Vizualizare rezultate sondaj: Ce credeți despre viitoarele caracteristici anunțate? Argumentați alegerea.

Votanți
102. Nu poți vota în acest sondaj
  • Îmi plac și doresc să fie implementate pe serverele normale

7 6,86%
  • Nu îmi plac și nu doresc să fie implementate pe serverele normale

87 85,29%
  • Nu am jucat și nu știu despre ce este vorba

4 3,92%
  • Aștept să joc și să văd cum vor influența jocul pe serverele normale

2 1,96%
  • Îmi plac, dar vreau să rămână doar pe serverele speciale (versiune aniversară)

3 2,94%
Sondaj cu opţiuni multiple.
Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 118

Subiect: Topic discuții - viitoare caracteristici în Travian: Legends

Customer Service Representative & Community Manager CM Yaenara's Avatar
    Data înregistrării
    05.08.2008

Implicit Topic discuții - viitoare caracteristici în Travian: Legends

Stimați jucători,

vă rugăm să discutați în acest topic cele două caracteristici care vor fi introduse în versiunea Travian: Legends, începând cu luna Mai. (link către anunț)

Fermier
    Data înregistrării
    16.04.2016

Implicit Re: Topic discuții - viitoare caracteristici în Travian: Legends

Ne spui si noua cine da aceste feedbackuri, ne arati un link, un sondaj unde s-a votat, ceva sa vedem?
    Eu vad o statistica trista......
    550 jucatori activi. Asta inseamna pentru tine ca un joc prinde la jucatori? In afara de Turcia pe nici un domeniu un astfel de server nu are mai mult de 2000 de jucatori inregistrati sa nu spunem activi. Media e undeva pe la 1000 jucatori inregistrati cred, activi sub clar. Deci unde s-au facut aceste sondaje pentru noile implementari si cati votanti au avut?

Data înregistrării
    05.08.2008

Salut!

Au fost trimise sondaje via e-mail. De asemenea, feedback-ul primit la Support, pe forumuri de-a lungul timpului a fost înaintat mereu către echipa de dezvoltatori a jocului.

Fermier
    Data înregistrării
    15.10.2013

Noile caracteristici vor influenta si servere de calificari si finala?

Data înregistrării
    05.08.2008

Citat În prealabil postat de BlackGoddess Vizualizare mesaj
    Noile caracteristici vor influenta si servere de calificari si finala?
    Da, toate serverele vor avea aceste caracteristici. În prezent, nu există o dată stabilită (posibil începând cu luna Mai).
    Ultima modificare efectuată de CM Yaenara; 26.04.2016 la 16:11:52.

Fermier
    Data înregistrării
    16.04.2016

Citat În prealabil postat de CM Yaenara Vizualizare mesaj
    Salut!

Au fost trimise sondaje via e-mail. De asemenea, feedback-ul primit la Support, pe forumuri de-a lungul timpului a fost înaintat mereu către echipa de dezvoltatori a jocului.
    Pai eu nu am primit mail. Au fost trimise mailuri pentru feedback celor care au jucat pe un astfel de server, nu?
    In ce constau modificarile mai pe scurt?
    Poti uni trupele de pe mai multe sate si poti trimite intariri instant, sau sunt altele in plus sau...?

Sătean
    Data înregistrării
    06.10.2007

Dacă, după ce ați citit acest articol, de-abia așteptați să începeți o nouă rundă în Travian, vă puteți înregistra aici: news.travian.com

cine crezi ca se mai inscrie ?

Shevcenko.

Citat În prealabil postat de CM Yaenara Vizualizare mesaj
    Da, toate serverele care încep după data de 9 Mai vor avea aceste caracteristici noi.
    Eu credeam ca Travian: Legends si Travian: Scattered Empire vor merge paralel, chiar a si fost un anunt cu asa ceva, ca t4.4 va merge in paralel cu asta. Acum ei anunta ca vor baga versiunea/modul asta pe toate.
    Pai sincer, asta nu e travianul ce l-am invatat eu si va da ocazia oricarui neica-nimeni sa se afirme daca are mormane de gold.
    Adica nu va mai exista strategie de ofensiv, pur si simplu bagi armata pe toate satele si aia e. Eu nu stiu cum va fi proportional cu defful, defful va iesi la fel(singura diferenta daca s-ar pune tot pe acelasi sat, ar fi arma), adica daca la artefacte dadeai cu 100k maciucari in 200k deff, acum poti sa dai cu 300k maciucari in 200k deff.
    Nu dau nici un exemplu exact, dar e similar cu acele servere private, in 1-2 ani se vor putea cumpara trupe.
    SPer sa fie considerat ca un feedback negativ si nu ceva impotriva regulamentului, insa nu mai conteaza, versiunea aia de 2 bani se va adauga si putin mai imi pasa de jocul asta care a devenit o afacere.

Data înregistrării
    05.08.2008

Citat În prealabil postat de Shevcenko. Vizualizare mesaj
    Eu credeam ca Travian: Legends si Travian: Scattered Empire vor merge paralel, chiar a si fost un anunt cu asa ceva, ca t4.4 va merge in paralel cu asta. Acum ei anunta ca vor baga versiunea/modul asta pe toate.
    Pai sincer, asta nu e travianul ce l-am invatat eu si va da ocazia oricarui neica-nimeni sa se afirme daca are mormane de gold.
    Adica nu va mai exista strategie de ofensiv, pur si simplu bagi armata pe toate satele si aia e. Eu nu stiu cum va fi proportional cu defful, defful va iesi la fel(singura diferenta daca s-ar pune tot pe acelasi sat, ar fi arma), adica daca la artefacte dadeai cu 100k maciucari in 200k deff, acum poti sa dai cu 300k maciucari in 200k deff.
    Nu dau nici un exemplu exact, dar e similar cu acele servere private, in 1-2 ani se vor putea cumpara trupe.
    SPer sa fie considerat ca un feedback negativ si nu ceva impotriva regulamentului, insa nu mai conteaza, versiunea aia de 2 bani se va adauga si putin mai imi pasa de jocul asta care a devenit o afacere.
    Într-un interviu, game designerul a menționat faptul că dacă unele caracteristici din această nouă versiune vor primi un feedback pozitiv, va fi posibil să fie implementate și pe serverele cu versiunea normală.

Acceptăm critica, atât timp cât utilizatorii argumentează punctele precizate în mesaje. Mesajul tău nu este neregulamentar.

Jucătorii au opinii diferite și consider că putem să comunicăm pe această temă - motiv pentru care am deschis acest topic.

Citat În prealabil postat de scleptzu Vizualizare mesaj
    cine crezi ca se mai inscrie ?
    Ai jucat pe versiunea Scattered Empire? De ce nu-ți plac cele două caracteristici?

Citat În prealabil postat de Ben Giugiu Vizualizare mesaj
    Pai eu nu am primit mail. Au fost trimise mailuri pentru feedback celor care au jucat pe un astfel de server, nu?
    In ce constau modificarile mai pe scurt?
    Poti uni trupele de pe mai multe sate si poti trimite intariri instant, sau sunt altele in plus sau...?
    Detalii despre aceste caracteristici găsești în link-ul oferit în anunț - adică acesta.

Nu mi-a fost comunicat modul prin care s-au selectat jucătorii pentru sondajele via e-mail.
    Oricum, dacă jucătorii au avut feedback pentru această versiune, au scris pe forumuri, blog-ul oficial al jocului, Facebook, mesaje către Support / admin în joc.

Fermier
    Data înregistrării
    16.04.2016

@cm

Unesti trupele de pe sate pe unul singur cu gold, trimiti def cu gold, spune-mi ce vezi tu interesant in chestia asta si de ce ar mai juca lumea?

Jucatorii care joaca finale sunt jucatori care au jucat travian inca de la versiuni fara gold pentru placerea jocului si au continuat sa joace si t4,4 pentru ca au considerat ca goldul nu poate schimba 100% finalul/castigatorul unui joc. Au continuat sa joace si dupa ce t3.6 a disparut, desi s-au facut propagande serioase pe postari pe forumuri/fb de la mii de jucatori sa fie tinut un astfel de server pe fiecare domeniu...nu s-a tinut cont de pararea a multor mii de jucatori.

Ti-am spus aceasta versiune e jucata de maxim 1000 jucatori activi/medie pe toate domeniile. Daca era super bine primita de jucatori, nu crezi ca erau minim 5000 jucatori activi pe fiecare astfel de server avand in vedere ca e doar unul pe fiecare domeniu? [...] [transmite] nemtilor sa faca un sondaj/referendum cum vrei sa il numesti pe fb, pe pagina travianului si jucatorii sa voteze cum vor sa fie finala 2016. Ce zici, e corect ce zic? [...]
    Ultima modificare efectuată de CM Yaenara; 26.04.2016 la 13:54:08.

Pagina 1 din 12 12311 ... UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. :: diplomație :: RO-1 Runda X - Topic discuții
    Postat de CM Yaenara în forumul Politica si diplomatie - Server 1
    Răspunsuri: 2
    Ultimul mesaj: 21.07.2016, 18:45:39
  2. Turneul Travian 2016 - Topic discuții
    Postat de CM Yaenara în forumul Ambasadele pentru Travian - Turnee internationale
    Răspunsuri: 5
    Ultimul mesaj: 09.07.2016, 21:30:29
  3. Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 09.06.2016, 22:46:51
  4. Turneu Travian - Topic discuții
    Postat de CM Yaenara în forumul Ambasadele pentru Travian - Turnee internationale
    Răspunsuri: 24
    Ultimul mesaj: 07.04.2016, 23:03:58
  5. Travian 4.4 devine Travian: Legends!
    Postat de CM Yaenara în forumul Anunțuri
    Răspunsuri: 1
    Ultimul mesaj: 30.07.2015, 14:20:00

Reguli de postare

• Nu poți posta subiecte noi
  • Nu poți posta răspunsuri
  • Nu poți posta atașamente
  • Nu-ți poți edita mesajele
  •