o perioada mai mare. Am fost loctiitor pe un cont cu proprietarul in concediu timp de 3 saptamani si nu a fost nicio problema. (Titularul anuntase la mh inainte sa plece).
    Daca e vorba de un alt domeniu, a mai fost o discutie pe forum si parca spunea cineva acolo ca iei ban daca nu scoti sitterul cand revii pe cont, dar nu mai stiu domeniul.
    2. Din ce stiu pentru schimbarea numelor satelor si a descrierii este nevoie de parola.
    Cat si ce poate sistemul nu stiu sigur, dar pot sa presupun ca poate orice, fara sa "stie" parola. Ca adminstrator pe un forum, puteam sa schimb orice la un cont (inclusiv parola), fara sa stiu parola contului. Asta nu inseamna ca si faceam asta numai fiindca puteam si nu stiu daca e la fel pe toate forumurile.
    Din cate am aflat, adminstratorii sistemelor de posta electronica au acces complet la conturi. In acelasi timp se supun unor reguli de confidentialitate, daca le incalca, sunt penalizati.
    Pana la urma e vorba de incredere din partea utilizatorului si responsabilitate din partea administratorului.

Consul jiji52's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2010

Citat În prealabil postat de Garmae Vizualizare mesaj
    1. Este regulamentar ca loctiitorul sa intre singur timp de doua saptamani. Inainte proprietarul trebuia sa anunte la mh absenta pe o perioada mai mare. Am fost loctiitor pe un cont cu proprietarul in concediu timp de 3 saptamani si nu a fost nicio problema. (Titularul anuntase la mh inainte sa plece).
    Daca e vorba de un alt domeniu, a mai fost o discutie pe forum si parca spunea cineva acolo ca iei ban daca nu scoti sitterul cand revii pe cont, dar nu mai stiu domeniul.
    2. Din ce stiu pentru schimbarea numelor satelor si a descrierii este nevoie de parola.
    Cat si ce poate sistemul nu stiu sigur, dar pot sa presupun ca poate orice, fara sa "stie" parola. Ca adminstrator pe un forum, puteam sa schimb orice la un cont (inclusiv parola), fara sa stiu parola contului. Asta nu inseamna ca si faceam asta numai fiindca puteam si nu stiu daca e la fel pe toate forumurile.
    Din cate am aflat, adminstratorii sistemelor de posta electronica au acces complet la conturi. In acelasi timp se supun unor reguli de confidentialitate, daca le incalca, sunt penalizati.
    Pana la urma e vorba de incredere din partea utilizatorului si responsabilitate din partea administratorului.
    Incepand cu 30.06.2010 s-au facut unele modificari in regulament. Iata linck-ul si modificarea la care ma refer:
    http://forum.travian.ro/showthread.p...653#post405653
    "- situatiile de permasitting nu vor mai fi posibile; un loctiitor nu se mai poate loga pe contul loctiit dupa 21 zile de accesare exclusiva in lipsa proprietarului (regulamentul va fi modificat in concordanta cu aceasta)"
    Deci nu 14 zile ci 21.
    Cat priveste accesul complet la conturi, ne aduce la vechea discutie ca se pot face unele "invarteli".
    Pana la urma ar trebui sa se dea niste explicatii.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Reguli de postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți posta răspunsuri
  • Nu poți posta atașamente
  • Nu-ți poți edita mesajele
  •