Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 89

Subiect: Serverul 2 - Runda a VII-a

Consul
    Data înregistrării
    05.08.2008

Implicit Serverul 2 - Runda a VII-a

În data de 23.09.2013 a început o nouă rundă a serverului Travian Ro - TS2, în versiune T4.2, reprezentând serverul aniversar Travian. Modificările serverului sunt prezentate aici.

Vă rugăm să concentrați discuțiile cu privire la această rundă în cadrul acestui topic.

Spor la joc tuturor!
    Echipa Travian

Fermier
    Data înregistrării
    03.08.2010

Implicit Re: Serverul 2 - Runda a VII-a

Rugam interventia de urgenta pe s2, serverul aniversar. Unul din MH este Anthem, jucator pe fosta editie s2, lider de alianta si sitter pe WW SphinCS.
    Editia trecuta au fost foarte multe discutii, tradari, jigniri. NU poate fi un MH obiectiv si exista riscul sa stricati ceea ce se doreste a fi un server aniversar

Artizan
    Data înregistrării
    20.07.2007
    Locație
    Orasul unde, cand spui "Ma duc in groapa" ceilalti nu-ti plang de mila

Cred ca se gasesc mh capabili sa preia acest server. Am vazut o banare azi foarte dubioasa pentru motivul de multi-account, cand eu ii cunosc pe amandoi playeri.
    Ultima modificare efectuată de GINY; 04.10.2013 la 21:28:47.
    te'ai innorat vreodata ?

Fermier
    Data înregistrării
    25.07.2010

Citat În prealabil postat de eudac Vizualizare mesaj
    Rugam interventia de urgenta pe s2, serverul aniversar. Unul din MH este Anthem, jucator pe fosta editie s2, lider de alianta si sitter pe WW SphinCS.
    Editia trecuta au fost foarte multe discutii, tradari, jigniri. NU poate fi un MH obiectiv si exista riscul sa stricati ceea ce se doreste a fi un server aniversar
    Ne pare rau ca exista o plangere impotriva echipei de MH, dar este imposibil sa acceptam ca un jucator de asemenea factura sa fie cel care "pastoreste" un server de travian. Din doua motive: unul l-a denuntat eudac, al doilea este ca nu are nimic in comun cu travianul. Cel putin MH trebuie sa cunoasca jocul si regulile lui, ca sa le respecte si sa impuna sa fie respectate, nu?
    Avem incredere ca se va tine cont de faptul ca aceasta Ana, anthem, este incompatibila cu functia de MH, cel putin pe ro2, deoarece ea a jucat si a condus alianta pe ultimul server 2 incheiat.

Meșteșugar chebeleu's Avatar
    Data înregistrării
    28.12.2008
    Locație
    Nicosia (CY)

Salutare ,
    sustin si eu parerea colegilor si nu numai . O persoana care a jucat pe un server nu poate fi multihunter pe acel server , cel putin aceasta era o regula in ceea ce priveste Multihunterii.
    De exemplu astazi un coleg a fost banat pentru multiaccount cica , abuziv , el a incercat sa ii explice de fapt ca nu este vorba de asa ceva dar se pare ca sunt polite de platit si cum pot fi ele platite mai bine decat cand detii puterea.
    A acceptat debanarea cu penalizare tocmai pentru ca nu avea cu cine discuta , la 2 ore dupa ce fost debanat a fost banat DIN NOU cu acelasi motiv stupid de multiaccount.
    Acum intrebarea mea este , jucam travian sau ne platim politele din trecut ?

Pazadox mi se pare o persoana extrem de sociabila si cu care se poate discuta. IN plus , neavand vreo legatura cu S2, sunt 1000% sigur ca este corect si impartial.

Cu stima,
    Chebe
    Ultima modificare efectuată de chebeleu; 04.10.2013 la 23:05:18.
    s2.RO / 2008-2015 [PHOENIX] chebeleu / hitman ; s5.RO / 2010-2012 [OBLIC] Darksoul
    s5.COM [ REF ] Dargo ; Tournament Final 2013 - 2017 [DACIA] Chebe / Kara

Fermier
    Data înregistrării
    26.09.2013

Avand in vedere ca anthem a mai jucat pe s2 nu mi se pare corect sa fie si MH, asta e lipsa de respect fata de jucatorii cajoaca acolo si baga bani. Ar trebui sa se ia masuri cat mai repede.

Meșteșugar rafyyy's Avatar
    Data înregistrării
    23.06.2011
    Locație
    Bucuresti

Susțin si eu acest lucru , care mi-se pare un lucru de bun simt . Va multumesc pentru înțelegere .

Meșteșugar chebeleu's Avatar
    Data înregistrării
    28.12.2008
    Locație
    Nicosia (CY)

Buna seara ,
    As dori un raspuns din partea unui moderator sau din partea Adminului .

Din ce stiu eu si dupa ce am intrebat alti multihunteri care sunt in activitate sau au renuntat , o persoana poate fi acceptata ca multihunter pe un server "X" doar daca aceea persoana nu a mai activat pe acel server ca jucator in ultimii 2 ani de zile.
    Jucatoarea Ana de pe contul ANTHEM a activat in ultimii 2 ani de zile pe RO2 , ba a ocupat si o functie de conducere in aliantele din SE , terminand in alianta Justice , incercad sa isi faca ea si adeptii ei dreptate singura. In plus a fost sitter si pe unul dintre ww'uri .
    As dori un raspuns , cat se poate de repede : POATE UN JUCATOR SA FIE MULTIHUNTER PE UN SERVER UNDE A ACTIVAT CA JUCATOR IN ULTIMI 2 ANI DE ZILE ?

Daca nu , atunci solicit de urgenta inlocuirea lui Anthem.

Multumesc,
    Chebe
    s2.RO / 2008-2015 [PHOENIX] chebeleu / hitman ; s5.RO / 2010-2012 [OBLIC] Darksoul
    s5.COM [ REF ] Dargo ; Tournament Final 2013 - 2017 [DACIA] Chebe / Kara

exEchipa
    Data înregistrării
    01.02.2008

Va multumim pentru mesajele postate si pentru interesul afisat pentru mentinerea corectitudinii in cadrul domeniului nostru.
    Impreuna cu Community Managerul RO (Vali) investigam situatia sesizata de voi (si de alti jucatori care ne-au trimis mesaje in joc), iar daca vom descoperi o incompatibilitate intre multihunter si pozitia ocupata, vom lua masuri.

Colegul meu Pazadox, multihunter senior al RO2, este un multihunter cu experienta, in care am incredere si care nu mi-a inselat asteptarile in ceea ce priveste impartialitatea si corectitudinea.
    Voi face verificari ale blocarilor/penalizarilor aplicate in serverul RO2 pentru a ma asigura ca totul este asa cum trebuie sa fie.

Una din regulile instituite de Community Managerul RO este ca Multihunterul sa nu activeze pe serverul pe care a jucat. Regula celor 2 ani nu exista "oficial", dar ne asiguram ca trece suficient timp intre momentul in care jucatorul a activat intr-un server si momentul in care poate activa, timp in care sa se treaca peste resentimente, razbunari, favoritisme.
    O alta regula este ca Multihunterul este permanent supravegheat de SMultihunter si/sau Community Manager, pentru a limita sau chiar reduce la zero posibilitatile de greseala/frauda.

Va vom anunta cand vom lua o decizie in acest caz.

Spor la joc in continuare!

Fermier cobraboy's Avatar
    Data înregistrării
    13.09.2008

Salut,

Nu o sa ma repet cu aceleasi motive sau plangeri pentru ca au fost semnalate de catre colegii de server. Voi pune accent pe "nesimtirea" celor care au vazut "TRAVIAN" intr-un banner publicitar si au batut din picioare pana au ajuns MH. Daca ei vor atunci trebuie. Ajunsi acolo au inceput sa faca ei legea ( ex. Basescu ). De cand joc travian ( 2008 ) nu m-am lovit de aceste probleme abuzive decat doar am auzit de ele, noi, jucatorii care pe langa faptul ca facem acest lucru intr-o colectivitate prietenoasa, punem si suflet si bani ! Inteleg ca treceti peste sentimentele unor oameni simpli, niste ramoliti de manageri sau super muncitori la autostrada, dar nu va bateti joc de banii nostri ca iau foc. Si nu sunt singur.

Probabil in urma acestor postari se vor autosesiza si cei mai mari sa verifice ce se intampla pe serverul aniversar ts2.travian.ro.

cobraboy

PS. Hai sa lasam frumusetea jocului intacta si sa nu o umbrim cu orgolii feminine si prostii de amatori ! Daca nu aveti autoritate atunci anuntati sa lasam aceste servere romanesti in favoarea celor straine unde pe primul loc este jocul si nu porcariile. Asa oameni, asa tara, asa joc, asa reguli ! Sa traiti bine Echipa Travian !

Pagina 1 din 9 123 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: Serverul 3 - Runda a VI-a
    Postat de Nicole în forumul s3.travian.ro
    Răspunsuri: 9
    Ultimul mesaj: 28.08.2014, 20:27:21
  2. Serverul 2 - Runda a VI-a
    Postat de moris_rapid în forumul Politica si diplomatie - Server 2
    Răspunsuri: 1
    Ultimul mesaj: 16.12.2012, 14:13:12
  3. Serverul 3 - Runda a V-a
    Postat de nasty boy în forumul s3.travian.ro