Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 21 la 30 din 35

Subiect: banare cont la comanda

Banat
    Data înregistrării
    20.03.2009

Implicit Re: banare cont la comanda

Citat În prealabil postat de Je ne suis pas Charlie Vizualizare mesaj
    iar cata vreme fac parte din echipa castigatoare(pentru ca da,travianul este un joc de echipa,nu un joc individual de furat sate prin santaj dragul meu sim-city) eu sunt al naibi de fericit:)
    si cine ti-a zis tie ca faci parte din echipa castigatoare? :))

Unite a existat un singur server pe s4,in 2014 vreme de 3 luni,cand am avut nevoie de voi(gdn-NV) sa ne sustineti ww-ul,e drept ca am castigat
    de fapt era andreea, nu tu. tu ai fost un inactiv, stie toata lumea ca intrai la 3 zile odata intre 2 reprize de tencuit prin sat pe la tine pe acolo :)
    poate te invata si pe tine cineva ca 0/100 e pe granita dintre nv si ne, ww ala a fost la fel de bine in ne pe cum a fost in nv
    sincer m-am plictisit sa iti tin teoria cifrei 0 ... daca tii neaparat sa ii pui tu semnul plus pentru ca asa iti place, asta e ... traim intr-o tara libera da sa spui ca e ww-ul tau cand stii ca a fost tinut de Hartmann care serverul asta a fost pe contul Dejavu din unite(in delete) imi confirma faptul ca ai jucat pe alt server decat ro4 la care ma refer

abandona si minti jucatori,aici e diferenta dintre noi
    stiu ... de aia ai plecat de pe server, in primul rand pentru ca ai inceput cu o minciuni la adresa lui maxine, apoi pentru ca ai mintit-o pe andreea si cand ea s-a lasat de travian, apoi imediat dupa aia ti-a fost banat contul sipado apoi l-ai mintit pe marjatu sa iti cedeze contul ... alt cont care ti-a fost banat pentru metodele ortodoxe prin care stii tu sa joci travian.

Je ne suis pas Charlie

Andreea nu sa lasat nici o secunda,a jucat mereu si joaca si acum cu mine,si pe s3,si pe alte servere,ca si multi alti,nu inteleg ce doresti cu toate aberatiile astea,care nu au nici o legatura cu subiectul,faptele sunt destul de clare:Tu si alti cativa lideri unite ati luat ban pe conturile secundare,uni si pe alea principale unde au existat date clare,in conditiile in care erati nevoiti sa jucati corect ca toti ceilalti de pe server ati ales sa stergeti conturile si sa aruncati vina pe mh,admin,etc pentru faptul ca in cazul unui joc corect nu aveati sanse.Istoria o scriu invingatori,manipularile ieftine nu ajuta pe nimeni,sunt ramasi peste 100 oameni pe s3 din fostele aliante unite care nu au chiar o parere stralucita despre voi.Insa asta este in afara subiectului si imi cer scuze pt off-topic.Revin cu rugamintea sa pastram un ton decent si fara atacuri la persoana,findca crede-ma ca daca as dori as putea cauta diversele conversatii cand erai sub efectul sucului de prune..si erau dese,si multe.

Moderator Anthem's Avatar
    Data înregistrării
    16.05.2013
    Locație
    at wit's end

Salutare,

Din pacate este din nou nevoie sa atrag atentia asupra limbajului si tonului folosit in mesaje. Va rog sa renuntati la flame si transmiterea de informatii false si manipulatorii. Un astfel de comportament / limbaj va conduce la editarea mesajelor neregulamentare si/sau blocarea conturilor.

Sunt convinsa ca putem cu totii sa ne prezentam parerile intr-un mod civilizat si politicos, respectand regulamentul acestui forum. Va rog sa oferiti respectul pe care il pretindeti.

@ JazzMan

Multumim pentru feedback. Vedem lucrurile insa diferit. Detaliile mai jos...

Citat În prealabil postat de JazzMan Vizualizare mesaj
    Te contrazic. Nu MH-ii, nu adminii, nu jucatorii sunt cei care au ucis travian.ro, ci insusi Travian GMBH prin promovarea brutala a unui joc de tip schema financiara numit T4, in paralel cu asasinarea deliberata a travianului clasic.
    Nimeni nu a "ucis travian.ro". E foarte plin de viata, acest lucru fiind vizibil si in topicul actual.
    E adevarat ca uneori avem de-a face cu mult mai multe identitati decat jucatori in carne si oase, insa incercam promovarea unui "mediu sanatos" de joc pe baza regulamentului de joc.

Travianul evolueaza continuu de la prima aparitite. Aceast lucru explica si modificarile care au aparut pe parcurs, de la versiunea clasica mentionata de tine (prima introdusa pe un server RO in 2006), pana la versiunile disponibile astazi: Travian: Legends (T4.4), Travian: Kingdoms, si, mai nou, Travian: Scattered Empire.
    Fiecare versiune contine noi provocari pentru jucatori, noi caracteristici disponibile acestora si necesita o evaluare atenta pentru dezvoltarea si adaptatea unei strategii de joc. Un lucru ramane insa neschimbat: Travianul este un joc free to play cu sanse egale pentru toti participantii.

Citat În prealabil postat de JazzMan Vizualizare mesaj
    Uita-te pe com, acolo situatia este absolut identica cu ceea ce se intampla pe RO si pe orice alt domeniu national. Daca scadem playerii de pe TT si PTR o sa vedem ca pe com joaca acum cca 10K playeri adunat pe toate cele 5 servere, iar la noi cca 3.5K pe cele 4 servere.
    Daca privim cu atentie mediul jocurilor online, vom intelege ca sunt multi factori care influenteaza situatia prezentata de catre tine. Ca sa numim cativa: varietatea si jocurilor online disponibile, schimbarea generatiilor si totodata a intereselor, si, bineinteles, interactiunile si colaborarea intre jucatori – elementul critic si, din punctul meu de vedere, singurul pe care il putem adresa aici.

Dupa cum se poate vedea in mesajele anterioare, exista un interes pronuntat pentru incalcarea regulilor de joc si, mai grav, pentru hartuirea altor utilizatori (en. Cyberbullying). Se pare ca adesea exista impresia ca faptele noastre nu au consecinte fiindca acestea apar intr-o interactiune online. Nu este insa asa, orice actiune are un impact si provoaca o reactiune.

In cadrul lumilor de joc activeaza membrii Echipei Travian pentru a asigura sansele egale pentru fiecare utilizator, stabilite de unele reguli de baza (discutate in mesajele anterioare). Tot ce pot face membrii Echipei Travian este sa urmareasca respectarea regulamentului de joc.

Cei care au cu adevarat putere sa determine experientele din joc sunt jucatorii. Ei au o lume la dispozitie, pot dezvolta si aplica diverse strategii, pot interactiona cu alti utilizatori colaborand sau luptand, pot pune bazele unor frumoase prietenii sau pot alege sa le distruga. Totodata, jucatorii determina interventiile echipei travian prin actiunile lor neregulamentare din lumea de joc. Acest lucru se intampla cand jucatorii aleg sa incalce drepturile altor participanti la joc sau sa castige avantaje nemeritate prin diverse practici si incercari de "a juca sistemul".

Va asigur ca a juca Travian este mult mai placut decat "a incerca sa joci Travian-ul". Chiar si acest topic a aparut datorita jucatorilor care cunosc si sustin Travianul real, jucatori care apreciaza corectitudinea si sustin un mediu de joc caracterizat prin fair play.

Asadar, haideti sa participam in acest joc respectand limitarile de viteza. Toti participantii vor fi in siguranta si vor avea o experienta mai placuta. Daca aceasta este in pericol, radarul sa isi faca treaba - chiar daca nu intelegem toti cum functioneaza in detaliu.

Ganditi-va la cea mai placuta experienta/amintire a vostra din Travian, care e aceea? O incercare reusita de a frauda/insela sistemul de joc sau o amintire / o realizare pe merit alaturi de oamenii pe care i-ati cunoscut in acest mediu?
    Ultima modificare efectuată de Anthem; 30.08.2015 la 17:09:04.
    It never gets old, huh? Boom de yada, boom de yada...

Je ne suis pas Charlie

Travian Kingdoms ar fi fost frumos sa fie si pe domeniul Ro un server,aceasta versiune limiteaza numarul de jucatori dintr-o alianta/confederatie si incurajeaza competitia,evitand cazurile in care o confederatie se intinde pe 3 cadrane si acapareaza 80% din jucatori.
    Ultima modificare efectuată de Je ne suis pas Charlie; 30.08.2015 la 19:23:01.

Customer Service Representative & Community Manager CM Yaenara's Avatar
    Data înregistrării
    05.08.2008

Travian Kingdoms ar fost frumos sa fie si pe domeniul Ro un server,aceasta versiune limiteaza numarul de jucatori dintr-o alianta/confederatie si incurajeaza competitia,evitand cazurile in care o confederatie se intinde pe 3 cadrane si acapareaza 80% din jucatori.
    Salut,

Travian: Kingdoms va exista și pe RO, însă pentru moment nu avem mai multe informații.

Banat
    Data înregistrării
    20.03.2009

.Istoria o scriu invingatori,manipularile ieftine nu ajuta pe nimeni,sunt ramasi peste 100 oameni pe s3 din fostele aliante unite
    esti ca de obicei pe langa subiect ... degeaba te scuzi ca esti offtopic. in maxim 3 zile se vor finaliza deleteurile la conturile care au dorit sa isi vanda item-urile si sa mai salveze din goldul de pe cont. Alianta Unite a existat prin jucatorii care au condus-o ... ii stii prea bine ca ai vise horror mai mereu cu ei :) cand ne-am decis sa renuntam, nu am pus nimanui pistoalele la tampla si nu le-am trimis catapultele la usa. Au renuntat majoritatea, pentru ca au inteles ca un server in care sunt banate 35 de conturi si explicatia care se da este ca sunt jucate de o singura persoana, este un server pe care nu merita sa continui ... maine ti se va da explicatia ca ai primit prea mult crop la ww sau ai bagat prea mult def si nu era voie :D

care nu au chiar o parere stralucita despre voi
    iar esti in offside. stiu care era starea de spirit, pentru ca am avut o comunicare permanenta cu jucatorii nostri, nu mass-uri monosilabice de genul celor pe care le dadeai tu pe vremea cand incercai sa te infiltrezi in N-TEAM, dupa ce ai fost pus pe liber din unite pentru incompetenta.
    nu contest faptul ca vor ramane jucatori ex-unite pe ro3, pentru ca unii chiar vor sa joace travian indiferent de felul in care se termina un server. La fel cum echipa nu a fost formata doar din jucatori adusi de noi, la fel vor ramane dupa retragerea pieselor importante, suficienti jucatori in se cat sa existe un echilibru decent in server.
    Insa partea frumoasa e alta ... am pregatit pop corn si cola si o sa urmaresc cum poate duce o alianta de 60 de jucatori un ww la 100 (cam atat estimez ca va ramane in fiecare cadran pana la planuri)
    o sa fie o adevarata placere sa vad cum demoleaza natarii ww-urile pe la level 50 (asta in cazul in care o sa mai fie armate de cucerit ww-ul in NE sau NV)

Je ne suis pas Charlie

90% din conturile sterse sunt conturi secundare,cata vreme nu doresti sau nu poti discuta sincer eu nu iti voi mai raspunde,stim amandoi cine ai fost in joc,ce ai facut si ce vei face.Daca doresti sa ma contrazici posteaza un raport cu hammerele tale,ai jucat ofensiv 7 ani de zile,deci macar o armata de 50k tot ar fi trebuit sa ai daca lucrurile stau asa cum spui.Nu inteleg de ce persisti in a ascunde adevarul,insa este alegerea ta de a trai in minciuna si intuneric,iar eu nu am de gand sa fac pe-a lanterna sa te luminez.Daca te-am intrebat cand a castigat unite 2 servere ai trecut direct la atacuri la persoana si e limpede pentru oricine ca minti de ingheata apele,atat in privinta istoriei unei aliante cat si a faptelor petrecute pe s3.
    Cand o sa castigati un server fara mine sa imi scri te rog:)

Banat
    Data înregistrării
    20.03.2009

Daca doresti sa ma contrazici posteaza un raport cu hammerele tale
    tu chiar esti in lumea ta ... cand iti spun, o dai pe suc de prune si acuze ca mint, etc
    50k am avut cand am dat atac pe artefacte ... sau iti face impresia ca un artefact unic se cucereste singur? hai scoate-o acu pe aia cu "'ți-ai făcut clean pe artefact cu conturile secundare"
    intreaba prin n-team, daca zici ca inca mai joci ce armata am avut la ultimele actiuni de demolat capitale :)
    hai sa o lasam așa, că deja o dai în brigada diverse ție oricum nu am ce să îți mai demonstrez, prietene. demonstrația s-a terminat când ai părăsit incinta unite ... de atunci ești un oarecare nimeni care încearcă să ia niște firimituri de la masa bogaților: dă-mi și mie un cont, pune-mă sitter, nu renunțați la cont, lăsați parola la sipado sau marjatu

90% din conturile sterse sunt conturi secundare
    cam așa, ești pe aproape ... eram doar 10 oameni și fiecare avea câte 35 de secundare

sau nu poti discuta sincer eu nu iti voi mai raspunde
    te-am mai rugat să nu mai pomenești de nesinceritate când în dicționarul de sinonime la cuvântul minciună e trecut S.I.P.A.D.O. hannibal, Speedy Gonyales sau Ares ... într-un cuvânt, conturi care nu au terminat serverele, le-a fost ștearsă armata pentru trișăciuni, au dat delete, sau și-au dat cu imperatorisii in imperienii și catapultele parcate pe oază.

Cand o sa castigati un server fara mine sa imi scri te rog:)
    roagă-l pe shev să-ți confirme de serverul ala în care am câștigat cu N-TEAM acu vreo 3 ani. Ai fost și tu pe serverul ăla, dar în cadranul greșit ... nu cred că ai uitat când cerșeai def că te atacau niște ăia din SE.
    Dacă nu îți mai aduci aminte din cauză că ai șters contul și nu ai prins finalul, deja nu mai e vina mea.
    Și să nu uităm de ro4 când ai jucat în ne și te-a bătut GDN+Legends ... serverul ala cand ne tot abureai că Legends încearcă să ne fure și că să nu dăm level la ww, să ne ajungă maxine din urmă

Je ne suis pas Charlie

Citat În prealabil postat de CM Yaenara Vizualizare mesaj
    Salut,

Travian: Kingdoms va exista și pe RO, însă pentru moment nu avem mai multe informații.
    Speram sa fie cat mai curand,alaturi de o restrangere a numarului de servere normale ar fi un lucru util tuturor,ar creste calitatea jucatorilor si in special a liderilor si astfel s-ar evita situatiile in care manipularea sa functioneze asa usor,pana atunci..."somnul ratiuni naste monstri"

Fermier
    Data înregistrării
    30.08.2015

De ceva timp citesc,citesc...si ma minunez.

Nu va mai victimizati pe aici ca dati in penibil. Va stiati stilul de joc, stiati ca Ana e activa si va prinde, stiati ce penalizari se aplica... "Ban la comanda" :))))

Andreea nu sa lasat nici o secunda,a jucat mereu si joaca si acum cu mine,si pe s3,si pe alte servere,....
    Nu cred ca are rost sa le dai explicatii.

As aprecia tare mult daca nu m-ati mai aduce in discutiile voastre. Multumesc.

Pagina 3 din 4 PrimulPrimul 1234 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Travian in retelele mobile (nu am toate butoanele de comanda)
    Postat de minaluna în forumul Buguri/Server failures
    Răspunsuri: 6
    Ultimul mesaj: 03.05.2012, 21:25:25
  2. banare
    Postat de dacul1991 în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 7
    Ultimul mesaj: 24.01.2010, 18:03:48
  3. Banare cont
    Postat de The Unborned în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 14
    Ultimul mesaj: 06.03.2009, 13:46:42
  4. Comanda trupelor