Sunt arătate rezultatele de la 1 la 7 din 7

Subiect: tc3.travian.com restart (versiunea 3.6)

Fermier
    Data înregistrării
    10.05.2010

Implicit tc3.travian.com restart (versiunea 3.6)

--------------------------------------------------------------------------------
    Default [tc3] Restart 22.05.2014
    Hi,

the classic server com3, 'tc3' ( as its address is http://tc3.travian.com/ ), will

be restarted.

The start is on Thursday, May 22, 2014, at 04:00 UTC.
    The preregistration will be opened on Tuesday, May 20, 2014.

Version of the server is T3.6 and speed is 1x.

- Outgoing attack amount restriction by Rally Point level -feature is disabled
    - Instant troop recall with gold -feature is disabled
    - Troop evasion with gold -feature is disabled

Regards,
    Travian Team
    --------------------------------------------------------------------------------

O istorie pe scurt a serverului trecut:

La start au fost circa 10K conturi, iar la final cca 3.5K

Confederatiile dominante:
    SW: ITA, confederatia italienilor
    NW: VALHALA, confederatie multinationala cu croatii la carma
    NE: BEST, confederatia rusilor
    SE: SE, o confederatie de polonezi si alte neamuri

Pe final de server cadranele NE+NW+SE s-au unit impotriva SW si au castigat, contul castigator fiind un cont VALHALA pentru care au tras absolut toate cele 3 cadrane.

Doua vorbe despre alianta noastra:

Ne-am numit VAMPIRES si am fost o alianta care a adunat din mers sub palaria ei cele 35-40 de conturi de romani aruncate haotic pe toata harta. Odata cu satul 2 ne-am stabilit zona in SW si pana aproape de artefacte am luptat cu dintii pentru supravietuire inamicul fiind confederatia italienilor, confederatie care domina categoric cadranul. A fost o lupta crancena in care ne-am remarcat in special prin forta atacurilor urmand ca imediat inainte de momentul artefactelor sa primim invitatia de a juca alaturi de ei. Am avut rolul de jandarmi ai cadranului ocupandu-ne in special de scoaterea din joc a aliantei nr 2 din clasamentul general, alianta prezenta in cadranul nostru si sustinuta puternic de confederatia VALHALA.

Doua vorbe despre italieni: foarte bine organizati si extrem de corecti. Absolut toate intelegerile negociate la momentul aderarii la confederatia lor au fost respectate milimetric. A fost o placere sa jucam alaturi de ei.

Cum va fi noul server?
    Italienii reintra in formula completa. Daca reintra si rusii atunci vom avea o reeditare a serverului trecut, cu alte cuvinte va fi din nou un server superb.

Fermier
    Data înregistrării
    02.04.2014

Implicit Re: tc3.travian.com restart (versiunea 3.6)

Prin urmare, in ce cadran ne bagam? Astia care vom fi, ca suntem multi, putini... nu strica sa fim si la inceput cat mai aproape.

Fermier
    Data înregistrării
    13.11.2008

South west

Fermier
    Data înregistrării
    02.04.2014

Citat În prealabil postat de mariko Vizualizare mesaj
    South west
    Well ok. Be it South-west.

Fermier
    Data înregistrării
    10.05.2010

Italienii vor juca in NE de data asta.
    Eu unul nu cred ca intru, serverul trecut abia s-a terminat si in acest moment timpul nu-mi permite sa joc un nou server.
    Doar mi-am facut datoria sa anunt restartul unui server clasic pe com, lucru pe care ar fi trebuit sa-l faca adminii ro chiar daca serverul nu e in gradina lor. Nu numai ca n-au facut-o dar mi-au sters si post-ul pus pe unul din topic-urile publice, adica dintre acelea pe care ai acces fara sa te loghezi, aberatie pe care eu unul nu am intalnit-o pe alte domenii travian. Este adevarat ca au fost doua postari identice insa daca aveau bun simt ar fi lasat postul celalalt si l-ar fi sters pe cel pe care conversam acum pentru ca asta e vizibil doar de catre acei 2-3 ciudati care inca se mai logheaza pe gluma asta de forum.

Fermier
    Data înregistrării
    02.04.2014

Daca mai citeste cineva acest topic si are chef de un Travian classic, cadranul south-west (-/-).
    L.E. Observ ca s-a rezolvat problema Jazzman, e la rubrica "Noutati" acum.

Fermier
    Data înregistrării
    02.04.2014

Citat În prealabil postat de JazzMan Vizualizare mesaj
    Italienii vor juca in NE de data asta.
    Eu unul nu cred ca intru, serverul trecut abia s-a terminat si in acest moment timpul nu-mi permite sa joc un nou server.
    Doar mi-am facut datoria sa anunt restartul unui server clasic pe com, lucru pe care ar fi trebuit sa-l faca adminii ro chiar daca serverul nu e in gradina lor. Nu numai ca n-au facut-o dar mi-au sters si post-ul pus pe unul din topic-urile publice, adica dintre acelea pe care ai acces fara sa te loghezi, aberatie pe care eu unul nu am intalnit-o pe alte domenii travian. Este adevarat ca au fost doua postari identice insa daca aveau bun simt ar fi lasat postul celalalt si l-ar fi sters pe cel pe care conversam acum pentru ca asta e vizibil doar de catre acei 2-3 ciudati care inca se mai logheaza pe gluma asta de forum.
    Mda, cam e o gluma de forum Jazzman si regret ca tb.sa-ti dau dreptate. Si eu am facut ochii cat cepele la faza asta cu public/privat. Aveam aici un cont, am uitat total si user-ul si tot si acum dau de originalitatea romaneasca pana si pe un forum Travian!!!
    Care-i treaba pana la urma? A facut cineva reclama la alt joc? Nu tot Travian jucam si acolo? Nu tot in conturile firmei Travian intra eventualele sume pentru gold?

Deci in fond aici poate se afla niste moderatori ANTI - Travian, sau poate doar cel care se joaca cu mutarea topicului in sus si in jos, ba public ba privat. Pentru ca la ultimul mesaj topicul era vizibil si nelogat, deci cineva se tot joaca cu mutarea.

Ce fel de oameni modereaza aici, de unde au ideile astea cu public/privat si de ce obstructioneaza promovarea pt.un server international Travian?
    Intrebari retorice...

Subiecte asemănătoare

1. comx speed.travian.com will restart on December 17th.
    Postat de Abruzzi în forumul Ambasadele pentru Travian - Servere straine
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 17.12.2010, 21:11:59
  2. Server 5 International (s5.travian.com)- restart 02.10.2009
    Postat de piri în forumul Ambasadele pentru Travian - Servere straine
    Răspunsuri: 15
    Ultimul mesaj: 26.10.2009, 22:38:37
  3. Server 9 Franta (s9.travian.fr)-Restart 19.10.2009
    Postat de venin în forumul Ambasadele pentru Travian - Servere straine
    Răspunsuri: 21
    Ultimul mesaj: 22.10.2009, 01:20:53
  4. Server 3 International (s3.travian.com)- Restart 21.08.2009