Pagina 2 din 82 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 817

Subiect: S5- Runda a V-a

Negustor daiwa's Avatar
    Data înregistrării
    25.08.2009
    Locație
    Turda sau la pescuit

Implicit

uite ca am gasit intre timp :d

Jucător(i) Alianță Populație Sate
    1. Alinus111 NW 46841 45
    2. shimano SV WW 43496 47
    3. Bizar NW 27496 29
    4. bobelus NW 25026 31

În final, "Natari" a domnit cel mai întins imperiu fiind urmat de "Alinus111" și "shimano".

asa era mesajul de final,il mai am doar partial.

Consul jiji52's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de amy_creatza Vizualizare mesaj
    atunci pe locu 4 la populatie..e ciudat sa fie natarii pe primul loc,parca nu erau cosiderati ca jucator:D
    Dragi jucători,
    soarele stă să răsară și muncitorii metropolei *NW WW* continuă să muncească la Minunea Lumii. În jurul orei ??:?? un muncitor a terminat cea mai mareață și ambițioasă clădire din istoria Travian, de la decăderea Imperiului Natarilor.
    Minunea Lumii Împreună cu alianța "NW", "bobelus" a fost primul care a terminat construcția folosind milioane de resurse și sângele a sute de mii de trupe pentru a o proteja, astfel este desemnat "câștigător în această eră".
    În final, "Natari" a domnit cel mai întins imperiu fiind urmat de "Alinus111" și "shimano".
    Cititi inainte de a sterge semnatura
    http://forum.travian.ro/showthread.p...t-al-forumului

exEchipa amy_creatza's Avatar
    Data înregistrării
    22.02.2008
    Locație
    brasov

Implicit

multumesc tuturor,aveam nevoie de aceste informatii ca sa updatez topicul : http://forum.travian.ro/showthread.p...mp-castigatori
    sper sa nu fi gresit nimic

Consul jiji52's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de amy_creatza Vizualizare mesaj
    multumesc tuturor,aveam nevoie de aceste informatii ca sa updatez topicul : http://forum.travian.ro/showthread.p...mp-castigatori
    sper sa nu fi gresit nimic
    Ca o sugestie, pe pagina 2 la final scrie cand apar artefactele si planurile pentru serverele T3.6, nu si T4
    Cititi inainte de a sterge semnatura
    http://forum.travian.ro/showthread.p...t-al-forumului

Fermier
    Data înregistrării
    16.09.2007

Implicit

Sincer nu imi vine sa cred ca e versiune t 3.6.
    Aveam de gand sa intru pe s5 avand in vedere ca am participat la toate cele 4 servere de pana acum.
    Dar dupa ce serverul anterior, am experimentat t 4, am ajuns la concluzia ca versiunea t 3.6 nu se merita din multe puncte de vedere, fiind net inferioara versiunii t 4.
    De-a lungul vremii S5 a fost serverul vostru de test (ca sa nu zic bataie de joc), multe chestii implementate aici nefiind pe nici un alt server ro.
    Acum faceti la fel, serverul restartat fara nici un fel de publicitate pe pagina principala, pe versiune inferioara. S-a facut vreun sondaj cu dorintele jucatorilor sau cum s-a decis sa se restarteze pe aceasta versiune inferioara?

Din pacate pentru travian, nu vad nici un motiv pentru care sa intru pe acest server, desi ar fi avut toate argumentele sa imi refac echipa de joc. Nu sunt singurul jucator care gandeste asa.
    Oricum se va vedea cat de buna e decizia cand la final de server vor fi sub 400-500 conturi (tineti cont ca acum sunt zeci de conturi de aur/multiacc + delete-urile pe timpul verii si dupa aparitia artefactelor de viteza).

Marius

Artizan
    Data înregistrării
    22.06.2009

Implicit

@marius: eu sustin t3.6! consider ca t4 este o bataie de joc, prea desenata. ori ma joc travian ori ma uit la desene animate?! sau ai descoperit ca acum daca poti sa bagi aur esti in frunte si nu mai conteaza asa de mult stiinta jocului (desi tu erai printre jucatorii buni ai svr)?

Negustor daiwa's Avatar
    Data înregistrării
    25.08.2009
    Locație
    Turda sau la pescuit

Implicit

Citat În prealabil postat de MarsMely Vizualizare mesaj
    De-a lungul vremii S5 a fost serverul vostru de test (ca sa nu zic bataie de joc), multe chestii implementate aici nefiind pe nici un alt server ro.
    poi a mai inceput un test :D

Negustor fanezu's Avatar
    Data înregistrării
    12.03.2007

Implicit

Citat În prealabil postat de MarsMely Vizualizare mesaj
    Sincer nu imi vine sa cred ca e versiune t 3.6.
    Aveam de gand sa intru pe s5 avand in vedere ca am participat la toate cele 4 servere de pana acum.
    Dar dupa ce serverul anterior, am experimentat t 4, am ajuns la concluzia ca versiunea t 3.6 nu se merita din multe puncte de vedere, fiind net inferioara versiunii t 4.
    Acum faceti la fel, serverul restartat fara nici un fel de publicitate pe pagina principala, pe versiune inferioara. S-a facut vreun sondaj cu dorintele jucatorilor sau cum s-a decis sa se restarteze pe aceasta versiune inferioara?

Din pacate pentru travian, nu vad nici un motiv pentru care sa intru pe acest server, desi ar fi avut toate argumentele sa imi refac echipa de joc. Nu sunt singurul jucator care gandeste asa.
    Oricum se va vedea cat de buna e decizia cand la final de server vor fi sub 400-500 conturi (tineti cont ca acum sunt zeci de conturi de aur/multiacc + delete-urile pe timpul verii si dupa aparitia artefactelor de viteza).

Marius
    e putin ciudat mesajul tau. versiunea t4 se poate juca pe multe servere. sa joci 3.6 e aproape un privilegiu :)
    singura problema, e ca nu au anuntat mai din timp. ca-s putine conturi e alta poveste. jocul e in cadere libera. eu cred ca singura solutie de a avea parte de un server tare, e un restart de 3.6 anuntat din timp.

t4 e bambilici. parerea mea.
    argumente:
    - unii fac abuz de gold, iar avansul pe care-l iau e considerabil
    - dacii si-au pierdut jucaria numita "fulgerii" (acum automat trupele de atac sunt upgradate si la def, mult mai greu sa le prinzi in offside)
    - sa cuceresti o extinsa a devenit aproape imposibil (tablitele legii)
    - costa mai mult sa dai fakeuri (20+1 trupe).
    - eroul are forta mult prea mare (vezi primul punct). nu mai ai nevoie de def personal ptr intercalari, bagi eroul tunat.
    - grafica-i puerila, pagina se incarca mai greu
    - consum normal la ww, def mai subtire, iar wwurile pica mai usor, deci chin mai lung la final, ptr ww builderi.
    - pozitia satelor de natari. nu am inteles de ce le baga acolo. in fine, se pot face strategii, etc. insa cat e harta de mare, 400x400, ar trebui sa se ingramadeasca toti in centru, daca vor sa sprijine consistent ww-urile

si sunt sigur ca mai sunt, nu-mi trec acum prin minte..
    Ultima modificare efectuată de fanezu; 25.01.2012 la 22:08:51.
    Soldier of ARES, we don't die we multiply!
    APACHE, we ride, we ride, we ride...Apaches are warriors, not farmers.
    Ragnarok's Chosen Ones. You cannot impress us!
    AEGIS, one arm, one sword, one shield: one team.

Fermier
    Data înregistrării
    16.09.2007

Implicit

Citat În prealabil postat de Top 10 Vizualizare mesaj
    @marius: eu sustin t3.6! consider ca t4 este o bataie de joc, prea desenata. ori ma joc travian ori ma uit la desene animate?! sau ai descoperit ca acum daca poti sa bagi aur esti in frunte si nu mai conteaza asa de mult stiinta jocului (desi tu erai printre jucatorii buni ai svr)?
    Salut Stefan, indiferent daca grafica e prea desenata sau prea copilaroasa, sa nu uitam ca prin grafica atragi in principal jucatorii. Pana la urma, ai nevoie de jucatori cat mai multi ca sa fie jocul mai interesant.
    Pentru mine personal, grafica e ok, e mai slefuita.
    Eu nu am fost niciodata gold abuser:-). Pe naamah am cheltuit serverul trecut 800 aur tot serverul, in conditiile in care pe t 3.6 bagam cam 2.500 aur pe server. Pe t 4 poti luca lejer fara sa bagi un cent in joc (chiar si fara sa faci conturi de aur).

Fermier
    Data înregistrării
    16.09.2007

Implicit

Citat În prealabil postat de daiwa Vizualizare mesaj
    poi a mai inceput un test :D
    Ar fi interesant sa se posteze undeva toate specificatiile tehnice pentru acest s5 t3.6, ca sa nu se trezeasca cei care sunt intrati, ca apar noi reguli pe la mijlocul serverului:-D.

Pagina 2 din 82 PrimulPrimul 12341252 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 03:44:01
  2. S7 - Runda III
    Postat de Nicole în forumul s7.travian.ro
    Răspunsuri: 12
    Ultimul mesaj: 04.05.2013, 16:41:33
  3. :: diplomație :: ROX - Runda XII
    Postat de Nicole în forumul speed.travian.ro