Vizualizare rezultate sondaj: Ce credeți despre viitoarele caracteristici anunțate? Argumentați alegerea.

Votanți
102. Nu poți vota în acest sondaj
  • Îmi plac și doresc să fie implementate pe serverele normale

7 6,86%
  • Nu îmi plac și nu doresc să fie implementate pe serverele normale

87 85,29%
  • Nu am jucat și nu știu despre ce este vorba

4 3,92%
  • Aștept să joc și să văd cum vor influența jocul pe serverele normale

2 1,96%
  • Îmi plac, dar vreau să rămână doar pe serverele speciale (versiune aniversară)

3 2,94%
Sondaj cu opţiuni multiple.
Pagina 12 din 12 PrimulPrimul ... 2101112
Sunt arătate rezultatele de la 111 la 118 din 118

Subiect: Topic discuții - viitoare caracteristici în Travian: Legends

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Implicit Re: Topic discuții - viitoare caracteristici în Travian: Legends

Citat În prealabil postat de nusica Vizualizare mesaj
    1.Daca vor exista jucatori care vor juca doar ca sa impinga resurse spre jucatorul cu gold mult, pentru super ultra armata, atunci se incalca regulamentul in care se spune:
    § 1.1 Fiecare jucător are dreptul să înregistreze și să joace pe un singur cont într-o lume de joc. Operațiunile dintr-un cont pot fi efectuate doar în beneficiul contului respectiv. Conturile care există exclusiv pentru beneficiul altor conturi pot fi blocate permanent.

In al doilea rand la propunerea ta de a exista coifuri ce sa micsoreze instruirea trupelor la 50% din timp, dispare rolul artefactului de instruire a trupelor. Nu zic ca nu e o propunere buna, dar cine ar mai cuceri si pazi un astfel de artefact, daca oricine poate instrui la jumatate din timp trupele?

Tu parca [...] nu [joci] travian si parca nu ai jucat pe finala. [...] Asta incerc sa iti explic, pe un server cu merge troops echipa care scoate in timpul cel mai scurt cele mai multe si mai mari armate va castiga. Cum se face o armata? Cu resurse...cum se creste instant un sat? Cu gold...cum se fondeaza sat dupa sat? Cu opere...adica tot gold. Deci tactica castigatoare pe un server cu merge troops e sa ai cat mai multi de pazuzzu si restul sa joace pentru ei.

Legat de propunerea cu coifurile.....e sa scoti armate mari fara sa fie nevoie de merge troops si tone de gold.
    Ultima modificare efectuată de Anthem; 04.05.2016 la 00:34:02.

Sătean
    Data înregistrării
    08.05.2007
    Locație
    London / U.K.

Citat În prealabil postat de l-g Vizualizare mesaj
    Tu parca [...] nu [joci] travian si parca nu ai jucat pe finala. [...] Asta incerc sa iti explic, pe un server cu merge troops echipa care scoate in timpul cel mai scurt cele mai multe si mai mari armate va castiga. Cum se face o armata? Cu resurse...cum se creste instant un sat? Cu gold...cum se fondeaza sat dupa sat? Cu opere...adica tot gold. Deci tactica castigatoare pe un server cu merge troops e sa ai cat mai multi de pazuzzu si restul sa joace pentru ei.

Legat de propunerea cu coifurile.....e sa scoti armate mari fara sa fie nevoie de merge troops si tone de gold.
    Tocmai ca am jucat pe finala [...]
    Iar despre coifuri, am precizat, nu am zis ca e o idee rea,doar ca dispare rolul artefactului de trupe.
    Ultima modificare efectuată de Anthem; 04.05.2016 la 00:38:00.
    nusica

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Citat În prealabil postat de nusica Vizualizare mesaj
    Iar despre coifuri, am precizat, nu am zis ca e o idee rea,doar ca dispare rolul artefactului de trupe.
    Pai nu dispare, cei care au acces la 1/2 trupe vor avea alti timpi de instruire fata de cei care vor avea doar coifuri. E o alternativa mai "umana" la merge troops. Insa sunt alte propuneri mai interesante acolo, cu artefactele cum sa apara, ww-urile, reintroducerea armurierului, atelier extins.....

Meșteșugar chebeleu's Avatar
    Data înregistrării
    28.12.2008
    Locație
    Nicosia (CY)

Mno , scrisesem un post mai lung cu mai multe detalii dar curentul si-a batut joc de munca mea

Rezumat pe scurt:

Citat În prealabil postat de l-g Vizualizare mesaj
    Uite, eu va propun alte upgrade-uri.
    -reintroducerea armurierului. OK
    -artefactul unic de viteza faceti-l 3x OK
    -introduceti numar mult mai mare de bandaje; OK
    -introduceti atelier extins (catapultele/berbecii sa coste de 5x mai mult, nu de 3x ca la trupe); O porcarie

-introduceti 5 tipuri de coifuri, de instruire, de 10, 20, 30, 40, 50% reducere a timpului de instruire, aceste coifuri sa apara din din x in x zile in functie de viteza serverului;O porcarie
    -optiune de dat x unei intariri/atac pana la o ora de cand ai dat "ok"-ul; O porcarie, asta inseamna sa poti sa spionezi inainte si daca este deff lasi daca nu anulezi
    -optiune sa poti sa dai x curierilor; O porcarie, inseamna ca daca accepti o oferta din targ iar ea iti ajunge la tine inainte sa ajunga ai tai la destinatie poti anula si il "tragi in teapa pe ok"
    -readucerea ww-urilor in zona gri;OK
    -aparitia artefactelor treptat si nu toate odata (toate artefactele sa apara doar pe gri);OK

Referitor la merge si forward : http://blog.travian.com/2016/05/community-proposals/
    Jake , game designerul face pe dracu in patru pe romaneste si insista cu aceste upgrade'uri chiar daca acuma a venit cu niste solutii decente dar totusi se insista pe aceste upgrade'uri care apartin unei alte versiune de travian decat LEGEND si anume EMPIRE.

Amintesc aici :
    - unirea trupelor posibila cu delay de timp. ex. 24 de ore
    - limitarea la X trupe care pot fi unite zilnic
    - limitarea la a nu mai putea uni trupe pe satul unde deva armata ofensiva consuma ex. 50.000 crop
    - unitea catapultelor si berbecilor sa nu fie posibila deloc.

Lumea nu uita ca, el a spus clar ca EMPIRE este o versiune ANIVERSARA diferita si care nu are nici o treaba cu Travian Legends. Acuma deja a schimbat "placa" si vrea sa introduca incet incet optiuni din EMPIRE in LEGENDS din diferite motive dar , cred , ca motivul principal este ca in 3-4 ani aceste 2 versiuni sa devina din nou una singura. De ce ? Pai sa ne gandim logic... Daca ai 2 masini in curte , costurile de intretinere a lor sunt mai mari decat daca ai avea o singura masina in curte ;)
    s2.RO / 2008-2015 [PHOENIX] chebeleu / hitman ; s5.RO / 2010-2012 [OBLIC] Darksoul
    s5.COM [ REF ] Dargo ; Tournament Final 2013 - 2017 [DACIA] Chebe / Kara

Banat
    Data înregistrării
    25.03.2008

Citat În prealabil postat de chebeleu Vizualizare mesaj

-introduceti atelier extins (catapultele/berbecii sa coste de 5x mai mult, nu de 3x ca la trupe); O porcarie
    Decat merge troops mai bine asta, dar am citit ca nu intra in discutie merge troops la artilerie deci e ok. Insa daca vrei sa ai ww-uri aparate decent ar trebui ca 1/2 crop pe ele sa fie activ din momentul in care il iei, insa vezi, aici intervine mereu serverul final, unde la planuri poti avea lejer minim 100 milioane defense si atunci reiei discutia catapultelor insuficiente sa faca damage.

-introduceti 5 tipuri de coifuri, de instruire, de 10, 20, 30, 40, 50% reducere a timpului de instruire, aceste coifuri sa apara din din x in x zile in functie de viteza serverului;O porcarie
    Propunere ca alternativa la merge troops.

-optiune de dat x unei intariri/atac pana la o ora de cand ai dat "ok"-ul; O porcarie, asta inseamna sa poti sa spionezi inainte si daca este deff lasi daca nu anulezi
    Aici e de discutat. Nu e ok pe un server 2x, 3x, o ora e prea mult si da, poti profita de spionaj. Insa totusi as implementa chestia asta intaririlor, adica eu ca defender care trimit def sa pot da intoarcere trupe oricand vreau, sa nu trebuiasca sa astept pana trupele mele ajung pe locatia unde am dat ok. Insa eu am gandit aici altceva, si acum mi-a trecut prin minte alta chestie.
    Eu am gandit din perspectiva unui cont "spart". Ai vazut ce a patit TeamVD? cineva i-a intrat pe cont si a atacat cu trupele lui o oaza unde erau catapulte. Bine, omul daca era online putea sa le salveze cu sau fara optiune de a da x la trupe (sa zicem 10 minute dupa ce ai dat ok-ul). Dar ce se intampla daca se "sparge" un cont si trupele iti pleaca pe vreun natar, sau pe vreun rus 20 de ore si tu vezi asta la 5 minute dupa ce au plecat? Nu mai poti da x. Si atunci, eu sunt de acord cu tine ca nu prea e ok sa dai x, dar m-am gandit ca s-ar putea implementa ca parola unui cont de travian sa aiba minim 8 caractere din care minim o litera mare, minim o cifra, minim un semn. Sau sa se implementeze o a doua parola care sa trebuiasca sa o introduci, diferita de prima in momentul in care vrei sa ataci, sau sa trimiti trupele ofense/defense undeva, sau sa eliberezi defensul/ofensul de pe sat(e). (o singura data, nu la orice atac/intarire/eliberare de defense)

-optiune sa poti sa dai x curierilor; O porcarie, inseamna ca daca accepti o oferta din targ iar ea iti ajunge la tine inainte sa ajunga ai tai la destinatie poti anula si il "tragi in teapa pe ok"
    Optiune sa dai x curierilor in primele 100 secunde. Poate cineva e mai cascat si trimite resurse la coordonate gresite cu 3x vreo 10 ore dus/10 intors de pe capitala unde are productie 50k pe ora crop.

Fermier
    Data înregistrării
    29.04.2016

legat de eventualitatea unor modificari ale "sistemului de joc"
    1. unirea trupelor cu gold/resurse - nu sunt de acord, ar fii o mare greseala, deoarece ar da posibilitatea goldistilor sa faca diferenta.
    2. mutarea trupelor de pe o locatie pe alta, fara a le trece prin satul de origine - da, mi se pare de bun simt
    3. sa apara posibilitatea de a anula ruta curierilor (intr-o perioada scurta, gen 100 de secunde) - da, sunt de acord

o idee interesanta insa mi s-ar parea un server (normal, speed, aniversar sau 2x) in care sa nu existe posibilitatea achizitionarii de gold (efectiv sa se joace doar cu argintul si cu goldul oferite de joc si de sistemul de licitatii) practic prin asta s-ar demonstra ca travian gmbh isi doreste si sa afle care sunt adevaratii jucatori, nu doar cei potenti financiar sau capabili sa castige un server investind tone de gold.

Artizan
    Data înregistrării
    10.10.2009

Citat În prealabil postat de Empire Vizualizare mesaj
    legat de eventualitatea unor modificari ale "sistemului de joc"
    1. unirea trupelor cu gold/resurse - nu sunt de acord, ar fii o mare greseala, deoarece ar da posibilitatea goldistilor sa faca diferenta.
    2. mutarea trupelor de pe o locatie pe alta, fara a le trece prin satul de origine - da, mi se pare de bun simt
    3. sa apara posibilitatea de a anula ruta curierilor (intr-o perioada scurta, gen 100 de secunde) - da, sunt de acord

o idee interesanta insa mi s-ar parea un server (normal, speed, aniversar sau 2x) in care sa nu existe posibilitatea achizitionarii de gold (efectiv sa se joace doar cu argintul si cu goldul oferite de joc si de sistemul de licitatii) practic prin asta s-ar demonstra ca travian gmbh isi doreste si sa afle care sunt adevaratii jucatori, nu doar cei potenti financiar sau capabili sa castige un server investind tone de gold.
    aici te contrazic: travian gmbh isi doreste sa castige bani! cat mai multi bani si asta nu e de condamnat, de condamnat sunt altele dar nu vreau sa dezvolt subiectul ca iar ma baneaza respectivele!
    ce asi propune eu:
    - posibilitatea de a intoarce trupele fie ele de aparare sau de atac si a curierilor din drumului lor catre destinatie in oricare moment de dupa lansare;
    - posibilitatea de a pune tinta si a darama oricare cladire;
    - conturile cu 0 populatie sa dispara dupa 24ore;
    - medaliile sa fie insotite de bonusuri cum ar fi gold sau resurse sau x zile +25% resurse pentru primi 3 atacatori si primii 3 aparatori
    Un popor care voteaza corupti, impostori, hoti si tradatori, nu este victima! Este complice!
    George Orwell
    s1ro-s6ro lord d

Fermier
    Data înregistrării
    15.10.2013

Citat În prealabil postat de macaron Vizualizare mesaj
    - posibilitatea de a intoarce trupele fie ele de aparare sau de atac si a curierilor din drumului lor catre destinatie in oricare moment de dupa lansare;
    Ia mai gandeste-te cat de buna e ideea asta, daca stai ore bune sa calculezi atacurile , te hotarasti unde faci deff, dai MM de deff in ally, atacatorul normal ca afla unde se face deff si anuleaza atacul cu 1 minut inainte sa ajunga ...din aroganta :)

Citat În prealabil postat de macaron Vizualizare mesaj
    - posibilitatea de a pune tinta si a darama oricare cladire;
    asta inseamna sa ucizi din start posibilitatea jucatorilor deff de a se "apara" cu beciuri in prima luna sau a 2 a luna de server, sa nu mai zic de daci ca isi pierd total avantajul rasei daca poti darama temnitele cu catapulte.

Pagina 12 din 12 PrimulPrimul ... 2101112

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-1 Runda X - Topic discuții
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 1
    Răspunsuri: 2
    Ultimul mesaj: 21.07.2016, 18:45:39
  2. Turneul Travian 2016 - Topic discuții
    Postat de CM Yaenara în forumul Ambasadele pentru Travian - Turnee internationale
    Răspunsuri: 5
    Ultimul mesaj: 09.07.2016, 21:30:29
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 09.06.2016, 22:46:51
  4. Turneu Travian - Topic discuții
    Postat de CM Yaenara în forumul Ambasadele pentru Travian - Turnee internationale
    Răspunsuri: 24
    Ultimul mesaj: 07.04.2016, 23:03:58
  5. Travian 4.4 devine Travian: Legends!
    Postat de CM Yaenara în forumul Anunțuri
    Răspunsuri: 1
    Ultimul mesaj: 30.07.2015, 14:20:00

Reguli de postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți posta răspunsuri
  • Nu poți posta atașamente
  • Nu-ți poți edita mesajele
  •