Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 89

Subiect: Serverul 2 - Runda a VII-a

exEchipa
    Data înregistrării
    01.02.2008

Implicit Re: Serverul 2 - Runda a VII-a

Draga cobraboy,

Avand in vedere ca in momentul in care ai scris randurile pline de sensibilitate si afectiune camaradereasca mesajul meu deja avea 3 ore vechime, nu pot sa nu trag concluzia ca ori nu te-ai obosit sa-l citesti, ori a fost mult mai important sa faci flame.
    Voi incepe prin a te ruga sa nu mai aduci exemple sinistre. Pe langa faptul ca incalca regulamentul, unora provoaca neplaceri olfactive.
    Oricat de mult/putin mi-ar placea sa vad in tine purtatorul de cuvant al jucatorilor, cand spui "noi, jucatorii" iti arogi niste prerogative exagerate, "Noi, jucatorii" nu pun toti suflet, unii mai pun si mizerie si "noi, jucatorii" nu toti "pun bani", ci mai si fura sau inseala.

Trecand la partea "noi, Echipa Travian Romania", te rugam sa nu iei foc, nici tu si nici cine te acompaniaza, pentru ca "cei mari" (printre care ma socotesc, prin statura mea impozanta si varsta mea avansata) verifica deja ce se intampla in serverul aniversar RO2.

Frumusetea jocului tine atat de "noi, Echipa Travian", cat si de "noi, jucatorii" si nu poate fi umbrita de orgolii feminine (bleah, bine ca orgoliile masculine sunt mirobolante, altfel aveam o problema) si nici de "prostii de amatori". Aici ma opresc putin pentru ca intrevad mai multe probleme. Prima: Nefolosind diacritice, daca "prostii" l-ai gandit a contine un "ș" (trecand peste corectitudinea gramaticala a expresiei, dar luand in considerare latura poetica a ei), presupun ca faci parte din categoria profesionistilor, dar, cu tristete iti spun ca jocul se adreseaza si amatorilor, fiind chiar plin de ei, iar prin folosirea de catre tine a sintagmei "noi, jucatorii" ajungem la o contradictie cu presupunerea mea initiala. A doua: Amatorismul este o caracteristica globala, profesionistii numarandu-se pe degete. Cum Travian are destui jucatori, singura concluzie plauzibila ar fi ca e plin de amatori, care umbresc jocul. Drept urmare, orice am face, nu il putem lumina.

In ceea ce priveste partea cu serverele straine, recunosc cu sinceritate ca ma intriga de ce daca este atat de feeric jocul pe servere straine, daca Echipele Travian straine sunt atat de competente si orientate catre corectitudine, daca jucatorii romani respecta regulamentele cand joaca in serverele straine, daca totul este atat de feng-shui, de ce multi jucatori aleg sa joace aici, in "asa tara", printre "asa oameni", sa incalce regulamentul aici, sa injure aici, sa fure aici, sa faca flame aici? De ce ti-ai face viata o cocina insistand sa traiesti printre porci, in loc sa te agati bine de un covrig din coada unui caine comunitar american sau vest-european si sa traiesti ca un rege? De ce unii sunt pitbulli aici si potai in strainatate?

Iata raspunsul meu in problema servere romanesti vs servere straine:
    Daca ti se pare ca miroase a canal aici, ia-ti un Gled din duty-free si pleaca. Toata lumea va fi mai fericita, tu ca ai scapat si noi asemenea. Strainii nu sunt foarte obisnuiti cu potaile, cu caractere infecte, cu infractorii, asa cum suntem "noi, Echipa Travian". Ei nu concep ca un jucator sa aiba 15 conturi, sa fure cu cardul sau cu cartela prepay, sa sparga conturi de email, sa fure conturi, sa minta, sa injure multihunterul in genul "daca ai copii sa arda, daca nu, sa moara la nastere" pentru a forta blocarea in fata catapultarilor inamice, Si ce nu inteleg, nu analizeaza, nu penalizeaza. Regulile jocului sunt aceleasi pentru toate natiile. Oamenii sunt diferiti. Diferenta este ca noi stim cu cine avem de-a face, ei nu. Iar canaliile profita de acest lucru si cand sunt prinsi fac ce au invatat ca merge: urla, striga dupa ajutor, scot copii in fata, se tavalesc in chinuri. La nemti/englezi/norvegieni/suedezi/americani/etc inca merge trucul, la noi, nu. Am parte de mizerabili toata ziua, in joc si pe strada, deja am imunitate impotriva lor.

Iar urarea facuta o poti lua cu tine "pe serverele straine", cand te hotarasti ca vrei corectitudine si nu porcarii. Asa, ca sa-ti aduca aminte de dulcele grai marinaresc, pardon, romanesc.
    Ultima modificare efectuată de Mjölnir; 05.10.2013 la 08:03:23.

Fermier cobraboy's Avatar
    Data înregistrării
    13.09.2008

Prietene, nu pot decat sa iti multumesc din suflet meu de ardelean pentru raspunsul promt si delicatele cuvinte alese ! Ma fascineaza coloristica vocabularului tau plin de anecdote, tu cel invatat si cu gramatica de nota 10. In loc sa raspunzi concret te apuci sa tii cursuri cu mine. Subliniezi ca ai niste anisori in plus, multi inainte. Se vede ca ai avut ghinion in viata si te-ai retras in spatele unui monitor multicolor. Nu am spus ca sunt purtatorul de cuvant al aliantei sau al unei persoane anume. Nu doresc sa fiu partas la anumite porcarii, ( injurii sau ce ai mai scris ), nu ma intereseaza ca cineva a uitat sa isi inghita pastila de dimineata. Asa ca te rog nu ma trata ca pe un mucos pentru ca nu esti nici pe departe mai mult decat un simplu om, la fel ca si mine, ca si domnu de langa tine sau persoanele de langa mine, etc.
    Imi spui mie sa plec de pe server , citez "ia-ti un Gled din duty-free si pleaca.", sa iti fie rusine, halal reprezentant Travian. Ar trebui sa iti masori cuvintele cu 7 intelesuri si sa raspunzi direct la ce te intreaba oamenii, jucatorii, noi fraierii care depindem de bunatatea ta sa ne lasi aici, sa ne bucuram de nopti nedormite, sa mergem la munca cu ochii rosii.
    Iti multumesc tu straine care iti bati joc de mine ! Si DA, nu folosesc diactiticele, este o problema ? Vad ca esti stresat, oropilat, ingrijorat ca cineva sa luat de tine. Nu ai de ce ! Dar ma bucur ca ai citit tot ce am scris.
    Acum realizez ca a fost o greseala sa ma inscriu iar pe un server romanesc, si nu te mai bate cu pumnul in piept ca sunt destui jucatori, iti spun eu ca nu mai sunt, cifrele o dovedesc, uitate la statistici si vezi catzi erau in 2008 - 2010 si cati sunt acum. Pacat ca oameni ca tine denigreaza atat jocul cat si institutia care o reprezinta. Da ai inteles bine, nu ai facut ce trebuia, ba mai mult, batjocoresti un om pe care nu il cunosti, nu stii nimic despre el, nu ai nici un drept. Te-ai intrebat vreodata de ce toti reprezentantii marilor companii nu raspund la jigniri ? Sa nu spun ca iti zambesc ! Da, pt ca sunt platiti sa respecte, unii o fac de la nastere pana la moarte fara sa fie platiti, altii pur si simplu nu pot sa se abtina pentru ca au un caracter murdar, prea murdar ca sa realizeze ca lumea in care traiesc are nevoie de oameni simpli si fericiti nu de altceva.
    Nu pot sa accept nesimtirea si tratamentul tau domnule !

cobraboy

Fermier
    Data înregistrării
    03.08.2010

Citat În prealabil postat de Mjölnir Vizualizare mesaj
    Va multumim pentru mesajele postate si pentru interesul afisat pentru mentinerea corectitudinii in cadrul domeniului nostru.
    Impreuna cu Community Managerul RO (Vali) investigam situatia sesizata de voi (si de alti jucatori care ne-au trimis mesaje in joc), iar daca vom descoperi o incompatibilitate intre multihunter si pozitia ocupata, vom lua masuri.

Colegul meu Pazadox, multihunter senior al RO2, este un multihunter cu experienta, in care am incredere si care nu mi-a inselat asteptarile in ceea ce priveste impartialitatea si corectitudinea.
    Voi face verificari ale blocarilor/penalizarilor aplicate in serverul RO2 pentru a ma asigura ca totul este asa cum trebuie sa fie.

Una din regulile instituite de Community Managerul RO este ca Multihunterul sa nu activeze pe serverul pe care a jucat. Regula celor 2 ani nu exista "oficial", dar ne asiguram ca trece suficient timp intre momentul in care jucatorul a activat intr-un server si momentul in care poate activa, timp in care sa se treaca peste resentimente, razbunari, favoritisme.
    O alta regula este ca Multihunterul este permanent supravegheat de SMultihunter si/sau Community Manager, pentru a limita sau chiar reduce la zero posibilitatile de greseala/frauda.

Va vom anunta cand vom lua o decizie in acest caz.

Spor la joc in continuare!

Multumesc atat pentru raspunsul tau, aici, pe forum, cat si pentru raspunsurile lui pazadox in joc. Astept cu mare interes un raspuns oficial din partea voastra.
    As vrea sa mai adaug ceva..... in viata de zi cu zi, interpretarea oficiala a ascunderii adevarului se numeste minciuna!
    Asta in cazul respectivul MH a activat pe s2, dar nu v-a comunicat.
    Acesta este jucatorul anthem de pe editia trecuta: http://travian.ws/analyser.pl?s=ro2&uid=3758

Referitor la al doilea raspuns al lui mjolnir.....
    Nu pot sa nu constat ca are dreptate, dar vreau sa adaug ceva. Din totalitatea jucatorilor care este procentul celor care aduc jigniri MH-ilor? Fie ca puteti sa credeti, fie ca nu chiar sunt jucatori care pun suflet in joc. Inca avem oameni verticali care joaca pentru placerea jocului. Da, se fura mult pe serverele romanesti pentru ca se permite. Se injura mh-ii pentru ca sunt greseli din partea lor si uneori sunt abuzuri. Greselile sunt omenesti, deci le putem intelege atata timp cat cei care gresesc isi recunsc greseala, abuzurile eu personal le interpretez ca fiind o selectie defectuoasa a celor ce devin MH.
    Totusi, sa nu uitam ca in textul tau ai adus mult mai multe jicniri decat a adus cobra. Sintagma "Sa traiti bine!" apartine conducatorului statului Roman, deci este de respectat si nu reprezinta o injurie sau o jignire :D.
    Am sa motivez textul nr 2 al lui mjolnir ca fiind din cauza nervilor si a posibilelor probleme din viata reala, dar sper ca mjolnir sa vina cu niste scuze adresate celui caruia i-a raspuns si celor pe care i-a pus in text generalizad jucatorii de travian pe serverele RO.
    Si inca ceva: sunt inca multi jucatori pe domeniul ro pentru ca au prieteni aici sau nu cunosc limba engleza. Fara comunicare nu ai ce cauta pe un server strain.
    In concluzie va rog sa va concentrati asupra problemei adusa in discutie aici si lasati raspunsurile taioase, sau adresati-vi-le prin mesaje private.

O zi buna va doresc!
    Ultima modificare efectuată de eudac; 05.10.2013 la 10:29:07.

Meșteșugar chebeleu's Avatar
    Data înregistrării
    28.12.2008
    Locație
    Nicosia (CY)

Citat În prealabil postat de Mjölnir Vizualizare mesaj
    Va multumim pentru mesajele postate si pentru interesul afisat pentru mentinerea corectitudinii in cadrul domeniului nostru.
    Impreuna cu Community Managerul RO (Vali) investigam situatia sesizata de voi (si de alti jucatori care ne-au trimis mesaje in joc), iar daca vom descoperi o incompatibilitate intre multihunter si pozitia ocupata, vom lua masuri.

Una din regulile instituite de Community Managerul RO este ca Multihunterul sa nu activeze pe serverul pe care a jucat. Regula celor 2 ani nu exista "oficial", dar ne asiguram ca trece suficient timp intre momentul in care jucatorul a activat intr-un server si momentul in care poate activa, timp in care sa se treaca peste resentimente, razbunari, favoritisme.

Salut Mjölnir ,
    subliniat cu rosu este tot ceea ce vroiam sa stiu. Este un caz destul de clar din punctul meu de vedere.Echipa travian romania sa ia decizia corecta si sa nu lasa o persoana care poate avea inca orgoliile si resentimentele "active" sa strice un server aniversar.

Iti multumesc frumos pentru promptitudinea cu care ai raspuns intrebarii/sesizarii mele.
    Weekend placut tuturor.

Chebe
    s2.RO / 2008-2015 [PHOENIX] chebeleu / hitman ; s5.RO / 2010-2012 [OBLIC] Darksoul
    s5.COM [ REF ] Dargo ; Tournament Final 2013 - 2017 [DACIA] Chebe / Kara

Artizan
    Data înregistrării
    20.07.2007
    Locație
    Orasul unde, cand spui "Ma duc in groapa" ceilalti nu-ti plang de mila

De ce atata ura in lume ? Iubiti ! haha
    Am auzit de Mjölnir numai lucruri bune si din cate am observat e baiat bun. Cobraboy la fel, ma cam tachineaza el, dar e baiat de nota 10. Dar se pare ca si baietii buni pot avea mici neintelegeri.

Multumim pentru promptitudine si asteptam un raspuns oficial, oricare ar fi acela.
    te'ai innorat vreodata ?

Fermier
    Data înregistrării
    03.08.2010

In primul rand asteptam scuze din partea lui mjolnir. Oricat de mult l-as aprecia a sarit calul rau de tot. Daca in ceea ce am postat pana acum am lasat numai sa se inteleaga chestia asta acum o cer pe fata. Ai jignit o intraga comunitate pentru niste uscaturi, asa ca cere-ti scuze si spera ca scuzele vor fi acceptate. Nu toti sunt hoti, sarlatani, potai sau cum i-ai mai facut tu. Si este posibil ca unii sa fie ceva mai sus decat voi. Sa aibe ceva mai multe responsabilitati decat voi.
    Lasa resentimentele si amintirile deoparte si vino cu scuze pentru ce ai scris.

In alta ordine de idei.... nu ma astept sa se ia vreo masura fata de ceea ce s-a adus in atentie aici, dar si voi sa va asteptati la un server aniversar pustiu.

exEchipa
    Data înregistrării
    01.02.2008

Multumesc pentru mesajele voastre. Imi permit sa va raspund folosind citate din textele voastre, pentru a clarifica anumite lucruri. Sper sa reusesc.

Citat În prealabil postat de eudac Vizualizare mesaj
    Ai jignit o intraga comunitate pentru niste uscaturi, asa ca cere-ti scuze si spera ca scuzele vor fi acceptate. Nu toti sunt hoti, sarlatani, potai sau cum i-ai mai facut tu. Si este posibil ca unii sa fie ceva mai sus decat voi. Sa aibe ceva mai multe responsabilitati decat voi.
    Lasa resentimentele si amintirile deoparte si vino cu scuze pentru ce ai scris.
    Daca imi spui unde am catalogat TOTI jucatorii Travian de pe serverele romanesti ca fiind hoti, uscaturi, sarlatani, potai, pe langa faptul ca o sa inghit ce am scris, o sa imi cer scuze negresit si neintarziat. Nu ma intereseaza ce responsabilitati are fiecare persoana in viata reala. Este irelevant. Ce inseamna "mai sus" ca noi? Traieste in munti? :)

In alta ordine de idei.... nu ma astept sa se ia vreo masura fata de ceea ce s-a adus in atentie aici, dar si voi sa va asteptati la un server aniversar pustiu.
    Imi pare rau ca esti resemnat, tot ce pot face eu este sa te asigur ca ma ocup cu seriozitate de caz.

Din totalitatea jucatorilor care este procentul celor care aduc jigniri MH-ilor? Fie ca puteti sa credeti, fie ca nu chiar sunt jucatori care pun suflet in joc. Inca avem oameni verticali care joaca pentru placerea jocului.
    Te rog sa citesti cu atentie ce scriu, pentru a nu ma acuza de ce nu spun. Nu am spus ca nu ar fi jucatori corecti, care pun suflet, care joaca din placere, care se implica si care se integreaza intr-o comunitate, cu trup si suflet. Dimpotriva. Cei mai multi sunt asa. Cand ma refer la "potai", spun "unii jucatori", rog putina atentie.

Da, se fura mult pe serverele romanesti pentru ca se permite.
    Probabil ca sunt blocati atatia jucatori pentru ca se permite furtul.
    Probabil ca multihunterii sunt niste nenorociti pentru ca se permite furtul.
    Probabil ca sunt injurati si huliti multihunterii pentru ca se permite furtul.
    Probabil ca de aceea cei care fura/inseala/incalca regulamentul/injura/fac nenorociri ameninta cu plecarea "pe servere straine" si nu altii, pentru ca pe servere straine nu este permis furtul...

Se injura mh-ii pentru ca sunt greseli din partea lor si uneori sunt abuzuri. Greselile sunt omenesti, deci le putem intelege atata timp cat cei care gresesc isi recunsc greseala, abuzurile eu personal le interpretez ca fiind o selectie defectuoasa a celor ce devin MH.
    Tu daca gresesti in joc, multihunterul iti trimite mesaj in care sa-ti ureze calduros lucruri despre mama, frati, copii? Sau tu poti, ca esti jucator, iar Multihunterul nu, ca tu il platesti? Multihunterul nu este platit pentru activitatea lui, pentru cei care nu cunosc. Activitatea lui este voluntara. Nu te acuz ca ai fi facut astfel de lucruri, ci doar am folosit pronumele personal la persoana a 2-a pentru exemplificare.
    Eu sunt capabil sa imi recunosc greselile, dar cei in fata carora o recunosc sunt capabili sa accepte acest lucru, ca a fost o greseala sau folosesc recunoasterea mea ca motiv pentru spam, flame, mizerii? Te rog sa te gandesti putin la acest lucru. Te sigur ca nu o spun de dragul de a o spune. Cunosc foarte bine aceste mlastini.
    Abuzurile Multihunterilor nu sunt tolerate, dar trebuie sa am dovezi ca au fost abuzuri. Intotdeauna am spus: daca jucatorul se simte abuzat, sa sesizeze acest lucru mie, Community Managerului sau direct in Germania. Aceste lucruri sunt tratate cu seriozitate. Nu spun ca nu exista greseli din partea noastra, dar aceste greseli nu sunt intentionate, ci apar din cauza lipsei de dovezi. Degeaba acuzi un Multihunter ca "tine" cu alianta X sau cu jucatorul Y, daca singura dovada pe care o aduci in acest sens este ca Multihunterul nu blocheaza jucatorii aliantei X sau pe jucatorul Y. Anumite lucruri pot fi probate, altele nu, iar sa pedepsesc pe cineva doar pe baza zvonurilor, imi pare rau, dar nu o voi face.

Totusi, sa nu uitam ca in textul tau ai adus mult mai multe jicniri decat a adus cobra.
    Imi pare rau, nu am stiut ca era concurs. Recunosc ca nu l-am tratat ca pe-o maicuta, ca nu este. Intentia mea nu a fost sa il jignesc. Eu am folosit materialul pe care mi l-a oferit el, imi place sa lucrez cu materialul clientului, chiar daca este de proasta calitate. In acest mod nu am discutii.[/QUOTE]

Sintagma "Sa traiti bine!" apartine conducatorului statului Roman, deci este de respectat si nu reprezinta o injurie sau o jignire :D.
    Parerea ta. Nu comentez mai mult, ca nu e cazul.

Am sa motivez textul nr 2 al lui mjolnir ca fiind din cauza nervilor si a posibilelor probleme din viata reala, dar sper ca mjolnir sa vina cu niste scuze adresate celui caruia i-a raspuns si celor pe care i-a pus in text generalizad jucatorii de travian pe serverele RO.
    Te rog sa nu-mi motivezi actiunile si textele. Sunt perfect capabil sa mi le motivez singur. Daca am pentru ce sa-mi cer scuze, imi cer fara probleme. In ceea ce priveste generalizarea, revin cu rugamintea de a citi mai atent ce scriu.

Citat În prealabil postat de cobraboy Vizualizare mesaj
    Prietene
    Te rog sa ma crezi ca imi selectez cu mare atentie prietenii, calitatea fiind pe primul lor. Te asigur ca nu suntem prieteni.

Se vede ca ai avut ghinion in viata si te-ai retras in spatele unui monitor multicolor.
    Ma bucur ca esti "perspicac".

Nu am spus ca sunt purtatorul de cuvant al aliantei sau al unei persoane anume.
    Atunci nu folosi "noi, jucatorii", ci "eu, cobraboy" sau "eu si prietenii mei". Simplu.

Nu doresc sa fiu partas la anumite porcarii, ( injurii sau ce ai mai scris ), nu ma intereseaza ca cineva a uitat sa isi inghita pastila de dimineata.
    O atitudine pozitiva cu care sunt de acord.

Asa ca te rog nu ma trata ca pe un mucos pentru ca nu esti nici pe departe mai mult decat un simplu om, la fel ca si mine, ca si domnu de langa tine sau persoanele de langa mine, etc.
    Crede-ma ca nu o fac. Cu mucosii nu pierd timp. Toti suntem oameni simpli si ajungem in acelasi loc la un moment dat.

Imi spui mie sa plec de pe server , citez "ia-ti un Gled din duty-free si pleaca.", sa iti fie rusine, halal reprezentant Travian. Ar trebui sa iti masori cuvintele cu 7 intelesuri si sa raspunzi direct la ce te intreaba oamenii, jucatorii, noi fraierii care depindem de bunatatea ta sa ne lasi aici, sa ne bucuram de nopti nedormite, sa mergem la munca cu ochii rosii.
    Flame. Punct. Nu mai spun nimic despre caracter.

Iti multumesc tu straine care iti bati joc de mine ! Si DA, nu folosesc diactiticele, este o problema ? Vad ca esti stresat, oropilat, ingrijorat ca cineva sa luat de tine. Nu ai de ce ! Dar ma bucur ca ai citit tot ce am scris.
    Citesc tot ce se scrie pentru ca ma intereseaza. Nu sunt stresat/oripilat/ingrijorat absolut deloc ca cineva s-a (se scrie cu cratima) luat de mine. Pentru ca nu esti "cineva".

Acum realizez ca a fost o greseala sa ma inscriu iar pe un server romanesc, si nu te mai bate cu pumnul in piept ca sunt destui jucatori, iti spun eu ca nu mai sunt, cifrele o dovedesc, uitate la statistici si vezi catzi erau in 2008 - 2010 si cati sunt acum.
    Cand Travian Romania nu va mai exista, acela va fi momentul in care nu vor mai fi destui jucatori.

Pacat ca oameni ca tine denigreaza atat jocul cat si institutia care o reprezinta. Da ai inteles bine, nu ai facut ce trebuia, ba mai mult, batjocoresti un om pe care nu il cunosti, nu stii nimic despre el, nu ai nici un drept.
    Am indoieli in ceea ce priveste capacitatea ta de analiza. Sincer iti spun ca nu ma intereseaza de unde ai tras concluzia ca denigrez jocul si institutia pe care o reprezinta. Imi cer scuze daca te simti batjocorit, intentia mea nu a fost asta. Chiar am vrut sa te felicit pentru cuvintele frumoase.

Te-ai intrebat vreodata de ce toti reprezentantii marilor companii nu raspund la jigniri ? Sa nu spun ca iti zambesc ! Da, pt ca sunt platiti sa respecte, unii o fac de la nastere pana la moarte fara sa fie platiti, altii pur si simplu nu pot sa se abtina pentru ca au un caracter murdar, prea murdar ca sa realizeze ca lumea in care traiesc are nevoie de oameni simpli si fericiti nu de altceva.
    Te las pe tine sa-ti pui intrebari inepte. Dar te asigur ca nu-ti zambeste nimeni cand e atacat. Poate doar daca e retard. Cu plata sau fara, respectul este pentru cine merita. Tu nu meriti respect, doar il cersesti.
    Fericiti sunt cei saraci cu duhul! Sper sa nu mai incerci filozofii prea curand, cel putin nu cu mine. Te rog.

Nu pot sa accept nesimtirea si tratamentul tau domnule !
    Este dreptul tau.
    Ultima modificare efectuată de Mjölnir; 06.10.2013 la 04:23:45.

Fermier cobraboy's Avatar
    Data înregistrării
    13.09.2008

Buna dimineata,

Oare de ce am sperat la un raspuns direct si la subiect ?... Domnule Mjölnir, va multumesc pentru informatiile selective si pasajele suculente dar vreau sa va spun ca din respect pt Vali si alte persoane care au facut Travianul mai placut inchei aceasta conversatie total deplasata si fara nici un numitor comun.
    Daca se poate spune, oficial imi cer scuze ca am intervenit intr-o problema legata de serverul pe care il joc. Am facut-o pentru prieteni, da, pt cei selectati amanuntit ! In acest moment nu mai conteaza raspunsul dumneavoastra, sa dedus automat ce ar fi trebuit sa intelegem de la bun inceput !
    Dreptatea o vom gasi doar pe lumea cealalta ! Success domnule Muhtihunter, SuperMultihunter, si cate alte denumiri mai aveti. Va prind asa bine cand explicati cu atata maiestrie problemele legate de orice altceva numai de travian nu !

Cu tot respectul meritat !
    cobraboy

Fermier
    Data înregistrării
    03.08.2010

Domnule mjolnir,

Ai pus atatea citate incat pe cei mai slabi de inger ii pierzi pe drum.
    Hai sa-ti explic putin problema mh-ilor de pe serverele romanesti. Aveti un tool care va ajuta. Din pacate cand vedeti ca ceva nu este asa cum stiti voi, banati jucatorul. Daca banul e pe drept sau nu NU va intereseaza. Banati cu mandrie. Cand jucatorul va demonstreaza ori ca el are dreptate, ori ca voi nu stiti pentru ce ati banat goliti ce e de golit si sanatate la neamuri sa fie.....NU am vazut nici macar o scuza vreo data din partea unui mh pentru o greseala. NU va intereseaza timpul pierdut de respectivul jucator. Daca un om farmeaza zi si noapte, pentru voi inseamna ca are boot. NU aveti tehnologia si cunostintele necesare ca sa delimitati hotii de jucatorii cinstiti. In felul asta incurajti furtul!
    Asta este realitatea respectarii regulamentelor pe travian, domeniul RO. De ce se fura atat de mult si de ce sunt atatia care fac multiaccount? Pentru ca TOT mh-ii au invatat jucatorii ce se urmareste. Nu a venit țața Floarea de la tara sa ii invete pe jucatori chestia asta.
    Faptul ca ai raspuns atat de dur postarilor de aici nu ma duce cu gandul decat la faptul ca gresiti si nici macar nu realizati unde gresiti, sau daca realizati preferati sa loviti in altii ca sa fiti cat de cat la suprafata. Doar prin faptul ca puneti sa supravegheze corectitudinea din joc oameni care NU au nici o treaba cu asa ceva demonstreaza ca nu aveti o logica in ce priveste alegerea mh-ilor.
    In alta ordine de idei..... S-a pus problema unui MH pus de voi pe un server aniversar. Ce poate sa dureze atat de mult? Vreti sa va dea respectiva persoana in scris ca a jucat pe s2? Ca a tradat si ca a fost contestata? Ca are resetimente? Nu veti vedea asa ceva nicioata. Doar simplele observatii aduse de jucatori si trebuia schimbata acea persoana, NU subiectul.

Ai spus ca nu sunteti platiti.... pentru ce? Nu aveti un program de lucru. Totusi vi se da gold. Asa ca SUNTETI PLATITI. Din pacate sunteti platiti pentru ceva ce nu faceti corect si majoritatea mh-ilor nu sunt obiectivi. Sunt subiectivi.

Este momentul sa-mi cer scuze fata de acei mh-i care totusi sunt ok dpdv al regulamentului. Daca candva te apreciam ca mh si ca om, din 3 postari aici m-ai trezit la realitate.

Avand in vedere ca ma vad nevoit sa cedez in fata ta, pe principiul.... cineva trebuie sa cedeze primul, nu am sa-ti mai raspund provocarilor.

Concluzia mea acum este: pe principiul pur băsist ai adus in prim plan alte probleme incercand sa ocolesti ceea ce de fapt s-a adus de la bun inceput in discutie
    Asadar: Sa trăiești bine!

exEchipa
    Data înregistrării
    01.02.2008

@eudac

Am vrut sa iti scriu un nou mesaj cu explicatii, dar am decis sa ma opresc. Ai parerea formata, chiar daca este gresita si nu o pot opune aducand dovezi, pentru ca nu ti le pot oferi. Bun sau prost, asta este sistemul, iar Multihunterul este intotdeauna un nenorocit care isi bate joc de jucatori.

Imi pare rau ca te-am dezamagit ca om si ca Multihunter, dar nu abdic de la principiile mele. Iti urez sa ajungi sa fii Multihunter. Iti vei aduce aminte (singur sau ajutat) de ce ai spus acum, de parerile pe care le ai acum, de gandurile, atitudinea si dezamagirea de acum. Apoi vom intra in conferinta video si va trebui sa te uiti in ochii colegilor tai, nenorocitii neamului. Atat.

Nu trebuie sa cedezi in fata mea, poti continua sa hulesti Multihunterii, sa-i consideri cum ii consideri. Atat timp cat o vei face in limitele regulamentului, nu vei avea probleme cu nimeni.

Multumesc pentru urare. Eu traiesc bine. Tu?

Pagina 2 din 9 PrimulPrimul 1234 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: Serverul 3 - Runda a VI-a
    Postat de Nicole în forumul s3.travian.ro
    Răspunsuri: 9
    Ultimul mesaj: 28.08.2014, 20:27:21
  2. Serverul 2 - Runda a VI-a
    Postat de moris_rapid în forumul Politica si diplomatie - Server 2
    Răspunsuri: 1
    Ultimul mesaj: 16.12.2012, 14:13:12
  3. Serverul 3 - Runda a V-a
    Postat de nasty boy în forumul s3.travian.ro