Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul
Sunt arătate rezultatele de la 1 la 10 din 11

Subiect: TT2016 - Concurs internațional

Customer Service Representative & Community Manager CM Yaenara's Avatar
    Data înregistrării
    05.08.2008

Implicit TT2016 - Concurs internațional

Dragi jucători,

Vă rugăm să postați în acest topic mesajele pentru concursul anunțat:

Citat În prealabil postat de CM Yaenara Vizualizare mesaj

Sunetul tobelor de război a asurzit. Oștile s-au întâlnit pe câmpul de luptă! Sătenii privesc spre dealurile îndepartate cu durere și teamă în suflet; a trecut prea mult timp de la intoarcerea ultimului sol cu vești despre bătăliile din depărtare.

Îngândurat, împăratul a decis să cheme cei mai buni crainici ai regatelor și le-a promis o recompensă frumoasă, dacă îi vor aduce știri despre luptele care se desfășoară.

Consideri că poți arăta comunității o analiză a evenimentelor de pe serverele de turneu? Povestește-ne despre cele mai glorioase victorii și cele mai grave înfrângeri, despre luptele din săptămâna în curs, sau orice alte lucruri haioase petrecute în joc.

Nu uita să menționezi numele din joc si serverul pe care joci, până Vineri (în fiecare săptămână).

Echipa Travian va alege un mesaj în fiecare săptămână, iar autorul mesajului va fi recompensat cu suma de 250 de aur.

Spune-ți punctul de vedere! Mesajul tău poate fi citit de către toți participanții turneului, sau chiar și de către ceilalți jucători, pe Facebook și/sau pe blogul oficial Travian!

Echipa Travian

Fermier
    Data înregistrării
    14.06.2016

Implicit Re: TT2016 - Concurs internațional

Buna ziua,
    Dupa aproape un server de facut Hammer, am decis ca e mai amuzant sa rup un alt hammer, decat sa dau pe un sat cu minunea lumii si sa dispara trupele intr-o secunda. Atacul s-a intamplat in data de 12.06.2016 la ora 07:00.

http://travian-reports.net/ro/report/878541191b3

Sătean baltzatu's Avatar
    Data înregistrării
    26.07.2010
    Locație
    Bacau,Romania

Am început cu incantare serverul rox cu un plan bine pus la punct la o zi după deschidere. Mi-am recrutat oamenii si am început sa scriem istoria ca de fiecare data. Cuști, alifii, cărți ale înțelepciunii, locuri onorabile in top 10, medalii.. Toate acestea piese memorabile ale fiecărui server. Nu cu puțin timp înainte de apariția artefactelor, am văzut ca s-a deschis serverul de calificare pentru finala. Am fost curios si tot odată emoționat. După câțiva ani de zile in care nu am îndrăznit sa pășesc pe serverele de calificare, mi-am făcut curaj si m.am înregistrat pe serverul nemntilor. Inițial am vrut sa îmi testez limitele si calitățile si sa joc singur cu barbarii, sa am un joc defensiv, inevitabil cu atingerea unui număr impresionant de lăncieri. Mi.am dat seama cu o zi înainte sa încep ca un ajutor in plus nu ar strica, așa ca am chemat alaturi de mine un veteran al Travianului, Bogdan. După ce a auzit propunerea de a juca barbar defensiv, după câteva ore de discuții in care ne-am făcut planul de bătaie, am ajuns la concluzia ca jucam roman defensiv. Ne-am propus sa ne alegem o capitala 4-3-5-6, sa facem un sat de spioni, un sat pentru npc ( sa economisim ceva aur) pentru ca si așa duceam lipsa de el. Ne.am înregistrat in primele minute ale serverului. Ne.am alăturat alianțelor Dacia si urma sa fondam primii din alianță undeva la aproximativ 67 de ore de la începerea serverului de calificare. Singura problema care a fost e ca in timp ce se instruia ultimul colonist, prin naivitatea mea, am reușit sa omor unul dintre cei doi coloniști in timp ce i-am trimis sa farmezi o oaza care aparent o curățasem nu cu mult timp in urma.(busted :))) In timp ce așteptam instruirea celui de-al patrulea colonist am fost contactați de un alt prieten de al nostru care ne-a propus sa jucam ofensiv. Am acceptat pentru ca am fost mițuiți cu aurul promis.:))
    Nu am stat la discuții prea mult, insa liderul alianțelor ne-a îndemnat sa fondam in centrul hartii, pe gri, pe un croper de 15 cu bonus 150%.
    Am acceptat, deoarece ne hotărâserăm sa jucam ofensiv si avem de gând sa luam cel puțin 2 artefacte unice. Alianță nostra a reușit sa fondeze pe 3 c15 de 150% pe gri, si am reușit sa acaparam aproape toată zona din mijloc.
    Concluzia e ca este greu sa te tii de planul pe care ti-l faci. Apar schimbări, apar probleme, apar dispute. Eu am reușit sa îmi schimb planul de 3 ori ca sa ma pot adapta cerințelor. De la barbar defensiv am ajuns la roman ofensiv pe gri cu un c15 de 150%. Sunt mândru de realizările pe care le-am asimilat, de laudele primite si nu îmi pare rău pentru banii cheltuiți, deoarece Travian este o pasiune pentru mine. Contul de pe serverul nemțesc se numește BPSquaD. Si sper ca pana la final sa ne îndeplinim telurile propuse.

Pont: Satele care sunt fondate in zona gri nu produc puncte de cultura, insa petrecerile date in casele de cultura produc!

Spor la joc!
    /Edy

Sătean
    Data înregistrării
    28.05.2008

Citat În prealabil postat de Radu.Subin Vizualizare mesaj
    Buna ziua,
    Dupa aproape un server de facut Hammer, am decis ca e mai amuzant sa rup un alt hammer, decat sa dau pe un sat cu minunea lumii si sa dispara trupele intr-o secunda. Atacul s-a intamplat in data de 12.06.2016 la ora 07:00.

Bre,daca asta e hammer eu sunt mitraliera :))
    Tracul, Ben giugiu

Fermier
    Data înregistrării
    14.06.2016

Citat În prealabil postat de PRED Vizualizare mesaj
    Bre,daca asta e hammer eu sunt mitraliera :))
    Nu despre asta era vorba. Ideea e ca e frumusel raportul.

Moderator Anthem's Avatar
    Data înregistrării
    16.05.2013
    Locație
    at wit's end

Thumbs up Re: TT2016 - Concurs internațional

Citat În prealabil postat de Radu.Subin Vizualizare mesaj
    Buna ziua,
    ... data de 12.06.2016 la ora 07:00.

Salut

Frumos atac, felicitari!

Mentioneaza te rog serverul, astfel Dl. Mitraliera () si ceilalti cititori vor putea intelege mai bine contextul.
    It never gets old, huh? Boom de yada, boom de yada...

Fermier
    Data înregistrării
    14.06.2016

Tarasenia s-a intamplat pe ROX. Contul aron.spook tocmai s-a sters de 5 minute :) Momentan ma joc pe tx2, pe calificari, cu rusii. :)

Citat În prealabil postat de Anthem Vizualizare mesaj
    Salut

Frumos atac, felicitari!

Mentioneaza te rog serverul, astfel Dl. Mitraliera () si ceilalti cititori vor putea intelege mai bine contextul.

Data înregistrării
    05.08.2008

Salut,

Concurul este valabil doar pentru serverele de calficare la Turneul Travian 2016.

Data înregistrării
    05.08.2008

Salut!

Câștigătorul va fi selectat și anunțat de către echipa din Germania.

Vă invităm să postați în continuare poveștile voastre, din săptămâna curentă, până Vineri. :)

Fermier
    Data înregistrării
    25.06.2016

Am inceput sa joc TT 2016 acum doua saptamani. Am reusit sa ma integrez printre romanii ce joaca si joc cot la cot cu ei. Nu pot spune ca am avut inca un atac sau o intamplare asa haioasa sau importanta, in schimb, am avut una in viata reala si avea legatura cu travianul. s-au dat start la bonusuri de 20% si am reusit sa achizitionez. Duminica seara la ora 11 ma gandesc sa mai achizitionez odata pentru a beneficia de bonus. Plec prin oras pe la 00:00 in cautare de paysafecard. tot orasul Bacau l-am cotrobait, eram obosit, insetat si mort de nervi. Dupa o ora jumatate, pe la 1:30 am gasit in celalalt capat al orasului un punct si mi-am luat. afost o seara asa "perfecta", dar sunt fericit ca am reusit sa prind bonusurile. urmatoarea zi am inceput sa ma amuz de situatia in care m-am aflat deoarece luni aveam proba scrisa la bac la engleza dar eu la 1 noaptea cautam paysafecard :)))
    Nume in joc: Narciselu
    Server TT Group B.

Pagina 1 din 2 12 UltimulUltimul

Subiecte asemănătoare

1. Turneu Travian - Concurs internațional
    Postat de CM Yaenara în forumul Anunțuri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul mesaj: 14.06.2016, 13:19:03
  2. Concurs
    Postat de Daniel8 în forumul Intrebari Travian
    Răspunsuri: 3
    Ultimul mesaj: 14.03.2010, 23:52:02