Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 21 la 30 din 53

Subiect: Rapoarte

Banat
    Data înregistrării
    26.05.2012

Implicit Re: Rapoarte

Punctele 1&2: Nu eu am cerut fake-uri acolo, nu stiam ca acel MM de fakes exista.
    Puteam face trenulete la tine si Dyegis, aveati artefact de spioni si va puteam baga in ceata, dar daca apareau 20+ atacuri pe 3x cred ca era clar pentru voi unde vin reale. Si in al doilea rand, cu cine sa faci trenulet?Ai vazut la game_over ce fiasco a fost..daca ii incercai pe maestrii din NV la un astfel de joc, ar fi zis ca le cer prea mult sau ca nu poate sa lanseze.
    Eu cu l-g ne-am gandit ca oricum va dati seama unde vin reale, nu asta era chestia, dar mizasem ca mai mult de 1,5 mil deff nu strangeti(eu facusem calcule pentru 1,6 in prima faza, cu 25 de armate si stii bine ca daca lansam din prima nu gaseam atat).
    Daca boreus accepta viteza de la balboua, ar fi facut sub 24h si don lua viteza de la semper la fel, sub 24h...Dar Don a trebuit sa stranga armata in 15h(nu asta era problema, stiam asta dinainte sa ii dau tinta), dar facea si 38h. Si avand in vedere timpul celor doi a trebuit sa fixez ora cat mai tarziu, eu as fi preferat ora 12.00 luni sa intre hammerele. Eu aveam de gand sa urmaresc cand puneti al doilea 3x pe BWB si imediat plecam pe WW(eu faceam 22h, cel mai mult), apoi restul se lipeau conform planului. De ce semper nu a vrut sa dea viteza lui don nu inteleg, nu avea consum enorm si oricum nu facea mult pana la tinta.
    Deci daca lansam din prima aveam sanse sa luam 3x-ul si chiar daca puneati al doilea 3x, noi ajungeam pe WW inainte de activare pentru ca toate hammerele faceau sub 24h si hai sa zicem ca rata unu lansarea si ajungea dupa activare, asta era..Faptul ca Don si boreus nu aveau viteza m-a incurcat si mai mult, astfel am ales ora 1 AM(lucru ce v-a ajutat, v-ati dat seama din timp care e ora de sosire a realelor pe ww). Recunosc, ca la partea a 2 a am fost cam superficial pentru ca eram scarbit de anumite personaje care au dormit tot serverul si acum isi dadeau cu parerea despre cum putem castiga acest server.

La primul plan pe WW nu am participat.
    Iar la lucrul pe ww, eu am zis ca ajut doar daca se baga l-g pentru ca e singurul cu experienta de acolo..daca el nu s-a bagat, am stat si eu cuminte, doar aruncam cate-un ochi. Nu stiu cum de nu s-au observat acele atacuri decat prea tarziu, ca timp de bagat 5x era.
    Zidul am tot zis ca trebuie ridicat, pentru ca ori ca il ridicai azi, ori peste o saptamana...tot trebuie si tot timpul ala ar fi fost, dar asta e.
    Infrastructura pentru lvl 100 e gata, dar nu mai conteaza aspectul asta acum..
    Si sa inteleaga toata lumea de ce prima tentativa de atac a fost anulata :
    1. Semper Fidelis a dorit sa dea pe WW, urmand-o si cativa din NV pe care ii influenta(care pana la urma tot n-au dat pe 3x).
    2. Lumea buna din NV vroia sa dam in zid lvl 12-13 pe WW cu toate armatele si hammerele cu TINTA WW, ceea ce insemna un 15 levele MAXIM, ceea ce nu conta pentru ca in momentul respectiv noi aveam 800k capacitate pe WW si SUD-ul inca nu daduse cu nici un hammer:)
    3. Erau oameni cu 1,5k berbeci sau 2-3k catas, care nu le convenea sa dea fara ele pe 3x.

Sa va explic punctul 3, singurul scop al armatelor bagate pe 3x era doar sa curete deff-ul, nu sa darame ceva anume. Dand la o parte artileria, o mare parte din jucatori ar fi lansat cat mai tarziu si adversarul ar fi vazut tarziu intreg trenuletul(una e sa vezi ca in 30h ai 25 insi lipiti pe 3x, alta e sa vezi ca in ultimele 10 ore mai apar inca 15 insi in trenulet). Catasurile erau inutile la arhitect lvl 20 + 3x si cei 1-2k berbeci la fel(ce-ar fi facut diferenta 2k berbeci la defful ala? poate un 1k deff spart in plus)
    Ultima modificare efectuată de PanaSoniC; 06.05.2015 la 21:31:41.

Banat
    Data înregistrării
    14.01.2015

Daca cineva doreste o parere neutra,serverul sa castigat/pierdut de mult,shev,l-g degeaba va strofocati...nu ai cum sa repari la final ce nu sa facut timp de 4-5 luni.Daca ionitzam tot a vrut sa aplice pe s4 ce credea el ca a invatat de la alti...ar fi trebuit sa stie ca adversari pana la planuri trebuie sa fie scosi din joc in mare masura,sau macar sa fie slabiti in asemenea masura incat sa nu puna prob deosebite...si la cum erau cadranele se si sw pe s2 alti (nu spun ca eu din modestie) ar fi defilat la ww.
    Acum scz ca nu ai cu cine trenulete sau ca adversari au mai multi spioni sunt putin penibile....eu cand nu aveam cu cine faceam singur trenulet,tot asa si cu spioni..daca implici oameni de care nu esti sigur 100% e limpede ca te astepti sa se rasufle actiunea,e un risc calculat,sau cel putin asa ar trebui sa fie.
    Cand un jucator cu 5k crede ca are hammer e clar ce au facut lideri tot serverul..au dormit in papuci,acel jucator ar fi trebuit sa stie ca un asemenea gest,de a nu lansa cand ai primit tinta se soldeaza cu excluderea si demolarea imediata...pe un server serios.

Sătean
    Data înregistrării
    11.10.2009

Citat În prealabil postat de PanaSoniC Vizualizare mesaj
    Cand m-am apucat de calcule, chiar credeam ca vom avea un rezultat bun,

Iti dai seama ca si noi am analizat vulnerabilitatile pe care le aveam , TOTI am fost de acord ca asta era SINGURA cale de a ne duce inapoi cu ww-ul . Pentru acest lucru am cumulat succesiv 3 artefacte de rezistenta . DECI nu stiam ce forta va ataca . Normal ca am dat adunarea pe 3x-ul activ . Al doilea artefact 3x avea atacuri dar nu il puteam apara ........ l-am imprumutat FIX 10 minute la hitman care avea Spioni de cont . Avind ceva dubii .......... este mai jos explicatia cu " fake " am cucerit al treilea 3x .

Pentru noi e doar un jok si cel putin eu imi felicit adversari cind merita - ca plan acesta era singurul viabil , ca nu a reusit ....... e alta treaba ; orice atac pe ww cu 3x activat , la marimea armatelor consumate pe 3x nu faceau absolut nimic .

Felicitari !
    Ultima modificare efectuată de bwb; 06.05.2015 la 22:26:26.

Fermier
    Data înregistrării
    04.02.2014

Mesaj catre l-g . Am avut un respect candva pentru acel nume vechi al tau dar deja o dai de gard rau. In aceasta aventurape ro2 in sud nu a fost doar hitman care s-a ocupat de confederatie, majoritatea lucruilor facute a fost facute de comun acord intre mine si el si apoi impartasit si cu ceilati . Voi va plangeti ca ar fi avut hitman conturi spion acolo...pai daca aveam conturi spion acolo erati terminati de mult mai. Voi nu va dati seama ca deja incepeati sa deveniti penibili.... a-ti incercat cupararea contului mishu, game_over, noob, la bp,squad (a-ti reusit aici ) si Neutorn.... aici este penibilitatea sa nu mai zic ca cu spionul de bp.sauqd a-ti furat si instructia mare. Mie mi-ar fi rusine sa deschid gura in locul vostru , si il mai acuzati pe himtan ca va intuit atacurile pe ww ... Invatati si jucati cu armatele conturilor voastre ca pe ww-ul vostru nu a venit nici un fel de contu de-al vostru de care stiati.

Pe viitor cand mai incercati sa cumparati contrui cu armata de ww amintiti-va ca uneori unii oameni nu se vand si asta va costat ca va dus si a mers cu voi sa vada cat puteti fi de josnici. Eu nu am cumparat cont in tabara adversa niciodata si nu as face asta vreodata(chiar l-as da in gat pe cel care face asta) Chit ca ma credeti sau nu e adavarul.

Alt server va astept sa jucati din nou daca mai vreti si poate NW a invatat cum poate fi redus la tacere un cadran intreg de 5 contui din gri ; Gepa, Leon ,Ganicus, Skyangeltsb si andreifcs (cu asta ma laud ca nu multi reusesc asta)

Sătean
    Data înregistrării
    08.05.2007
    Locație
    London / U.K.

felicitari!
    nusica

Banat
    Data înregistrării
    26.05.2012

Citat În prealabil postat de bwb Vizualizare mesaj
    Iti dai seama ca si noi am analizat vulnerabilitatile pe care le aveam , TOTI am fost de acord ca asta era SINGURA cale de a ne duce inapoi cu ww-ul . Pentru acest lucru am cumulat succesiv 3 artefacte de rezistenta . DECI nu stiam ce forta va ataca . Normal ca am dat adunarea pe 3x-ul activ . Al doilea artefact 3x avea atacuri dar nu il puteam apara ........ l-am imprumutat FIX 10 minute la hitman care avea Spioni de cont . Avind ceva dubii .......... este mai jos explicatia cu " fake " am cucerit al treilea 3x .

Pentru noi e doar un jok si cel putin eu imi felicit adversari cind merita - ca plan acesta era singurul viabil , ca nu a reusit ....... e alta treaba ; orice atac pe ww cu 3x activat , la marimea armatelor consumate pe 3x nu faceau absolut nimic .

Felicitari !
    Stiu ca prin asta incerci sa ne "consolezi", dar imi pare rau ca se termina asa si nu exista acea emotie de final..se stie castigatorul prea devreme, tot ce mai aveti de facut in momentul asta e sa dati level dupa level..asta e, in mare parte e vina noastra pentru acest fapt.
    @Ganicus: Neutron nu s-a incercat sa fie cumparat, iar de restul n-am habar...Insa cand vezi bp.squad in cadranul tau, e clar ca il poti scoate din schema din prima, asta e rolul lui de la un timp, sa creasca si sa vanda(iar hammerul nu e facut de el). Doar eu cu rays am facut niste afirmatii pe forumul asta si nu vad de ce ne-ar fi rusine, si faptul ca s-a zis niste chestii de hitman, adevarate sau nu, nu inseamna ca suntem contra acelor chestii..toti ne folosim de acele chestii la un moment dat.
    Nu uita ca si tu ai facut acuzatii aiurea la adresa mea si rays ca am lansat cu scripturi..sa bagi 4 atacuri in aceeasi secunda e ceva normal, sa te lipesti de alt jucator cu inca 4...e mai multnoroc, sincer:) Iar eu daca nu reuseam sa intru in aceeasi secunda cu el, crede-ma ca intram sigur in urmatoarea. Iar fakes sa intri in aceeasi secunda cu alt jucator e mult mai simplu.
    Cand rays a dat fakes la bwb de exemplu, mi-a dat timpul iar eu am deschis 10 taburi si din alea 10, 4 au plecat in aceeasi secunda cu rays iar pe restul le-am anulat. Si pun pariu ca nu stiai nici de faza cu arena. Am facut aceste precizari mai mult ca mi-am adus aminte ca si hitman ne banuia de script, nu doar tu.

Sătean
    Data înregistrării
    11.10.2009

............tot ce mai aveti de facut in momentul asta e sa dati level dupa level..asta e,...............
    Nu uita ca inca nu am venit cu colinda prin Nord .......... o singura exceptie care a atacat fara sa stim . Nici asa slabi nu suntem sa nu fi ramas ceva armate prin 2 cadrane .
    Dar efectul e pur de statistica la o diferenta de 3 nivele in momentul de fata . ... si nu sunt sigur ca aveti infrastructura care sa va permita IVI 100 la ww . In schimb aveti peste 5mil. hrana/ora disponibil prin disparitia " hammer-elor " ..........
    Ultima modificare efectuată de bwb; 07.05.2015 la 09:55:31.

Meșteșugar chebeleu's Avatar
    Data înregistrării
    28.12.2008
    Locație
    Nicosia (CY)

Eu cu l-g ne-am gandit ca oricum va dati seama unde vin reale, nu asta era chestia, dar mizasem ca mai mult de 1,5 mil deff nu strangeti(eu facusem calcule pentru 1,6 in prima faza, cu 25 de armate si stii bine ca daca lansam din prima nu gaseam atat).
    Daca boreus accepta viteza de la balboua, ar fi facut sub 24h si don lua viteza de la semper la fel, sub 24h...Dar Don a trebuit sa stranga armata in 15h(nu asta era problema, stiam asta dinainte sa ii dau tinta), dar facea si 38h. Si avand in vedere timpul celor doi a trebuit sa fixez ora cat mai tarziu, eu as fi preferat ora 12.00 luni sa intre hammerele. Eu aveam de gand sa urmaresc cand puneti al doilea 3x pe BWB si imediat plecam pe WW(eu faceam 22h, cel mai mult), apoi restul se lipeau conform planului. De ce semper nu a vrut sa dea viteza lui don nu inteleg, nu avea consum enorm si oricum nu facea mult pana la tinta.
    Deci daca lansam din prima aveam sanse sa luam 3x-ul si chiar daca puneati al doilea 3x, noi ajungeam pe WW inainte de activare pentru ca toate hammerele faceau sub 24h si hai sa zicem ca rata unu lansarea si ajungea dupa activare, asta era..Faptul ca Don si boreus nu aveau viteza m-a incurcat si mai mult, astfel am ales ora 1 AM(lucru ce v-a ajutat, v-ati dat seama din timp care e ora de sosire a realelor pe ww). Recunosc, ca la partea a 2 a am fost cam superficial pentru ca eram scarbit de anumite personaje care au dormit tot serverul si acum isi dadeau cu parerea despre cum putem castiga acest server.
    Si ce-i daca faceai sub 24 de ore ? Pai daca tu ajungi la ora 06:00 dimineata cu toate atacurile pe 3x eu le vad din timp pai noi aveam deja pus al 2'lea 3x pe WW cu vreo 8 ore inainte sa ajungeti cu celelalte reale deci nu te ajuta la nimic vitezele sa lansezi dupa ce vezi deznodamantul de pe 3x deoarece aveam 3 bucati 3x.
    Inca ceva , din NE sau NW pana la BWB la -100 -100 faceati mai mult de 24 de ore cu orice armata mai putin vitezele.

Scenariu care il aveam gandit eu:

primul 3x activ la BWB pe capitala : il aparam cum putem ,poate 1 mil deff , poate 1.5 , poate 2 milioane
    al doilea 3x il cucerim de la BWB cu 24 de ore inainte sa veniti voi cu primele atacuri pe 3x , daca ne furati 3x-ul al doilea deja este activ
    al treilea 3x era sa il cucerim cu cateva ore inainte sa vina hamerele voastre. (asta nici macar nu l-ati anticipat)

Actiunea era cu sorti de izbanda daca loveati 3x iar la interval de cateva minute veneati deja toti pe WW si cand spun sa loviti pe WW ma refeream sa atacati 3 cu tinta UNICA (nu dubla) pe Hambar Extins ca era suficient sa dati jos 3 HE ( nemultumitului i se ia darul ) si restu toti pe minunea lumii. Daca va iesea planul aveam 3 HE jos adica undeva la 6 zile intarziere (avem infrastrucura de 1,280,000) plus minune sigur cobora pana spre nivel 40-50 si zidul jos. Daca nu iesea planul cele 3 armate dadeau jos circa 4-5 nivele de HE fiecare. Sa pui pe cineva sa dea cu tinta dubla pe Hambar extins cu 6 milioane deff si zidul sus , ne-stiind sigur daca iei sau nu 3x mi se pare o greseala mare.
    s2.RO / 2008-2015 [PHOENIX] chebeleu / hitman ; s5.RO / 2010-2012 [OBLIC] Darksoul
    s5.COM [ REF ] Dargo ; Tournament Final 2013 - 2017 [DACIA] Chebe / Kara

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

@hitman

Da, serverul a fost pierdut in momentul in care pe ww-ul Unity nu a vrut sa stea nimeni dintre cei cu experienta, restul nu mai conteaza.
    Legat de 1 vs 1, daca intru la 2 saptamani dupa tine cu romanii sau dacii e egal ;).

@charlie

Cum spuneam mai sus, daca era echipa pe ww-ul Unity, altul era rezultatul, nu stiu cine castiga, dar era mult mai strans.
    Serverul nu a fost pierdut acum 4 luni, acum 4 luni ne bateam cu se-ul si era ok pentru NE. In acest timp sw s-a facut ca se bate cu nw si au scos def si armate. Nw din pacate incapabili sa construiasca armate de atac, defense, sa conceapa planuri de atac sau sa execute (vezi extinsa lui mishu care putea fi cucerita de minim 3 ori). Dar nejucand aici nu ai cum sa simti pulsul serverului de aceea e mai indicat sa urmaresti doar discutiile fara sa postezi pentru ca esti pe langa subiect.

@a-ti

Ca sa ma respecti, sau sa stii ceva despre mine trebuia sa fii jucat cateva servere impreuna sau adversari si nu am facut-o. Acel s1 e irelevant tu fiind incepator intr-un wing IMM (devenit Saints), deci nu am nevoie de respectul tau, iar aici cu 200k pct. ofesnse nu esti nici pe departe spaima nw-ului cum lasi sa se inteleaga.
    Apoi, legat de spioni, nu ma intereseaza cine cati are, dar nu imi sfidati unele simturi. Ati avut si aveti spioni in nw, in ne, ati avut oameni implicati pe conturi "grele" in se (vezi ruperea aliantei dintre se si Ne la presiunea unor conturi controlate direct de voi). Eu nici nu stiu pe ce cont joci, daca pe ganicus sau pe apolo_67...sau poate e multi/pass-share, habar nu am, nici mh-ul stai linstit.
    Apoi, cand vorbesti de cumparat de conturi, scrie nick, nume, nu vorbi la general.

Spui ca Bp. Squad nu stiu ce contribuite a avut in cucerirea unicului de trupe, pune mana si uita-te de unde s-a furat acel artefact. (artefactul furat de la tine tot pe combinatii s-a furat?). Scrii ca ti-ar fi rusine sa deschizi gura daca ai fi in locul nostru. Dar tie nu ti-e rusine sa vii cu "aromana" asta pe un forum public si sa ne dai lectii de cum sa jucam sau cum sa ne comportam?

Banat
    Data înregistrării
    26.05.2012

Citat În prealabil postat de chebeleu Vizualizare mesaj
    Si ce-i daca faceai sub 24 de ore ? Pai daca tu ajungi la ora 06:00 dimineata cu toate atacurile pe 3x eu le vad din timp pai noi aveam deja pus al 2'lea 3x pe WW cu vreo 8 ore inainte sa ajungeti cu celelalte reale deci nu te ajuta la nimic vitezele sa lansezi dupa ce vezi deznodamantul de pe 3x deoarece aveam 3 bucati 3x.
    Inca ceva , din NE sau NW pana la BWB la -100 -100 faceati mai mult de 24 de ore cu orice armata mai putin vitezele.

Scenariu care il aveam gandit eu:

primul 3x activ la BWB pe capitala : il aparam cum putem ,poate 1 mil deff , poate 1.5 , poate 2 milioane
    al doilea 3x il cucerim de la BWB cu 24 de ore inainte sa veniti voi cu primele atacuri pe 3x , daca ne furati 3x-ul al doilea deja este activ
    al treilea 3x era sa il cucerim cu cateva ore inainte sa vina hamerele voastre. (asta nici macar nu l-ati anticipat)

Actiunea era cu sorti de izbanda daca loveati 3x iar la interval de cateva minute veneati deja toti pe WW si cand spun sa loviti pe WW ma refeream sa atacati 3 cu tinta UNICA (nu dubla) pe Hambar Extins ca era suficient sa dati jos 3 HE ( nemultumitului i se ia darul ) si restu toti pe minunea lumii. Daca va iesea planul aveam 3 HE jos adica undeva la 6 zile intarziere (avem infrastrucura de 1,280,000) plus minune sigur cobora pana spre nivel 40-50 si zidul jos. Daca nu iesea planul cele 3 armate dadeau jos circa 4-5 nivele de HE fiecare. Sa pui pe cineva sa dea cu tinta dubla pe Hambar extins cu 6 milioane deff si zidul sus , ne-stiind sigur daca iei sau nu 3x mi se pare o greseala mare.
    Erau destule armate care pana la 3x, fara artilerie, faceau sub 24h.
    Eu eram sigur in prima faza ca luam 3x-ul. Si de ce sa dau cu tinta unica(scenariu in care 3x-ul era furat) daca eu aveam armate sa dau 6 HE-uri jos(cu tinta dubla) si ramaneau armate si pentru ML ?
    6 zile intarziere erau fix pix, noi aveam infra de 800k in momentul ala si de voi stiam ca aveti 6 hambare extinse ca s-a vazut in spionaj. Noi trebuia sa dam cat mai multe HE-uri jos sa avem o sansa pentru ca urma sa dati voi, nu ne avantaja cu nimic 2-3 levele la 2-3 HE-uri. Gandeste-te ca a zidul a fost dat la 16, iar armata ca a lui bp.squad dadea doar 4 levele la HE, uita-te la restul hammerelor, ce ar fi facut?Si daca bagam restul cu tinta unica ML, toti ar fi daramat 1 level, ionitza poate 2-3 ca avea 11k catas, insa suport slab :))
    Si faptul ca stiam ca nu iau 3x, deja nu ma mai interesa ca e tinta dubla, ca e unica..zidul nu pica si la defful respectiv, era inutila orice tinta ar fi fost. Deci, trebuia totul sau nimic, nu exista pentru noi o saptamana sau cateva zile intarziere, trebuia infrastructura la pamant sa avem o sansa, orice alta incercare cu tintele era inutila.
    Iti dau inca o data simularea si modifica ce vrei tu in ea, singura solutie era tinta dubla si 3x furat, daca 3x-ul a ramas la voi si totusi aveam tinta UNICA, nu vad avantajul gandidu-ma ca noi nu eram gata cu infrastructura si voi inca aveati hammerele parcate.
    Tintele fara 3x au fost : HE/HE,HE/HE,HE/HE,HE/HE, Primarie/HE, Primarie/HE etc(in functie si de catas)
    La a 2 a tentativa stiam ca nu vom lua 3x-ul, dar ce rost avea sa dau cu tinta unica?Nu ne aducea victoria.

http://travian.kirilloid.ru/warsim2....15,15hs100,50i

Pagina 3 din 6 PrimulPrimul 12345 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Rapoarte
    Postat de ROteam în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 4
    Ultimul mesaj: 16.03.2010, 10:49:34
  2. rapoarte
    Postat de TheDestroyer în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 4
    Ultimul mesaj: 09.07.2009, 18:24:33
  3. Rapoarte