Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 21 la 30 din 43

Subiect: S5- Runda a VI-a

Fermier
    Data înregistrării
    03.08.2012

Implicit Re: S5- Runda a VI-a

Am 10 minute de cand am vb cu acest cont banat - "arnaida" sau ceva de genu asta!

Edit Mod - Nici nu esti sigur de numele contului in cauza dar ai pretentia ca stii lucruri pe care nici unii multihunteri nu le cunosc. Dupa cum spuneam in mesajul meu, doar supozitii bazate pe dezinformari..
    Nosferatu
    Ultima modificare efectuată de Nosferatu; 07.11.2013 la 16:48:09.

Fermier
    Data înregistrării
    16.09.2007

Citat În prealabil postat de Nosferatu Vizualizare mesaj
    Nu Ana l-a banat pe Marius, ci Vali_ro (Adminul domeniului RO) si penalizarea a fost aplicata de catre Chrisvc (Senior Community Manager) dupa o atenta verificare a contului si a datelor ACP.
    Nosferatu, hai sa punem altfel problema:
    1. Atata vreme cat factorul uman va decide nivelul de penalitate, vor exista discutii.
    2. Atata vreme cat sistemul vostru ACP nu va permite o justificare cu exemplare clare ale unei infractiuni, vor exista discutii.
    Acum o vreme, scriptul era gestionat de soft si se emiteau niste captcha. Poate era o solutie mai buna.
    3. In 99% din cazuri, preferati sa banati si pe urma sa cereti explicatii. Iar daca gresiti, nici macar scuze nu cereti, nu mai vorbesc de pagubele produse de banul incorect.
    Pana in momentul in care softul va fi suficient de dezvoltat, astfel incat un mh sa poate interveni doar in caz de amenintari sau alte cazuri specifice, sa nu va asteptati ca nu vor mai fi scandaluri.

Punctul1 . Ref caz Anairda, s-a dat ban pentru recidiva de 33% in conditii in care Chrisvc a spus ca la primul ban s-a gresit (nu dau aici conversatia, o pot da la cerere pe privat). Deci ar fi trebuit sa recunoasteti ce a zis Chrisvc si sa nu considerati recidiva.
    Comparativ, tot pentru recidiva, s-au dat si alte banuri pe s5, un 10% si un 25% (cazuri pe care le cunosc). Fiind vorba de aceeasi acuzatie, diferentele de penalitati nu cred ca pot fi argumentate fara subiectivitate.
    Punctul2. Ref caz Anairda, ati acuzat de bot dar nu ati dat nici macar un exemplu de automatizare: ex, atacuri, npc, constructii (un exemplu concret cu ora si data executarii). De asemenea, nu ati vrut sa specificati nici macar ipurile de logare la cont (e dreptul proprietarului sa le stie pe cele care se logheaza cu parola de proprietar) sau ipul de pe care considerati s-a efectuat infractiunea astfel incat omul sa isi poata identifica problema.
    Daca voi nu faceti nimic sa inlaturati suspiciunea de conspiratie de care vorbesti, de ce ne ceri sa mergem pe cuvantul vostru.
    Punctul 3. Am aflat recent (am si schimbul de mesaje cu mh-ul, dar nu il postez ca nu e voie si nici nu vreau sa implic acel cont fara voia lui) de un ban dat. Dupa ce omul a explicat, a fost debanat, dar fara scuze, fara resursele pierdute etc. Asta inseamna ca sistemul vostru de lucru nu e infaibil, fie ACPul da rateuri, fie factorul uman.
    Nu e vorba de tine aici, e vorba chiar de admin vali_ro.

Nu tin sa mi se raspunda la acest mesaj, pana la urma pot dovedi fiecare liniuta din el cu schimburile de mesaje cu mjolnir, chrisvs, vali ro, l-g etc etc. Nu ma intereseaza sa agit spiritele impotriva mhilor, doar v-am prezentat argumentat sursele problemelor dintre voi mhi si noi jucatorii (sau fosti jucatori cum va fi cazul meu) pe un caz concret.
    Ultima modificare efectuată de Mjölnir; 09.11.2013 la 03:34:41. Motiv: ortografie

Fermier
    Data înregistrării
    18.10.2013

Editat - Flame

Mjölnir
    Ultima modificare efectuată de Mjölnir; 08.11.2013 la 15:18:48.

Meșteșugar
    Data înregistrării
    27.11.2009
    Locație
    Sud-Est

Editat - Spam

Mjölnir
    Ultima modificare efectuată de Mjölnir; 08.11.2013 la 15:19:31.

Data înregistrării
    01.03.2009

Echipa Travian poate foarte bine si cam ar fi datoare sa argumenteze CLAR banuri si sanctiuni. Nu public, ci privat. Imi pare ca asa ar fi normal sa se faca. Pedepsesti : spui exact cu ce a gresit playerul.

De aici incepe flame-ul. Postul tau a fost editat pentru ca flame nu este "ceva serios".
    Am tot explicat ca impersonarea lui Vali de catre Anthem este o inventie a unui jucator, inventie preluata si sustinuta aiurea.
    Am sters, deci ai vazut ce era de vazut.

Mjölnir
    Ultima modificare efectuată de Mjölnir; 08.11.2013 la 22:44:34. Motiv: Flame

exEchipa
    Data înregistrării
    16.08.2010
    Locație
    Bucuresti

Citat În prealabil postat de MarsMely Vizualizare mesaj
    Nosferatu, hai sa punem altfel problema:
    1. Atata vreme cat factorul uman va decide nivelul de penalitate, vor exista discutii.
    2. Atata vreme cat sistemul vostru ACP nu va permite o justificare cu exemplare clare ale unei infractiuni, vor exista discutii.
    Acum o vreme, scriptul era gestionat de soft si se emiteau niste captcha. Poate era o solutie mai buna.
    3. In 99% din cazuri, preferati sa banati si pe urma sa cereti explicatii. Iar daca gresiti, nici macar scuze nu cereti, nu mai vorbesc de pagubele produse de banul incorect.
    1. Discutii vor iesi oricum, chiar daca ar exista un sistem fix de penalizare. De exemplu crezi ca e normal sa penalizam la fel un cont care a facut 30 pass-share, minte si vorbeste urat in mesaje cu un cont care a facut 1-2 accesari ilegale si isi recunoaste greseala? Sunt mii de cazuri diferite pentru aceeasi abatere, incercam sa fim cat mai impartiali si intelegatori. Nu pretintem ca suntem perfecti, dar cred ca aceasta runda ro5 a fost fara probleme majore reale, cele existente sunt inflamate de factori care n-au nici o legatura cu problemele administrative.

2. Ai inteles gresit, sistemul ACP arata abolut tot, vede secunda in care s-a facut absolut orice pe cont de la inceput pana la final de server. Termenii de confidentialitate si/sau protectia sistemului impotriva celor care vor sa-l ocoleasca, astea sunt motivele pentru care nu se dau toate datele banarii.

3. Iar ai inteles gresit, banarea survine cand sunt 100% date ca s-a gresit, intrebarile pe care le punem jucatorilor despre circumstantele banarii sunt pentru a vedea daca se pot afla date noi. In 99.99% din cazuri nimeni nu vine cu nici un argument viabil, doar cu argumente pe care le considera ei ca pot sta in picioare ca motive.
    Recunosc ca exista si cazuri in care exista motive plauzibile, dar acele cazuri sunt foarte putine si sunt rezolvate imediat.
    Ai o intrebare? Poți găsi răspunsul aici: http://answers.travian.ro

Moderatorii lucrează pe bază de voluntariat și, prin urmare, nu sunt disponibili 24 de ore pe zi.

Fermier
    Data înregistrării
    06.10.2013

Am si eu o intrebare,acest ACP vede si trupele de pe cont?

exEchipa
    Data înregistrării
    01.02.2008

Citat În prealabil postat de Total War Vizualizare mesaj
    Am si eu o intrebare,acest ACP vede si trupele de pe cont?
    Te rog sa citesti punctul 2 al mesajului scris anterior de colegul meu Nosferatu.

Fermier
    Data înregistrării
    06.10.2013

Ok si in cazul WW mh-ul vede cand vin atacurile puternice,concluzia o trage fiecare

Consul dani_jiji01's Avatar
    Data înregistrării
    11.06.2008
    Locație
    Timisoara

Citat În prealabil postat de mulder Vizualizare mesaj
    Mesaj sters pentru spam/flame
    Am citit cu uimire tot ce s-a scris in forumul asta, mai precis in topicul asta si topicul de la ro2, acum ceva timp. Am fost jucator de rox, mai vechi.. si m-am lasat din cauza unor persoane cu veleitati de mici napoleoni, asa-zisi mari lideri ai unui cadran etc, etc, etc.
    Privind la ce s-a scris pe-aici in ultimele mesaje, as vrea sa fac cateva mentionari pe langa intrebarile la care a raspuns Nosferatu (in functie de cat stiu si cat am auzit si eu):
    1. Multihunterii sunt doar niste aroganti nenorociti, care, de fapt, ei sunt bataia de joc a unor smecheri si smecherasi, care au impresia ca stiu mai multe decat scrie in Regulamentul de joc, Politica de confidentialitate si Termenii Generali si Conditiile de Joc Travian Games (sunt curios cati dintre cei care comentati aici ati citit macar Regulamentul de la inceput la sfarsit, sa nu mai pomenesc de celelalte 2)
    2. De fiecare data, pe toate serverele pe care am jucat, jucatorii acuza Multihunterul ca este cu partea adversa; ne invartim intr-un cerc vicios, deci :) Cate servere de rox din multele contestate de cadranul NE (din ce am vazut / auzit) a castigat "cadranul Multihunterului", totusi?
    3. Cand un jucator nu este de acord cu decizia Multihunterului, se trimite mail la admin, parca.. dar exista un SMultihunter care face legatura intre Multihunter si Admin, iar daca adminul i-a permis smh-ului sa raspunda inseamna ca, probabil cazul a fost discutat si l-a pus sa raspunda, avand o oarecare incredere in el.
    4. Corect, va amagiti degeaba daca mai credeti ca exista corectitudine pe serverele romanesti; cunosc (+ din surse de incredere) jucatori care se bat cu pumnul in piept si se lauda pe skype, mess etc. cum incalca ei regulamentul, iar in fata Multihunterului sunt cei mai nevinovati oameni de pe pamant. Asta da corectitudine..minciuna

Acum, pentru Total War, o mica observatie gramaticala privind concluzia lui si raspunsul lui Nosferatu
    5. Nosferatu spune: vede secunda in care s-a facut; tu spui: vede cand vin; aici sesizez o oarecare diferenta temporala: Nosferatu vorbeste despre actiunile care s-au intamplat (au fost executate), iar tu vorbesti de cele care se executa in timp real.. e o diferenta :)
    6. Flame

Restul e can-can

Mjölnir
    Ultima modificare efectuată de Mjölnir; 21.11.2013 la 21:10:02.

Pagina 3 din 5 PrimulPrimul 12345 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-3, Runda a IX-a
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 3
    Răspunsuri: 48
    Ultimul mesaj: 29.12.2016, 02:44:01
  2. :: război :: S5- Runda a V-a
    Postat de amy_creatza în forumul s5.travian.ro
    Răspunsuri: 816
    Ultimul mesaj: 26.06.2013, 18:16:22
  3. S7 - Runda III
    Postat de Nicole în forumul s7.travian.ro