Pagina 3 din 18 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 21 la 30 din 180

Subiect: S1 - Runda VI

Artizan
    Data înregistrării
    15.05.2009

Implicit Re: S1 - Runda VI

@LG...asa parca zicea Vali si anul trecut si nu a fost sa fie. Nu-I nimic apare Heart of the Swarm si probabil o sa ma alatur si eu lui Coke si Tirex. Duc lipsa adrenalinei, a calculelor in miez de noapte, a ceasului pus sa dau fake la 04:23:12 (Nu te uit sa stii :)) ) Si 4 asta ar fi misto de jucat in echipa cum trebuie in zona gri....dar nu mai ai cu cine. Adevarul e ca generatiile se schimba, frumusetea jocului de altadata a fost inlocuita de ceea ce avem azi. Joc vai mama lui, forum idem. Noroc ca se mai aprind spiritele old-timer-ilor ca altfel...ar taia aia din Germania si forumul din lipsa de activitate. BTW: Ma bucur sa va "Citesc" sanatosi.
    Powered by passion

Lords S1-II/III/IV

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Citat În prealabil postat de Lungul Vizualizare mesaj
    @LG...asa parca zicea Vali si anul trecut si nu a fost sa fie. Nu-I nimic apare Heart of the Swarm si probabil o sa ma alatur si eu lui Coke si Tirex. Duc lipsa adrenalinei, a calculelor in miez de noapte, a ceasului pus sa dau fake la 04:23:12 (Nu te uit sa stii :)) ) Si 4 asta ar fi misto de jucat in echipa cum trebuie in zona gri....dar nu mai ai cu cine. Adevarul e ca generatiile se schimba, frumusetea jocului de altadata a fost inlocuita de ceea ce avem azi. Joc vai mama lui, forum idem. Noroc ca se mai aprind spiritele old-timer-ilor ca altfel...ar taia aia din Germania si forumul din lipsa de activitate. BTW: Ma bucur sa va "Citesc" sanatosi.

Da, anul trecut a zis ca incearca sa lase s1 in t3,6, din pacate nu s-a reusit si au facut 5-ul in aceasta versiune.
    T4 e frumos gandit, e geniala chestia cu zona gri, consumul normal pe ww si fake-urile 19 + 1.Dar din pacate are multe minusuri si asta datorita lacomiei.Unele item-uri sunt de-a dreptul penibile.Daca inteleg folosirea unei armuri la erou, a cizmelor, pintenilor, unei arme in mana, itemele de genul:
    -galeta cu apa;
    -opere;
    -bandaje;
    -pergamente.
    nu le vad rostul, decat acela de a aduce profit.

Nu oricine isi poate permite sa cumpere opera de arta cu cateva zeci de gold, sau pergamente.Ai "norocul" sa prinzi un gold abuser langa tine, te-ai scos, te face doar cu eroul (pompand in el pergamente, galeti de apa, arme, armuri) dupa care te catapulteaza.

Lasand t4-ul la o parte, eu sunt ferm convins ca o sa apara un t3,6 pe .ro si din ce am auzit si s3.com se va reseta in aceeasi versiune in maxim o luna.
    Cat despre ora aia de fake, asa a trebuit sa lansezi? :))))
    Las' ca nu e stres, cand ma gandesc ce am facut serverul trecut cu pogu, un fake la o ora de genul e pistol cu apa.

Artizan
    Data înregistrării
    25.02.2010
    Locație
    Sub o cleoamba verde si-un chetroi vulcanic

Citat În prealabil postat de l-g Vizualizare mesaj
    Da, anul trecut a zis ca incearca sa lase s1 in t3,6, din pacate nu s-a reusit si au facut 5-ul in aceasta versiune.
    T4 e frumos gandit, e geniala chestia cu zona gri, consumul normal pe ww si fake-urile 19 + 1.Dar din pacate are multe minusuri si asta datorita lacomiei.Unele item-uri sunt de-a dreptul penibile.Daca inteleg folosirea unei armuri la erou, a cizmelor, pintenilor, unei arme in mana, itemele de genul:
    -galeta cu apa;
    -opere;
    -bandaje;
    -pergamente.
    nu le vad rostul, decat acela de a aduce profit.

Nu oricine isi poate permite sa cumpere opera de arta cu cateva zeci de gold, sau pergamente.Ai "norocul" sa prinzi un gold abuser langa tine, te-ai scos, te face doar cu eroul (pompand in el pergamente, galeti de apa, arme, armuri) dupa care te catapulteaza.

Lasand t4-ul la o parte, eu sunt ferm convins ca o sa apara un t3,6 pe .ro si din ce am auzit si s3.com se va reseta in aceeasi versiune in maxim o luna.
    Cat despre ora aia de fake, asa a trebuit sa lansezi? :))))
    Las' ca nu e stres, cand ma gandesc ce am facut serverul trecut cu pogu, un fake la o ora de genul e pistol cu apa.
    @lunganu-nu ai tu bre inima aia neagra sa iesi de pe ro1,de curiozitate o sa stai si o sa belesti ocheanele pe el cam cum fac eu amu(desi fie vb intre noi as beli pe careva pe server dar cum lancierii mei decedara azi noapte....pfff....stai bre ca nu merge sa atac cu ei la dracu)
    @l-g -auzi bre,tu esti mana aia criminala care mi-a ucis maretul meu deff intr-o actiune subversiva prin vecini?te pun la plata sa-mi coc porumbu de nu!!!da-o bre pe veresie ca taman ce imi faceam calculiciu ca termin plin de glorie si de deff sv asta si nah ...zisai pa azi noapte la camile(bine ca io vazui abia la amiaz ca decedara )
    hmm.....daca stau bine si ma gandesc o meritara da-i incolo de chitrosi,ieri le-am spus sa isi cumpere toti toale de erou da ei nu si nu ca este scumpe.sa le fie lancia usoara !
    bre lungane cine incinge spiritele pe acilea?asta e question no 1
    si no 2 -nu sti bre de ce apare la je la postari chestia cu ,,mesaj editat" sau atentie la limbarnita?hmm....pana mea,o fi vreu bug bre si pe acilea?

Ultima modificare efectuată de nasty boy; 11.02.2013 la 21:40:21.

Negustor fanezu's Avatar
    Data înregistrării
    12.03.2007

Citat În prealabil postat de l-g Vizualizare mesaj
    T4 e frumos gandit, e geniala chestia cu zona gri, consumul normal pe ww
    da-mi voie sa te contrazic. versiunea actuala a cam terminat competitia. o echipa inchegata poate castiga serverul din primele luni. face legea-n zona gri si aia e. acum batalia se duce intr-o zona si se doarme in rest. cine nu are sate-n zona gri e iesit din cursa ww-urilor. asta pe un server animat, nu cum sunt in prezent serverele ro (aflate fara exceptie in hiberbanare).
    comparativ, pe varianta 3.6 puteau sa apara mereu surprize, iar castigatorul putea fi decis doar in ultimele saptamani (un exemplu frumos, daca tot traim din amintiri este bunicutzu - ca tot suntem pe sectiunea ro1).
    Soldier of ARES, we don't die we multiply!
    APACHE, we ride, we ride, we ride...Apaches are warriors, not farmers.
    Ragnarok's Chosen Ones. You cannot impress us!
    AEGIS, one arm, one sword, one shield: one team.

Artizan
    Data înregistrării
    25.02.2010
    Locație

Citat În prealabil postat de fanezu Vizualizare mesaj
    da-mi voie sa te contrazic. versiunea actuala a cam terminat competitia. o echipa inchegata poate castiga serverul din primele luni. face legea-n zona gri si aia e. acum batalia se duce intr-o zona si se doarme in rest. cine nu are sate-n zona gri e iesit din cursa ww-urilor. asta pe un server animat, nu cum sunt in prezent serverele ro (aflate fara exceptie in hiberbanare).
    comparativ, pe varianta 3.6 puteau sa apara mereu surprize, iar castigatorul putea fi decis doar in ultimele saptamani (un exemplu frumos, daca tot traim din amintiri este bunicutzu - ca tot suntem pe sectiunea ro1).
    si zici matale ca bunicutzu a fost decis castigator pe ultima suta de metri?pfiii....atunci da-mi voie bre sa te contrazic eu
    bunicutzu era destinat sa castige dar nu au stiut multi treaba asta deci matale nu ai toate informatiile.
    pe ultima suta de metri acolo a mai contat doar defensiva masiva mutata elegant,fara tam tam si egoism,in rest bunicutzu avea din start tot ce ii trebuia ca sa castige......
    ale dreaq si culisele astea......imbarligate mai sunt unele chestiuni...ptiu

Artizan
    Data înregistrării
    10.10.2009

Citat În prealabil postat de ciortanel Vizualizare mesaj
    ......ale dreaq si culisele astea......imbarligate mai sunt unele chestiuni...ptiu
    aiurea!
    eu nu cred in chestiile astea de culise!
    Ultima modificare efectuată de macaron; 11.02.2013 la 20:10:13.
    Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
    George Orwell
    s1ro-s6ro lord d

Artizan
    Data înregistrării
    25.02.2010
    Locație

Citat În prealabil postat de macaron Vizualizare mesaj
    aiure!
    eu nu cred in chestiile astea de culise!
    nici eu da uite ca exista :)))))
    in plus e amuzant sa cetesti cum ii bantuie pe unii trecutul....hmm....ma io am impresia ca inca mai sunt multi bantuiti de fantoma Lorzilor ....e ca si faza cu vampirica,exista sau nu exista,bleah
    culise,culisanti,fantome sau mutanti,iote ca incep sa deraiez in versuri.
    bre macaron ti s-ar astupa gaura de la fidea daca ai afla cati manevranti de culise exista din start intr-un server si daca nu ma crezi pe mine(stiu ca ma iubesti enorm)ia intreaba-l talica pe nentu l-g si vezi ce zice(ar fi doar un exemplu,am tolba plina insa de pergamente cu nume de manevranti ai jocului din culise)sau daca are el idee de manevre de culise mai mult sau mai putin ortohoate :))))
    mnoah,cand eu spun ca unii s-au nascut cu o juma de bila altii striga Batman!Batman!

Ultima modificare efectuată de nasty boy; 11.02.2013 la 21:44:05.

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Citat În prealabil postat de fanezu Vizualizare mesaj

E corect ce zici, am vazut pe finala, dar eu nu ridic atat de mult stacheta, intrucat pe .ro nu sunt jucatori atat de buni si echipe atat de bune, de aceea ma gandesc ca ar fi interesanta o bataie intre cateva echipe de nivel mediu.Ca sa castigi serverul de maneiera care zici tu trebuie echipa cum ai avut tu pe ro6, cum am fost noi acum 2 ani, bushido....si asa ceva nu mai gasesti.

Artizan
    Data înregistrării
    25.02.2010
    Locație

gasesti bre l-g stai relax doar ca sunt scarbiti de versiunile astea goldiste
    daca stau stramb si judec idem cred ca versiunea antica de 3.6 aducea atat jucatori cat si gold destul comparativ cu croampele astea de T4
    amu sa nu vina nimeni sa imi spuna iar de super goldisti ca nu or fi numa de-alde daia pe server
    uite amu spre ex pe ro1 -o mie si oleaca de frezati fata de acele cateva mii care existau in trecut
    idem si pe celelalte servere,gen speed sau normalis,de la mii sau zeci de mii de jucatori s-a ajuns la o manuta de jucatori!?
    pai daca stam sa strambalim un calcul -din 9 mii de plaiesi chitrosi sa ai un minim de o miuta goldisti(si erau mai bine de atat)eu zic ca e un procent maricel
    si amu din o mie si olecuta sa ai 200 de goldisti......hmm....aritmetica simpla bre da lipseste logica pa la ,,safii"hai barosani as zice eu sau o fi sindromu cu ,,hai sa fim in trend cu tehnologia",precum ar spune inglisu....un mare mare sit :))))

p.s-pt moderatori-fusai atent la limba?vazurati? :D,e cuminte Bubico !!!!

Te rog ai grija la limbajul folosit! Este al 4-lea mesaj in care ai un limbaj mai colorat decat este permis!

nasty boy

bine bre,taman cand era si moa hapi ca am ratat coloritul in limbaj venisi matale si dadusi cu radiera pe je.....of,of bre nasty,da ce scrisai bre acolo asa pastelat?hmm....cracanat cred ca era acolo....si ce?nu exista cuvantul in dictionar sau pare vulgar?bre nenica pai stai lin ca si eu tot in fondul ala cinegetic ma incadram daca stai si gandesti ca am cont pe acelasi server prafuit,corect?deci ce mare zgaiba bre?
    lasa-mi bre si stangu si dreptu la libera exprimare sa circule ca fusaram destul ingraditi in trecutul nostru glorios de intunecat :D sau fa o sectiune separata cu dedicatie pt je :))))))atunci sa vezi explozii de neuroni plini de adrenalina pe forum ca daca ma gandesc bine erati cam someri pe acilea pana nu dadui io o geana si decisai ca e pacat sa nu aveti de lucru(voluntariat voluntariat dar nici sa somati in halul asta :))))))))))))

Eu doar ti-am spus ca ai un limbaj colorat in 4 mesaje postate consecutiv de catre tine. Tot ce-ti cer e sa postezi folosind un limbaj decent. Daca nu poti purta un dialog civilizat vom lua masuri asupra contului tau.

nasty boy
    Ultima modificare efectuată de nasty boy; 11.02.2013 la 23:12:24.

Artizan
    Data înregistrării
    10.10.2009

ciortanele fara dranganele,
    daca inainte de inceperea unui server se stang cativa baieti si fete pe o conf. de skype si fac un mic plan de cum sa faca sa castige serverul asta nu e nimic ocult!
    Uite, acum 2 sau 3 ani am jucat pe un com. impreuna cu cativa romani inainte de inceperea serverului Cel care a fost liderul ne-a contactat inainte cu 3-4 zile pe fiecare in parte si ne-a dat cateva indicatii cum ar fi: ziua si ora cand sa ne activam contul ( cate conturi sa facem ! ) cu ce neam sa jucam si cum sa procedam pana la satul 2 ( totul calculat pe zile dezvoltare armata resurse etc) apoi am primit locatie pentru satul 2 si am primit si instructiuni de cum sa ne dezvoltam in continuare
    Vreau sa spun ca pana la un moment dat totul a mers ceas, armata si dezvoltarea aliantei ( 3 saptamani am jucat toti fara a evolua intr-o alianta insa ne cunosteam dupa un semn postat la descriere)
    Mie unul m-i se pare ca o astfel de oganizare este ideala!
    Dar mai exista si lideri de genul marcilor de trotinete sudcoreene care isi fac un cu totul altfel de plan: conturi cat mai multe si in toate cadranele care sa intre repede in cat mai multe aliante si de unde sa poata sabota;
    Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
    George Orwell
    s1ro-s6ro lord d

Pagina 3 din 18 PrimulPrimul 1234513 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 18:16:22