Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 28

Subiect: ce se intampla pe . ro ?

Meșteșugar maryan's Avatar
    Data înregistrării
    28.04.2008

Implicit ce se intampla pe . ro ?

rog pe vali sa raspunda . caci la private nu doreste. am trimes un atac pe artefact. intre timp este oaza libera? cum se poate asa ceva? [Mesaj editat de CM Yaenara] Fără discuții despre echipa Travian, te rog.
    Ultima modificare efectuată de CM Yaenara; 06.05.2015 la 23:10:14.

Artizan IonitzaM's Avatar
    Data înregistrării
    06.06.2010
    Locație
    targoviste

Implicit Re: ce se intampla pe . ro ?

fi mai explicit maryan
    Nu pune gheata pe sufletul meu fierbinte ca tot ce-mi faci mie iti faci tie tine minte!Binele meu e si binele tau,daca tu intelegi, nu o sa mai fie greu mi s-a acrit sa tot vorbesc de parte,ia tu viata mea si fa-ti parte…intelegi?;)

Banat
    Data înregistrării
    14.01.2015

A fost cucerit artefactul de altcineva mai rapid,o singura persoana este [...] in ecuatia asta...si neinformata.

[Mesaj editat de CM Yaenara] Atenție la exprimare.
    Ultima modificare efectuată de CM Yaenara; 06.05.2015 la 23:11:28.

a fost cucerit artefactul pana sa ajunga atacul tau:)

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Citat În prealabil postat de Vali Vizualizare mesaj
    Stimati jucatori,

conducerea din Germania lucreaza alaturi de colegii din echipa Tehnica si administratorii de sistem pentru a evita pe viitor astfel de neplaceri create jucatorilor.

Din informatiile primite nu se va face nici un roll-back pe nici un server al nici unui domeniu sau chiar joc. Doresc sa reamintesc faptul ca toate jocurile sub egida Travian Games au fost afectate de aceste probleme tehnice.

Cu stima
    Echipa Travian
    Care stima? Pentru cine?

Banat
    Data înregistrării
    26.05.2012

Pe ro2 situatia e cel putin neplacuta din cauza acestei caderi de server neanuntate.

Adica: "aliantele unity au facut o actiune ofensiva pe ww-ul celor din sud, lansarile au inceput aproximativ la ora 22:45 si urmau sa se incheie azi in jurul orei 17:00. Au apuca sa plece 5 armate pana in caderea serverului. Berbecarii nu au putut lansa la orele mentionate, practic cele 5 armate merg degeaba, actiune e un fiasco din cauza acestei caderi a serverului.

Armatele de ww care se pregateau de lansare erau in satele lor, dar o parte din trupe au murit de foame. La fel trupele de pe ww, nu a mai intrat crop in satul cu ML. In fine, asta e cea mai mica problema, dar sunt doua probleme imense si anume:

1. Actiunea pe ww esueaza din cauza problemelor tehnice pe care le-ati avut. Se pierd fara folos 5 armate, ati bagat upkeep negativ, adversarii pot baga tot defensul, nu se moare de foame. Practic adversarii si cu un roll back vor stii de planul nostru (am dat fara eroi si nu in trenulet pentru a nu atrage suspiciuni) nu gaseam mai mult de 1,5 milioane defense, practic luam o optiune serioasa de a castiga serverul. Acum datorita problemelor suntem mult mult in urma lor.

2. Pe ww timp de 4 ore nu s-a construit nimic (faceam granare si hambare levele mici de maxim 1h30 durata constructiei), alt timp pierdut cand noi practic facem tot posibillul si pentru noi fiecare minut conteaza pentru a duce infrastrucutra cat mai sus pentru a putea da lvl 100. "

Lucrurile astea au fost explicate si la nemti, iar raspunsul lor e ca ce s-a intamplat nu a avantajat pe nimeni. Mai sunt jucatori care poate mai intra pe forum, sa citeasca si ei totusi ce se intampla aici, oricum serverul e pierdut pentru noi Unity si raman doar vorbele :)

Multa stima, Vali.

Senator
    Data înregistrării
    06.05.2009
    Locație
    Bucuresti

Editat Vali_Ro: Flame-ul nu este permis pe acest forum.
    Ultima modificare efectuată de Vali_Ro; 08.04.2015 la 16:36:24. Motiv: flame

Banat
    Data înregistrării
    14.01.2015

[Mesaj editat de CM Yaenara] Fără discuții despre echipa Travian, te rog.

5 armate de atac(nu hammere) piedute nu inclina in nici un fel un server,doar daca se adauga unei seri de erori precedente.
    Ultima modificare efectuată de CM Yaenara; 06.05.2015 la 23:09:31.

Banat
    Data înregistrării
    26.05.2012

Spui ca 5 armate nu inclina in nici un fel "un server", nu joci pe server 2, nu stii ce armate sunt in Unity/South, dar poti afirma ca pe acest "un server" acele 5 nu fac diferenta. Poate nu ar face diferenta asa mult incat sa ne duca spre victorie, poate si daca le da inapoi nu castigam, dar de ce South ataca in conditii normale de joc si noi trebuie sa avem un stres in plus "oare va merge serverul sa atacam?".
    Daca spui ca nasty nu e in masura sa vorbeasca despre acei 5(care defapt au fost 6), eu sunt. Imi pare rau de fiecare armata in parte, nimanui nu i-ar conveni sa faca o armata indiferent de marime si sa o rupa in zadar.
    Si chiar daca au fost niste scapari in planul acesta de atac(chebeleu stie mai bine) raman la aceeasi parere, ca si serverul a fost un factor care a dus la un esec TOTAL. Adversarii nu stiu nici acum ce berbecar trebuia sa plece, nu stiu nici celelalte 4 armate de catas, dar ei sustin ca tot ar fi fost un esec. Mai auzi cate o vorba prin South "pleca un berbecar de x berbeci si tot nu pica zidul bla bla", zvonuri din astea pot da si eu.

Pe server 3, un cont cu 2 sate a facut diferenta si tu spui ca pe UN SERVER 5 armate nu pot face diferenta.
    Ultima modificare efectuată de CM Yaenara; 06.05.2015 la 23:12:02.

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Citat În prealabil postat de Charlie Vizualizare mesaj
    Sa spui ca un server e influentat decisiv de 5 armate cel mult medii...denota cat travian stiu lideri de acolo,IonitzaM lider de cadran....restul e can-can:))
    In urmatoarele randuri iti expun o situatie de joc perfect posibila, inversa fata de ce s-a intamplat pe server:

"sud are pe ww intre 800k-1,2 mil defense. Unity face plan de atac pe ww-ul lor, calculeaza cate armate trebuie sa bage sa dea jos zidul + infrastructura la o suplimentare de def pana in 2 milioane. Se lanseaza. liderii sud, perspicace cum sunt (nu ca ar fi primit info cum ca plecam real) dau zvon in tara si dau mass de def, def care sa ajunga in jurul orei x (unde x e ora la care intra primul atac).
    Unity ajunge la 7 dimineata, serverul pica la ora 2. Intaririle, cam 1-1,5 milioane nu intra pe ww deoarce apare "438 de intariri in 00:00:??", la fel crop, nu intra pe ww, astfel murind undeva la 300-400k def in cele 5 ore cat serverul e cazut, deci pe ww e un def sub 1 milion. Armatele alea "cel mult medii" cum spui intra pe ww si fac praf toata infrastructura, GE, HE, primarie, zid , tot. Pe forum apare cm vali si spune ca a fost un atac al "piratilor" si ca nu s-a creat avantaj de nici o parte, trupele moarte pe ww de foame fiind repuse in joc, la fel trupele moarte de foame prin ograzile jucatorilor, nici un roll back, nimic."

Revenind, toate bune si frumoase, Unity castiga serverul datorita unei probleme tehnice pe care travianul nu si-o asuma.
    Situaia de mai sus e perfect posibila si daca aveam noi norocul celor din sud, atacurile pe ww puteau cadea intr-un moment in care serverul era cazut. Dar ce sa faci, dupa razboi multi viteji se arata sa ne explice cum sta treaba cu jocul si joaca.

Pagina 1 din 3 123 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. ce se intampla??
    Postat de eddutzu în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 24.06.2008, 22:44:02
  2. ce se intampla
    Postat de denver în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 6
    Ultimul mesaj: 25.05.2008, 21:44:22
  3. ce se intampla?
    Postat de PamfletSeicaru în forumul Intrebari Travian