Sunt arătate rezultatele de la 1 la 5 din 5

Subiect: Trupe noi

Meșteșugar NeaCaisa's Avatar
    Data înregistrării
    21.07.2009
    Locație
    Rm. Valcea

Implicit Trupe noi

Introducerea unei trupe de aparare impotriva berbecilor si catapultelor: Arbalete .
    raport : 2 la 1 ( arbaleta vs berbec)
    4 la 1 ( arbaleta vs catapulta)
    cosum hrana : 2
    cost productie: nu am stat sa calculez

Veniti si voi cu sugestii.

Spor.

Logan

Implicit Re: Trupe noi

Citat În prealabil postat de NeaCaisa Vizualizare mesaj
    Introducerea unei trupe de aparare impotriva berbecilor si catapultelor: Arbalete .
    raport : 2 la 1 ( arbaleta vs berbec)
    4 la 1 ( arbaleta vs catapulta)
    cosum hrana : 2
    cost productie: nu am stat sa calculez

Veniti si voi cu sugestii.

Spor.
    Cultura generala reprezinta suma cunostintelor neuitate intr-un interval de timp ;). Deci din putina istorie pe care o mai stiu si din putul gindirii fac urmatoarea corectie: asediatii aparau zidurile cetatii cu santuri cu apa, aruncau cu pietre/bolovastinci, apa clocotita si chiar cu smoala topita.
    Sant cu apa avem dar nu are efect. O fi gol? Sa cerem nemtilor sa-l umple? hmm... nici nu vreau sa ma gindesc de cite lemne ar fi nevoie sa arzi ca sa topesti un cazan de smoala! Si daca e sezonul ploios sau ala secetos? ori nu topesti smoala ori iti dai foc la cetate. Poate va mai amintiti ca cineva propunea asemenea sezoane cu diferite bonusuri. Cum o dam? Mie imi da cu virgula!

In spiritul acestor propuneri imi reinnoiesc cererea ca jocul sa aiba sonor.
    http://forum.travian.ro/showthread.p...-Runda-a-VII-a

Hai mai... ce e asa rau?

Meșteșugar NeaCaisa's Avatar
    Data înregistrării
    21.07.2009
    Locație
    Rm. Valcea

esti o adevarata "enciclopedie". Probabil ca ti-ai facut deja modul de cautare "incepator1", ai sanse mari sa depasesti google.
    In alta ordine de idei , nu mai umple spatiul degeaba si scrie ceva care sa fie folositor, nu ceva care sa deschida calea unor discutii care nu isi au rostul.
    Sonorul in joc este inutil si ingreuneaza rularea jocului. Fiecare asculta ce vrea in timp ce sta pe travian.
    Iar propunerea cu o trupa impotriva berbecilor si catapultelor nu este absurda in comparatie cu cea ca jocul sa aiba sonor sau anotimpuri. Nu stau sa iti argumentez , esti baiat "destept" si iti dai seama singur.
    Daca inca iti da cu virgula , intreaba un prieten sau fa jumate/jumate ( fifty/fifty daca esti baiat cu fite).
    Spor.

PS: Cred ca ai inteles ca ai "ingore" la urmatorul raspuns care are tenta de "mistocareala".

Fermier
    Data înregistrării
    03.10.2008

propun MIG 21 Lancer sau F11 si varianta B21 sau Antonov

Logan

uite mai neaCaisa:
    1. treaba cu ploaia e veche si nu-mi apartine: http://forum.travian.ro/showthread.p...-Travian/page2. Nu ca-mi pare rau, dar...
    2. Altcineva a cerut introducerea arcasilor :http://forum.travian.ro/showthread.p...jocului/page20 si nu tu ai inventat roata.
    3. Eu doar imi aduc contributia la imbunatatirea jocului prin sustinerea ramanerii jocului in acest format pt ca a fost stricat destul.
    4. Sonorul chiar ca ar fi fain :))

Subiecte asemănătoare

1. trupe
    Postat de hacker93 în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 6
    Ultimul mesaj: 26.09.2009, 23:26:53
  2. [trupe] trupe
    Postat de danydanydany în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 11
    Ultimul mesaj: 17.03.2009, 20:31:29
  3. Cum pot sa-mi fac trupe :-D?
    Postat de Finetti_Meow în forumul Intrebari Travian