Vizualizare rezultate sondaj: Ce versiune ati dori sa fie viitorul S1?

Votanți
59. Nu poți vota în acest sondaj
  • T3,6

51 86,44%
  • T4

8 13,56%
Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 52

Subiect: Viitorul s1

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de Homeless Vizualizare mesaj
    Faza e ca dupa restartul s5 in varianta t3,6 si numarul mic de inscrieri si jucatori nu cred ca vor mai restarta s1 in varianta t 3,6
    1.s5 nu a fost anuntat, promovat, nu au aparut informatii la stiri.(multi daca nu se baga din prima, a doua zi nu mai intra)
    2.perioada in care s-a resetat e total nepotrivita, artefactele vor aparea in vara cand lumea e in concediu, ww-urile in jurul sarbatorilor de iarna.

Cam astea sunt motivele principale pentru care nu s-a inscris lumea acolo, in plus cei care prefera serverul clasic erau deja pe s1.Daca de exemplu s5 s-ar fi resetat sa zicem prin 20-30 aprilie dupa Paste, era debandada pe el.Minim 5k jucatori garantat.
    Prin "politica" celor care administreaza travianul presupun ca asta se vrea, sa indeparteze jucatorii vechi.

Citat În prealabil postat de Homeless Vizualizare mesaj
    Renteaza pentru ei popularitate/ gold, daca aveai un 6k inscrieri atunci poate restartau si s1, dar cum s5 e serverul cu cei mai putini jucatori inscrisi atunci sunt slabe sanse sa-l restarteze versiune t3,6.
    S4 e ultimul server restartat si are 4900 de playeri asta spune cam tot. Eu am votat t3,6 la rugamintea unor prieteni dar sunt sanse mici sa se restarteze t3,6. e simplu vreti clasic veniti pe s5 :)
    Ti-am explicat mai sus de ce pe s5 sunt 2k jucatori.Tu trebuia sa votezi ce vrei, nu ce te roaga prietenii.
    Cat despre gold....pe un server t4 se poate face destul de usor gold fara sa fii nevoit sa il bagi (sms/card) si se fura la greu, acolo cei care joaca pe bune nu intra fara cateva conturi pe care sa-si faca argint si sa il tranfere pe contul principal, sau daca nu joaca pe serverul respectiv transfera argintul cuiva care e dispus sa ii bage gold pe alt server, sa zicem la 70% din valoarea argintului.
    In plus 4k jucatori da?
    Eu nu am vazut versiune de t4 pe care sa nu pice ww-urile toate macar o data la 0, nu am vazut ww pe care sa fie mai mult de 2 mil defense, se joaca la ww-uri 2-3 luni lejer.Si totusi sunt 4k jucatori da?
    In nv ati fost cati? 1000? Si ati avut 7-8 milioane.
    Sa nu mai zic ca nu poti face o actiune cum trebuie de atac, ai dat 200 fakes, deja ai 4000 trupe in minus :))).

Daca desenele animate o sa fie viitorul travianului atunci nu multumesc, pentru ca ma gandesc cu groaza la urmatoarea versiune T4,5 sa zicem pe care mi-o imaginez ceva de genul:

-1000 gold pentru optiunea "goldSpy activat" (pe toata durata serverului) - inlocuieste artefactul de spioni; (pentru celelalte artefacte nu exista nici o optiune, exista deja coifuri, cizme etc).
    -100 gold pentru a primi 100k defense de la natari instant, pentru 200k defense-200 gold, pentru 300k defense-300 gold, ....; (se poate folosi 1x pe luna, nu merge pe satul de natari).
    -75 gold pentru un atac instant; (full options dus-intors instant 100 gold).
    -50 gold cerere de intercalare la natari, merge chiar si in secunda;
    -consumul pe ww dublu, dar atentie pentru 20 gold beneficiezi de 10 mil crop;(fara numar merge).
    -plusul 50 gold pe saptamana, in el ai inclus pe langa ce e acum si farm machine-ul si botul ala de construieste singur, muta resurse etc.;
    -e aur, e argint, lipseste bronzul; trebuie sa fie bun si ala la ceva...
    -un hambar/granar extins 50 gold;
    -2 gold pentru a se putea face instant trupe in cazarma; (1 ora in cazarma=2 gold).
    -3 gold pentru a se putea face instant trupe in grajd; (1 ora in grajd=3 gold).
    -5 gold pentru a se putea face instant trupe in atelier; (1 ora in atelier=5 gold).
    -cladire noua: altarul; (faci jertfa de 100 gold si iti va da 20% din armata tocmai pierduta, "jertfa" e valabila doar pentru infanterie/cavalerie si merge doar pana la aparitia natarilor).

-"Bucuria noobilor nepretuita, pentru celelalte acceseaza meniul plus."; (motto-ul versiunii).

In fine, radem si glumim dar cateva idei de mai sus poate o sa le vad implementate.

Meșteșugar
    Data înregistrării
    06.05.2009
    Locație
    Romania si asta imi ocupa tot timpul

Implicit

Nu te pot contrazice in cea ce spui cu exceptia a doua chestiuni:
    1- in vara natarii poarta pantaloni scurti si maieu cu gaurele in loc de armuri, deci scade puterea defensiva pe artefacte
    2-de sarbatori natari sunt prinsi in frenezia cumparaturilor si fug cu toti in mall, deci iei mai usor ww-ul

Consul jiji52's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2010

Implicit

Citat În prealabil postat de l-g Vizualizare mesaj
    ...
    cu groaza la urmatoarea versiune T4,5 sa zicem pe care mi-o imaginez ceva de genul:

-1000 gold pentru optiunea "goldSpy activat" (pe toata durata serverului) - inlocuieste artefactul de spioni; (pentru celelalte artefacte nu exista nici o optiune, exista deja coifuri, cizme etc).
    -100 gold pentru a primi 100k defense de la natari instant, pentru 200k defense-200 gold, pentru 300k defense-300 gold, ....; (se poate folosi 1x pe luna, nu merge pe satul de natari).
    -consumul pe ww dublu, dar atentie pentru 20 gold beneficiezi de 10 mil crop;(fara numar merge).
    -plusul 50 gold pe saptamana, in el ai inclus pe langa ce e acum si farm machine-ul si botul ala de construieste singur, muta resurse etc.;
    -2 gold pentru a se putea face instant trupe in cazarma; (1 ora in cazarma=2 gold).
    -5 gold pentru a se putea face instant trupe in atelier; (1 ora in atelier=5 gold).
    -cladire noua: altarul; (faci jertfa de 100 gold si iti va da 20% din armata tocmai pierduta, "jertfa" e valabila doar pentru infanterie/cavalerie si merge doar pana la aparitia natarilor).

-"Bucuria noobilor nepretuita, pentru celelalte acceseaza meniul plus."; (motto-ul versiunii).

In fine, radem si glumim dar cateva idei de mai sus poate o sa le vad implementate.
    S-ar putea sa fii cu adevarat un vizionar. Si eu cred ca o parte din ideile expuse ar putea sa apara in desfasurarea jocului candva. In fond, profitul face regula.
    Ultima modificare efectuată de jiji52; 05.04.2012 la 10:44:54.
    Cititi inainte de a sterge semnatura
    http://forum.travian.ro/showthread.p...t-al-forumului

Fermier
    Data înregistrării
    13.11.2008

Implicit

T3.6 Clar
    Prea multe desene animate pe restul serverelor

Artizan
    Data înregistrării
    10.10.2009

Implicit

Am votat pentru T3.6 insa nu cred se va tine conta de dorinta noastra!
    l-g face o analiza pertinenta, in plus cred ca aparitia S5-ului a fost o mica reparatie morala pentru cei care jucau pe S7
    Cred ca S5-ul va arata prin vara/toamna ca trecutul S1;
    probabil ca va creste numarul jucatorilor reali pe urmatorul S1 daca va fi tot vers.T3.6:
    -o parte din cei care joaca acum pe S5 automat isi vor face cont si pe S1;
    -plus ca unii din vechii jucatori care au renuntat la travian or sa reintre in joc pentru ca probabil va fi ultimul server romanesc clasic. Vrem nu vrem totusi S1 este "regina" serverelor romanesti.
    Probabil ca versiunea T4,5 a "varianta l-g" probabil ca va fi preambulul lui 5 in care 100% desenele animate vor fi 3D
    Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
    George Orwell
    s1ro-s6ro lord d

Negustor Wlad's Avatar
    Data înregistrării
    23.08.2009
    Locație
    porc homless caut cocina si troc

Implicit

l&g ...asta e unul din cele mai bune posturi ale tale .....

iei ban sigur! :))

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit

Citat În prealabil postat de Wlad Vizualizare mesaj
    l&g ...asta e unul din cele mai bune posturi ale tale .....
    iei ban sigur! :))

Sa nu exageram, eventual o sa imi scrie pe private daca mai am alte propuneri pentru T4,5.Ce naiba tu crezi ca asa usor se ia ban?

Fermier
    Data înregistrării
    28.02.2009

Implicit

Citat În prealabil postat de l-g Vizualizare mesaj
    1.s5 nu a fost anuntat, promovat, nu au aparut informatii la stiri.(multi daca nu se baga din prima, a doua zi nu mai intra)
    2.perioada in care s-a resetat e total nepotrivita, artefactele vor aparea in vara cand lumea e in concediu, ww-urile in jurul sarbatorilor de iarna.

Cam astea sunt motivele principale pentru care nu s-a inscris lumea acolo, in plus cei care prefera serverul clasic erau deja pe s1.Daca de exemplu s5 s-ar fi resetat sa zicem prin 20-30 aprilie dupa Paste, era debandada pe el.Minim 5k jucatori garantat.
    Prin "politica" celor care administreaza travianul presupun ca asta se vrea, sa indeparteze jucatorii vechi.

Ti-am explicat mai sus de ce pe s5 sunt 2k jucatori.Tu trebuia sa votezi ce vrei, nu ce te roaga prietenii.
    Cat despre gold....pe un server t4 se poate face destul de usor gold fara sa fii nevoit sa il bagi (sms/card) si se fura la greu, acolo cei care joaca pe bune nu intra fara cateva conturi pe care sa-si faca argint si sa il tranfere pe contul principal, sau daca nu joaca pe serverul respectiv transfera argintul cuiva care e dispus sa ii bage gold pe alt server, sa zicem la 70% din valoarea argintului.
    In plus 4k jucatori da?
    Eu nu am vazut versiune de t4 pe care sa nu pice ww-urile toate macar o data la 0, nu am vazut ww pe care sa fie mai mult de 2 mil defense, se joaca la ww-uri 2-3 luni lejer.Si totusi sunt 4k jucatori da?
    In nv ati fost cati? 1000? Si ati avut 7-8 milioane.
    Sa nu mai zic ca nu poti face o actiune cum trebuie de atac, ai dat 200 fakes, deja ai 4000 trupe in minus :))).

Daca desenele animate o sa fie viitorul travianului atunci nu multumesc, pentru ca ma gandesc cu groaza la urmatoarea versiune T4,5 sa zicem pe care mi-o imaginez ceva de genul:

asa..hai ca imi place noua versiune:))
    Serv 2-Alb si Negru
    Serv1 -DerRitter
    Serv1-Exotica

Implicit

Ce versiune ati dori sa fie viitorul S1?

T3,6

Artizan IonitzaM's Avatar
    Data înregistrării
    06.06.2010
    Locație
    targoviste

Implicit

t 3.6...Noua versiune mi se pare o porcarie.
    Nu pune gheata pe sufletul meu fierbinte ca tot ce-mi faci mie iti faci tie tine minte!Binele meu e si binele tau,daca tu intelegi, nu o sa mai fie greu mi s-a acrit sa tot vorbesc de parte,ia tu viata mea si fa-ti parte…intelegi?;)

Pagina 2 din 6 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Travian: Legends – O nouă opțiune în viitorul apropiat
    Postat de CM Yaenara în forumul Anunțuri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 28.02.2016, 20:55:58

Reguli de postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți posta răspunsuri
  • Nu poți posta atașamente
  • Nu-ți poți edita mesajele
  •