Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 13

Subiect: Verificarea conturilor presupune cunoasterea parolei contului?

exEchipa
    Data înregistrării
    01.02.2008

Implicit Verificarea conturilor presupune cunoasterea parolei contului?

Salutare tuturor,

Am fost intrebat de mai multi jucatori:

Este adevarat ca multihunterul atunci cand face verificari asupra unui cont se autentifica in contul respectivului jucator?

Am decis sa postez aici acest mesaj pentru a fi public si pentru a clarifica aceasta problema:

NU, membrii Echipei Travian (Multihunteri, Community Manageri, Administratori Tehnici, alti membri cu drepturi) NU se autentifica in contul jucatorilor cand fac verificari.
    Functie de pozitia pe care o au in Echipa, membrii dispun de o serie de interfete si unelte software cu ajutorul carora efectueaza diversele operatiuni in conturi, independent de accesul jucatorilor in ele. Verificarea conturilor nu necesita cunoasterea parolei de acces, iar informatiile disponibile sunt functie de pozitia in Echipa Travian.
    Parolele conturilor nu sunt cunoscute de membrii Echipei Travian, oricare ar fi rangul si pozitia in cadrul Echipei!
    Drept urmare, verificarea unui cont (sau alta operatiune) nu va conduce NICIODATA la mutarea satelor sau "scoaterea de pe cont" (asa cum se intampla cand mai multi jucatori/loctiitori acceseaza/parasesc contul).

Consul jiji52's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2010

Implicit Re: Verificarea conturilor presupune cunoasterea parolei contului?

Citat În prealabil postat de Mjölnir Vizualizare mesaj
    Salutare tuturor,

Am fost intrebat de mai multi jucatori:

Este adevarat ca multihunterul atunci cand face verificari asupra unui cont se autentifica in contul respectivului jucator?

Am decis sa postez aici acest mesaj pentru a fi public si pentru a clarifica aceasta problema:

NU, membrii Echipei Travian (Multihunteri, Community Manageri, Administratori Tehnici, alti membri cu drepturi) NU se autentifica in contul jucatorilor cand fac verificari.
    Functie de pozitia pe care o au in Echipa, membrii dispun de o serie de interfete si unelte software cu ajutorul carora efectueaza diversele operatiuni in conturi, independent de accesul jucatorilor in ele. Verificarea conturilor nu necesita cunoasterea parolei de acces, iar informatiile disponibile sunt functie de pozitia in Echipa Travian.
    Parolele conturilor nu sunt cunoscute de membrii Echipei Travian, oricare ar fi rangul si pozitia in cadrul Echipei!
    Drept urmare, verificarea unui cont (sau alta operatiune) nu va conduce NICIODATA la mutarea satelor sau "scoaterea de pe cont" (asa cum se intampla cand mai multi jucatori/loctiitori acceseaza/parasesc contul).
    Asta inseamna ca ar putea trimite atacuri sau opri atacuri in derulare, functie de pozitia pe care o au in echipa? Un raspuns clar si sincer ar lamuri multe neclaritati dubii. Eventual ai putea detalia ce poate face fiecare, dupa pozitie in echipa. Multumesc
    Cititi inainte de a sterge semnatura
    http://forum.travian.ro/showthread.p...t-al-forumului

Ri$e

Citat În prealabil postat de jiji52 Vizualizare mesaj
    Asta inseamna ca ar putea trimite atacuri sau opri atacuri in derulare, functie de pozitia pe care o au in echipa?
    Ca sa iti raspund la intrebare: Nu! Contul de multihunter nu este facut sa saboteze jucatorii. Un cont de multihunter exista pentru a pastra serverul curat, pentru a opri incalcarile de regulament. Prin urmare nu are acces la astfel de "operatiuni". Si ma indoiesc ca pot face asa ceva adminii. Un multihunter poate opri atacurile in derulare doar prin stergerea trupelor jucatorilor, iar aceasta vine in urma incalcarii regulamentului jucatorului respectiv. Iar in urma stergerii trupelor vine si o notificare din partea multihunterului. Sa ma corecteze careva daca gresesc:D:D

Consul jiji52's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2010

Citat În prealabil postat de Ri$e Vizualizare mesaj
    Ca sa iti raspund la intrebare: Nu!
    Ti se pare cumva ca esti Mjölnir?Sau ca te-am intrebat pe tine? Ai fost sau esti in echipa?

Banat
    Data înregistrării
    26.05.2012

Ti se pare cumva ca esti Mjölnir?Sau ca te-am intrebat pe tine? Ai fost sau esti in echipa?
    Cred ca nu ti-a dat in cap daca ti-a raspuns un jucator...cu atat mai bine daca mai iti raspunde si altcineva, ca poate raspunde gresit si astfel Mjolnir poate sa lamureasca si alte lucruri.

Ri$e

E valabil ce ti-a scris PanaSoniC. Plus ca nu e forumul tau, nu e topicul tau. Daca vrei un singur raspuns si acela doar de la Mjölnir, trimite-i mesaj personal. Exista functia de trimite mesaj. Si ca sa iti raspund la intrebarea adresata mie special. Nu, nu sunt parte din echipa , nu am fost si nici nu voi fi. Dar asta nu inseamna ca nu am voie sa imi dau cu parerea;)

exEchipa
    Data înregistrării
    01.02.2008

Asta inseamna ca ar putea trimite atacuri sau opri atacuri in derulare, functie de pozitia pe care o au in echipa?
    Atacurile in desfasurare nu pot fi oprite de catre Multihunteri sau Community Manageri.
    Incepand cu Echipa Tehnica Germania, actiunile care se pot face sunt limitate doar de Termenii si Conditiile de joc, deoarece se desfasoara in conlucrare cu Echipa Sysadmin si Echipa de Conducere.

Eventual ai putea detalia ce poate face fiecare, dupa pozitie in echipa.
    Aceasta informatie nu este publica.

Consul jiji52's Avatar
    Data înregistrării
    20.04.2010

Citat În prealabil postat de Mjölnir Vizualizare mesaj
    Atacurile in desfasurare nu pot fi oprite de catre Multihunteri sau Community Manageri.
    Incepand cu Echipa Tehnica Germania, actiunile care se pot face sunt limitate doar de Termenii si Conditiile de joc, deoarece se desfasoara in conlucrare cu Echipa Sysadmin si Echipa de Conducere.

Aceasta informatie nu este publica.
    Clar, am inteles.

Nu m-am referit la ce poate fiecare membru al echipei, voiam sa stiu ce poate fiecare functie din echipa Travian.
    Privind parolele s-au mai dat lamuriri si cu ceva timp in urma. Multumesc de raspuns.

Citat În prealabil postat de Ri$e Vizualizare mesaj
    E valabil ce ti-a scris PanaSoniC. Plus ca nu e forumul tau, nu e topicul tau. Daca vrei un singur raspuns si acela doar de la Mjölnir, trimite-i mesaj personal. Exista functia de trimite mesaj. Si ca sa iti raspund la intrebarea adresata mie special. Nu, nu sunt parte din echipa , nu am fost si nici nu voi fi. Dar asta nu inseamna ca nu am voie sa imi dau cu parerea;)
    daca nu ai inteles inca, nu aveam nevoie de pareri ci de certitudini.[/QUOTE]
    Fara suparare, nu aveai de ce sa intervii.

Citat În prealabil postat de PanaSoniC Vizualizare mesaj
    Cred ca nu ti-a dat in cap daca ti-a raspuns un jucator...cu atat mai bine daca mai iti raspunde si altcineva, ca poate raspunde gresit si astfel Mjolnir poate sa lamureasca si alte lucruri.
    Nu de raspunsuri gresite avem nevoie, fara suparare, Shevcenco
    Ultima modificare efectuată de jiji52; 24.07.2013 la 22:27:29.

Ri$e

Nu m-am referit la ce poate fiecare membru al echipei, voiam sa stiu ce poate fiecare functie din echipa Travian.
    Chiar asa Mjölnir, nu ne dai si noua aceste informatii? Adica toata lumea stie ca:
    Multihunterul este responsabil cu supravegherea jucătorilor și a jocului. Multihunterii urmăresc respectarea Regulamentului și se asigură că jocul este fair-play.
    Moderator al Forumului public: Responsabil cu forumul Travian.ro. Moderatorii se asigură că au loc discuții cu teme generale cu privire la joc în secțiunile forumurilor în care au fost desemnați.
    Suport: Responsabil cu îndrumarea jucătorilor prin oferirea de răspunsuri la întrebările legate de jocul în sine.
    Se mai stie si ca supermultihunterii se ocupa de supravegherea jocului si a multiunterilor. Iar supermoderatorii se ocupa cu supraveghearea intregului forum si a moderatorilor. Deasemenea se mai stie ca functia de supermoderator se castiga prin avansare, la fel si functia de Smh. Se mai stie ca adminii si co-admii se ocupa de supravegherea jocului, a forumului si a membrilor echipei, iar acestia devin admini tot prin avansarea functiei, intrucat nu este o aplicatie petru aceasta functie.
    Cum ramane cu celelalte functii din echipa? Despre restul nu se stie mai nimic. Cum poti ajunge membru in echipa travian? Nu ne zici si noua? Adica sunt sigura ca doar o aplicatie nu este deajuns. Pe langa asta ce trebuie sa mai faci? Sa te faci prieten cu ceva membru din echipa? Mai nou asa am observat ca se intra in echipa travian. Si sa ma corectezi daca gresesc. Nu ca ma intereseaza sa intru in echipa travian, chiar nu ma intereseaza, dar poate pe altii ii intereseaza.
    Cand vrei sa faci o aplicatie in echipa travian, sunt 3 functii petru care poti applica: Suport, Moderator al Forumului public, Multihunter . http://apply.travian.org/?ckey=bf369f79c7&lc=ro
    Despre Suport nu zice ca este vorba despre suport forum, sau suport in joc. De aici reise clar ca e vorba despre suport in joc. Ca altfel ar fi scris acolo si suport in forum.
    Acum cativa ani, cand am intrat prima oara pe forumul travian, nu erau decat moderatori. Dupa ceva timp au aparut de nicaieri 2 ForumSupport. Nosferatu si Rolls. Bristena zicea ca Nicole, a fost si ea forum support inainte sa devina moderatoare. Dar unde este aplicatia pentru forum support ca nu o vad nicaieri. Sau aia o castigi prin pile? Mai sunt si alte functii in echipa travian despre care noi nu stim? Mai sunt si alte functii in afara de mh, mod si suport in joc pentru care se poate aplica? De curiozitate intreb.
    Ultima modificare efectuată de Ri$e; 26.07.2013 la 13:24:44. Motiv: sa nu se inteleaga gresit:))

Fermier singup's Avatar
    Data înregistrării
    28.02.2012

@ ri$e parca nu te mai interesa travianul, cum de esti activ pe forum ?

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. intrebari legate de banarea conturilor pentru incalcarea regulamentului
    Postat de Koress în forumul Intrebari regulament
    Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 02.02.2014, 01:13:34
  2. stergerea contului
    Postat de Istrate în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 2
    Ultimul mesaj: 06.09.2010, 18:31:15
  3. Stergerea contului
    Postat de boddy în forumul Intrebari Travian