Pagina 2 din 17 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 168

Subiect: Turneu de Calificare - Balkan Tournament

Artizan
    Data înregistrării
    10.10.2009

Implicit Re: Calificari Turneu Final 2013

atunci SE sa fie!
    Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
    George Orwell
    s1ro-s6ro lord d

Citat În prealabil postat de balki Vizualizare mesaj
    Editia trecuta, cativa entuziasti au avut initiativa sa mobilizeze jucatorii romani pentru a intra pe serverul de calificare international. Din pacate, timpul scurt si accesul redus la forum a majoritatii comunitatii travianistice din romania, poate pentru unii si dificultatea de a juca pe un server .com, a facut ca la start sa nu fim mai mult de 400-500 jucatori. Ca sa fie si mai greu, afluxul mare de jucatori din alte tari la inscriere (au fost 55.000 in primele zile) a obligat organizatorii sa ne desparta in 2 servere, comx2 si comy2. Dar cu toate acestea, experienta si calitatile jucatorilor romani cat si abilitatile liderilor care i-au condus au facut ca in finala sa intram cu aproximativ 300 conturi. Un procentaj de calificare de aproape 60% si-ar dori orice tara

Despre istoricul finalei ce sa spun, zici ca Eminescu a scris despre asta...
    Toată floarea cea vestită a întregului Apus,
    Tot ce stă în umbra crucii, împărați si regi s-adună
    Să dea piept cu uraganul ridicat de...secera si ciocanu

A fost o singura disputa Rusia vs WORD. Au intrat greii travianului cu mii de conturi, cei care au fost alesi sa aiba servere nationale de calificare datorita numarului mare de jucatori de pe propriile domenii: Germania, Franta, Italia, Spania, Portugalia, Turcia, Ungaria, Cehia, Brazilia, Chile, Iran, Arabia Saudita, E.A.U. La acestia ne-am adaugat si noi cu micul nostru grup. Rezultatul final, rusii au calcat totul in picioare, dar... daca ei au avut 12 ww-uri hop si Romania cu cel de-al 13-lea, au luat ei 8 medalii in clasamentele individuale a 9-a a fost luata de un Roman (Kiluminatii), in top 10 aliante 2 aliante au fost Romanesti. Pentru toti cei care am jucat in finala aceste rezultate ne fac sa fim mandrii, dar in acelas timp sa avem si o umbra de regret. Oare ce puteam face daca eram mai multi, daca am fi avut si noi un server national de calificare sa intram in finala cu 1500-2000 conturi?

Noua editie a Turneului Travian 2013 este o oportunitate pentru comunitatea travianistica din Romania. Nemtii au incercat sa optimizeze sistemul de calificari pe domeniul .com, asa ca au grupat tarile participante pe 3 servere distincte, International, Skandinavia si Balkan http://balkan.travian.com/ Nu stiu cat conteaza gruparea zonala dar parca e un pic mai bine sa te lupti cu cei din liga ta(financiar vorbind) decat sa ne consumam resursele inca din calificari impotriva unor jucatori din USA, UK, Finlanda etc. Au pus varianta in limba romana. La aceasta se adauga si suportul domeniului .Ro care vad ca deja s-a implicat, utilizarea asestui forum este un mare avantaj daca este folosit cum trebuie. Un alt avantaj ar fi ca se joaca prima data versiunea T4.2, o versiune care mai micsoreaza decalajele dintre goldisti si jucatorii normali.

Imi doresc sa intrati intr-un numar cat mai mare pe server-ul de calificare, sa va anuntati toti prietenii toti colegii de aliante de pe serverele actuale sau terminate. Unii dintre jucatori s-au lasat, multi dintre noi am avut tentative de a juca "ultimul server", hai sa mai incercam odata sa vedem care este adevarata noastra valoare daca jucam de la egal la egal. Cine a jucat in Dacia pe com5 stie ce inseamna o victorie 100% Romaneasca

Calificarile trecute si finala am jucat in cadranul SE, asa ca daca tot ne stie lumea in zona ce rost are sa schimbam
    Serverul parca este 2x viteza nu?Un id de skype ceva pentru a da vestea in tara?
    Castigator speed.travian.ph Lord of Chaos -NE-

Fermier PetricaON's Avatar
    Data înregistrării
    30.01.2013

deci SE ramane ??

Artizan nebun dupa tine's Avatar
    Data înregistrării
    04.03.2008
    Locație
    Bucuresti

Serverul este 2x.

SE ramane...
    Gheo (travi newbie) pe Skype: ce inseamna NPC?
    Lavinia (jucatoare veche): Nu Port Chiloti :icon_lol:

mecanic's Avatar
    Data înregistrării
    08.01.2009
    Locație
    www.travian.ro

Din pacate nu se mai pot face inregistrari sau cel putin eu nu pot :D

Artizan nebun dupa tine's Avatar
    Data înregistrării
    04.03.2008
    Locație
    Bucuresti

Serverul incepe pe 18 (l-au amanat din nou) asa ca trebuie sa mai avem rabdare - inscrierile vor incepe, probabil, cu 2 zile inainte de 18 martie:

Server will start on
    18.03.13 12:00 (GMT +00:00).
    Gheo (travi newbie) pe Skype: ce inseamna NPC?
    Lavinia (jucatoare veche): Nu Port Chiloti :icon_lol:

Fermier spydog's Avatar
    Data înregistrării
    15.02.2009
    Locație
    Bucuresti

Ultima modificare efectuată de spydog; 13.03.2013 la 15:49:28.

Sătean balki's Avatar
    Data înregistrării
    04.08.2009

Citat În prealabil postat de mulder Vizualizare mesaj
    Serverul parca este 2x viteza nu?Un id de skype ceva pentru a da vestea in tara?
    Balki13 si pe Skype si pe Messenger
    Etapele devenirii:

* sa fii remarcat
    * sa fii apreciat
    * sa fii temut
    * sa nu mai conteze

Fermier
    Data înregistrării
    13.03.2013

Caut co-player deaoarece actualul nu poate juca :( ...

Sătean Emerik's Avatar
    Data înregistrării
    28.01.2009
    Locație
    Scotland

Incepand de ieri s-a dat drumul la inregistrari.
    M-am bagat si eu, si o sa-mi fac cont undeva in SE la fel ca toata lumea de pe aici.
    Ne vedem acolo ! Sper sa fim cat mai multi :)

go Dacia, go !

Pagina 2 din 17 PrimulPrimul 123412 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Răspunsuri: 1
    Ultimul mesaj: 10.04.2016, 17:44:42
  2. :: Informare :: [Server de calificare turneu CZX2] Fus orar - Rute de comerț
    Postat de CM Yaenara în forumul Anunțuri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 16.08.2015, 15:44:28
  3. Turneu de calificare - TT Group E
    Postat de Logan în forumul Ambasadele pentru Travian - Turnee internationale
    Ultimul mesaj: 26.06.2015, 01:53:01
  4. Promotie puncte Aur week-end 08.08 - 11.08 Turneu Calificare
    Postat de Vali_Ro în forumul Turnee Internaționale
    Ultimul mesaj: 07.08.2014, 23:17:40
  5. Server Balkan
    Postat de dorinel4 în forumul Coltul incepatorului
    Răspunsuri: 8
    Ultimul mesaj: 13.11.2013, 23:24:51

Reguli de postare

• Nu poți posta subiecte noi