Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 11 la 20 din 35

Subiect: banare cont la comanda

Banat
    Data înregistrării
    15.05.2009
    Locație
    bucuresti

Implicit Re: banare cont la comanda

Eu am dat delete ptr ca am avut cont banat fara motiv.....sau ma rog....multiaccounturi cu alte 25 de conturi cu care nu am avut nici o legatura.Contul a fost banat doar ptr ca era accesat cu tor.deci legal. Daca imi motiva acolo ca avea legatura cu contul meu principal....suportam consecintele si mergeam mai departe....dar asa???
    Ma lupt cu jucatorii nu cu MH-ii care vor sa echilibreze serverul....
    Nu noi am stricat serverul , nu noi ne-am batut joc de jucatori....ci cei care ne-au lasat sa intram cu tor ''perfect legal'' dupa care sa incalce acel regulamnet si sa baneze.
    Abuzurile facute de MH au dus la situatia serverului ......toata facute''conform datelor furnizate de sistem'' :)))

Sătean castdown's Avatar
    Data înregistrării
    14.06.2009

multumesc Anthem
    nu contest faptul ca toti trebuie sa plece cu sanse egale in joc dar cred ca se poate implementa ceva care sa descurajeze acesti jucatori care incalca regulamentul de joc.pedepsele mai aspre pot fi o solutie:stergerea instant a conturilor suport unde se intra cu parola,stergerea contului principal pana la 10 pop,stergerea de medalii ptr intregul server plus cele dobandite in trecut(medalia de veteran ptr cei ce vor sa faca flame!!)etc
    daca pedepsele raman mici ele vor fi incalcate iar cei ce joaca "de pe acelasi calc ca sotie,mama si fica" o sa aiba acelasi impact in joc,o sa convinga si altii ca singura solutie sa joci la acelasi nivel cu ei e sa ai cel putin doua conturi!!!
    aceste masuri care NU vor afecta pe cei ce joaca cu un singur cont ci vor obliga pe cei ce vorbesc in numele nostru si afirma ca toti avem cel putin doua conturi,sa isi faca acel al doilea cont pe alt server.
    sunt sigur ca toti vom avea aceleasi drepturi si obligatii chiar daca pedepsele pentru cei ce triseaza server de server vor fi mai mari.......printr-un joc curat putem atrage jucatori si putem revigora un joc atat de iubit nu demult

Banat
    Data înregistrării
    20.03.2009

Citat În prealabil postat de Anthem Vizualizare mesaj
    Salutare,

Din pacate se pare ca exista confuzie in privinta unelor lucruri. Mesajele anterioare contin multe afirmatii false si insinuari / acuzatii sau interpretari eronate. Le voi ignora pe acestea in incercarea de a clarifica situatia. Am insa rugamintea sa renuntati la astfel de exprimari pe viitor, ele contravin regulamentului acestui forum.
    atâta vreme cât aducem argumente, lumea își poate forma o părere obiectivă. după cum spuneam, a nega o acuzație fără a aduce argumente contra, este egal cu zero
    Abaterile de la regulamentul de joc Travian Games se sactioneaza, indiferent daca sunt prevazute si acceptate in regulamentul intern al aliantelor din joc. In cazul cu satul mentionat de tine, aceasta practica contravine regulamentului jocului, asadar si regulamentul aliantelor incalca regulamentul de joc. Va rog sa cititi cu atentie:

§1.1 - Drepturi și obligații
    Fiecare jucător are dreptul să înregistreze și să se joace pe un singur cont pe fiecare server de joc Travian și obligația corelativă de a juca doar în beneficiul contului său personal.
    §5 Tranzacții
    Orice tranzacție, care implică bani reali, de conturi, unități, sate, resurse, servicii sau orice alt aspect de joc Travian este interzisă. Vânzarea de conturi Travian, precum și orice transfer indirect (chiar sub formă de cadouri), în legătură cu site-uri de licitații sau al altor tranzacții de bani sunt interzise.
    §6.7 Forțarea sau amenințarea unui jucător să își șteargă contul, să adauge un jucător ca locțiitor, să permită unei alte persoane să joace pe același cont, să transmită unei terțe părți parola de acces în cont sau să încalce regulamentul jocului sunt interzise și se penalizează.

Asadar, obligarea unui participant la joc sa cedeze sate pe baza unui regulament intern al unei aliante constituie o abatere de la regulament.
    Sper că am explicat suficient de clar. Dacă jucătorul respectiv nu mai este dispus să respecte de bună voie regulamentul intern, este exclus și tratat ca adversar. Nu cred că a contestat cineva dominația Unite în cadranul SE, sau ai uitat cine zicea că Unite este pe ro3, la fel ca rușii pe finala 2014 :)
    O amenințare înseamnă A arăta intenția de a face rău cuiva (pen*tru a-l intimida sau pentru a obține ceva de la el) Nu a fost cazul în situația expusă mai sus ... eu i-am cerut jucătorului respectiv să respecte regulamentul alianței sau ne părăsește. Se subînțelege că dacă ne părăsește, îi cuceresc satul imediat. Situația a fost rezovată cu respectarea regulamentului travian. Eu am părăsit temporar alianța și i-am cucerit satul. Că nu s-a putut apăra, ține și de stilul fiecărui jucător. A sta într-o alianță, implică deopotrivă și drepturi și obligații.
    Raspunsurile primite sunt in conformitate cu regulamentul de joc si termenii si conditiile acestuia. Te rog sa recitesti cu atentie documentele mentionate. Asadar:
    - dovezile sunt datele oferite de sistemul de joc. Acestea nu pot fi transmise avand in vedere prevederile privind confidentialitatea.
    - confidentialitatea este asigurata si in interactiunea jucatorilor cu membrii Echipei Travian. Astfel, nu se vor oferi informatii despre alte conturi, motivele interventiilor sau urmarile acestora altor participati la joc in afara de proprietarul contului in cauza.
    - toti jucatorii au dreptul la recurs daca nu sunt de acord cu deciziile multihunterului. Prima instanta de verificare este multihunterul, apoi Community Managerul, urmat in final de Travian Games GmbH. Aceleasi date sunt disponibile tuturor celor care pot verifica un anume caz. Asadar, ca si in realitate, jucatorii au posibilitatea sa apeleze la alte instante pentru a primi o alta parere / a isi sustine cauza.
    Nu cred că e vreo noutate în ce scrii aici. Aceleași citate tipice politicienilor cu termeni și condiții, disclaimere, pasarea responsabilității și știi tu ... ceea ce se numește în popor: "limbă de lemn"
    Imi pare rau ca esti de aceasta parere.
    Sincer, nu cred ... dar hai să zic că există 1% șanse să mă înșel
    Vă invit pe toți să jucați un server .com de la cap la coadă (exclus calificări sau finală unde răspund tot admini din domeniul .ro) și să remarcați invizibilitatea arbitrilor. Am jucat suficiente servere cât să fiu suficient de calificat să afirm că nu am auzit de penalizări de 50% și ștergerea armatei la prima abatere, sau de banare a unei alianțe întregi, pe motiv că e controlată de un singur jucător :)))

Je ne suis pas Charlie

Citat În prealabil postat de celi Vizualizare mesaj
    Eu am dat delete ptr ca am avut cont banat fara motiv....
    quod erat demonstrandum,a avut un cont dintre multele detinute banate..si a dat dell,cum sa joace cu 5 in loc de 10?:D
    Tajka,macar in ceasul al 12-lea spune adevarul,voi ati acaparat 3 cadrane,va lipsit orice strategie,ati vrut sa castigati prin numarul de conturi,de altfel singura posibilitate a voastra,erati aproape 300 cand adversari erau 150,dupa banarea unor conturi secundare au ramas 100 jucatori Unite,de acum jucam de la egal la egal,cine nu are curaj va da dell,cine sa bazat ca joaca cu 5-10 conturi,face armata jefuind acele conturi sa inselat,insa competitia acum este curata si cu sanse egale...jucam sau dam dell de frica?:D
    Tor se pare ca nu mai este legal,dar daca Zeita Atena lidera Unite a fost exclusa din echipa Ro nu mai are cine sa va informeze...zic si eu:)

Moderator Anthem's Avatar
    Data înregistrării
    16.05.2013
    Locație
    at wit's end

Salutare din nou,

Revin cu rugamintea de a respecta toti participantii la discutie prin folosirea unui ton politicos in mesaje. Nerespectarea regulilor forumului va conduce la editare mesajelor si/sau penalizarea utilizatorilor in cauza.

Din pacate observ ca mesajele anterioare continand nemultumiri se concentreaza pe forma si nu pe fond.
    Forma: proceduri interne / partea vizibila jucatorilor
    Fond: abaterile de la regulament si masurile luate impotriva lor

Facand o analogie la traficul rutier, in mesajele anterioare problema nu se pune daca si de ce a fost incalcata limita de viteza, ci se dezbate cum functioneaza radarul si cum se stabilesc amenzile.

Eu am dat delete ptr ca am avut cont banat fara motiv.....sau ma rog.... […] Daca imi motiva acolo ca avea legatura cu contul meu principal....suportam consecintele si mergeam mai departe....dar asa???
    Din cele spuse inteleg ca ai ales sa faci recurs / sa dai delete pe motiv de nemultmire cu procedura, nu fiindca interventia multihunterului sau blocarea nu ar fi fost justificata. Spui de fapt ca nu esti de acord cu principiile de functionare ale radarului, dar nu contesti depasirea de viteza…

Te rog sa recitesti regulamentul de joc. Acesta prevede:

§7 Chestiuni administrative
    §7.1 Pentru orice încălcare a regulilor, Multihunterul sau Community Managerul va suspenda contul/conturile de joc și va decide o sancțiune adecvată. Penalizările vor excede întotdeauna câștigul rezultat din încălcarea regulilor jocului.
    §7.3 Deținerea și jocul pe mai multe conturi aparținând unui server de joc Travian, numite uzual "multiaccount", sunt considerate încălcări ale regulilor de joc și vor fi penalizate corespunzător. În aceeași categorie intră și întreținerea conturilor terțe și/sau locțiite. Întreținerea unui cont reprezintă modalitatea de accesare a acestuia prin diferite mijloace ce vin în contradicție cu paragrafele §1.1, §1.3, §2.1 și §3 ale prezentului Regulament de joc.

Ma lupt cu jucatorii nu cu MH-ii care vor sa echilibreze serverul....
    Ai perfecta dreptate concentrandu-ti eforturile din joc asupra jucatorilor. Multihunterul are doar un rol administrativ intr-o lume de joc, dupa cum este mentionat mai sus si in mesajele anterioare. Asadar, presupun ca prin echilibrare te referi la suspendarea si sanctionarea conturilor care savarsesc abateri de la regulament, oferind tuturor jucatorilor sanse egale conform regulamentului de joc.

Nu noi am stricat serverul , nu noi ne-am batut joc de jucatori....ci cei care ne-au lasat sa intram cu tor ''perfect legal'' dupa care sa incalce acel regulamnet si sa baneze.
    Aici pare sa existe o confuzie. Revenind la analogia anterioara: problema nu se pune cat de repede poate sa mearga un automobil, ci cat il accelereaza soferul stiind limitarile. Odata ce limitarea e depasita, nu e vinovat fabricantul automobilului si nici radarul pentru amenda pe care o primeste soferul sau pericolul pe care il constituie pentru ceilalti participanti la trafic.

@ castdown

Multumesc pentru feedback si sugestii, acestea sunt mereu apreciate!

Citat În prealabil postat de castdown Vizualizare mesaj
    pedepsele mai aspre pot fi o solutie: stergerea instant a conturilor suport unde se intra cu parola, stergerea contului principal pana la 10 pop, stergerea de medalii ptr intregul server plus cele dobandite in trecut (medalia de veteran ptr cei ce vor sa faca flame!!) etc
    daca pedepsele raman mici ele vor fi incalcate iar cei ce joaca "de pe acelasi calc ca sotie, mama si fica" o sa aiba acelasi impact in joc, o sa convinga si altii ca singura solutie sa joci la acelasi nivel cu ei e sa ai cel putin doua conturi!!!
    aceste masuri care NU vor afecta pe cei ce joaca cu un singur cont ci vor obliga pe cei ce vorbesc in numele nostru si afirma ca toti avem cel putin doua conturi, sa isi faca acel al doilea cont pe alt server.
    sunt sigur ca toti vom avea aceleasi drepturi si obligatii chiar daca pedepsele pentru cei ce triseaza server de server vor fi mai mari.......printr-un joc curat putem atrage jucatori si putem revigora un joc atat de iubit nu demult
    Ne-am bucura sa se implice si alti jucatori in aceasta discutie, contribuind cu completari, argumente pro si contra, astfel incat, in urma dezbaterii, sa se poata trage o concluzie cu privire la oportunitatea trimiterii propunerii de imbunatatire catre echipa de dezvoltare.
    It never gets old, huh? Boom de yada, boom de yada...

Banat
    Data înregistrării
    20.03.2009

Citat În prealabil postat de Je ne suis pas Charlie Vizualizare mesaj
    q
    Tajka,macar in ceasul al 12-lea spune adevarul,voi ati acaparat 3 cadrane,va lipsit orice strategie,ati vrut sa castigati prin numarul de conturi,de altfel singura posibilitate a voastra,erati aproape 300 cand adversari erau 150
    da, recunosc în al 12-lea ceas. Am acaparat 3 cadrane ... suntem vinovați că am fost prea buni și i-am pus pe toți cu botul pe labe. Da îmi face impresia că ți-a revenit glasul, după ce au plecat de pe server ăia care te-au scos din joc ... e o dovadă în plus că ești din nou bărbat acu, nu-i așa?

Fermier
    Data înregistrării
    10.05.2010

Citat În prealabil postat de comisaru Vizualizare mesaj
    Salut ,
    Adevarul e mult mai grav. Din 7 servare romanesti normale si unul de speed , in care activau minim 3-4000 conturi, acum cate mai sunt ce au minim 1000 conturi ? Doar unul cu peste 1000 si 3 active cu mai putin de 8-900 conturi. Inseamna ca staful tehnic al romanilor nu au reusit sa gaseasca solutiile ca sa atraga noi jucatori ci mai mult, prin actiuni de genul celor de pe ro3, au indepartat si putinii jucatori ce mai aveau placerea sa joace travian, nu mai vorbesc de jucatorii consacrati.
    Te contrazic. Nu MH-ii, nu adminii, nu jucatorii sunt cei care au ucis travian.ro, ci insusi Travian GMBH prin promovarea brutala a unui joc de tip schema financiara numit T4, in paralel cu asasinarea deliberata a travianului clasic. Uita-te pe com, acolo situatia este absolut identica cu ceea ce se intampla pe RO si pe orice alt domeniu national. Daca scadem playerii de pe TT si PTR o sa vedem ca pe com joaca acum cca 10K playeri adunat pe toate cele 5 servere, iar la noi cca 3.5K pe cele 4 servere. Travian GMBH a reusit performanta incredibila de a-si ucide afacerea prin decizia de a-i inlocui clientului marfa buna, travianul pentru care a intrat in pravalie, cu una proasta dar ambalata intr-o cutie pe care scrie tot travian.
    In acest moment pe RO s-a depasit pragul critic de sub 1K playeri dupa 100 zile de joc pe toate serverele ajunse la acest stadiu, mi-e grea sa cred ca urmatorul server mai pleaca cu 1K la start. In opinia mea acesta a fost sfarsitul travian.ro si in timp relativ scurt, maxim 2 ani, vom asista la sfarsitul oficial al Travian GMBH.
    Nu cred ca revenirea la clasic ar mai salva situatia, e prea tarziu, comunitatea jucatorilor de travian s-a subtiat atat de mult incat aproape ca nu mai exista.

Je ne suis pas Charlie

Citat În prealabil postat de tajka Vizualizare mesaj
    da, recunosc în al 12-lea ceas. Am acaparat 3 cadrane ... suntem vinovați că am fost prea buni și i-am pus pe toți cu botul pe labe. Da îmi face impresia că ți-a revenit glasul, după ce au plecat de pe server ăia care te-au scos din joc ... e o dovadă în plus că ești din nou bărbat acu, nu-i așa?
    Nu am contestat niciodata capacitatea voastra de a va alia si cu natari sau de a practica un joc cu cate 5-15 conturi secundare,de pe server nu ma scos nimeni niciodata,sti clar ca intre noi este o diferenta prea mare,ca am stat linistit ca sa ma lipsesc de sesizarile voastre la mh este adevarat,prevederea este mama intelepciuni,si dragul meu Tajka,linia se trage la final de server,atunci se vad castigatori si cine a fost mai bun,cum la fotbal meciul dureaza 90 de minute si aici dureaza pana este ww-ul la 100,nu exista castigatori de etapa ca la ciclism.
    Ca sa nu fim off-topic,rugamintea era sa discutam sincer de acum,moral ai avea obligatia fata de jucatori Unite,atat tu,cat si ceilalti lider sa le spuneti adevarul:ati intrat pe s3 si sa sperat castigarea serverului prin sufocarea adversarului cu numarul de conturi,cineva in vremuri de mult apuse membru al echipei travian.ro va spus ca nu se da ban pentru proxy,uitand sa mentioneze ca pentru multiaccount se da ban indiferent de tool-urile folosite.Voi ca sa acoperiti incapacitatea voastra de a castiga un server in mod corect,jucand fara hoardele de conturi secundare aruncati vina pe mh,admin oricine...
    Tu uiti ca noi te cunoastem,tu fiind cel care a pierdut un ww, ziua in amiaza mare ,ca nu a stiut sa adauge tablite la erou,si multe alte lucruri de acest tip pe care le-ai savarsit in cei 5-6 ani de cand te cunosc.Sunt curios acum,cand ai facut tu hammer asa cum scrie la semnatura ta?:)Era dimineata cand te-ai trezit?

Banat
    Data înregistrării
    20.03.2009

Nu am contestat niciodata capacitatea voastra de a va alia si cu natari, linia se trage la final de server, atunci se vad castigatori si cine a fost mai bun
    trebuie să recunosc că ai încă o dată dreptate. ne-am aliat cu natarii și ei o să ducă ww la 100. Putem spune deci că noi suntem câștigătorii serverului, nu? chiar dacă nu mai jucăm, la fel ca și conturile tale "oficiale" S.I.P.A.D.O. sau cel preluat marjatu (primul sipado nu cel existent de un sat, cu care ai incercat tu sa blochezi niste suporti la ww). Dacă au plecat cei buni și preiei și tu un cont amărât în alianța vreunuia care câștigă, nu te face învingător, "prietene"
    Voi ca sa acoperiti incapacitatea voastra de a castiga un server in mod corect, jucand fara hoardele de conturi secundare aruncati vina pe mh,admin oricine...
    Dacă nu te ajută memoria, caută cine a câștigat ultimele 2 ediții de ro4 și o să vezi Unite în dreptul ww-ului la 100. Iar legat de conturi secundare, nu cred că ești în măsură să lansezi teme cu conturi secundare, când ai fost primul pe server căruia i-au fost banate vreo 15 secundare

Je ne suis pas Charlie

Incearca te rog sa te rezumi la subiectul discutiei nu sa incerci sa provoci flame,am scris chiar mai jos ca si eu am luat ban pe s3,insa un lider e lider si la 0 pop,nu are dreptul de a manipula,abandona si minti jucatori,aici e diferenta dintre noi,iar cata vreme fac parte din echipa castigatoare(pentru ca da,travianul este un joc de echipa,nu un joc individual de furat sate prin santaj dragul meu sim-city) eu sunt al naibi de fericit:)
    Unite a existat un singur server pe s4,in 2014 vreme de 3 luni,cand am avut nevoie de voi(gdn-NV) sa ne sustineti ww-ul,e drept ca am castigat(noi,WW-ul din NE),insa tu nu erai la mine in aliante in NE asa ca nu prea ai castigat,ai avut cel mult rolul de a 5-a roata la caruta,pe alt s4 nu a mai existat Unite,asa ca cele 2 servere castigata de Unite sunt la fel de reale ca si toate spusele tale de pana acum,exista statistici,scrie negru pe alb cine si cand a castigat asa ca incep sa cred ca adevarul este ceva inacceptabil pentru tine.

Pagina 2 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Travian in retelele mobile (nu am toate butoanele de comanda)
    Postat de minaluna în forumul Buguri/Server failures
    Răspunsuri: 6
    Ultimul mesaj: 03.05.2012, 22:25:25
  2. banare
    Postat de dacul1991 în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 24.01.2010, 19:03:48
  3. Banare cont
    Postat de The Unborned în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 14
    Ultimul mesaj: 06.03.2009, 14:46:42
  4. Comanda trupelor