Pagina 85 din 85 PrimulPrimul ... 3575838485
Sunt arătate rezultatele de la 841 la 848 din 848

Subiect: Serverul 1 - Runda a V-a

Artizan
    Data înregistrării
    10.10.2009

Implicit

Vreau sa felicit echipa de pe lord d pentru munca depusa.
    - felicitari lui Adi si Claudiu cei care s-au zbatut enorm pentru echipa Krypton
    - felicitari tuturor membrilor Krypton
    - felicitari si tot respectul pentru meseriasii veniti in Krypton de pe RO6 si alte servere
    - nu in ultimul rand felicitari adversarilor si scuze pentru hartuiala de pe forum ( face parte din joc)
    Le urez mult spor in viata si la joc tuturor celor care au jucat pe RO1
    sorin
    Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
    George Orwell
    s1ro-s6ro lord d

Negustor fanezu's Avatar
    Data înregistrării
    12.03.2007

Implicit

Felicitari tuturor celor care au ajuns la final. Am intrat pe server in noiembrie si nu-mi pare deloc rau, consider ca a fost un server bun, disputat, multe actiuni frumoase (cel putin perioada jucata de mine).

Consider victoria oarecum surprinzatoare. Insa e o victorie muncita, doar datorita eforturilor foarte mari depuse am reusit sa castigam, in conditiile in care am avut la dispozitie resurse mult mai putine (conturi/armate) comparativ cu EOL.

Tot respectul ptr gandac, nimeni, perete, etc - mai ales pentru ca nu au parasit corabia si au crezut in sansa lor, in momentele dificile din timpul serverului (mai ales in middle game).

Felicitari ptr Killuminati si ptr nimeni - cele mai mari armate de pe server (primul obtinand si titlul de cel mai bun atacator, plus cel mai puternic erou).

La "deziluzia serverului" eu il vad detasat pe maciucarul. Nu neaparat ca a pierdut capitala unde avea cea mai mare armata de pe server (facuta dupa parazitarea a jde conturi) ci mai ales ca e departe de a intelege ce-i aia munca de echipa, strategie comuna de ww si cel putin din pct meu de vedere a dovedit egoism. A tinut neaparat sa ia ww, asta l-a costat pierderea armatei si era posibil sa ne coste victoria, ca alianta.

Insa e bine cand se termina cu bine. E timpul sa descoperim ca e primavara afara :)

Mult succes tuturor, in actiunile voastre viitoare, indiferent de natura lor!
    Soldier of ARES, we don't die we multiply!
    APACHE, we ride, we ride, we ride...Apaches are warriors, not farmers.
    Ragnarok's Chosen Ones. You cannot impress us!
    AEGIS, one arm, one sword, one shield: one team.

Artizan
    Data înregistrării
    16.05.2009

Implicit

Felicitari echipei Krypton, Felicitari celor care nu au renuntat. Felicitari celor care au construit o echipa care a adus rezultatul mult dorit.
    Si da, Standing Ovation pentru cei 2.

Multumiri colegilor din EOL (Liman, L-G, Maleficus).

Vesnica recunostinta (nu pomenire) pentru Celi & Fozzy.

Pogu...Fara cuvinte :)

PS:
    Mie mi-ar fi placut sa castige Maciucarul (pt extinsa pierduta) da nah nu a fost sa fie.
    Precizez ca nu am nimic cu Lord D , doar asa am crezut eu de cuviinta.
    Ultima modificare efectuată de Lungul; 27.03.2012 la 12:36:21.
    Powered by passion

Lords S1-II/III/IV

Fermier
    Data înregistrării
    30.12.2008
    Locație
    brasov, romania

Implicit

Salutare tuturor!
    As vrea sa fac pentru prima data , si pentru ultima, sper, cateva comentarii aici, ca sa lamurim o data pentru totdeauna cateva chestii.
    1. eu sunt florin, unul din jucatorii de pe contul maciucarul
    2. acest server a fost putin anormal datorita faptului ca au fost foarte putini jucatori, drept urmare s-a si jucat ca atare.
    3. nu imi plac comentariile unor colegi, care au inceput doar pe final de server, apropo de jocul meu. eu nu am jucat singur pe cont, drept urmare nici deciziile care s-au luat nu le-am luat singur, de aceea au si fost unele neintelegeri.
    iar despre deziluzia serverului, fanezule, tin sa iti spun ca nu am primit nici un sprijin atunci cand a fost nevoie, era logic ca vor veni pe capitala mea deoarece aveam armata cea mai mare. am cerut ajutor, iar raspunsul a fost ca nu exista! nu am pierdut capitala ca am luat ww, chiar daca nu as fi avut ww-ul, tot pierdeam capitala deoarece acel deff era pe wwul de pe lord d.
    4. eu unul m-am saturat de suspiciuni si banuieli, e anormal sa joci intr-o echipa si sa fii banuit mai mereu sa joci pt alta tabara, chiar si dupa ce ai pierdut capitala si ti-a fost catapultat ww-ul de 2 ori!!!
    eu zic fanezule ca comentezi dupa ce ai toate informatiile (vezi larsen- care a vrut sa imi catapulteze ww-ul deoarece am discutar cu l-g(gaby) , eu asta o numesc paranoia, nu ma crezi ia un dictionar si vezi daca e asa). am dat acces total la contul meu la un moment dat, iar ca rapsuns mia mi sa taiat accesul peste tot.
    dintre toti fostii colegi, cred ca la un moment dat claudiu ca fost cel mai rational.
    accept oboseala, dar nu si prostia sau paranoia!
    5. mi-au fost luate brusc multe drepturi si alianta, deoarece eu am crezut ca suntem o echipa pana la final, dar unii au crezut altceva, din echipa din care am facut parte.
    6. daca ai fi jucat in tabara cealalta cred ca ar fi castigat, mutam ww-ul la ei la lvl 98-99 si pa. iar pe langa asta nu mai era catapultat ww-ul meu, si nici capitala mea. suntem oameni maturi si discutam ce vrem , cu cine vrem si cand vrem. dar sa nu vina sa imi zica mie silvia ca de ce vorbesc eu cu gaby, cand ea discuta cu el mai mult decat discutam eu!!!
    7. si in ultimul rand, tot am fost mereu criticat, am tinut armate GRATIS, am muncit pt altii ca sa dau si resurse, m-am rugat jumate de server sa fac sate langa voi ca sa va ajut sa tineti armata (inclusiv de tine fanezule) fara sa fiti nevoiti sa aparati artefacte, iar rasplata ce am primit? stiu cei care au facut ce au facut ce am primit.
    iar la ww, chiar daca am fost intarziat cu 4 zile la inceput, chiar si catapultat apoi, cu acea strategie proasta si cu vreo 10 conturi am reusit sa termin singur minunea cu doar 5 ore intarziere, unii au fost prea mandrii ca sa asculte si strategia noastra apropo de infrastructura, dar se pare ca am reusit sa terminam la fel, chiar cu greselile mele, si daca nu as fi dat 2 lvl la zid termina wwul de pe maciucarul primul. ma intreb oare ce se intampla atunci? l-ati fi catapultat voi, cei cu care am jucat impreuna 8 luni?
    acum 2 luni eram foarte bucuros ca am fost colegi cu cei din krypton, din pacate, unii "colegi" au vrut sa imi demonstreze exact contrariul. bravo lor!
    va doresc numai bine tuturor, si ca un sfat, e doar un joc travianul, nu un mod de viata, dar din pacate unii confunda acest lucru
    succes!
    Citat În prealabil postat de fanezu Vizualizare mesaj
    Felicitari tuturor celor care au ajuns la final. Am intrat pe server in noiembrie si nu-mi pare deloc rau, consider ca a fost un server bun, disputat, multe actiuni frumoase (cel putin perioada jucata de mine).

Consider victoria oarecum surprinzatoare. Insa e o victorie muncita, doar datorita eforturilor foarte mari depuse am reusit sa castigam, in conditiile in care am avut la dispozitie resurse mult mai putine (conturi/armate) comparativ cu EOL.

Tot respectul ptr gandac, nimeni, perete, etc - mai ales pentru ca nu au parasit corabia si au crezut in sansa lor, in momentele dificile din timpul serverului (mai ales in middle game).

Felicitari ptr Killuminati si ptr nimeni - cele mai mari armate de pe server (primul obtinand si titlul de cel mai bun atacator, plus cel mai puternic erou).

La "deziluzia serverului" eu il vad detasat pe maciucarul. Nu neaparat ca a pierdut capitala unde avea cea mai mare armata de pe server (facuta dupa parazitarea a jde conturi) ci mai ales ca e departe de a intelege ce-i aia munca de echipa, strategie comuna de ww si cel putin din pct meu de vedere a dovedit egoism. A tinut neaparat sa ia ww, asta l-a costat pierderea armatei si era posibil sa ne coste victoria, ca alianta.

Insa e bine cand se termina cu bine. E timpul sa descoperim ca e primavara afara :)

Mult succes tuturor, in actiunile voastre viitoare, indiferent de natura lor!

Fermier
    Data înregistrării
    30.12.2008
    Locație
    brasov, romania

Implicit

si inca ceva, nu eu sunt cel care si-a dat delete cand a dat de greu(vezi servere anterioare, se stie cine), neinteresandu-l de munca colegilor.
    si ca sa fiii lider trebuie sa fii putin diplomat si care si putina intelepciune,nu la prima discutie in contradictoriu sa iei solutia radicala . iar pe un server de travian, eu consider ca toata lumea e importanta, fie el mic sau mare, ca numar de sate si armata, doar ca nu toti inteleg ca acesta e doar un joc (ma repet), si trebuie tratat ca atare. sper sa citeasca si sa intelegea.
    bafta!

Negustor fanezu's Avatar
    Data înregistrării
    12.03.2007

Implicit

@hboaq
    mi-a scris istronom pe cont ca nu-i corect ce am spus despre tine si ma bucur ca ai intervenit, sa putem clarifica niste chestii.

eu nu am fost lider in Krypton. am jucat aici, am ajutat cum am putut si poate mi-am impus (sau am incercat) niste idei. nu am de ce sa fiu diplomat, caci nu e vb de vreun concurs de popularitate. daca ceva nu mi se pare ok, am tot dreptul sa-mi spun punctul de vedere. am avut discutii in contradictoriu cu perete, cu macaron (lord d initial) sau cu altii. acum te critic pe tine. este doar treaba ta daca tragi vreo invatatura din asta, sau nu.

este gresit din pct meu de vedere sa alergi dupa mai multi iepuri. ai muncit la armata aia (e totusi un efort mare sa farmezi 50 mil pe saptamana), de fapt la armatele alea, trebuia sa ramai concentrat la ele. cursa ww-urilor este de fapt aritmetica. ai avut pe capitala vreo 200k def atunci cand ti-au sters-o si vreo 600k pe ww. daca aveai tot def-ul asta pe capitala nu mai trecea nici mama EOL-ului, iar daca treceau, pierderile lor ar fi fost mult mai importante decat pierderea noastra (armata ta). def-ul nu apare in cadran peste noapte. de exemplu, eu eram sigur 99% ca l-g vine pe 5x, atunci cand a venit si totusi nu am fost in satere, in tot Nordul, sa strangem destul def sa-i oprim.

ai cautat glorie prin ww, ai subtiat def-ul in cadran, caci trebuia sa aperi si capitala si ww si plan...nu mai spun ca nu puteai apara nici o locatie asa cum trebuie.

de cand a fost episodul Auris, a inceput sa se poarte mutatul conturilor ww builderilor pe mailuri sigure. voi ati fost singurii care ati refuzat (din Krypton). asta a ridicat oarecum suspiciuni legat de contul vostru. de altfel, adversarii au avut acces in wingul ww builderilor. prin eliminare, aveau acces prin contul tau, sau mai precis prin al sitterului tau. intreaba-i pe adversari, poate o sa-ti confirme.

iar despre ajutorul cu satele de garaj. foarte frumos din partea ta ca ai facut-o. eu unul am refuzat ptr ca nu te cunosteam, dar mai ales ptr ca nu am avut nevoie. mi-am facut singur garaje (impreuna cu neavasile), iar cand am avut armata suficient de mare sa-mi sufoc garajele, am impartit cu crawler un artefact mic de consum redus.

nu ati dus voi primii ww-ul la 100 doar din vina voastra. ati intarziat la inceput, cand sa cuceriti satul de natari, ati intarziat si la final cand ati ridicat la zid inutil. si am impresia ca ati somat putin si cu constructiile pe ww. pentru mine era tot aia daca pe ww-ul 100 scria lord d, maciucarul sau greuceanu. important era ca mai scria si Krypton acolo.

si pentru ca veni vorba, pot sa te intreb de ce ati schimbat parola in ultima zi, sau de ce ati scos de la sitteri pe olandezu?
    nu cred ca va gandeati sa schimbati alianta, dar totusi nu inteleg de ce ati facut-o. ma gandesc ca nu v-a trecut prin cap ca va anuleaza careva lvl la minune...crede-ma, toti aia care basculau ptr lord d, asteptau sa se termine serverul mai ceva de cum astepta copii vacanta de vara.
    Soldier of ARES, we don't die we multiply!
    APACHE, we ride, we ride, we ride...Apaches are warriors, not farmers.
    Ragnarok's Chosen Ones. You cannot impress us!
    AEGIS, one arm, one sword, one shield: one team.

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

@fanezu

Rau nu zici legat de maciucarul, insa el daca intelege ceva dupa serverul tocmai incheiat o sa fie un jucator bun si de echipa pe viitor, daca nu, va dezamagi, claca si va fi "marginalizat" de echipa tot timpul.

Insa ideea e in felul urmator, de ce nu ati pus piciorul in prag si i-ati permis atatea?
    -alianta proprie de farm;
    -artefact 1/2 crop pe cont (tii minte cum l-am folosit pe com da?)- care il apara cu mai mult def decat avea pe capitala/eu unul daca faceam armata pe capitala si farmam 2 luni sau cat a farmat el 50 mil pe saptamana medie, aveam trupe pana anul viitor cred si mutam 1/2 crop unic pe capitala pentru ca deful de pe 08 sa mi-l duc tot pe capitala sa apar doar o locatie.El a aparat capitala/artefactul/planul/ww-ul, nici chuck norris nu se putea apara si vorba aia el are deja un milion defense in prima zi de server;
    -ww; pai eu stiu ca ww buliderii se stabilesc cu macar 1 luna inainte si nu ca daca vrea unul ww, hai sa ii dam ww sa ii inchidem gura sa nu cumva sa ne tradaze, sau stiu eu la ce v-ati gandit voi; bine la noi se poate ca noi n-am fost echipa, inainte de ww-uri toata lumea stia cine ia ww, ce strategie avem, apoi brusc s-au trezit 2-3 ca vor ww si s-a ***** toata treaba, exact cu cateva zile inainte sa apara.

Si acu pentru maciucarul, sper ca ai realizat ca travianul e joc de echipa, scrie si cand te loghezi: "TRAVIAN - jocul multiplayer de strategie", daca era single player castigam eu :)))).

Una peste alta Enyo/Lords nu au fost niciodata echipa, poate pe final au fost sa zicem un 70%, sa nu mai zic EOL SW/EOL SE meta.In afara de cativa din SE care au inteles ca nu conteaza ce ww castiga important e sa scrie EOL pe el, restul au vazut in EOL SW un adversar, un partener de intrecere si nu stiu de ce? Probabil ca sw s-a batut cu mai toti lasandu-i pe ei sa faca armate, def, dandu-le artefacte dupa ce postasu l-a pierdut si altele.
    Bine, chesita cu meta EOL pe doua cadrane o sa imi fie invatatura de minte daca cumva voi mai juca.

Oricum aici e si meritul vostru (celor din nord) care viseaza Lords si noaptea si care au bagat o gramda de strambe celor veniti de pe s7 sau celor din SE, v-a reusit.Oricum nu ati batut Lords, ati batut EOL, inca o data felicitari si "vacanta/odihna placuta" si poate in astea 2 luni sau cat o sa fie pauza ma uitati :))) ca multi ma viseaza din nord sau sunt cu l-g/Killuminati in gura sau tastand.

lexy's Avatar
    Data înregistrării
    07.05.2007

Implicit

A fost o placere sa stau cu ochii pe voi si sa incerc sa tin jocul cat mai curat! Succes celor care jucati pe noua runda si nu faceti prostioare!
    Regulile jocului

Man and Woman - Victor Hugo - o poezie care merita citita ;)

>> DARE !!!

Pagina 85 din 85 PrimulPrimul ... 3575838485

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: Serverul 3 - Runda a VI-a
    Postat de Nicole în forumul s3.travian.ro
    Răspunsuri: 9
    Ultimul mesaj: 28.08.2014, 20:27:21
  2. Serverul 2 - Runda a VII-a
    Postat de Nicole în forumul s2.travian.ro
    Răspunsuri: 88
    Ultimul mesaj: 12.02.2014, 15:06:09
  3. Serverul 2 - Runda a VI-a