Pagina 3 din 82 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 21 la 30 din 817

Subiect: S5- Runda a V-a

Fermier
    Data înregistrării
    05.02.2011

Implicit

Salut,

In primul rand subscriu la parerea lui Marius. Restartul prea rapid si versiunea sunt cele 2 mari motive pentru care nucleul LORDS/NW nu se reface pe editia a V-a a s5, de aceasta data ii lasam pe altii sa se distreze. Sunt 2 caracteristici ale t4 care pe mine personal ma fac sa nu mai joc sub nici o forma versiunea clasica, si anume:

- lista de ferme
    - posibiltatea de a face armata mult mai mare decat in versiunea clasica, asta in conditiile in care t4 scurteaza serverul cu aproximativ 40 de zile; vezi aparitia satelor de natari la 260 zile + inca 3 saptamani pentru aparitia planurilor in t3.5 vs aparitia planurilor la 240 zile in t4.

Inafara de favorizarea clara a celor care folosesc gold in cantitati industriale, incarcarea greoaie a paginii si consumul normal de hrana al trupelor pe ww, nu vad alte dezavantaje. La aceste aspecte chiar mai trebuie lucrat si in acest sens asteptam imbunatatiri in viitoarele versiuni 4.1, 4.2, etc.

La restul aspectelor enumerate de fanezu, fostul server s5 le-a infirmat pe toate.

- S-au cucerit extinse, cu tot cu tablite.
    - S-au prins trupe in depozite si cu fulgeri si cu imperatoris.
    - Referitor la fakeuri, cine are 100k trupe isi permite sa dea oricat de multe fakeuri fara nici o problema, nu e vina versiunii ca unii nu sunt capabili sa scoata suficient de multe trupe. Defavorizarea mediocritatii nu poate fi considerata un minus in nici o versiune.
    - Referitor la intercalari, un atacator capabil nu lasa spatii intre valuri, deci nu se pune problema de intercalari ci de modul in care stii sa ataci
    - Deful la ww este influentat in primul rand de numarul de sustinatori ai ww-ului respectiv si de calitatea defenderilor. Consumul de crop are o influenta secundara dar o echipa de ww capabila si activa va stii sa se organizeze in asa fel incat sa nu moara trupe de foame.

Concluzionand, un jucator bun si activ face orice vrea el in orice versiune, dar ceea ce face diferenta intre t3.5 si t4 este timpul consumat cu diverse actiuni din joc. Ca fost lider de alianta, prefer totusi o versiune in care cu un singur click imi pleaca toate raidurile si care imi asigura timp si de dezvoltarea contului personal si de organizarea aliantei, in detrimentul uneia in care trebuie sa sacrific una din ele mai mult sau mai putin.

Carmen
    Eu cred in Mos Craciun.

Negustor fanezu's Avatar
    Data înregistrării
    12.03.2007

Implicit

da, se poate face armata mai mare pe T4, doar exista coifurile pacii :)
    insa pe serverele ro terminate, armatele de atac scoase nu au egalat pe cele scoase pe serverele 3.6. pana acum, cel putin.

asta am si spus, la final, defensiva pe ww-uri nu va face fata atacatorilor. si ma refer la un server competitiv, nu cum a fost ultimul ro5. sub 4 mil consum crop nu prea poate fi considerat def decent. iar acesta e greu de hranit de la distanta. indiferent cat de dedicati sunt oamenii (totusi putini, in tendinta ultimelor servere ro).

daca va place T4, de ce nu ati intrat pe x2.com? acolo-i bataia pestelui, aici e divizia b. haideti acolo, cred ca putem face rost de conturi, sa vedem cum tineti pasul cu gold putin :)
    Soldier of ARES, we don't die we multiply!
    APACHE, we ride, we ride, we ride...Apaches are warriors, not farmers.
    Ragnarok's Chosen Ones. You cannot impress us!
    AEGIS, one arm, one sword, one shield: one team.

Meșteșugar Lord Dark's Avatar
    Data înregistrării
    29.09.2009
    Locație
    Bacau

Implicit

Citat În prealabil postat de ibr&scroafa Vizualizare mesaj
    Salut,

In primul rand subscriu la parerea lui Marius. Restartul prea rapid si versiunea sunt cele 2 mari motive pentru care nucleul LORDS/NW nu se reface pe editia a V-a a s5, de aceasta data ii lasam pe altii sa se distreze.
    Adica asteptati restartul ts4 ?

Negustor daiwa's Avatar
    Data înregistrării
    25.08.2009
    Locație
    Turda sau la pescuit

Implicit

Deja sunt elemente noi :d
    -pe fostul t3,6 era adunarea limitata (nu puteai da fake mai multe decat nivelul adunari)
    -este limita de pushing (doar de la pop 40 poti trimite)

si sunt sigur ca mai sunt dar nu le-am descoperit pana acum :P

elementele ce mi-au placut pe t4 au fost:
    -eliminarea conturilor spion un cont spion era aproape inutil .nu mai putea oferi decat masul si daca sunt on jucatorii
    -sistemul de farming
    -aveai ce farma (satele natare) .acum din 1000 conturi pe server nu au ce farma 10 jucatori dupa ce apar armate
    amandoua variantele au bune si rele sar putea face din amandoua o varianta buna
    Ultima modificare efectuată de daiwa; 26.01.2012 la 16:55:25.

Negustor Wlad's Avatar
    Data înregistrării
    23.08.2009
    Locație
    porc homless caut cocina si troc

Implicit

deci pana la urma cate conturi sunt logate pe server ?

Negustor daiwa's Avatar
    Data înregistrării
    25.08.2009
    Locație
    Turda sau la pescuit

Wink

Citat În prealabil postat de Wlad Vizualizare mesaj
    deci pana la urma cate conturi sunt logate pe server ?
    1214. cu tot cu MH

Negustor daiwa's Avatar
    Data înregistrării
    25.08.2009
    Locație
    Turda sau la pescuit

Implicit

Citat În prealabil postat de ibr&scroafa Vizualizare mesaj
    Salut,

Restartul prea rapid si versiunea sunt cele 2 mari motive pentru care nucleul LORDS/NW nu se reface pe editia a V-a a s5................................................ .................................................. ......

Concluzionand, un jucator bun si activ face orice vrea el in orice versiune,

Carmen
    dupa ce jucatori am vazut ca sau inscris inclin sa cred ca mai este un motiv

ei na , nu chiar orice vrea

Artizan
    Data înregistrării
    22.06.2009

Implicit

@guitz-scroafa:ma bucur ca te-ai distrat si tu 1 svr cand nu a mai intrat fisc, pt ca in rest 2 runde ai avut doar dezamagiri... ce sa iti fac, mai ai de invatat!!

@ Marius: poate ca ai si tu dreptatea ta. eu am jucat t4 2 sapt si mi s-a acrit. de atunci sunt in pauza totala. apreciez la tine ca mereu spuneai ca te lasi si nicidoata nu reuseai:))

Negustor fanezu's Avatar
    Data înregistrării
    12.03.2007

Implicit

Citat În prealabil postat de daiwa Vizualizare mesaj
    1214. cu tot cu MH
    care-i ferma :D
    Soldier of ARES, we don't die we multiply!
    APACHE, we ride, we ride, we ride...Apaches are warriors, not farmers.
    Ragnarok's Chosen Ones. You cannot impress us!
    AEGIS, one arm, one sword, one shield: one team.

Negustor daiwa's Avatar
    Data înregistrării
    25.08.2009
    Locație
    Turda sau la pescuit

Implicit

Eu,clar! :D

Pagina 3 din 82 PrimulPrimul 123451353 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48