Am jucat pe un server pe 2 conturi. Initial am inceput prin a juca cu fratemiu dar el s-a plictisit si am zis sa continui eu. Nu s-a facut transfer de resurse deloc, doar aveam trupe deff de pe secundar la mine. Si totusi am luat ban pentru multiaccount, am lasat-o asa pentru ca nu stiu regulamentul foarte bine, s-au mai bine zis nu-l inteleg, am ramas cu penalizare pe cont main(Cont A) si banat pe secundar (Cont B).

Ma rog, concret niste intrebari si curiozitati:
1) Banul pentru multiacount vine de obicei la sugestia sau cererea de verificare de la alt jucator ? Sau se verifica random. Adica stai 2-3 luni ok, si apoi iei ban :)

2) Daca transferul de resurse e 0, e tot multiacount ? Deff pot face si la colegi dar asta nu inseamna ca o sa iau ban.

3) Contul B a fondat un crop langa contul A. Contul A vrea acel crop dar e ocupat de B, care e banat momentan. a) Cand se sterge contul B ? Dupa cate zile ?

Sper sa nu ofensez prin intrebari doar ca mi se par hibe in sistem.
b) Eu ma pot loga pe B, atata timp cat vreau sa tin contul activ ? astfel tinand ocupat cropul pana vreau eu sa-l iau de pe A.
Ma gandesc ca la inceput de server se pot face lucruri necurate in sensu ca unu face push de sat 2 crop 150% de ex, chit ca ia ban si apoi cand vrea vine de pe contul lui si fondeaza fix dupa ce se sterge contul banat.

4) Contul banat (B) are inca deff la mine (A) ? Ramane acolo si lupta la mine sau ce se intampla? Mi se pare aiurea sa-mi lase defful de pe un cont banat.

5) Curiozitate -> Tablita legii: Sunt foarte ieftine si din cum m-am gandit eu pe scurt face imposibila cucerirea unui sat. Si daca ii dau la secunda atacuri, ala baga tablitele fix intre si practic nu-i pot lua satul ? Exista vreo limita pe zi ?

Va multumesc sincer pentru timpul acordat citirii romanului de mai sus, si pentru eventualele raspunsuri.