Sunt arătate rezultatele de la 1 la 3 din 3

Subiect: * Medalii aparatori!

Fermier
    Data înregistrării
    20.04.2015

Implicit * Medalii aparatori!

Bună ziua!

Din punctul meu de vedere ca apărător, ar fi mai frumos, cel puțin pe mine m-ar atrage mai mult să joc dacă în urma unei bătălii sau la sfârșitul săptămânii s-ar face un rank cu întăriri trimise sau unități "moarte" pe câmpul de luptă la aliați!
    Ar arăta altfel cel puțin pagina mea, nu ar mai fi așa monotonă...doar să trimit trupe și să fiu undeva în umbră.
    Sunt foarte mulți playeri care joaca defensiv iar modul acesta este destul de plictisitor...o medalie, un rank, m-ar atrage mai mult să joc pentru că alte beneficii nu am.

Vă doresc o seară plăcută!
    BigDaddy
    Ultima modificare efectuată de CM Yaenara; 16.05.2015 la 11:54:28.

Moderator Anthem's Avatar
    Data înregistrării
    16.05.2013
    Locație
    at wit's end

Implicit Re: * Medalii aparatori!

Salut BigDaddy

Multumim pentru sugestie!

Aceasta idee, de a atribui punctele defensive jucatorilor care detin unitatile defensive implicate in batalie, a fost indelung discutata si disputata in cadrul comunitatii travian. Parerile au fost impartite, au existat multe argumente pertinente atat pro cat si contra implementarii ei. Pentru jucatorii defensivi este un element motivator, totodata onorandu-le efortul si ajutorul. Insa poate fi vazut si ca un element de risc, expunand defensivii care participa activ sau care isi pierd trupele in batalii.

Oare doreste orice jucator / alianta sa ofere inamicilor atatea informatii despre sursele defensive? E interesant si discutabil.

Totusi, ideea a fost integrata in versiunea Travian Kingdoms. Jucatorii defensivi sunt cei care castiga punctele defensive in urma bataliilor la care participa aparand diverse locatii, nu detinatorul satului/orasului in care aceasta se desfasoara. Totodata, s-a renuntat si la atribuirea punctelor defensive datorate animalelor din sate - meritele naturii.

Speram ca ne vei impartasi parerea ta dupa ce vei testa actuala implementare.
    It never gets old, huh? Boom de yada, boom de yada...

Fermier
    Data înregistrării
    02.10.2008

Implicit Re: * Medalii aparatori!

Salut,
    Intradevar asta e frumusetea de a juca deff pe Kingdoms insa parca s-a pierdut din esenta travianului acolo si de aceea a fost lansat ca si joc separat.

Din pct meu de vedere ar fi o idee f buna integrarea "medalierii defensivilor" si aici, insa cei cu multi-accounturi evident ca nu imi vor aproba ideea. Daca tii un cont prin proxy evident nu vrei sa se afle ca e al tau si ai bagat deff din el, insa daca joci defensiv ma-ndoiesc ca nu ai vrea sa-ti fie recunoscute meritele.

Subiecte asemănătoare

1. aparatori sau atacatori
    Postat de preotelul în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 4
    Ultimul mesaj: 31.05.2010, 17:39:01
  2. aparatori
    Postat de counter în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 6
    Ultimul mesaj: 12.09.2009, 06:10:58
  3. Top aparatori ...
    Postat de KarLo în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 4